Rok szkolny 2017/18


05.10.2017

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

4 października 2017r. nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży Anna Jęsiek i Dariusz Handschke zorganizowali Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w okolicach Parku 3 Maja. W igrzyskach dzieci w kategorii dziewcząt zwyciężyła reprezentacja SP w Margoninie, II miejsce zajęła SP w Budzyniu, III miejsce SP w Szamocinie, IV miejsce SP1 w Chodzieży, V miejsce SP w Strzelcach.
W kategorii chłopców najlepsza okazała się SP w Budzyniu, II miejsce zajęła SP w Margoninie, III miejsce SP w Szamocinie, IV miejsce SP nr 1 w Chodzieży oraz V miejsce SP w Strzelcach.
W igrzyskach młodzieży szkolnej, w której uczestniczyli uczniowie klas VII oraz II i III klas gimnazjalnych, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, mistrzami zostali następujący zawodnicy: Karolina Peksa, Nikola Pytlak, Eliza Zielińska – Piosik, Maja Czarnoleska, Marta Humerczyk, Oliwia Bilska, Agata Konarska, Wiktoria Strachel, Stefania Nochowicz, Faustyna Fifer, Wiktoria Szymczak, Mateusz Błażeja, Szymon Małkowski, Adam Sałata, Remigiusz Karuzel, Mateusz Bednarek, Filip Ludowicz, Filip Kryk, Dawid Kucharski, Maciej Świerczyński, Sebastian Mostaler. W kategorii dziewcząt II miejsce zajęła SP w Szamocinie, III miejsce SP w Margoninie, IV miejsce SP w Budzyniu, natomiast w kategorii chłopców II miejsce zajęła SP w Budzyniu, III miejsce SP w Margoninie, IV miejsce SP w Szamocinie. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom.

04.10.2017

Światowy Dzień Turystyki

W dniu 4 października klasa III gc wraz z opiekunem – p. K. Grodecką uczestniczyła w „Światowym Dniu Turystyki” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży. Uczniowie przy pomocy pani I. Kostrzewy przygotowali prezentację stroju krakowskiego. W wyborze podkładu muzycznego wspomógł uczniów p. W. Zwierzykowski. Kolejnym punktem programu był udział uczniów w konkursie z zakresu geografii ogólnej, tańca, muzyki narodowej, kuchni, obiektów turystycznych i ciekawostek państw – sąsiadów Polski. W konkursie oprócz naszych uczniów brały udział klasy I-IV technikum obsługi turystycznej. Nasi uczniowie, mimo że najmłodsi, bardzo dobrze zaprezentowali się, zajmując III miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesu.

29.09.2017

II miejsce w Pucharze Świata

Wielki sukces odnieśli zawodnicy UKS Delfinek Jedynka Chodzież, tym razem na arenie światowej zdobywając II miejsce w Pucharze Świata w Pływaniu w Płetwach 2017. Wśród startujących zawodników klubu w rundach odbywających się kolejno we Włoszech, Olsztynie i w Turcji byli również uczniowie naszej szkoły - Oskar Kasprowicz, Kacper Wiśniewski, Inez Jesiołowska, Laura Skóra, Adam Sałata, Natalia Bartczak, Marta Humerczyk, Julia Nowak, Maja Czarnoleska. Gratulujemy uczestnikom i ich trenerowi Bartoszowi Smarujowi osiągnięcia wysokiego podium - czołówki najlepszych klubów sportowych świata i życzymy dalszych sukcesów.

29.09.2017

Lekcja w lesie

Początek jesieni to dobra okazja, by wybrać się do lasu. Uczniowie klasy 3e z wychowawczynią Iwoną Marczyk obserwowali podczas lekcji przyrody warstwową budowę lasu, różnorodne rośliny i niektóre zwierzęta. Piękna pogoda sprzyjała zbieraniu żołędzi, kasztanów oraz liści, które ozdobią salę lekcyjną.

27.09.2017

Bezpieczni na drodze

W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży spotkaniach na temat zachowania bezpieczeństwa na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusze Policji przeprowadzili z uczniami praktyczne szkolenia na przejściu dla pieszych oraz utrwalili poznane na zajęciach lekcyjnych zasady przechodzenia przez jezdnię. Na zakończenie najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego otrzymali od policjantów znaczki odblaskowe, które zwiększą ich widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze.

23.09.2017

Chodzież - moje miasto

W ramach realizowanego w szkole programu „Chodzież - moje miasto” dzieci ze świetlicy i klasa IIIf wybrały się na wycieczkę do klubu żeglarskiego LOK. Tam odbyła się prawdziwa lekcja żeglarstwa, którą poprowadził prezes klubu Eugeniusz Sobkowski. Dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje łódek, co to jest rufa, bom, kokpit. Mogły też założyć kapok i zawiązać węzeł żeglarski. Z wycieczki wróciły bardzo zadowolone.

19.09.2017

Kartka z pamiętnika

Kartka z pamiętnika Pawła – Burmistrza Miasta Chodzieży
Długo czekałem na ten dzień. 1 czerwca tego roku wygrałem konkurs organizowany przez Burmistrza Miasta Chodzieży -„Chodzież za sto lat”. Nagrodę mogłem „odebrać” 12 września – zostałem burmistrzem na jeden dzień.
Mój kierowca (mój tata) zawiózł mnie o godzinie 8 00 pod Urząd Miejski, w którym zostałem serdecznie przywitany. Przyznaję, że na początku czułem się trochę nieswojo, gdyż wszyscy koncentrowali na mnie swoją uwagę.
Urzędowanie zacząłem od krótkiej pogawędki z burmistrzem, kilku zdjęć i symbolicznego odebrania klucza do miasta. Potem wraz z panią z działu promocji, zwiedziłem cały urząd. Gdy już zapoznałem się z zadaniami poszczególnych działów udałem się do biura Straży Miejskiej. Po krótkim odpoczynku strażnicy miejscy zawieźli mnie do Klubu Aktywności Seniora, gdzie zostałem mile przywitany.
Ostatnim miejscem, które zwiedziłem były Chodzieskie Wodociągi. Pobyt tam był bardzo pouczający-poznałem cały proces oczyszczania wody, a na końcu zobaczyłem jakie bakterie żyją w wodzie.
Po powrocie do urzędu odebrałem drobny upominek, pożegnałem się i w ten sposób zakończyłem swoje „urzędowanie”. Ten dzień dostarczył mi niezapomnianych wrażeń.

11.09.2017

Za kasztany i żołędzie, wiedzy Ci przybędzie

Nadleśnictwo Podanin ponownie ogłosiło konkurs dla szkół pt. „Za kasztany i żołędzie, wiedzy Ci przybędzie”. Podobnie jak w ubiegłych latach będziemy zbierać kasztany i żołędzie, które posłużą jako pokarm dla zwierząt na zimę. Zachęcamy wszystkich do zbierania. Jest to świetna okazja do wyjścia na jesienny spacer i połączenia przyjemnego z pożytecznym. Zważone oraz zapakowane osobno kasztany i żołędzie będziemy przynosić do szkolnej dyżurki. Dla osób, które zbiorą najwięcej czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Zachęcamy wszystkich do udziału!

04.09.2017

Pierwszy dzwonek

Dzisiejsza uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 uświadomiła społeczności szkolnej, że wakacje już za nami, a przed nami nowa rzeczywistość oświatowa - ośmioklasowa szkoła podstawowa, która będzie obecnie liczyła 887 wychowanków i 81 pedagogów.