Rok szkolny 2022/23


01.09.2022

02.09.2022

83. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2022 r. delegacja Samorządu Uczniowskiego wzięła udział wraz z opiekunami i Pocztem Sztandarowym w uroczystości z okazji 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele oddali w ten sposób hołd wszystkim ofiarom wojny w imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. St. Staszica w Chodzieży.

09.09.2022

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

W czwartek 8 września uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w pogadankach profilaktycznych przeprowadzonych przez profilaktyka społecznego p. Elżbietę Żulewską. Na spotkaniach omawiano zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pierwszoklasiści otrzymali elementy odblaskowe, które pomogą im w realizacji hasła kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Przeprowadzona we wrześniu dla najmłodszych uczniów naszej szkoły edukacja dla bezpieczeństwa, to jedno z działań profilaktycznych zaplanowanych na ten rok szkolny, w ramach współpracy z policją. Mamy nadzieję, że ta i kolejne niecodzienne lekcje pozytywnie wpłyną na zachowanie naszych uczniów w różnych sytuacjach.

23.09.2022

Wizyta strażaków w III a

14 września klasa 3a wraz z wychowawczyniami miała przyjemność gościć strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy strażaka, wzbudzającego duże uznanie w oczach dzieci oraz przekazanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji, w czasie której dowiedzieli się na czym polega trudna i ciekawa praca strażaków, a także do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. W trakcie prowadzenia zajęć przypomniano dzieciom o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej, o niebezpieczeństwie. Dużą ciekawość wśród dzieci wzbudził sprzęt ochrony osobistej strażaka, a także elementy stroju, które uczniowie mogli przymierzać. Kolejnym etapem spotkania była nauka udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w sytuacjach zagrożenia życia. Panowie strażacy w profesjonalny i przystępny dla dzieci sposób, omówili etapy udzielania pomocy. Następnie zaczęły się zajęcia praktyczne. Każdy uczeń przeprowadzał akcję ratowniczą ćwicząc na fantomach oraz układał poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Spotkanie było bardzo udane. Dodało uczniom pewności siebie, że gdyby znaleźli się w sytuacji konieczności udzielenia pierwszej pomocy, stanęliby na wysokości zadania. Naszym miłym Gościom składamy serdeczne podziękowania za miłe spotkanie i przeprowadzone szkolenie.

28.09.2022

Z biblioteką za pan brat

22 września uczniowie klasy czwartej b wraz z wychowawcą gościli na zajęciach czytelniczych w przyjaznych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży. Pani Ela, nie tylko oprowadziła dzieci po wszystkich dostępnych działach, wyjaśniając zasady ich funkcjonowania, ale także zapoznała młodych czytelników z właściwym sposobem korzystania z dostępnych zbiorów oraz zaprezentowała niezwykle ciekawą i szeroką ofertę literacką, przeznaczoną dla dzieci. Wymieniła jednocześnie powody, dla których warto sięgać po książki już od najmłodszych lat.
Dużą atrakcją okazało się zwiedzanie Działu Tradycji Miasta Chodzieży, w którym to uczniowie obejrzeli zgromadzone eksponaty, ze szczególną uwagą przyglądając się zabytkowym wytworom z pięknej, chodzieskiej porcelany i porcelitu.
Wiele emocji wzbudziło również obejrzenie wystawy pt. „Zabawki z lamusa” pochodzącej z Muzeum Etnograficznego z Torunia. Ekspozycja zabawek z przed 80 lat, wykonanych z materiałów takich jak drewno, słoma czy gałganki, bardzo zaskoczyła czwartoklasistów.
Pełne wrażeń, bogatsze o nowe doświadczenia i wiedzę, a przede wszystkim zachęcone do wypożyczania i czytania książek, dzieci powróciły do szkoły.

28.09.2022

Jak udzielać pierwszej pomocy?

23 września w klasie 2b odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym p. Michałem Słomskim. Dzieci miały możliwość przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po części teoretycznej odbyły się ćwiczenia praktyczne. Wychowawczyni i uczniowie serdecznie dziękują tacie Karoliny za przeprowadzenie profesjonalnych zajęć edukacji dla bezpieczeństwa.

28.09.2022

Z wizytą na posterunku policji

27 września klasa 3a wraz z Nauczycielkami odwiedziła posterunek Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. Dla trzecioklasistów taka wizyta i spotkanie z Policjantami to ogromne przeżycie i atrakcyjna lekcja, zorganizowana poza salą. Podczas spotkania dzieci mogły zapoznać się z pracą funkcjonariuszy, a także zwiedzić integralne pomieszczenia w budynku komendy takie jak: pomieszczenie dla osób zatrzymanych i dyżurka policyjna. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość dotknięcia i bezpośredniego kontaktu z przedmiotami, które służą policjantom w ich codziennej służbie. Uczniowie zapoznali się także z policyjnym umundurowaniem oraz dowiedzieli się, co należy zrobić , aby zostać Policjantem. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny z włączonymi sygnałami alarmowymi. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci . Składamy serdeczne podziękowania za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

01.10.2022

Lekcja z pielęgniarką

30 września br. w klasie 2b w ramach edukacji prozdrowotnej odbyło się spotkanie z pielęgniarką p. Laurą Łucką. W trakcie lekcji zaproszony gość przybliżył dzieciom swoją pracę. Dzieci mogły zobaczyć środki opatrunkowe, strzykawki i inne narzędzia do monitorowania stanu zdrowia pacjenta. W dalszej części spotkania Pani Laura przypomniała dzieciom o zdrowym odżywianiu, o higienie osobistej i zaprezentowała piramidę zdrowia. Wychowawczyni i uczniowie serdecznie dziękują Pani pielęgniarce za ciekawą lekcję o zdrowiu.

01.10.2022

Koncert z okazji Dnia Muzyki w szkole

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki 30 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z muzykiem, który wykonał dla nich koncert grając na saksofonie. Pan Marcin Mendlik opowiedział młodzieży jak wydobywa się dźwięk z instrumentów dętych oraz przybliżył budowę saksofonu. Następnie nasz gość omówił podział instrumentów na instrumenty dęte drewniane i blaszane. Prezentując saksofon tenorowy saksofonista wykonał kilka utworów, dzięki czemu młodzi widzowie poczuli się jak na prawdziwym koncercie. W tym dniu również podczas przerw na korytarzach wybrzmiewała klasyczna i współczesna muzyka, która umilała uczniom czas. Powtarzając za Platonem: „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”, niech nasze serca wypełnia każdego dnia muzyka, która będzie dawała poczucie radości w niespokojnych czasach.

05.10.2022

IV Edycja Akcji #Sprzątamy Dla Polski

We wtorek 4 października odbyła się IV Edycja Akcji #Sprzątamy dla Polski. Brali w niej udział również uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami. Udało się posprzątać teren w okolicach budynku szkoły przy ulicy Staszica oraz część promenady nad jeziorem Miejskim. Śmieci było sporo, ale uczniom nie brakowało ani zapału do pracy ani dobrego humoru. Klasom biorącym udział w akcji dziękujemy za zaangażowanie, a wszystkich zachęcamy do dbania o środowisko przyrodnicze.

08.10.2022

Mistrzostwa Powiatu

W dniu 05.10.2022 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dzieci i młodzieży szkolnej. I miejsce wśród chłopców zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Adam Dzioba, Kacper Pacholski, Adam Krukowski, Oskar Bartel, Miłosz Straczycki i Filip Wyrwa. Dziewczęta w grupie młodszej zajęły IV, natomiast w grupie starszej III miejsce w składzie: Ola Enke, Kinga Wyrwa, Maria Żłobińska, Zofia Kleczewska, Pola Kochalska, Amelia Załachowska, Zuzia Mertin. Gratulujemy wyników wszystkim uczniom.

10.10.2022

Jestem bezpieczny. Mówię NIE

29 września w Komendzie Powiatowej Policji podsumowany został konkurs plastyczny pod hasłem „Jestem bezpieczny. Mówię NIE.”, organizowany przez KPP oraz PSSE w Chodzieży, skierowany do uczniów klas VII-VIII i szkół średnich powiatu chodzieskiego. Zadaniem konkursowym było przygotowanie ulotki profilaktycznej, której treść miała odnosić się do zagrożeń wynikających z stosowania środków odurzających, narkotyków, dopalaczy oraz cyberprzemocy. III miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy VIII d Martyna Stankiewicz, której autorska ulotka będzie przekazywana podczas spotkań edukacyjnych. Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VIII e Maja Korzeń. Pozostałe osoby biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

11.10.2022

Spotkanie z "Różową wstążeczką"

Październik od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. Właśnie z tej okazji w piątek 7 października odbyło się w naszej szkole spotkanie w ramach profilaktyki raka piersi. Zajęcia dla dziewczynek z VII i VIII klas przeprowadziły przedstawicielki Stowarzyszenia Chodzieskich Amazonek „Różowa wstążeczka”. Zaproszone Panie w precyzyjny sposób przekazały naszym uczennicom wiedzę teoretyczną związaną z profilaktyką, z rozpoznaniem choroby i sposobem leczenia. Amazonki zademonstrowały na fantomie jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi oraz zwróciły uwagę na konieczność wykonywania regularnych badań i na rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu chorobom.

11.10.2022

Wolontariusze dla "Rajskiej Dychy"

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu aktywnie włączyli się w pomoc przy organizacji wydarzeń sportowych takich jak „Ratajska Dycha”, IV Różowy Bieg Charytatywny „Przeganiamy raka” organizowanego przez Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek oraz Sztafetę BIKE &RUN. Głównym zadaniem wolontariuszy było wydawanie pakietów startowych, zabezpieczenie biegów, pomoc w strefie medalowej, wydawanie wody czy poczęstunku uczestnikom imprez. Każda forma aktywności podejmowana przez wolontariuszy uczy ich otwartości na ludzi, współdziałania w grupie, a przede wszystkim bezinteresownego pomagania innym. Wszyscy wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu z naszej Jedynki wykazują się wysokim poziomem kultury osobistej i dużym zaangażowaniem we wszystkie podejmowane działania.

11.10.2022

Noc Bibliotek

Biblioteka naszej szkoły przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, która w tegorocznym wydaniu odbyła się pod hasłem: „To się musi powieść”. Wydarzenie to jest wielkim świętem bibliotek i czytania, nie dziwi zatem fakt, że zgromadziło ono liczne grono miłośników książek i sympatyków szkolnej biblioteki.

12.10.2022

19.10.2022

„Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce…”

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich osób związanych z nauczaniem: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, ale także uczniów i rodziców.
Z tejże okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla klas I-IV oraz słuchowisko dla klas starszych.
Występowi, który przygotowali uczniowie klas 3b i 3d przyglądał się Burmistrz Chodzieży, Jacek Gursz, który na koniec złożył wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom najserdeczniejsze życzenia. Dla starszej grupy wiekowej klasa VIII e przygotowała słuchowisko, w którym zaprezentowała przeprowadzone przez siebie wywiady. Troje nauczycieli i Pani sekretarz odpowiadali na pytania dotyczące ich wspomnień z czasów szkolnych. Samorząd szkolny dołączył się do życzeń i jak co roku zorganizował plebiscyt w 6 kategoriach: najlepszy nauczyciel, najbardziej wymagający nauczyciel, nauczyciel pomocna dłoń, z największym poczuciem humoru, nauczyciel pozytywnie zakręcony oraz nauczyciel o najdonośniejszym głosie. Jak myślicie kto wygrał?

19.10.2022

Mistrzostwa w biegach przełajowych

Dnia 11.10.2022 roku w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa województwa Wielkopolskiego w biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julia Biszof, która zajęła III miejsce, Maria Żłobińska - 6 miejsce, Adam Krukowski - 7 miejsce, Miłosz Straczycki - 8 miejsce i Wiktor Replinski - 15 miejsce. Wyniki uczniów z powiatu chodzieskiego zapewniły nam trzecie miejsce spośród wszystkich zgłoszonych powiatów (15 powiatów). Gratulujemy wyników.

19.10.2022

Warsztaty pieczenia pizzy

Jak to mówią: „Przez żołądek do serca!”. Trafność tego powiedzenia mieli okazję sprawdzić uczniowie klasy 3a, którzy wzięli udział w warsztatach wypiekania pizzy. Wybrali się w tym celu do chodzieskiej pizzerii ,,Adwokacka”. Dzieci poznały tajniki zawodu kucharza, a także historię powstania pizzy oraz kilka ciekawostek z nią związanych. Następnie samodzielnie komponowały swoje ulubione pizze z dowolnymi składnikami. Niewątpliwie najprzyjemniejszym momentem zajęć była degustacja własnoręcznie przygotowanej pizzy oraz deserów lodowych, serwowanych na koniec spotkania. Okazało się, że wspólne pieczenie pizzy to wielka frajda, a nasi uczniowie są świetnymi kucharzami, którzy potrafią pracować w zespole. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał niespodziankę - dyplom Małego Pizzermena. Właścicielom i pracownikom restauracji „Adwokacka” składamy serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie i sympatyczną lekcję. Z pewnością tu jeszcze wrócimy!

19.10.2022

Mecz towarzyski

18 października w hali sportowej SP1 w Chodzieży, jak informuje trener i organizator Anna Jęsiek, rozegrany został mecz towarzyski piłki siatkowej pomiędzy reprezentacją chłopców SP1 a byłymi zawodniczkami UKS Chodzież i absolwentkami naszej szkoły. Mimo, że dziewczęta zwyciężyły 3:1 to występ naszych uczniów był bardzo udany i dobrze rokuje przed następnymi zawodami. W tym samym czasie dziewczęta klas 6-8 rozgrywały mecz trójek.

21.10.2022

Olimpiada Ekologiczna

W czwartek 20 października odbył się etap powiatowy XIII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. W olimpiadzie wzięło udział 8 uczniów z naszej szkoły: Maja Strzałkowska klasa 5a, Nadia Rzeźnik i Antonina Pietruszka klasa 6d, Jakub Szmyt 7a, Zuzanna Mertin i Paweł Szcześniak 8a oraz Nina Hołubowska i Agnieszka Szpajer klasa 8c. Nadia Rzeźnik i Maja Strzałkowska zdobyły wyróżnienie i zakwalifikowały się do etapu ponadpowiatowego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a Nadii i Mai życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

21.10.2022

Nagrody i odznaczenia dla nauczycieli

W dniu 19 października 2022 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz odznaczeń państwowych nauczycielom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, za zasługi w na rzecz rozwoju oświaty oraz za wzorowe wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dekoracji dokonał Wojewoda Wielkopolski, a w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Wielkopolski Kurator Oświaty. Z dumą informujemy, że wyróżniono również nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Pani Izabela Kostrzewa, a Złote Medale za Długoletnią Służbę wręczono Pani Alicji Sarbinowskiej, Pani Marioli Karpecie i Panu Tomaszowi Sędłakowi. Wszystkim odznaczonym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

27.10.2022

Warsztaty w pizzerii

We wtorek, 25 października br. klasa 2d wraz z wychowawcą uczestniczyła w warsztatach pizzerniczych organizowanych przez Restaurację Adwokacka. Zanim dzieci przystąpiły do robienia pizzy, dowiedziały się kilku ciekawostek na temat pochodzenia pizzy i jej rodzajów. Następnie, na wcześniej przygotowane ciasto nakładały sos oraz ulubione dodatki. Po kilkunastu minutach oczekiwania na pizzę nadeszła przyjemna chwila delektowania się nią. Pizza została zjedzona ze smakiem, a u niektórych uczniów na talerzu zostały tylko małe okruszki.
Dzieci z klasy 2 d wraz z wychowawcą składają serdeczne podziękowania właścicielom oraz pracownikom Restauracji Adwokacka za wspaniałe warsztaty kulinarne.

27.10.2022

Recytatorskie zmagania

25 października odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego „Mój ulubiony wiersz”. Osiemnastu uczestników wkroczyło w świat poezji i przygotowało piękne interpretacje wierszy. Wśród nagrodzonych uczniów klas IV-V znaleźli się:
I miejsce – Julia Biszof Va
II miejsce – Maja Strzałkowska Va
II miejsce – Julia Kristmann Vb
W kategorii klas VI - VIII zwyciężyli:
I miejsce – Aleksandra Wylegała 6d
II miejsce – Szymon Głuch 8c
III miejsce – Nadia Rzeźnik 6d
Wyróżnienia otrzymali: Julia Żurek z klasy 5b i Natalia Wysz z klasy 8d. Panie Joanna Sałata i Emilia Binkiewicz dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulują zwycięzcom!

27.10.2022

Przez Afrykę fiatem 126p

Uczniowie kilku klas starszych w czwartek poznali wnuka słynnego pisarza, przyrodnika i podróżnika Arkadego Fiedlera, który przybył do szkoły na zaproszenie pana Pawła Idczaka. Gość odziedziczył po dziadku nie tylko takie samo imię, ale również zamiłowanie, pasje do podróży oraz zdawania z nich relacji i opisywania ich, dlatego chętnie spotkał się w szkole z młodzieżą. Tematem przewodnim opowieści była podróż przez Afrykę fiatem 126p, co jak się okazało było nie lada wyczynem, a ponadto wzbudziło wielkie zainteresowanie ze strony mieszkańców wielu krajów Afryki, które podróżnik odwiedził. Nasza młodzież z kolei wysłuchała wielu ciekawych historii o krajach Afryki i mieszkających tam ludziach, o piramidach, górskich gorylach, krajach, gdzie rzeki są pełne hipopotamów, iż na zdjęciach wyglądają jak wielkie głazy. Mamy nadzieję, że temat był dla uczniów interesujący i że wśród młodzieży uczestniczącej w spotkaniu pojawi się kiedyś następca Arkadego Fiedlera?

28.10.2022

Prace projektowe uczniów

W ostatnim czasie uczniowie klas ósmych wykonali prace projektowe na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. Tematy prezentacji, przedstawionych na forum poszczególnych klas, dotyczyły rodziny, potrzeb człowieka i zbiorowości. Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonanie projektów, które teraz można podziwiać na szkolnej wystawce.

28.10.2022

Wyjątkowa lekcja przyrody

27 października klasę 2d odwiedził leśniczy - pan Grzegorz Woźniak z Nadleśnictwa Oleśniczka. W trakcie spotkania pan leśniczy zaprezentował uczniom swój mundur, opowiedział o swojej pracy, a także o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci mogły również obejrzeć przywiezione przez leśniczego eksponaty m.in. skóry lisa i dzika oraz poroże jelenia i sarny. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.
Uczniowie oraz wychowawca klasy 2 d serdecznie dziękują panu Grzegorzowi Woźniakowi za wyjątkową lekcję przyrody.

31.10.2022

Dzień dyni

W ostatni piątek października obchodziliśmy Święto Dyni. Z tej okazji nasza szkoła zamieniła się w dyniową krainę, w której królował kolor żółty i pomarańczowy. "Dzień Dyni” pozwolił dzieciom poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił wiedzę na ich temat. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

31.10.2022

Światowy Dzień Oszczędzania

Co roku 31 października obchodzony jest Światowy Dzień Oszczędzania. Z tej okazji, 28 października uczniowie klasy 2d wraz z wychowawcą udali się z wizytą do PKO Bank Polski S.A. - Oddział 1 w Chodzieży. Podczas spotkania panie przekazały uczniom wiedzę dotyczącą efektywnego oszczędzania. Dzieci dowiedziały się również co to jest numizmatyka oraz oglądały kolekcjonerskie monety. W trakcie spotkania każdy uczeń miał możliwość przeliczyć w liczarce paczkę banknotów 100 zł. Na zakończenie dzieci otrzymały SKO-we gadżety.
Pracownikom Banku PKO S.A. - Oddział 1 w Chodzieży serdecznie dziękujemy za umożliwienie wizyty, przekazaną wiedzę oraz zachętę do oszczędzania.

Szkolny Konkurs Wiedzy - Fryderyk Chopin
Szkolny Konkurs Wiedzy - Fryderyk Chopin
02.11.2022

Udział w akcji Szkoła Pamięta

Już po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.
W ostatnim tygodniu uczniowie z wychowawcami odwiedzali Cmentarz Parafialny w Chodzieży, składali kwiaty i zapalali znicze pod pomnikami, pod pamiątkowymi tablicami na terenie miasta.
27 października klasa 3b wybrała się z wychowawczynią Pauliną Jabłońską oraz Panią Małgorzatą Grabską-Kokosz na chodzieski cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych.
Pani Małgorzata należy do Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego i przybliżyła dzieciom historię tego wydarzenia oraz pokazała, gdzie mogą odnaleźć groby Powstańców, zarówno tych, którzy zmarli podczas walk, ale również tych, którzy po powstaniu żyli na chodzieskich ziemiach. Uczniowie oczyścili groby z liści oraz zapalili znicze.
Aby uczcić pamięć zmarłych również Wolontariusze w ostatni piątek października porządkowali zapomniane groby i zapalili znicze na Cmentarzu Parafialnym w Chodzieży, pamiętali także o byłych nauczycielach naszej szkoły. Do akcji włączył się również Samorząd Uczniowski.
Coroczny udział w akcji porządkowania grobów uczy uczniów naszej szkoły szacunku do tradycji i poszanowania miejsc pamięci. #SzkolaPamieta.

02.11.2022

Fantom dla szkoły

Informujemy z zadowoleniem, że w ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym szkoła otrzymała fantoma RKO/CPR od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile. Fantoma wykorzystamy, m.in. na zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa.

08.11.2022

Olimpiada Ekologiczna

We wtorek 8 listopada odbył się w Pile etap ponadpowiatowy Olimpiady Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowały wyróżnione w etapie powiatowym uczennice: Maja Strzałkowska z klasy 5a oraz Nadia Rzeźnik z klasy 6d. Nadia Rzeźnik zdobyła wyróżnienie i została zaproszona na uroczyste podsumowanie olimpiady, które odbędzie się 22 listopada. Serdecznie gratulujemy.

09.11.2022

O Święcie Niepodległości w bibliotece

W związku z obchodzonym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości, klasa 3a udała się do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Chodzieży na lekcję biblioteczną poświęconą temu wydarzeniu. Uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści i wierszy na temat historii obchodzonego święta, symboli narodowych, wolności, niepodległości i o Józefie Piłsudskim. Dyskutowali także o patriotyzmie oraz wysłuchali pieśni legionowych. Panie Bibliotekarki zaprezentowały dzieciom historię godła i hymnu polskiego w bardzo oryginalny i ciekawy sposób za pomocą japońskiego teatrzyku. Podsumowaniem i zakończeniem lekcji było sprawdzenie wiedzy o symbolach narodowych, w formie quizu, rozwiązywanego przez trzecioklasistów. Dziękujemy za taką ciekawą, żywą lekcję historii i miłe przyjęcie.

10.11.2022

Muzyczna podróż

W poniedziałek 7 listopada klasy 1-4 wzięły udział w niecodziennej lekcji muzyki. W progach naszej szkoły gościliśmy bowiem Duet smyczkowy, który zabrał dzieci w muzyczną podróż. W programie „Jedzie pociąg z daleka” wysłuchano utworów z wybranych krajów Unii Europejskiej. Artyści zaprezentowali skrzypce, altówkę i wiolonczelę, omówili rodzinę instrumentów strunowych – smyczkowych oraz zagrali na nich znane melodie. Uczestnicy koncertu wzięli udział w muzycznych zagadkach Pana Konduktora i nauczyli się piosenki przewodniej audycji. Nowy tydzień rozpoczął się w szkole muzycznie i wesoło. Obcowanie z muzyką żywą otwiera uczniów na muzyczny świat, rozbudza w nich muzyczne zainteresowania, odpręża psychicznie, rozwija wyobraźnię, dostarcza dużo piękna i radości.

11.11.2022

Najstarsze meksykańskie święto

Grupa dziewcząt z klasy 8c, wraz z wychowawczynią panią Emilią Binkiewicz, udała się 8 listopada do Zespołu Szkół w Ratajach, by poznać najstarsze meksykańskie Święto Zmarłych - el Día de los Muertos.
Uczennice wysłuchały ciekawych opowieści rodowitego Meksykanina, pana Romana Mendeza, który w interesujący oraz zabawny sposób mówił o tradycjach i zwyczajach związanych z tym świętem. Zagrał również na gitarze pieśni, które towarzyszą tego dnia żywym i zmarłym na cmentarzach.
Nastrój el Día de los Muertos jest niezwykle pogodny, na ulicach miast odbywają się parady, w których biorą udział przebierańcy, nie brakuje przy tym tańca, śpiewu i poczęstunku.
Pod koniec spotkania odbył się konkurs, a od prowadzących uczennice otrzymały podarunki. Dziękujemy za ciekawą lekcję i miłe przyjęcie.

11.11.2022

Narodowe Święto Niepodległości w szkole

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada, to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów i nieobecności na mapach Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Z tej okazji, w czwartek 10.11.2022 roku w szkole przypomniano wydarzenia z przeszłości - losy narodu polskiego. W bibliotece szkolnej uczniowie klas 1-4 mogli obejrzeć "Żywą lekcję historii" przygotowaną przez uczniów klasy 7a. Młodzi aktorzy, w sposób przekrojowy, przedstawili ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski. Z kolei, uczniowie klas 5 - 8 wysłuchali audycji przygotowanej przez klasę 8f i 7a. Na jej podstawie wykonali, pod okiem swoich wychowawców, przygotowane na ten dzień zadania związane z niepodległością. O godz. 11.11 klasy odśpiewały także hymn narodowy, bowiem szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu". Patriotyczny charakter uroczystości podkreślały barwy narodowe. Przedstawienie i audycja, przygotowane na ten dzień, miały na celu pokazać, jak ważna jest pamięć oraz podkreślić takie wartości jak: wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.

11.11.2022

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2022 r. odbyły się tradycyjnie w Chodzieży obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości upamiętniające 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny w Parafii św. Floriana. W wydarzeniu tym uczestniczył Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 1 im. St. Staszica w Chodzieży. Po mszy świętej odbyło się procesyjne przejście pod Pomnik Pamięci Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność, gdzie nastąpiło uroczyste złożenie wiązanek kwiatów. Naszą szkołę reprezentował podczas tej uroczystości dyrektor szkoły Tomasz Jagodziński wraz z przedstawicielami Rady Samorządu Uczniowskiego.

17.11.2022

Szkolny Turniej Piłki Nożnej

Dnia 09.11.2022 roku odbył się turniej piłki nożnej halowej młodzieży dla klas 7-8. Drużyny grały na bardzo wyrównanym poziomie. Klasyfikacja końcowa:
⚽️ I miejsce klasa 8c
⚽️ II m. klasa 8e,
⚽️ III m. klasa 7a
⚽️IV m. klasa 8 f
⚽️V m. klasa 8d
Gratulacje dla wszystkich zawodników za zaangażowanie.

17.11.2022

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

Świętując obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zaprosiliśmy uczniów klas IV oraz przedstawicieli V i VI wraz z najbliższymi, do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Rodzinna atmosfera, którą stworzyli przybyli goście, sprawiła, że we wspólny śpiew tych znanych i lubianych utworów, włączali się wszyscy zgromadzeni. W trakcie uroczystości mogliśmy usłyszeć i zaśpiewać m.in. Rotę, Serce w plecaku, Ułani Ułani, My pierwsza brygada. Muzyczna uczta przeplatana była recytacją wierszy znanych polskich poetów, które związane są z naszą kochaną Ojczyzną. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie.

22.11.2022

Młodzi piszą wiersze

18 listopada odbyła się w naszej szkole I edycja Konkursu Recytatorskiego Twórczości Własnej. Łącznie wzięło w nim udział 10 uczniów z klas 5-8.
Organizatorzy chcieli spopularyzować twórczość literacką młodych ludzi, upowszechnić liryki, które nie miały dotąd swego odbiorcy oraz udoskonalić umiejętności recytatorskie.
Panie jurorki – Małgorzata Kochalska i Emilia Binkiewicz oceniały: opanowanie pamięciowe, interpretację, wartość treściową utworu, kulturę słowa oraz ogólne wrażenie.
Wszyscy zebrani mieli okazję wysłuchać dojrzałych i ambitnych utworów poetyckich, które dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń i wyjątkowych przeżyć artystycznych.
Nagrody otrzymali:
I miejsce – Julia Kristmann - klasa 5b
II miejsce – Kaczmarek - SP nr 3
III miejsce – Maja Korzeń – klasa 8e
Wyróżnienia zdobyły:
Zofia Troczyńska z klasy 8d i Julia Żurek z klasy 5d.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

22.11.2022

Modelujemy w glinie

W piątek 18 listopada odwiedziła naszą szkołę p. Marta Owczarzak z Chodzieskiej Pracowni Ceramiki Miso. Dzieci z klasy 2c pod opieką Pani Marty wykonywały z gliny różne artystyczne przedmioty. Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania i dalszych twórczych wyzwań.

22.11.2022

Piłka nożna halowa

19 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej halowej. Po bardzo wyrównanej grze zespół zajął V miejsce. Skład drużyny: Adam Dzioba, Aleksander Chwesiuk, Maksymiliana Łukasiewicz, Adam Krukowski, Franciszek Gałązka, Nikodem Bedołek, Kacper Łuczak.Gratulujemy wszystkim uczestnikom rozgrywek.

24.11.2022

Łowcy Marzeń

Tuż za rogiem.... w Młodzieżowym Domu Kultury miała miejsce premiera spektaklu ,"Łowcy Marzeń". Wśród odtwórców głównych ról są uczniowie naszej szkoły - Nel Staszewska i Adam Michalski!! Przedstawienie powstało w ramach projektu sceny międzypokoleniowej. Obok młodych aktorów wystąpili doświadczeni aktorzy Teatru 44. Reżyserem spektaklu, według scenariusza Andrzeja Klawittera "Łowcy Marzeń" był p.Jan Kajrys, a autorką projektu i jego koordynatorem p.Monika Klawitter, córka pisarza. To wspaniała przygoda i niewątpliwie sukces autorów i aktorów. Współorganizatorem projektu było Stowarzyszenie Edukacyjno - Kulturalne Salon Artystyczny przy MDK w Chodzieży! Gratulujemy.

24.11.2022

Mistrzostwa w Badmintonie

21 listopada w Trzciance odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Badmintonie. W zawodach wzięło udział dziesięć zespołów w kategorii dzieci i młodzieży szkolnej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Mikołaj Rusek i Kacper Jagodziński. Chłopcy w swojej kategorii zajęli czwarte miejsce. Gratulujemy!

24.11.2022

Mistrzostwa w piłce ręcznej

Dnia 24.11.2022. w hali sportowej SP1 zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w piłce ręcznej chłopców rocznik 2010. W meczu finałowym spotkała się klasa VIB i VID.
Zwyciężyła klasa VID wynikiem 17:7 (9:2) w składzie: Woźniczka Jan-kapitan (6bramek), Białczyk Mateusz (7), Dreger Niko (3), Stachera Miłosz (1), Rychlik Jakub, Michalski Jakub, Szwarc Dawid- bramkarz.
Klasa VIB wystąpiła w składzie: Rzepecki Marcel-kapitan (1), Smogur Patryk (3), Ignaczak Paweł (2), Kyciak Antoni (1), Kozłowski Marcus, Wegner Wiktor, Thomas Adam, Woźniak Jan, Grela Adrian, Rutkowski Mateusz - bramkarz.
Gratulacje dla wszystkich zawodników biorących udział w turnieju.

24.11.2022

Dzień Praw Dziecka

Dzień Praw Dziecka i jego obchody, to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W piątek 18.11.2022 r. w budynku szkoły przy ul. Staszica w klasach I-IV zorganizowano obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Dzień rozpoczął się od przedstawienia montażu słowno-muzycznego przybliżającego społeczności szkolnej tę tematykę. Występ przygotowała pani Agnieszka Onderka wraz klasą II d przy aktywnym udziale pani Moniki Gołębiewskiej oraz zespołu klasy I e.
Zwrócono też uwagę na kwestię obowiązków dziecka.
Następnie uczennice i uczniowie w swoich klasach realizowali zorganizowane przez wychowawców aktywności. Ich efektem były m.in. plakaty zawieszone na szkolnym korytarzu, który został z tej okazji ozdobiony elementami w kolorze niebieskim symbolizującym Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
Uczniowie klas V-VIII świętowali swoje prawa wspólnie z UNICEF w dniu 24.11.2022 r. Na godzinie wychowawczej odbył się turniej „Internetowy escape room”, którego tematem przewodnim był Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wychowawcy razem ze swoimi klasami obejrzeli film o prawach dziecka. Następnie wykonali tematyczne prace plastyczne, by na końcu sprawdzić swoją wiedzę w quizie Kahoot!
Klasy VIII dodatkowo, na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, przygotowały plakaty ukazujące prawa według Konwencji o prawach dziecka.
Celem tegorocznych obchodów przygotowanych przez UNICEF było przeciwdziałanie dyskryminacji. Podkreślono, że prawa dotyczą każdego dziecka.
Mamy nadzieję, że dla naszych uczennic i uczniów były to radosny, pełen ciekawych działań dzień. Był on również pretekstem do zwrócenia uwagi, że są takie miejsca na świecie, w których tych praw się nie przestrzega. Umowną oznaką solidaryzowania się z dziećmi, których prawa są naruszane był element stroju w kolorze błękitnym.

30.11.2022

Święto Szkoły

Tradycyjnie w ostatni piątek listopada – 25.11 – obchodziliśmy Święto Szkoły. Ten dzień był szczególnie ważny dla pierwszaków, którzy przed dyrekcją, nauczycielami, rodzicami i gośćmi pięknie zaprezentowali swoją wiedzę, talenty i wzorowe zachowanie. Po wspaniałym występie zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. Gratulujemy! Pierwszoklasiści w tym wyjątkowym dla nich dniu otrzymali upominki od Rady Rodziców i książeczki oszczędności od Banku Spółdzielczego. W budynku przy ulicy Paderewskiego ranek rozpoczął się audycją radiową, w której zostały przedstawione z liczne anegdoty i ciekawostki z życia Stanisława Staszica. Uczennice klasy 8c przedstawiły kilka ciekawych faktów z jego życiorysu, które są mniej znane, lub mówiło się o nich bardzo mało. Spojrzenie na postać patrona szkoły oczami uczniów zaowocowało ciekawą kolekcją portretów, w których ważną rolę odgrywał gotowy już element graficzny. W tym samym czasie, na małej sali gimnastycznej, odbywał się międzyklasowy konkurs wiedzy o Stanisławie Staszicu. Wytypowani liderzy musieli odpowiadać na pytania, dotyczące życia i twórczości tego wielkiego Polaka. Na podium stanęli: Adam Szpajer z klasy 8c – I miejsce Artur Jankowski z klasy 8f – II miejsce Adam Michalski z klasy 5d – III miejsce Wyróżnienia otrzymały: Lena Starnowska z klasy 6b, Anna Dąbkowska z klasy 8d i Nadia Rzeźnik z klasy 6d Natomiast w drugim budynku szkoły młodsze klasy, na podstawie wcześniej przygotowanej prezentacji, musiały uzupełnić quiz i odpowiedzieć prawidłowo na pytania związane z oświeceniowym myślicielem. Uczniowie wykonywali też kolorowe plakaty, które ozdobiły szkolny korytarz. Dla całej społeczności Jedynki to był wyjątkowo uroczysty dzień!

29.11.2022

Robotyka w bibliotece

29 listopada dzieci z klasy 2d udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży na zajęcia edukacyjne z robotyki. Uczniowie za pomocą komputera i programu Lego Education Spike tworzyli tańczące, skaczące i jeżdżące roboty. Dla dzieci była to super zabawa i kreatywne spędzenie czasu. Zajęcia te prowadzone były przez Pana Wojtka Kantorskiego, który pokazał uczniom, że robotyka to niezwykle ciekawa dziedzina nauki.

30.11.2022

Praca strażaka i pomoc przedmedyczna

W środę, 30 listopada br. klasa 2d gościła pana Piotra Jędrzejczyka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega trudna i ciekawa praca strażaków, a także do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Uczniowie oglądali sprzęt ochrony osobistej strażaka, a także elementy stroju, które mieli możliwość przymierzyć. Drugim etapem spotkania była nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pan Piotr w przystępny dla dzieci sposób omówił etapy udzielania pomocy, a następnie chętni uczniowie przeprowadzali akcję ratowniczą ćwicząc na fantomie. To było niezwykle udane i bardzo cenne dla dzieci spotkanie.
Klasa 2 d wraz z wychowawcą składają serdeczne podziękowania panu Piotrowi Jędrzejczykowi za przeprowadzone zajęcia i mile spędzony czas.

02.12.2022

Bliżej siebie

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny przeznaczony dla klas 1-3 pt.: ,,Bliżej siebie - ja i mój niepełnosprawny kolega, ja i moja niepełnosprawna koleżanka”. Wpłynęło wiele wspaniałych prac, którymi dzieci udowodniły, że bez względu na różnice, wszyscy jesteśmy równi i potrzebni, mamy marzenia i chcemy spędzać czas w gronie przyjaciół. Zwycięzcami w konkursie zostali: I miejsce - Nadia Bedyńska z klasy 1b, II miejsce - Antoni Sawicki z 2b oraz Franciszek Szymanowicz z 2d, III miejsce zajęła Julianna Szwarczewska z kl. 3d. Wyróżnienia otrzymali: Maja Pogorzelska z kl. 3a, z kl. 2b - Aleksander Śniegowski i Barbara Wiklandt, z kl. 2d - Marcelina Jenczyk i Barbara Pawlak, z kl. 1b - Hanna Marko, z kl. 1c - Iga Kurzaj i Stanisław Suszek, z kl. 1e - Nadia Mendlikowska i Zuzanna Frydrych.
Składamy serdeczne podziękowania dla sklepu Profesor Zabawka za ufundowanie nagród.

05.12.2022

Książki dla biblioteki

Z wielką przyjemnością informujemy, że biblioteka szkolna wzbogaciła się o kolejne książki w języku ukraińskim dla nowych uczniów. Serdecznie dziękujemy Fundacji Edukacja dla Demokracji za nieodpłatne przekazanie publikacji. Mamy nadzieję, że nowe książki będą cieszyć się dużą popularnością wśród najmłodszych czytelników i przyczynią się do zwiększenia radości jakie płynie z czytania.

05.12.2022

Konkurs Pięknego Czytania

30 listopada w naszej szkole odbył się "Konkurs pięknego czytania bez przygotowania dla klas III". Zadaniem uczniów było wylosowanie fragmentów z przygotowanych wcześniej książek, a następnie jak najbardziej poprawne odczytanie ich na głos. Konkurs został przygotowany przez panie: Angelikę Szuberską, Agatę Bedołek, Emilię Garstka. Wszyscy kandydaci starali się przeczytać wylosowany tekst jak najlepiej. Komisja spośród wszystkich uczniów biorących udział w konkursie wyłoniła „Mistrzów pięknego czytania”.
I miejsce równorzędnie zajęły Maja Szumlicz z klasy 3b i Lena Nowaczewska z 3a,
II miejsce zdobył Jerzy Fenger z klasy 3a,
III miejsce Kevin Gołaszewski 3b. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

05.12.2022

Razem zmieniamy nasz świat

W piątek 2 grudnia w CHDK odbyły się Chodzieskie Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami pod hasłem "Razem zmieniamy nasz świat”. Piękna integracyjna impreza zgromadziła dzieci, młodzież z chodzieskich szkół i przedszkoli, przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji oraz wielu zaproszonych gości. Celem tego niezwykłego spotkania było zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami. Na scenie w programie artystycznym pięknie zaprezezentowały się uczennice z naszej szkoły - Maja Strzałkowska i Julia Biszof. Dziękujemy dziewczynkom za zaangażowanie w tak ważną inicjatywę. Wszystko po to, aby razem zmienić nasz świat, aby "nauczyć się żyć obok siebie..."

07.12.2022

Mikołajkowe mistrzostwa

6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Chodzieży odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Minisiatkówce, informuje organizator zawodów pani Anna Jęsiek . Najwyższe miejsca w kategorii dziewcząt uzyskały: IV m Dzikie Siatkary, III m Kaczuszki Neymara, II m Hotówy, a zwyciężyły Siatkareczki w składzie – Maria Żłobińska, Kinga Bartosz, Amelia Załachowska. W kategorii chłopców IV m wywalczyli KDM, III m AC Pajace, II m Dziki, natomiast I m zajęli The best of all w składzie – Mateusz Białczyk, Jan Woźniczka, Niko Dreger. Wszystkim zawodnikom należą się gratulacje oraz podziękowania sędziom i Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

07.12.2022

Bezpiecznie, to wiedzieć i znać

W środę 7 grudnia w naszej szkole w ramach programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” odbyły się pogadanki profilaktyczne dla klas 1-4. Profilaktyk społeczny Elżbieta Żulewska omówiła zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Tematy obejmowały zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, umiejętność szukania i znalezienia pomocy dla siebie i innych w trudnych sytuacjach, bezpiecznego kontaktu z osobą obcą oraz w sieci. Na koniec spotkania Pani nadkomisarz przypomniała o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego w okresie świąteczno-noworocznym. Gościem specjalnym spotkania był sierżant Pyrek, który potwierdzał, że wszystkie przypomniane dzieciom zasady bezpieczeństwa są bardzo ważne i należy ich przestrzegać.

12.12.2022

Sukces w konkursie

Dnia 9 grudnia w siedzibie Nadleśnictwa Podanin nastąpiło podsumowanie XI edycji konkursu "Za kasztany i żołędzie, wiedzy Ci przybędzie". Jak informuje koordynatorka akcji pani Iwona Dreger, nasza szkoła uzbierawszy 5542,7 kg nasion zdobyła pierwsze miejsce. Nasza uczennica Maja Szumlicz indywidualnie również zdobyła pierwsze miejsce, przynosząc 609 kg. Szkoła dzięki wygranej wzbogaciła się o sprzęt multimedialny, a uczniowie, którzy przynieśli minimum 20 kg otrzymują upominki ufundowane przez organizatora konkursu.
Dziękujemy dzieciom i ich rodzinom za ogromne zaangażowanie się w akcję. Dzięki temu, co roku bijemy swój własny rekord. Liczymy na pomoc w kolejnych latach.

12.12.2022

Świąteczne czytanie

W poniedziałek, 12 grudnia, w prawdziwie świątecznej atmosferze, odbyła się akcja czytelnicza, dedykowana najmłodszym uczniom naszej szkoły, a przygotowały ją dzieci z klasy czwartej.
Nasi milusińscy wysłuchali wzruszającej opowieści o dziecięcych marzeniach, o miłości rodzinnej, prawdziwych wartościach i radości bycia razem. Dodatkową atrakcją spotkania był miły przerywnik muzyczny, w czasie którego uczestnicy najpierw wyćwiczyli kroki taneczne do popularnej świątecznej piosenki, a następnie wspólnie ją zatańczyli.
Spotkanie odbyło się oczywiście w zaciszu szkolnej biblioteki, wspaniale udekorowanej na okoliczność zbliżających się świąt, której to wyjątkowy klimat przyciąga "moli książkowych" niczym magnez, a dodatkowo sprzyja sympatycznym spotkaniom.
Udział w świątecznym czytaniu przyniósł wszystkim wiele radości i ogromną satysfakcję, przyczynił się też do integracji społeczności uczniowskiej, a przede wszystkim posłużył promowaniu czytelnictwa, oswajaniu najmłodszych dzieci z literaturą i wskazywaniu drogi do „magicznego przybytku”, gdzie
gromadzone są najbardziej niesamowite historie i opowieści.

12.12.2022

Powrót do ...

„Nazywam się … powrót do przeszłości, to tytuł musicalu, który obejrzeli w poniedziałek 12 grudnia uczniowie naszej szkoły. Aktorzy z Teatru Muzycznego FORTE dostarczyli dzieciom z klas 1d, 5a i 8f wiele emocji związanych z życiem i twórczością wielkich Polaków – Marii Skłodowskiej – Curie, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, czy Mikołaja Kopernika, jednocześnie podpowiadając młodym widzom jak poszerzać własne horyzonty, aby podejmowane działania miały pozytywne odzwierciedlenie w ich przyszłości.

12.12.2022

Odwiedziny w DPS

12 grudnia klasa III b wybrała się do Domu Pomocy Społecznej w Chodzieży. Były łzy wzruszenia w trakcie i po występie, wspólne kolędowanie oraz wiele ciepłych słów od pensjonariuszy i dyrekcji placówki.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów klas 1- 4, którzy wykonali świąteczne kartki. Wszystkie trafiły w ręce podopiecznych DPS.

12.12.2022

Bal na pożegnanie jesieni

Dnia 13 grudnia 2022 r. dzieci z teatru „Jedyneczka” zaprosiły rodziców klasy 2b na przedstawienie „Bal na pożegnanie Jesieni”. W pokoju Zosi, podczas snu dziewczynki, lalki i zwierzątka przygotowały bal dla odchodzącej pory roku. Zaproszono Jesień do wspólnej zabawy, do tańca na tle „Trepaka” Piotra Czajkowskiego i do wesołej improwizacji ruchowej z chusteczkami. Mali teatralni artyści spisali się na medal. Kolejny raz potwierdziło się motto teatru Jedyneczka, że „Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają odwagi i jakimi są”. Prowadzące Małgorzata Pranke i Bernadeta Kmiotek dziękują dzieciom za trud włożony w przygotowanie przedstawienia, rodzicom za tak liczne przybycie i miłą atmosferę.

21.12.2022

Sie ma!

Nasza szkoła otrzymała dwie puszki od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - po jednej dla każdego budynku. 31 finał WOŚP zagra pod hasłem ,,Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych"! Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna organizowana przez Fundację. Od wielu lat finałom towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte,które rozpoczynają się już na początku grudnia. Zachęcamy społeczność Jedynki, aby włączyć się do akcji, już dziś dziękujemy za wsparcie❤️. Sie ma!

21.12.2022

Pomagając innym, pomagamy sobie

Po raz kolejny klasy VIc i VIIIc przystąpiły do świątecznej akcji „Złap Gwiazdora dla Seniora".
17 grudnia uczniowie dostarczyli ogromne paczki do wyznaczonego punktu, by uszczęśliwić starsze, samotne osoby. Akcja daje młodzieży wiele korzyści wynikających z poczucia sprawczości, kształtowania poczucia odpowiedzialności i szczególnej wrażliwości na potrzeby innych oraz możliwość zaangażowania się w realną pomoc.
Wychowawczynie klas serdecznie dziękują rodzicom uczniów i młodzieży za okazane serce i wielkie zaangażowanie.

21.12.2022

Drobny gest, a znaczenie duże

"Jedno dobre słowo, jeden dobry uczynek może stać się narodzeniem, kawałkiem chleba, gwiazdą spadającą z nieba” to motto corocznej inicjatywy Rady Rodziców działającej przy SP1. W tym szczególnym czasie zostały spełnione świąteczne marzenia najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły. To głównie rodzice, ale również anonimowi darczyńcy, organizacje współpracujące ze szkołą oraz kadra pedagogiczna działając w imieniu Świętego Mikołaja sprawili, że każde z tych najskrytszych dziecięcych marzeń stało się rzeczywistością.
Dziękujemy wszystkim, którzy spontanicznie i bezinteresownie włączyli się w tegoroczną świąteczną akcję. To kolejny dowód na to, że społeczność i przyjaciele chodzieskiej Jedynki z chęcią podejmują bezinteresowne i bezcenne inicjatywy, bo przecież "... każdy ma coś, co może dać innym”, zwłaszcza w taki dzień.

21.12.2022

Świątecznie

Święta Bożego Narodzenia już wkrótce, a zatem tego szczególnego klimatu, tak uwielbianego przez wszystkich, nie mogło zabraknąć również w szkole. Na korytarzach rozbrzmiewająca muzyka, a w klasach świąteczne spotkania z upominkami i słodkościami.

02.01.2023

Wiersze Jana Brzechwy

W grudniu w naszej szkole odbył się Konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy dla uczniów klas 1-2 przygotowany przez: A.Szuberską, K.Ratajczak, A.Piasecką, E.Garstka.
Komisja konkursowa w składzie: J. Gil, B. Kmiotek, B. Barwicka, P. Grabowski miała bardzo trudne zadanie, spośród recytujących wybrać osoby, które potrafią swoim talentem artystycznym, interpretacją, jak najpiękniej oddać myśl poety zawartą w wierszu. Po długich naradach zdecydowano przyznać w kategorii klas pierwszych: 1 miejsce - Mateusz Wolniewiński, 2 miejsce - Hanna Cholewińska, 3 miejsce - Iga Kurzaj oraz wyróżnienia dla Wojciecha Antczaka, Antoniny Łochowicz, Nadii Bedyńskiej. W kategorii klas drugich: 1 miejsce - Hanna Stachowiak, 2 miejsce - Antonina Przesławska, 3 miejsce - Dominik Brokmann oraz wyróżnienia dla Aleksandry Łabój i Aleksandra Śniegowskiego. Gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie. Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców oraz firmie Kanvex za ufundowane nagród.

06.01.2023

Świąteczny apel

W grudniu, starsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w świątecznych apelach, przygotowanych przez koleżanki i kolegów z klas piątych. W montażu słowno - muzycznym przedstawiono świąteczne zwyczaje różnych europejskich krajów. Program przygotowany został przez nauczycielki A.Wekwert, M.Kochalską i B.Kmiotek.
5 stycznia natomiast odbył się, przełożony z powodu nieobecności dzieci, apel świąteczny dla najmłodszych uczniów. Dzieci z klasy 2c oraz 2e wystąpiły z przedstawieniem poetycko - muzycznym. Uroczystość przygotowana przez wychowawczynie klas E. Garstkę oraz D. Jarochę zakończyła się wspólnym śpiewem kolęd przy akompaniamencie gitar uczennic z klas drugich. Wspólne świąteczne spotkania przyczyniły się do stworzenia w szkole wyjątkowego klimatu.

06.01.2023

Uczeń potrafi!

O tym, jak zdolny i pomysłowy może być uczeń, kiedy tylko zaangażuje się w ciekawą pracę, przekonały się panie polonistyki, podczas omawiania z dziećmi lektur szkolnych.
I tak, w klasie czwartej pojawiły się piękne, precyzyjnie wykonane lalki teatralne, związane tematycznie z historią niefrasobliwego Pinokia. Wśród nich królowały pacynki i kukiełki, ale też można było podziwiać trudne do wykonania marionetki, a nawet jawajki.
W piątej zaś klasie powstały niezwykle pomysłowe place zabaw, z wielką starannością oddające topografię słynnego za sprawą Ferenca Molarna Placu Broni. Zarówno autorzy makiet, jaki i lalek udowodnili, że kreatywność dzieci i ich rodziców nie zna granic, a jak wynika z relacji wykonawców, wspólnie spędzony przy pracy czas stał się okazją do doskonałej zabawy dla całych rodzin.

27.01.2023

Bal karnawałowy

Karnawał to czas na wesołą zabawę. Również w naszej szkole, 25 stycznia odbył się bal karnawałowy dla klas I – III. W pięknie udekorowanej sali pojawiły się postacie z różnych bajek i filmów. Wspaniale prezentowały się księżniczki, rycerze i żołnierze. Nie zabrakło sportowców i piratów. Pojawiła się też duża grupa różnorodnych zwierząt. Mnóstwo konkursów i świetną muzykę zapewniły nam animatorki z ZuZulek. Po balu był również czas na pyszne pączki. Poczęstunek i zabawę karnawałową dla najmłodszych uczniów Jedynki ufundowała Rada Rodziców. Czas spędzony w miłej atmosferze pozostanie na długo w naszej pamięci.

28.01.2023

Pasowanie na czytelnika biblioteki

Koniec pierwszego semestru nauki szkolnej stał się znakomitą sposobnością do wnikliwego przyjrzenia się czytelniczym umiejętnościom najmłodszych uczniów naszej społeczności. Okazało się, że nadszedł już właściwy czas, by tegorocznych pierwszoklasistów przyjąć do grona pełnoprawnych Czytelników Biblioteki.
Tak oto, tuż przed feriami, w otwartej zwykle na oścież bibliotece, odbyła się wielka uroczystość, przygotowana przez grupę uczniów klasy 7a. Młodzież w zabawnym przedstawieniu, ukazującym ciężką pracę lekarza i pielęgniarki w lecznicy dla książek, przypomniała dzieciom najważniejsze zasady właściwego obchodzenia się z wypożyczoną książką. Mogły one na własne oczy zobaczyć szkody, jakie zostały wyrządzone książkom przez niewprawnych i niedoinformowanych czytelników, a także zaobserwować różnorodne symptomy "złego samopoczucia" książek. Młodzi aktorzy wcielili się w swe role z wielkim zaangażowaniem, starając się jak najlepiej oddać przesłanie prezentowanych scenek, czym zaskarbili sobie sympatię i uznanie publiczności.
Po części artystycznej nastąpiło przyrzeczenie, w którym dzieci zobowiązały się szanować książki, mądrze z nich korzystać i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie odbyło się symboliczne pasowanie i rozdanie pamiątkowych dyplomów. Na koniec zaś nasi milusińscy obdarowani zostali książeczkami i serdecznie zachęceni do częstego odwiedzania biblioteki, gdzie każdy czytelnik jest zawsze mile widziany!

28.01.2023

Bezpieczni podczas ferii

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, w dniach 16 i 27 stycznia naszych uczniów odwiedził przedstawiciel Policji. Tematem spotkań we wszystkich grupach wiekowych było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Pani nadkom. Elżbieta Żulewska apelowała o rozwagę podczas zabaw na śniegu, lodzie i w domu pod nieobecność rodziców. Przypomniała również zasady korzystania z Internetu oraz zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Na zakończenie życzyła wszystkim uczniom Jedynki bezpiecznego zimowego wypoczynku. Dyrekcja i nauczyciele dołączają się również do tych życzeń.

31.01.2023

Finał WOŚP

Całej społeczności Jedynki, nauczycielom, rodzicom, ale przede wszystkim uczniom bardzo serdeczne dziękujemy za wsparcie zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszej szkole akcja WOŚP trwała już od grudnia, a zakończyła się przed feriami. W obu budynkach zebraliśmy łącznie 3224 zł 60gr. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i "grali'' razem z nami, w tym roku pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie''. Sie ma❤️!

16.02.2023

DBI w naszej szkole

W dniu 16 lutego w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji nauczycielki informatyki zorganizowały szkolny konkurs wiedzy na temat zagrożeń w sieci Internet. W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas od 5 – 8. I miejsce zajął Antoni Piotrowski z klasy 8d, II miejsce Mateusz Białczyk z 6d, III miejsce Wiktor Wegner z klasy 6b, za co należą się wielkie brawa. W tym dniu podczas lekcji wychowawczej uczniowie wysłuchali audycji będącej wywiadem w wykonaniu syntezatorów mowy, a następnie wzięli udział w prelekcji na podstawie prezentacji multimedialnej oraz w quizie Kahoot, specjalnie przygotowanym na ten cel. Mamy nadzieję, że garść wiedzy przekazana uczniom okaże się przydatna dla nich podczas korzystania z Internetu.

16.02.2023

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

18 lutego 2023 r. reprezentacja chłopców naszej szkoły w składzie: Paweł Michalak, Jakub Frydrych, Cezary Kowalczyk, Emilian Kreskowiak, Cyprian Kaczmarek, Michał Michalski, Aleksander Mieloch, Marcel Binert, zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szamocinie. Gratulacje!

24.02.2023

Jak powstaje prąd?

21 lutego br. klasa 2 d gościła tatę Basi, Pana Szymona Pawlaka - elektryka, który pracuje w Polskiej Sieci Elektroenergetycznej. Pan Szymon krok po kroku wytłumaczył dzieciom jak powstaje prąd, skąd bierze się w naszych domach oraz jak się z nim bezpiecznie obchodzić. Podczas spotkania dzieci miały również możliwość zobaczyć wskaźnik napięcia oraz przymierzyć m.in. rękawice i buty dielektryczne. Uczniowie z uwagą i zaangażowaniem brali udział w tym spotkaniu. Wychowawca oraz dzieci z klasy 2d serdecznie dziękują Panu Szymonowi za ciekawą lekcję i poświęcony czas.

24.02.2023

Jeżeli język ...

„Jeżeli język nie jest poprawny, mowa nie znaczy tego, co ma znaczyć” i o tym pamiętając, 21 lutego w święto Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, uczniowie naszej szkoły, zgłębiali tajniki języka polskiego, aby podkreślić wartość edukacji językowej. Poloniści zadbali o szereg interesujących działań, w czasie których podopieczni prezentowali swoje autorskie baśnie, rozwijali słownictwo, ćwiczyli poprawność ortograficzną i interpunkcyjną oraz brali udział w grach i zabawach związanych z szeroko rozumianą poprawnością językową.
Szczególnie miłe okazało się spotkanie klas 8e i 3a, w czasie którego różni wiekowo uczniowie, za pomocą scenek pantomimicznych, inscenizowali znane przysłowia i powiedzenia.

04.03.2023

Mistrzostwa w piłce siatkowej

Uczniowie naszej szkoły 25 lutego 2023 r. w Szamocinie wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej -  Igrzyska Dzieci. Reprezentacja chłopców w składzie: Jan Woźniczka, Mateusz Białczyk, Niko Dreger, Jakub Talar, Dawid Szwarc, Piotr Kieruj, Maksymilian Micek, Adrian Koźlarek, Nikodem Siciński, Aleksander Chwesiuk zdobyła I miejsce i tym samym zapewniła sobie start w rozgrywkach rejonowych.
Reprezentacja dziewcząt w składzie: Gabriela Bedołek, Maja Twardowska, Nadia Rzeźnik, Małgorzata Kośmicka, Julia Kristmann, Zuzanna Burzyńska, Nadia Skarbińska, Sara Behrendt, Oliwia Dymek zajęła II miejsce.
Wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom należą się gratulacje za sportową postawę i bardzo dobrą grę.

04.03.2023

Na 104. rocznicę

W czwartek, 23 lutego 2023 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się przedstawiciele trzech pokoleń: uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz dziadkowie, by wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętować 104. rocznicę zwycięskiego powstania zbrojnego zwanego wielkopolskim. To szczególne w historii Wielkopolski wydarzenie, które urosło do rangi Narodowego Święta, stało się inspiracją do przygotowania barwnego widowiska słowno – muzycznego przez ponad pięćdziesięcioosobowy zespół dzieci i młodzieży z klas IV – VIII.
Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem wcielili się w role wrzesińskich dzieci, mieszkańców Poznania, czy walczących żołnierzy. Nie zabrakło też obecności dyplomaty państwa polskiego w osobie Ignacego Jana Paderewskiego, który przemawiał płomiennie z okna hotelu Bazar, patriotycznych recytacji, historycznej narracji i popisów tanecznych. Całości dopełniła piękna oprawa muzyczna i bogata scenografia.
Nie możemy i nie chcemy zapomnieć o dzielnych powstańcach, którzy wywalczyli dla nas wolność i polskość, o tych, dzięki którym chodzimy do polskiej szkoły i mówimy po polsku – nasi uczniowie zaprezentowali lekcję historii, przypominając ważne dla nas wydarzenia sprzed wieku.

04.03.2023

Moje aktywne i bezpieczne ferie

Z przyjemnością informujemy, że 24 lutego został rozstrzygnięty zorganizowany w naszej szkole konkurs fotograficzny dla uczniów klas 1-3, pt. ,"Moje aktywne i bezpieczne ferie”. Celem konkursu była popularyzacja fotografii wśród dzieci oraz edukacja i propagowanie wiedzy na temat aktywnego i bezpiecznego spędzania zimowego wypoczynku. Okazało się, że najmłodsi uczniowie spędzili tegoroczne ferie w sposób bardzo kreatywny i bezpieczny. Laureatkami konkursu zostały: Maja Biszof oraz Antonina Nowak, które zajęły I miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Stanisław Suszek, Gabriel Bielecki, Zofia Grabowska, Blanka Nadolińska, Franciszek Szymanowicz, Marcelina Jenczyk oraz Martyna Borzych. Dziękujemy za liczny udział w konkursie.

04.03.2023

Film o Powstaniu Wielkopolskim

1 marca, prawie wszystkie klasy ósme, wybrały się do Chodzieskiego Domu Kultury, aby obejrzeć fabularyzowany dokument o Powstaniu Wielkopolskim. Pomysłodawczynią, scenarzystką i reżyserką jest pani Hanna Danielewicz, która w swym dziele ukazała działania powstańcze oraz codzienne życie mieszkańców Budzynia i okolic.

06.03.2023

Kartki walentynkowe

W lutym odbył się w naszej szkole konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową w języku angielskim dla klas I-II. Uczniowie wykazali się kreatywnością i znajomością wierszy w języku angielskim. Wszystkim serdecznie dziękujemy za piękne prace i zaangażowanie. Nagrody i dyplomy w klasach pierwszych otrzymali: I miejsce - Kinga Kamińska kl. 1b, II miejsce - Zofia Klofik kl.1a, III miejsce - Michalina Maślankiewicz kl. 1a.
W klasach drugich: I miejsce - Aleksander Śniegowski kl. 2b, II miejsce - Hanna Błaszczyk kl. 2b, III miejsce - Alicja Przewoźniak kl. 2d.
Organizatorzy dziękują Radzie Rodziców naszej szkoły za ufundowane dla uczniów nagrody.

08.03.2023

Konkurs recytatorski

7 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego dla klas V-VI. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych z zakresu poezji obcojęzycznej. Oceniany był stopień opanowania wybranego wiersza, jego interpretacja oraz poprawność wymowy w języku angielskim. Najlepsi okazali się: Mateusz Rybka kl. 5d - I miejsce, Maja Strzałkowska kl. 5a - II miejsce, Julia Biszof kl. 5a - III miejsce. Serdecznie dziękujemy uczniom za przygotowanie i przepiękne interpretacje wierszy.

13.03.2023

Szkolny Konkurs Wiedzy o Banku i Finansach

10 marca odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Banku i Finansach. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością wielu zagadnień związanych z funkcjonowaniem Banku. Rywalizacja oceniana była w dwóch grupach wiekowych: kl. 1-3 i kl. 4-8. Wśród klas młodszych przyznane zostało tylko I miejsce, które zdobył Krzysztof Janusz z kl. 2c.
W starszej grupie laureatami zostali:
I miejsce: Iga Majchrzak kl. 4b
II miejsce: Oliwia Kucner kl. 6b
III miejsce: Tola Kidoń kl. 6a
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczyli uczniom: p. Daria Łech reprezentująca Bank Spółdzielczy w Chodzieży oraz p. Tomasz Jagodziński, dyrektor naszej szkoły. Nagrody ufundowane zostały przez Bank Spółdzielczy w Chodzieży.
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!
15 marca w Budzyniu odbędzie się międzyszkolny etap konkursu, podczas którego naszą szkołę reprezentować będą Krzysztof Janusz z kl. 2c i Iga Majchrzak z kl. 4b. Życzymy im powodzenia!

13.03.2023

Góra Grosza

Z inicjatywy pań Emilii Binkiewicz i Mai Mikołajczak, nasza szkoła wzięła udział w XXIII ogólnopolskiej akcji Góry Grosza. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym i ich rodzin.
Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły otworzyli swoje serca i pokazali, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Akcja przeprowadzona była poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł), dzięki którym zebrano 519 zł i 56 gr. W liczenie monet zaangażowali się wolontariusze z klas 8: Maria Żłobińska, Maria Walkowiak, Zuzanna Mertin, Pola Kochalska, Wojciech Skowroński, Anna Dąbkowska, Natalia Wysz, Amelia Papior, Mikołaj Rusek. Serdecznie dziękujemy im za pomoc, a dzieciom i młodzieży za okazane wsparcie.

14.03.2023

Sukces naszych recytatorów

Nie lada wydarzeniem dla szkolnych miłośników poezji był ich udział w jubileuszowym, 20. Powiatowym konkursie recytatorskim „Wiersz, który mnie zachwycił”, organizowanym przez Zespół Szkół im. H. Cegielskiego w Chodzieży. Dziewięcioro uczniów z klas ósmych zaprezentowało swój kunszt poetycki i popisało się umiejętnością publicznej prezentacji w tegorocznej edycji konkursu.
Zmagania naszej młodzieży zaowocowały wspaniałym sukcesem. Komisja wyróżniła interpretację „ Elegii o chłopcu polskim” K. K. Baczyńskiego w wykonaniu Natalii Wysz z kl. 8d oraz „Z głową na karabinie” K. K. Baczyńskiego, którą przedstawił Jan Kokosz z kl. 8c. Trzecie miejsce zdobyła uczennica kl. 8d, Zofia Troczyńska, wygłaszając utwór W. Szymborskiej „Portret kobiecy”, najwyższą zaś lokatę – drugie miejsce wywalczył Szymon Głuch z kl. 8c, prezentując wiersz D. Wawiłow „Wędrówka”.
Wszystkim uczestnikom konkursu, którzy tak pięknie reprezentowali naszą szkołę, serdecznie gratulujemy odwagi i umiejętności.

16.03.2023

Mistrzostwa Powiatu SZS w piłce ręcznej

Dnia 4.03.2023 w Budzyniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu SZS w piłce ręcznej w Igrzyskach Młodzieży dziewcząt i chłopców. Nasze reprezentacje zajęły II miejsca.
Reprezentacja dziewcząt: Enke Aleksandra, Kleczewska Zofia, Korzeń Maja, Mertin Zuzanna, Pałuczak Oliwia, Sobkowiak Amelia, Szymaniak Magdalena, Walerowska Laura, Wyrwa Kinga, Załachowska Amelia, Żłobińska Maria. Reprezentacja chłopców: Szpajer Adam, Kowalczyk Cezary, Jankowski Artur, Kreskowiak Emilian, Grondys Krystian, Wachowiak Oskar, Ocieczek Hubert, Mieloch Aleksander, Wekwert Kamil, Fiałkowski Alan, Jerzykowski Fabian, Szabuniewicz Ksawery, Piechowiak Jakub.
Gratulujemy zaangażowania i wyniku.

17.03.2023

Dzień dla teatru

W poniedziałek 13 marca uczniowie z naszej szkoły obejrzeli spektakle teatralne w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Najmłodsze dzieci w przedstawieniu „Jak Rumcajs Cypiska uratował” poznały przygody głównego bohatera. Klasy czwarte i szóste zaproszono na Zielone Wzgórze, do domu Mateusza i Maryli, gdzie rozpoczęła się historia rudowłosej Ani Shirley, z ponadczasowej opowieści „Ania z Zielonego Wzgórza”. Dla uczniów z siódmych i ósmych klas wystawiono tak ważny dla Polaków utwór „Pan Tadeusz – obrazy”. Spektakle teatralne pozwoliły dzieciom i młodzieży przenieść się na chwilę w inny świat. Z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

18.03.2023

Konkurs Wiedzy o Banku i Finansach

Z radością komunikujemy, że Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu 15 marca odbył się etap międzyszkolny Konkursu Wiedzy o Banku i Finansach. Reprezentanci naszej szkoły, Iga Majchrzak z kl. 4b i Krzysztof Janusz z kl. 2c zajęli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wszyscy finaliści konkursu byli doskonale przygotowani, dlatego jury konkursu, pod przewodnictwem Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Chodzieży, pana Dariusza Bugajskiego, przyznało I miejsce ex aequo reprezentantom różnych szkół. W kategorii kl. 1-3 zwyciężyło siedmioro dzieci, a w kategorii kl. 4-8 sześcioro konkursowiczów uplasowało się na pierwszej pozycji. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Chodzieży. Idze i Krzysztofowi oraz wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy sukcesów.

18.03.2023

Mistrzowie Tabliczki Mnożenia

14 marca odbył się szkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia” dla uczniów klas czwartych. Zadaniem uczestników było rozwiązanie matematycznych zadań i łamigłówek. Rywalizacja była wyrównana, a uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. W konkursie maksymalną liczbę punktów oraz tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia” otrzymali: Ignacy Błaszczyk (IVd), Iga Majchrzak (IVb) oraz Leon Miziołek (IVc). Miejsce II zajęła Zuzanna Walerowska (IVc), a miejsce III - Anna Kasperczyk (IVa). Laureatom wręczone zostały dyplomy i nagrody, a pozostałym uczestnikom – certyfikaty eksperckie. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

20.03.2023

Drzwi otwarte dla przyszłych uczniów

W sobotę 18 marca w godzinach przedpołudniowych naszą szkołę odwiedzili kandydaci do klas pierwszych. Podczas zorganizowanych dla nich Drzwi Otwartych mieli okazję zwiedzić szkołę oraz uczestniczyć w przygotowanych na tę okazję zajęciach. Wcześniej zostali powitani na sali gimnastycznej przez dyrektora SP1. Przyszli uczniowie próbowali swoich sił w zajęciach językowych, a także o charakterze sportowym. Okazało się, że świetnie
sobie radzą w zakresie posługiwania się językami obcymi, a także wykazują dużą aktywność fizyczną. Dzieci miały również okazję uczestniczyć w zajęciach z edukacji muzycznej, z wykorzystaniem nowoczesnego narzędzia, jakim jest monitor interaktywny oraz dzwonków diatonicznych naciskanych. Dużo emocji wzbudziły wesołe zabawy z użyciem Magicznego Dywanu - interaktywnej pomocy dydaktycznej dedykowanej do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły dzieciom zajęcia z udziałem robotów i drukarki 3D. Z uwagi na to, że szkoła posiada dość pokaźną kolekcję robotów, dzieci mogły poznać wiele z nich, sprawdzić działanie niektórych czujników, w które są wyposażone, a także wypróbować swoich sił w wyścigach. Ciekawostką również był dla nich odbywający się w trakcie zajęć wydruk 3D królika.
Po uśmiechniętych twarzach dzieci wnioskujemy, że zajęciach były dla przyszłych uczniów atrakcyjne i z radością rozpoczną naukę w naszej szkole we wrześniu.

21.03.2023

22.03.2023

Miłośnicy frazeologii

Zespół nauczycieli języka polskiego przeprowadził w marcu konkursy dla miłośników frazeologii. Celem konkursów było podnoszenie kompetencji językowych z wykorzystaniem związków frazeologicznych oraz propagowanie kultury języka polskiego i rozwijanie zainteresowań związanych z naszym ojczystym językiem. Przedstawiciele klas IV-VIII mieli trudny orzech do zgryzienia. Przystąpili do rozwiązywania testu, który wprowadził ich w „świat ukrytych znaczeń”. Zwycięzcami okazali się:
Kl. IVb Iga Majchrzak
Kl. Va Maja Strzałkowska
Kl. VId Nadia Rzeźnik
Kl. VIIa Oliwia Dymek
Kl. VIIIe Maja Korzeń
Dziękujemy za liczny udział i gratulujemy laureatom.

22.03.2023

Mam Talent

W Pierwszy Dzień Wiosny odbył się konkurs MAM TALENT skierowany dla klas 1- 4. Zgłosiło się ponad 30 dzieci, które zaprezentowały się w kategoriach taniec, śpiew, gra na instrumencie oraz kreatywność. Jury miało nie lada wyzwanie, aby wytypować zwycięzców. Kategoria śpiew: Marcelina Jenczyk klasy 1-2, Nadia Cichorz klasy 3-4, Wyróżnienie: Artur Rentz oraz Antonina Winkiel, Kategoria taniec: Nadia Bedyńska klasy 1-2, Lena Wentland klasy 3-4, Wyróżnienie: Martyna Pufahl, Lena Mieloch, Zofia Jessa, Kategoria gra na instrumencie: Agata Machniak klasy 1-2, Filip Gmerek klasy 3-4,  Kategoria kreatywność: Antonina Przesławska klasy 1-2, Zuzanna Walerowska klasy 3-4, Wyróżnienie: Wiktor Rentz. Serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom! Zdecydowanie MACIE TALENT

22.03.2023

Uczniowie w Nottuln

Dnia 19 marca uczniowie naszej szkoły wyjechali do Niemiec, aby rozpocząć kolejną wymianę międzynarodową z zaprzyjaźnioną szkołą w Nottuln. Młodzież wraz z opiekunami spotkała się ze swoimi partnerami w Osnabrück, mieście w którym został podpisany traktat pokojowy kończący wojnę 30 letnią w 1648 roku. Swój dwudniowy pobyt rozpoczęli od zwiedzania miasta oraz wizyty w zoo i muzeum kulturowym Felixa Nussbauma. W dniach kolejnych uczniowie udadzą się do Nottuln oraz Münster. Życzymy wszystkim udanego pobytu.

24.03.2023

Igrzyska Młodzieży

Dnia 23.03.2023r w Chodzieży odbyły się XXIV Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Nasze reprezentacje zajęły I i III miejsce. Miejsce I reprezentacja chłopców z klas V-VI. Miejsce III reprezentacja chłopców z klas VII-VIII. Wszystkim gratulujemy zaangażowania i wyniku (trasa nie była łatwa).

23.03.2023

Kangur Matematyczny

Z radością informujemy, że 63 uczniów naszej szkoły wzięło udział 16 marca w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Tradycyjnie konkurs przeprowadzony został w 4 kategoriach: Żaczek (klasy 2), Maluch (klasy 3-4), Beniamin (klasy 5-6) i Kadet (klasy 7-8). Chociaż zadania stanowiły spore wyzwanie, uczniowie wytrwale pokonywali napotkane trudności. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

27.03.2023

Wymiana z Nottuln

W niedzielę, 26 marca nasi uczniowie zakończyli udział w wymianie międzynarodowej z naszymi partnerami z Nottuln. Podczas pobytu zrealizowali wszystkie punkty programu, którego tematem przewodnim było pojęcie pokoju i wolności. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, odwiedzili burmistrza Nottuln, któremu zadawali pytania, zwiedzili Münster i pogłębiali przyjaźnie z nowo poznanymi przyjaciółmi i ich rodzinami. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów projektu oraz umiejętności językowych naszych uczniów. Już w przyszłym miesiącu nasi przyjaciele odwiedzą nas w Chodzieży, gdzie będziemy kontynuowali nasz projekt.

30.03.2023

Wielkanocne zwyczaje

Kolorowa, różnorodna, bogata w tradycje, niezapomniana – taka oto Wielkanoc ukazana została uczniom klasy 4b i 4e w regionalnym skansenie, znajdującym się w miejscowości Osiek nad Notecią. Na uczestników imprezy edukacyjnej, która odbyła się 30 marca, czekały liczne przedstawienia obrzędowe, jarmarki z gastronomią i rzemiosłem, warsztaty tworzenia palm i zdobienia jajek, ciekawe pokazy lokalnych wytworów, muzyczne i taneczne animacje. Uczestnicy wydarzenia mieli wspaniałą okazję zapoznania się z wielkanocnymi tradycjami i zwyczajami występującymi na wsi. Atrakcji nie zabrakło. Wśród naszych uczniów zaś największym powodzeniem cieszyły się przejazdy bryczką oraz zakupy świeżego, chrupiącego chlebka i masełka domowej roboty.

04.04.2023

Konkurs "Zarazić matematyką"

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie matematyczno - plastycznym „Zarazić matematyką”. Celem konkursu organizowanego przez nauczycieli świetlicy była popularyzacja matematyki, pokazywanie jej obecności w otaczającym świecie, rozbudzanie twórczej inwencji dzieci oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia. Komisja konkursowa wytypowała laureatów: I miejsce zajęła Ręk Natalia z kl.IIId , II miejsce Ulitska Iryna z kl.IIIa, III miejsce Paczyńska Hanna z kl.IIId. Zwycięzcom wręczone zostały dyplomy i nagrody.

04.04.2023

Trudny Język polski

Ze względu na poziom trudności – gramatykę, ortografię, interpunkcję i odmianę – język polski stawia się w czołówce języków, których nauka przysparza najwięcej problemów. Uczniowie klas szóstych, 27 marca, mogli sprawdzić stopień opanowania języka, uzupełniając test, w którym zmierzyli się z wieloznacznością wyrazów, ich odmianą, błędami językowymi oraz młodzieżowymi słowami roku 2022, wytypowanymi przez Polskie Wydawnictwo Naukowe. Miejsce pierwsze zdobyła Nadia Rzeźnik z klasy 6d, natomiast ex aequo dwa II miejsca zajęły Nel Staszewska z klasy 6d i Iga Klimowicz z klasy 6c.
Gratulujemy znawcom języka polskiego!!!

05.04.2023

Sukces ósmoklasistki

4 kwietnia odbyło się w Wyszynach V Małe Dyktando Pokutne pod patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy uczestników nie tylko z zakresu języka polskiego, ale też kultury, historii i przyrody tamtejszego regionu. Ogromnym sukcesem może pochwalić się uczennica naszej szkoły, Zofia Mikołajczak z klasy 8a, która zajęła wysokie drugie miejsce.Gratulujemy!

05.04.2023

Wywalczyły II miejsce

Dnia 30 marca tancerki z SP1 wzięły udział w Wiosennym Turnieju Aerobiku i Tańca w Poznaniu. Zespół taneczny przygotowany przez p.Iwonę Kasprzyk zajął drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych prezentując wysoki poziom umiejętności taneczno - gimnastycznych . Drużynę reprezentowały na zawodach: Julia Soboń, Kinga Wyrwa, Kinga Bartosz, Wiktoria Belter,Lena Sudoł, Joanna Firlej, Strzałkowska Maja, Biszof Julia. Gratulujemy sukcesu!

05.04.2023

Bezpieczna podróż autobusem

W środę 5 kwietnia odbyły się spotkania profilaktyczne uczniów Jedynki z przedstawicielami Policji w Chodzieży i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile. Pogadanki pod hasłem „Bezpieczna podróż autobusem” dotyczyły bezpieczeństwa w komunikacji. Gościem specjalnym był sierżant Pyrek, który po części teoretycznej i praktycznej rozdał przybyłym odblaskowe worki i kamizelki. Taka niecodzienna lekcja w terenie to na pewno doskonała powtórka na temat korzystania z komunikacji publicznej, ma ona również wpływ na poczucie bezpieczeństwa w czasie organizowanych wycieczek szkolnych.

06.04.2023

W wielkanocnym nastroju

W ostatni dzień przed przerwą świąteczną, uczniowie klasy 3a wraz z nauczycielkami - panią Anną Roszak i panią Mają Mikołajczak - zorganizowali uroczysty apel wielkanocny, na który zaprosili młodszych kolegów i koleżanki. W trakcie montażu słowno-muzycznego ciekawie przypomnieli tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Wspólne spotkanie zakończył taniec, który podkreślił, że nadchodzące święta są radosnym czasem. Uczniowie z wyższych klas spędzili przerwy na poszukiwaniu jajek, ukrytych na szkolnych korytarzach i w zakamarkach. Taką zabawę przygotował dla młodzieży Szkolny Wolontariat, któremu przewodziła pani Magdalena Kozińska. W szkole już czuć było świąteczną atmosferę.

14.04.2023

Konkurs geograficzny

30 marca odbył się konkurs geograficzny dla uczniów klas piątych. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się wiedzą z zakresu sfer Ziemi, a także umiejętnościami analizowania map i wykresów. Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradził sobie uczeń klasy 5d Mateusz Rybka, który zajął pierwsze miejsce, miejsce drugie Patrycja Skibińska również z klasy 5d, a trzecie Martyna Pietruszczak z klasy 5c. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

17.04.2023

Wiosenny Pokaz Talentów

W czwartek 13 kwietnia w naszej szkole odbył się Wiosenny Pokaz Talentów. Uczniowie ze starszych klas prezentowali swoje pasje w różnych dziedzinach. Można było podziwiać piękne układy taneczne i akrobatyczne, recytacje w języku ojczystym i angielskim, prace plastyczne, prezentacje wokalne, zdalnie sterowane konstrukcje samochodów z klocków LEGO oraz inne ciekawe wytwory wykonane własnoręcznie przez uczniów z klas 5-8 (robótki ręczne, biżuteria). Wszystkim utalentowanym uczestnikom pokazu serdecznie dziękujemy za prezentacje swoich uzdolnień i gratulujemy odwagi. Pozostałych uczniów zachęcamy do rozwijania swoich pasji. Będzie je można zademonstrować w kolejnej edycji Szkolnego Pokazu Talentów.

17.04.2023

Goście z Nottuln

Od poniedziałku gościmy w naszej szkole grupę uczniów z partnerskiego Rupert - Neudeck Gymnasium z Nottuln. Podczas projektu w Chodzieży uczniowie wspólnie tworzyli prace artystyczne, spotkali się z burmistrzem miasta,Jackiem Gurszem, odwiedzili miejskie muzeum, pokazali partnerom miasto z perspektywy questu. Jutro udają się do Poznania poznawać kolejne ciekawe miejsca.

21.04.2023

"Zemsta" A. Fredry na szkolnej scenie

21 kwietnia został wystawiony w naszej szkole najpopularniejszy i najwybitniejszy utwór Aleksandra Fredry pt. "Zemsta" w reżyserii Emilii Binkiewicz. Aktorzy z klasy 8e, którzy genialnie odegrali swoje role, przygotowali kilka najważniejszych scen komedii, które tworzyły jedną, spójną całość kompozycyjną.
Widzowie z zainteresowaniem śledzili poczynania sceniczne młodych artystów, utrwalając jednocześnie treść lektury przed zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty.

24.04.2023

Dzień Ziemi i Zdrowia

W związku z obchodzonym w kwietniu Dniem Ziemi i Zdrowia w poniedziałek 24 kwietnia uczniowie klas V i VI naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości poświęconej temu świętu. Uczniowie obejrzeli przedstawienie: „Sąd nad papierosem” oraz „Kłótnia pokarmów”, wysłuchali piosenek o zdrowiu i naszej planecie, zapoznali się z prezentacją dotyczącą alternatywnych źródeł energii oraz przeszli przyspieszony kurs pierwszej pomocy. Spotkanie uświetnił także pokaz taneczny uczennic z naszej szkoły.
Dzieci ze świetlicy również włączyły się w obchody Dnia Ziemi. Wykonały barwne plakaty, które zawisły na szkolnym korytarzu. Tam też w czasie przerw między lekcjami rozbrzmiewały słowa piosenki „Ziemia to wyspa zielona”. Dla uczniów klas młodszych wykonały emblematy przyjaciela Ziemi. Z nauczycielami wybrały się w okolice szkoły, aby posprzątać znajdujące się tam śmieci.
Pamiętajmy – czysta i zadbana planeta to zdrowy i szczęśliwy człowiek!

24.04.2023

Leśne wędrówki filmowe

Na zaproszenie Nadleśnictwa Podanin i Nadleśnictwa Sarbia klasy czwarte wzięły udział w projekcie pt. "Leśne wędrówki filmowe". Uczniowie obejrzeli ciekawe filmy przyrodnicze pt."Leśne rzeki" i "Leśne mocarze". Informacje i ciekawostki zawarte w filmach poszerzyły wiedzę przyrodnicza dzieci.

24.04.2023

Sukces uczniów naszej szkoły

Zespół U10 awansował do finału wojewódzkiego turnieju "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU". W zespole zagrali uczniowie z kl. 1B, 3A, 3B, 3C, 3D (N. Klepacki, L. Tuncel, A. Crawford, D. Kaniewski, D. Kryk, M. Ławniczak, A. Lijewski, N. Szafran, O. Załachowski).

24.04.2023

Mistrzowie ortografii

W kwietniu uczniowie klas 4-8 rywalizowali o tytuł Mistrza Ortografii. A że polska ortografia należy do tych najtrudniejszych, tym bardziej serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Tytuły Mistrzów Ortografii zdobyli: wśród uczniów klas czwartych - Ignacy Błaszczyk 4d, klas piątych - Nikodem Mendlik 5a, szóstych - Jakub Rychlik 6d oraz Sara Behrendt z kl.7a i Wojciech Skowroński z kl.8f.

24.04.2023

Mistrzowie rachunków

21 kwietnia 2023 r. odbył się konkurs matematyczny dla klas 6 „Mistrz rachunków”. Do testu przystąpiło 22 uczniów, którzy mierząc się z niełatwymi zadaniami rozwijali zdolność logicznego myślenia. Pierwsze miejsce zajął Miłosz Stachera z klasy 6d, drugie – Amelia Korol z klasy 6d, trzecie – Jakub Żbikowski z klasy 6c. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych matematycznych wyzwaniach. Jednocześnie informujemy, że Miłosz i Amelia będą reprezentować naszą szkołę w III Powiatowym Konkursie Matematycznym w Oleśnicy.

26.04.2023

Kiermasz książki

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uroczystość jest obchodzona w ponad stu krajach i ma na celu szeroko pojętą promocję czytelnictwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.
Biblioteka naszej szkoły również przyłączyła się do obchodów tego święta. Przygotowała kiermasz taniej książki z propozycjami dla starszych uczniów oraz wystawę nowych książek, o które ostatnio wzbogaciła się. Ta oferta skierowana jest do uczniów klas 5-6. W bibliotece odbyły się też specjalne zajęcia dla uczniów różnych klas, przybliżające specyfikę i cele tego ważnego dla kultury święta.
Kiermasz i wystawa są dostępne dla wszystkich chętnych od 22 kwietnia do 12 maja. Zapraszamy!

26.04.2023

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej

W Budzyniu, 21 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dzieci. Nasz zespół zajął III miejsce, reprezentując najwyższy poziom piłkarski. Skład reprezentacji: Bedołek Nikodem, Chwesiuk Aleksander, Dreger Niko, Dzioba Adam, Krukowski Adam, Łuczak Kacper, Łukasiewicz Maksymilian, Straczycki Miłosz, Szewczak Alan, Szcześniak Piotr, Wyrwa Filip. Gratulacje dla zespołu za zaangażowanie.

28.04.2023

Muzyczna podróż przez Karpaty

W czwartek 27 kwietnia klasy 1-4 wzięły udział w niecodziennej lekcji muzyki. W progach naszej szkoły gościliśmy wielokrotnie wyróżnianą na międzynarodowych festiwalach oraz znaną z programu „Mam Talent” - Kapelę Karpati. W programie „Muzyczna podróż przez Karpaty” artyści zaprezentowali skrzypce, kontrabas i akordeon, grając na tych instrumentach znane melodie pochodzące z różnych europejskich krajów. Młodzi widzowie aktywnie uczestniczyli w koncercie biorąc udział w muzycznych zagadkach, śpiewając i klaszcząc. Ostatni tydzień kwietnia kończy się w szkole muzycznie i wesoło. Kolejny raz uczniowie mieli możliwość obcowania z żywą muzyką, która rozbudza w nich muzyczne zainteresowania, odpręża oraz dostarcza dużo piękna i radości.

28.04.2023

Symbole narodowe

Z okazji zbliżających się świąt majowych w naszej szkole odbył się odświętny apel dla klas 1-4 zatytułowany „Symbole narodowe”. Uroczystość przygotowały wychowawczynie z klasami 2a i 2b. Na tle przygotowanej prezentacji i biało-czerwonej scenografii uczniowie zatańczyli poloneza. Następnie zaprezentowali inscenizację, w której omówione zostały nadchodzące święta. Wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Spotkanie zakończyła wzruszająca piosenka „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Świąteczny nastrój podkreślały uroczyste stroje występujących i zaproszonych gości. Dla klas starszych przygotowano lekcje wychowawcze o Święcie Konstytucji 3 Maja. Młodzież wysłuchała na ten temat audycji, obejrzała prezentację multimedialną oraz wzięła udział w quizie kahootowym „Sejm Wielki i Konstytucja 3 Maja”. Społeczność Jedynki pamięta o przeszłości, pielęgnuje tradycje narodowe i zna symbole narodowe.

05.05.2023

Wymiana partnerska z Nottuln

Pod koniec kwietnia w naszej szkole gościli uczniowie gimnazjum z Nottuln. Młodzież z Polski i Niemiec poznawała zwyczaje i tradycje zaprzyjaźnionych krajów. Podczas pobytu w Polsce nasi sąsiedzi mieli możliwość dowiedzieć się więcej na temat historii Chodzieży, Poznania, pałacu w Rogalinie oraz zamku w Kórniku. Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowym Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

05.05.2023

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

W ostatnim czasie, w naszej szkole, odbył się Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, adresowany do uczniów klas czwartych i piątych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o krajach wchodzących w skład Wielkiej Brytanii. Zagadnienia dotyczyły historii, kultury, geografii, polityki, zwyczajów czy życia codziennego. Oto wyniki konkursu: w kategorii klas czwartych: I miejsce – Natasza Jelińska 4e, II miejsce – Ignacy Błaszczyk 4d, III miejsce – Jan Suszek 4a; natomiast w kategorii klas piątych: I miejsce – Kajetan Stachowiak 5a, II miejsce – Nikodem Mendlik 5a, III miejsce – Maja Strzałkowska 5a.
Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, a Radzie Rodziców dziękujemy za nagrody.

09.05.2023

Lekturowy zawrót głowy

O tym, jak zdolny, twórczy i pomysłowy może być uczeń, przekonały się po raz kolejny panie polonistyki, podczas omawiania z dziećmi kolejnych lektur szkolnych.
Ekspozycja „Lekturowy zawrót głowy” przybliża nam fabrykę czekolady Pana Wonki, magiczną szafę nawiązującą do „Opowieści z Narnii”, tytułowe „Place Broni” zgodne z opisem Ferenca Molarna. Oprócz fantastycznych i bardzo estetycznych makiet, można zapoznać się z twórczością literacką naszych uczniów, których dzienniki czyta się równie ciekawie jak ten, opisujący życie Miziołka. Podobnie jak w „Akademii Pana Kleksa” dzieci uczyły się w sposób nowatorski i odkrywczy. Ciekawe wynalazki stworzone za przykładem tytułowego bohatera Felixa Polona udowodniły, że w naszych uczniach tkwi ogromny potencjał. Wszystkie prace dowodzą nietuzinkowej pomysłowości i niebanalnej kreatywności.
Z prac przygotowanych przez uczniów klas IV i V powstała w maju wystawa, którą można podziwiać w bibliotece szkolnej przy ul. Staszica. Serdecznie zapraszamy.

09.05.2023

„Tajemniczy ogród” w pudełku?

„Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett to jedna z chętniej czytanych przez dzieci lektur. Można ją nie tylko czytać, omawiać i ilustrować, ale również schować w pudełku. I to nie w byle jakim pudełku, lecz pięknie i pomysłowo ozdobionym.
Takie właśnie szkatułki lekturowe stworzyli uczniowie klasy 5d, uruchamiając pokłady niezwykłej kreatywności. W kartonach znalazły się kwiaty, nasiona, listki, kłącza, figurki, klocki lego, piórka oraz mnóstwo innych rzeczy, świadczących o nieograniczonej wyobraźni dzieci. Efekty ich pracy były wspaniałe!

12.05.2023

Turniej Języka Angielskiego

28 kwietnia w naszej szkole odbył się II etap V Międzyszkolnego Turnieju Języka Angielskiego dla klas VII i VIII. Wzięło w nim udział sześć szkół podstawowych. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3, II miejsce - Szkoła Podstawowa z Wysokiej, a III miejsce - Szkoła Podstawowa z Szamocina. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.

12.05.2023

Mistrzowie Badmintona

8 maja zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Badmintona Dziewcząt i Chłopców. Do rywalizacji dziewcząt przystąpiło sześć zawodniczek, natomiast o prymat najlepszego chłopca rywalizowało jedenastu zawodników.
Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Szymaniak, która w finale pokonała 2:0 (15:6, 15:4) Natalię Zabłocką, której przypadło drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęła, zajmując trzecie miejsce, Aleksandra Enke wygrywając z Niną Posadną 2:0 (15:10, 15:13).
Wśród chłopców najlepszy okazał się Mikołaj Rusek, wygrywając w finale 2:0 (15:10, 15:10) z Kacprem Jagodzińskim. Trzecie miejsce zajął Aleks Papież.
Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

16.05.2023

Mistrzostwa w Siatkowej Piłce Plażowej

13 maja 2023 na boiskach przy pływalni Delfin w Chodzieży reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły zdobyły w swoich kategoriach Mistrzostwo Powiatu SZS w Siatkowej Piłce Plażowej.
Maria Żłobińska, Anna Balakan, Aleksandra Enke, Kinga Bartosz oraz Cezary Kowalczyk, Paweł Michalak, Jakub Frydrych, Emilian Kreskowiak to właśnie im należą się gratulacje za ambitną walkę i bardzo dobrą grę. Podziękowania również dla sędziów i obsługi technicznej.

17.05.2023

Sukces uczniów

Z radością informujemy o sukcesie naszych uczniów w konkursie "Nasz pomysł na ochronę środowiska". Podczas specjalnie przygotowanej gali w Urzędzie Marszałkowskim uczniowie odebrali I wyróżnienie (II miejsce). Pracę przygotowali uczniowie 7a: Franciszek Gałązka, Emilian Kreskowiak i Mikołaj Syguła pod opieką nauczyciela p.Piotra Grabowskiego. Serdecznie gratulujemy!

19.05.2023

Bieg Grzymalitów zakończony sukcesem

Dziś odbył się 39 Bieg Grzymalitów. Jak zawsze frekwencja naszych uczniów i ich osiągnięcia przyczyniły się do zajęcia I miejsca w klasyfikacji szkół.
W grupie A: II miejsce Marcelina Jenczyk, I miejsce Hubert Zawadzki
W grupie B: I miejsce Zuzanna Walerowska, III miejsce Wiktor Repliński
W grupie C: II miejsce Julia Biszof, II miejsce Marcel Rzepecki
Gratulujemy wszystkim udziału i walki do samego końca!

19.05.2023

Wspomnienie Klary Budnowskiej

Wczorajsza uroczystość "Wspomnienie Klary Budnowskiej - nauczycielki, harcerki, artystki" była przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chodzieży, Hufiec ZHP Chodzież oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Chodzieży. W ramach programu artystycznego, w Parku Odpoczywaj z Kulturą, uczniowie Jedynki przedstawili interesujący wywiad z bohaterką wieczoru - Panią Klarą oraz zatańczyli nawiązujący do całości, nowoczesny taniec. Zaangażowanej w ten projekt młodzieży serdecznie gratulujemy i dziękujemy za możliwość przeniesienia się na chwilę w przeszłość. W rolę Klary Budnowskiej, bylej nauczycielki SP1, doskonale wcieliła się Maria Urbaniak. Rewelacyjni dziennikarze to Mateusz Rybka i Adam Michalski, zaś wspaniały taniec wykonały:
Nadia Skarbińska, Zuzanna Burzyńska, Oliwia Dymek, Sara Behrendt oraz Wiktoria Belter. Ten uroczysty wieczór niewątpliwie był okazją do przypomnienia mieszkańcom naszego miasta, jak ważną postacią w historii Chodzieży była Klara Budnowska.

24.05.2023

Rodzina, ach rodzina…

O tym, że rodzina jest prawdziwym skarbem, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Szczególnie wiele mówi się o niej w maju, kiedy to cały świat celebruje Międzynarodowy Dzień Rodziny, święto ustanowione w 1993 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

24.05.2023

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

19 maja odbył się w naszej szkole II etap Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego dla klas VIII "Deutsch ist mein Hobby". Do finału zakwalifikowało się 6 uczennic. I miejsce zajęła Amelia Ziegenhagen, II miejsce - Aleksandra Enke i III miejsce - Zuzanna Kledzik. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.

24.05.2023

Mistrzostwa Powiatu

Dnia 11.05.2023 w Budzyniu reprezentacje naszej szkoły brały udział w Mistrzostwach Powiatu SZS w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Drużyna chłopców w składzie: Cezary Kowalczyk (indywidualnie I miejsce w skoku w dal), Artur Jankowski- 300m, Adam Szpajer- 100m, Jakub Frydrych, Paweł Michalak- pchnięcie kulą i sztafeta 4x100m (Kowalczyk, Jankowski, Frydrych, Szpajer) zajęła II miejsce.
Reprezentacja dziewcząt w składzie Maria Żłobińska (I miejsce w biegu na 300m), Kinga Wyrwa (II miejsce w biegu na 600m), Aleksandra Enke-100m, Zofia Kleczewska -pchnięcie kulą, Kinga Bartosz-skok w dal i sztafeta 4x100m (Enke, Kleczewska, Bartosz, Żłobińska) zajęła miejsce poza podium. Startowała też drużyna w czwórboju lekkoatletycznym chłopców (skok w dal, bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, bieg na 1000m) w składzie: Marcel Rzepecki (najlepiej punktował), Patryk Smogur, Aleksander Chwesiuk, Maksymilian Łukaszewicz, Adrian Grela, Niko Dreger i rezerwowy Marcus Kozłowski zajęła miejsce poza podium. Gratulacje za osiągnięcia i włożony wysiłek.

24.05.2023

Matematyczny zawrót głowy

W piątek 19 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyczny Zawrót Głowy”, w którym wzięli udział uczniowie klasy 6d: Amelia Korol i Miłosz Stachera. Konkurs składał się z trzech części. Uczniowie zmagali się z zadaniami rachunkowymi i zagadkami logicznymi oraz, rywalizując w parach, sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną. Ogromnym sukcesem może się pochwalić Amelia, która zajęła III miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzcy dodatkowo bony podarunkowe. Serdecznie gratulujemy!

25.05.2023

Mistrzowie Tabliczki Mnożenia

Z radością informujemy, że Jurek Fenger (klasa3a) oraz Leon Miziołek (klasa 4c) zdobyli 30 maja 2023 tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia w konkursie powiatowym w Lipinach. Gratulujemy ogromnego sukcesu uczniom oraz ich rodzicom!

25.05.2023

Wodorowe miasteczko

We wtorek 30 maja w sali gimnastycznej SP1 przy ul. Staszica uczniowie oraz mieszkańcy Chodzieży mogli zwiedzić miasteczko wodorowe. Dzięki projektowi edukacyjnemu H2 Wielkopolska Showroom organizowanemu przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego zainteresowani mogli dowiedzieć się o zaletach wodoru i o jego szerokim zastosowaniu. W interaktywnej przestrzeni ścianki zawierały ciekawe informacje, a wzrok przykuwała wystawa silników i telewizor z animacjami. Specjalne kolorowanki zachęcały dzieci do twórczej działalności. Szczególne emocje wzbudzały rozmowy z robotem humanoidalnym, a stanowisko do elektrolizy było nieustannie oblegane. Eksperymenty przeprowadzano pod opieką naukowców Instytutu Fizyki Molekularnej PAN. Profesor Wodór przekazał młodzieży w prosty sposób dużo wiedzy na temat energetyki oraz technologii wodorowych. Od dziś zeroemisyjne źródła energii odnawialnej już nie są dla najmłodszego pokolenia Chodzieży czymś nieznanym.

25.05.2023

Mistrzowie klawiatury

8 maja uczniowie klas IV - VI wzięli udział w konkursie szkolnym „Mistrz klawiatury”. Zadanie konkursowe polegało na przepisaniu bezbłędnie tekstu w jak najkrótszym czasie. Okazuje się, że uczniowie wykazują się dobrą znajomością klawiatury oraz mogą pochwalić się umiejętnością szybkiego pisania, jednak konkurs wymusza wybór najlepszych zawodników. Oto wyniki konkursu: klasy IV – I miejsce Jakub Przybyłowski 4d, II miejsce - Maja Leda 4a, III miejsce – Urszula Enke 4c. Klasy V – VI: I miejsce - Jakub Górski 5c, II miejsce – Antoni Chałupniczak 5c, III miejsce – Mateusz Białczyk 6d.
Zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

06.06.2023

Dzień bez plecaka

06.06.2023

Dzień Dziecka na sportowo

Za nagrody i słodycze dziękujemy Radzie Rodziców, Firmie Kabat Tyre, Zespołowi Brokerów Ubezpieczeniowych "Gołębiewska".

08.06.2023

Turniej Przedszkolaków

Już po raz drugi odbył się Turniej Przedszkolaków o Puchar Dyrektora SP1. Dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli rywalizowały w konkurencjach sportowych pokazując ogromne zaangażowanie. Mamy nadzieję, że poza rywalizacją świetnie się bawiły, bo to było najważniejsze.
Dziękujemy za przybycie:
Niepubliczne Przedszkole Nr 3 "Wesoły Smyk"
Niepubliczne Przedszkole Językowo-Sportowe "Czerwona Ciuchcia"
Niepubliczne Przedszkole nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży
Niepubliczne Przedszkole Nr4 "Pod Dębusiem Olbrzymkiem"
Miejskie Przedszkole Nr 5 W Chodzieży
Do zobaczenia za rok!

07.06.2023

Dzień Chemika

5 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chemika. Z tej okazji klasy siódme oraz ósme wzięły udział w konkursie wiedzy chemicznej. Gratulujemy klasie 8c wygranej!
Uczniowie ponadto uczestniczyli w pokazie eksperymentów chemicznych - lampa lawa, chemiczny kameleon oraz chemiczna lokomotywa w wykonaniu uczennic klas ósmych były zwieńczeniem obchodów Dnia Chemika.

13.06.2023

Konkursy matematyczne

W II semestrze w naszej szkole odbyły się konkursy matematyczne: "Matematyka w fotografii" oraz "Sudoku" przeznaczone dla klas V-VIII.
W konkursie "Matematyka w fotografii" zadaniem uczestników było dostrzeżenie w swoim otoczeniu matematyki i jej sfotografowanie. Część prac została umieszczona na gazetce szkolnej. W dniu 7 czerwca zostały wręczone dyplomy i nagrody. I miejsce zajęła Laura Zawalska (5c), II miejsce - Amelia Nowak (5b), III miejsce - Roksana Hulida (6b).
Kolejny konkurs to "Sudoku", którego celem było doskonalenie umiejętności logicznego i kreatywnego myślenia. Tytuł Mistrza Sudoku otrzymali: I miejsce - Nikola Majchrzak (8e), II miejsce - Natalia Zabłocka (8f), III miejsce - Agnieszka Szpajer (8c). Wyróżnieni zostali: Maja Korzeń(8e), Wiktoria Kędzierska (8e) oraz Tymon Kowaliński (5b). Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone. Gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów!

14.06.2023

Dzień Języków Obcych

7 czerwca w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Języków Obcych. Uczniowie z klas 1-4 zaprezentowali wybrany kraj w postaci plakatu. Starsi uczniowie natomiast wzięli udział w plebiscycie na Mini Playback Show (klasy 5), konkursie na Dialog Sytuacyjny w j.obcym (klasy 6 i 7) oraz w konkursie na Scenkę Językową (klasy 8). Komisja konkursowa była pod wielkim wrażeniem umiejętności artystycznych, aktorskich i językowych naszych uczniów. Wśród zwycięzców znalazły się klasy 5a, 6d oraz 8c. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym klasom dziękujemy za udział i zaangażowanie.

16.08.2023

Kabaret o zdrowiu

W dniach 13 i 14 czerwca 2023 szkolny teatr Jedyneczka pod opieką p. Małgorzaty Pranke przedstawił rodzicom dzieci z kl. 2b oraz uczniom klas drugich "Kabaret o zdrowiu". Postaci z bajek zaprezentowały wesołe scenki o zdrowiu, których puentą były śmieszne wskazówki dotyczące zdrowego trybu życia - "Pij mleko, będziesz wielki", "Nie pomoże dobra wróżka, gdy u panny brudna nóżka", "W zdrowym ciele, zdrowy duch", "Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć ". Przedstawienie urozmaiciły żywiołowe tańce, które utwierdziły widzów, że ruch i uprawianie sportu są ważne i potrzebne dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej. Mamy nadzieję, że na pytania z piosenki "Co jest najważniejsze? Kto mi teraz odpowie?" - wszyscy zgodnie odpowiedzą: zdrowie, zdrowie, zdrowie!

16.06.2023

Bezpieczne wakacje

W związku z nadchodzącymi wakacjami w ostatnim czasie w naszej szkole odbyły się pogadanki profilaktyczne "Bezpieczne wakacje" przeprowadzone dla uczniów wszystkich klas przez nadkom. Elżbietę Żulewską. W trakcie spotkań uczniowie przypomnieli sobie, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Liczymy, że dzięki edukacji profilaktycznej uczniowie skorzystają z dobrych rad i zadbają o to, aby upragnione wakacje były wspaniałe, ale przede wszystkim bezpieczne.

19.06.2023

Kariera 2023

15 czerwca br. podczas XIV Lustracji Przyszłych Gwiazd Estrady KARIERA 2023 organizowanych przez Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Kaczorach naszą szkołę reprezentowały Maja Strzałkowska z klasy 5a, Julia Ślot i Maja Kaźmierska z klasy 5d.
Maja Strzałkowska przy własnym akompaniamencie zaśpiewała piosenkę Krzysztofa Zalewskiego „Wszystko będzie dobrze”, uzyskując za piękne wykonanie Wyróżnienie w kategorii kl. V-VIII Szkół Podstawowych. Jest to ogromny sukces dla naszej młodej wokalistki, tym bardziej, że poziom konkursu był bardzo wysoki.
Gratulujemy wszystkim reprezentantkom Jedynki i życzymy wielu sukcesów wokalnych na scenie w przyszłości.

20.06.2023

Konkurs ortograficzny klas 3

W czerwcu odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Celem konkursu było wyłonienie Mistrza ortografii oraz budzenie zainteresowań poprawną pisownią. Najlepszym okazał się Jerzy Fenger z klasy 3a, który napisał tekst dyktanda bezbłędnie. Następne 2 miejsce zajęła Maja Biszof z 3a a 3 miejsce Lena Nowaczewska również z 3a. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

22.06.2023

Matematyka w SP1

Wielkie święto Królowej Nauk – Dzień Liczby Pi obchodzimy co prawda 14 marca, ale w Jedynce w matematyczne aktywności angażujemy się przez cały rok. Uczymy się poprzez gry, zabawy i łamigłówki.
W tym roku: uczniowie szukali zaginionych symboli liczby Pi i dostarczali je do sal matematycznych, młodzież z klas 7-8 sprawdzała swoją wiedzę dotyczącą znajomości kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Najbardziej imponujące wyniki uzyskały: 🥇 Nikola Majchrzak z kl. 8e (56 cyfr), 🥈 Zuzanna Garstecka z kl. 8c (52 cyfry) i 🥉 Maja Korzeń z kl. 8e (32 cyfry). Klasy 5 i 6 rywalizowały w grze, sprawdzającej znajomość tabliczki mnożenia. Najlepsze wyniki osiągnęły kolejno: 🥇 Patrycja Skibińska (5d), 🥈 Marta Wiza (6d) i 🥉 Nel Staszewska (6d). Chętni uczniowie podjęli się również udziału w Pi-wyzwaniach – pichcili Pi-potrawy, tworzyli Pi-rzeźby i Pi-plakaty. Wspólnymi siłami powstało Miasto Pi. Efekty tych działań podziwialiśmy na szkolnych korytarzach. Na szczególne uznanie zasługują prace uczennic klasy 8d – Rity Grzesiak-Walczak i Oliwii Wiśniewskiej. W związku z tym, że matematyka jest wszędzie na lekcjach informatyki w klasach 6 powstały animacje z Pi w roli głównej, a w klasach 5 dzięki projektowi #LaboratoriaPrzyszlosci trójwymiarowe symbole Ludolfiny. Integracji klasowej sprzyjało tworzenie Pi-list składających się ze słówek zawierających „Pi”. Absolutnym rekordzistą okazała się klasa 8e (aż 455 pozycji na liście). Gratulujemy wytrwałości!
Dzięki geoplanom uczniowie utrwalili w czerwcu pojęcia geometryczne. Sporo emocji dostarczyły ułamkowa pizza i domino, a trudności przysporzyło rozwiązanie niejednego sudoku, czy quizu. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy i wiary w swoje matematyczne moce 💪!

28.08.2023

Goście z Afryki

Przed pandemią Wolontariat z naszej szkoły zorganizował zbiórkę ołówków dla uczniów z Kenii. We wtorek 20 czerwca powitaliśmy w murach Jedynki gości z Afryki, którzy osobiście odebrali zebrane przybory szkolne. Małżeństwo z Kenii serdecznie podziękowało dyrekcji oraz społeczności szkolnej za ten prezent, który niewątpliwie będzie miłą i praktyczną niespodzianką dla potrzebujących dzieci w Afryce. Pięcioosobowa kenijska rodzina zwiedziła naszą szkołę, a na lekcji geografii spotkała się z uczniami klasy 6c. Młodzież wysłuchała ciekawostek na temat Kenii, jej mieszkańców, zwyczajów, zwierząt, roślin oraz podróży do Europy. Małżeństwo podzieliło się również informacjami na temat swojej pasjonującej pracy, organizowania wycieczek na safari w Afryce oraz przygotowywania innych atrakcji dla turystów odwiedzających ich kraj. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności, jak i naszych gości.

22.06.2023

Finish na sportowo

Ostatni dzień przed zakończeniem roku szkolnego nasza szkoła spędziła na sportowo. Nauczyciele rozegrali mecz piłki siatkowej ze swoimi uczniami. Celem spotkania była dobra zabawa i pożegnanie naszych ósmoklasistów. Dziękujemy za miło spędzony czas, a widowni za wsparcie i doping.

23.06.2023

23.06.2023