Wymiana partnerska 2024


Wymiana partnerska z Nottuln

 

W dniach 13–17 marca nasi uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 1 mieli okazję uczestniczyć w corocznej wymianie partnerskiej z gimnazjum w Nottuln, Niemcy. To wyjątkowe doświadczenie nie tylko poszerza horyzonty naszych uczniów, ale także umożliwia im bliższe poznanie kultury i tradycji naszych zachodnich sąsiadów.
Wielokulturowa Przygoda w Berlinie
Pierwsze dwa dni wymiany spędziliśmy w Berlinie, sercu Niemiec. Na początku uczestniczyliśmy w fascynującej grze miejskiej, która nie tylko integrowała naszą grupę, ale także pozwoliła nam lepiej poznać stolicę Niemiec poprzez rozwiązywanie zagadek i wykonywanie zadań. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem, aby zgłębić jego bogatą historię i kulturę. Było to niezwykle pouczające doświadczenie, które otworzyło nasze oczy na wielowymiarowość Berlina.
Spotkanie z Politykiem w Niemieckim Parlamencie
Jednym z najbardziej inspirujących momentów wymiany był nasz udział w spotkaniu z politykiem w niemieckim parlamencie. To doświadczenie pozwoliło nam lepiej zrozumieć funkcjonowanie demokracji oraz rolę władzy w społeczeństwie. Było to nie tylko edukacyjne, ale także motywujące wydarzenie.
Wizyta w Muzeum Futurium
Kolejnym punktem programu było odwiedzenie muzeum Futurium, gdzie mieliśmy okazję interaktywnie dowiedzieć się, jak potencjalnie może zmieniać się przyszłość naszego świata. To fascynujące doświadczenie pozwoliło nam rozważyć różnorodne scenariusze i wyobrazić sobie możliwości przyszłości.
Następne Kroki w Nottuln
Choć pobyt w Berlinie był niezapomniany, nasza przygoda w Niemczech jeszcze się nie skończyła. W kolejnych dniach udaliśmy się do Nottuln, gdzie czekały na nas kolejne emocjonujące atrakcje i aktywności, które pozwolą nam jeszcze bardziej zgłębić niemiecką kulturę i tradycje. Wymiana uczniów to nie tylko doskonała okazja do poznania nowych miejsc i ludzi, ale także szansa na budowanie mostów między kulturami i narodami. Jesteśmy podekscytowani możliwością dalszej współpracy i poznawania nowych środowisk i doświadczeń.