Rok szkolny 2017/18


22.06.2018

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego wraz z pożegnaniem uczniów klas III gimnazjalnych za nami, obfitujące w podziękowania i nagrody za wysokie osiągnięcia. Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, przyszedł czas na zasłużone wakacje. Wszystkim uczniom, a także ich rodzicom i pracownikom szkoły życzymy udanego wypoczynku.

22.06.2018

Moja szkoła w procentach

6 czerwca 2018 r. odbyło się podsumowanie konkursu matematycznego „Moja szkoła w procentach”. Uczniowie mieli zebrać informacje dotyczące szkoły i przedstawić je w postaci diagramów. 

22.06.2018

Matematyka w fotografii

6 czerwca 2018 r. odbyło się podsumowanie konkursu „Matematyka w fotografii”. Oceniana była kreatywność, spostrzegawczość i artystyczne walory prac. To kolejna edycja tego konkursu w naszej szkole, a uczniowie znów zaskoczyli nas swymi pomysłami. Prace zaprezentowano na wystawie. Laureatami zostali:
I miejsce – Adam Sałata IIIa
II miejsce – Julia Szymkowiak VIIc i Zuzanna Ryszewska IIa
III miejsce – Michalina Zwierzykowska VIIc i Maria Januszczak IIa
Wyróżniono też
Weronikę Białecką IIa
Wiktorię Kowalską IIIb
Anne Sałatę VIId
Najlepszym wręczono nagrody i dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

21.06.2018

Bezpieczne wakacje

19 czerwca w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” przedstawiciele Straży Pożarnej przeprowadzili w naszej szkole pogadankę profilaktyczną. W czasie spotkania edukowali dzieci i młodzież, w jaki sposób należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych podczas letniego wypoczynku. Strażacy udzielili praktycznych porad z zakresu niesienia pierwszej pomocy i wypoczynku nad wodą, w lesie, na wsi i w mieście. Poinformowali również o potencjalnych zagrożeniach pożarowych spowodowanych często nieostrożnością i nieuwagą. W przygotowanie uczniów do wakacji zaangażowały się również klasy IVe i IVf. W formie wierszy i piosenek udzieliły porad jak postępować w okresie wakacji, by uchronić się od niebezpieczeństwa, a taniec w hawajskich koralach wprowadził widzów w prawdziwie letni, wakacyjny nastrój. Wierzymy, że te przekazane informacje bezpośrednio przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych uczniów i będą gwarancją spokojnego wypoczynku.

21.06.2018

Na szczycie Olimpu

Młodzi aktorzy, członkowie koła teatralnego z klasy 5a przygotowali przedstawienie mitologiczne, nawiązujące do znanych mitów greckich. Wcielając się w postaci mitologicznych bohaterów i bogów, przenieśli nas w czasie, na szczyt mitologicznego Olimpu. Uczniowie byli też współtwórcami scenografii i oprawy muzycznej. Swoją brawurową grą udowodnili, że potrafią się dobrze bawić, a przy okazji poznawać kulturę starożytnych Greków. Młodzi aktorzy życzyli przybyłym na przedstawienie udanych, słonecznych wakacji, niekoniecznie w Grecji …

20.06.2018

Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Ulicznych

19 czerwca odbyły się Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Ulicznych. Nasza szkoła zajęła I miejsce w kat. IV-V klas, III miejsce w kat. VI-VII klas i II miejsce w kat. II-III klas gimnazjalnych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i doskonałej formy.

20.06.2018

Sukces Eryka

Z satysfakcją informujemy, że uczeń klasy IVc - Eryk Pietruszka wziął udział w zorganizowanym w kwietniu przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego konkursie „Bądź EKO, działaj EKO! Walka ze smogiem. Chrońmy nasze zdrowie!" i udało mu się zająć bardzo wysokie, bo aż II miejsce. Nasz uczeń wykazał się dużym talentem plastycznym, a także wysoką świadomością ekologiczną. Gratulujemy sukcesu i ciekawej nagrody.

20.06.2018

Wizyta w schronisku dla zwierząt

Uczniowie 3c gimnazjum po raz ostatni w tym roku szkolnym mogli odwiedzić pilskie schronisko „Daj szansę”, aby przekazać zebraną w szkole karmę w ramach akcji „Pieskie (prze)Życie." Jak zwykle, głównym i ulubionym momentem całej wizyty był wspólny i długi spacer z podopiecznymi schroniska. Organizator akcji, pan Oskar Nojszewski bardzo dziękuje wszystkim uczniom i darczyńcom zaangażowanym w pomoc bezdomnym zwierzakom.

18.06.2018

Święto Rodziny z Jedyneczką

Dnia 18.06.2018 teatr Jedyneczka z okazji Dnia Mamy i Taty zaprosił rodziców na przedstawienie pt. „W krainie bajek”. Postacie z bajek recytowały wiersze, śpiewały wesołe piosenki i tańczyły. Dobre wróżki życzyły Rodzicom wiele miłości, szczęścia płynącego bez końca, radości i samych słonecznych dni. Z okazji Święta Rodziny mali aktorzy podziękowali swoim najbliższym za trud, za noce nieprzespane, za wysiłek i cierpliwość, za życie… W tym roku szkolnym teatr Jedyneczka kończy swą działalność. Dziękujemy dzieciom za twórczą pracę, wspólne przedstawienia i chwile wzruszenia. Dziękujemy Rodzicom bez których realizacja artystycznych pomysłów byłaby niemożliwa. Prowadzące Małgorzata Pranke i Bernadeta Kmiotek życzą wszystkim słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji!

18.06.2018

Mistrzostwa powiatu w tenisie ziemnym

Mistrzostwa powiatu w tenisie ziemnym to impreza sportowa, która jest systematycznie rozgrywana od 2002 roku. Po raz szesnasty dzieci i młodzież z powiatu chodzieskiego mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności tenisowych i mentalnych w siedmiu kategoriach wiekowych. Przy okazji warto wspomnieć, iż zawody dla najmłodszych odbyły się według zasad TENIS10 – najnowszego, ogólnoświatowego programu tenisowego, którego głównym celem jest dobranie odpowiedniego do wieku sprzętu tenisowego i sprawienie, by tenis stał się łatwy i przyjemny, relacjonuje pan Piotr Doręgowski. Organizatorami tych zawodów było Towarzystwo Tenisa Ziemnego „AS”, a turniej w całości sfinansowano z dotacji Urzędu Miejskiego w Chodzieży. Uczniowie naszej szkoły też w tych zmaganiach tenisowych mieli swój sukces. W kategorii I-III SP czerwona: IV miejsce Jan Woźniczka, w kategorii IV – VI Chłopcy SP – III miejsce - Dominik Felski, w kategorii 7 SP – I miejsce Kamil Fręśko, III miejsce – Kacper Zając, IV miejsce – Bartłomiej Mandelt. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu!

14.06.2018

Podróże po Polsce

W środę 13 czerwca uczniowie klasy 3gc wraz z opiekunem p. K. Grodecką udali się z wizytą do Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Chodzieży . Drużyna w składzie: J. Jędrkowiak i F. Ludowicz brała tam udział w konkursie „Podróże po Polsce - Jura Krakowsko - Częstochowska.” Pozostała część klasy dzielnie kibicowała kolegom. Nasi uczniowie – chociaż najmłodsi wykazali się dużą wiedzą na temat osobliwości przyrodniczych i zabytków tego regionu i po zaciętej walce zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

14.06.2018

Bądź EKO, działaj EKO!

Uczennice klasy 7d: M.Dreger, I.Jesiołowska, M. Karpiarz, A.Sałata i W. Wolniewicz wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu „Bądź EKO, działaj EKO!”. Zadaniem uczniów z grupy wiekowej klas VII i gimnazjalnych było napisanie petycji do władz zachęcającej do walki ze smogiem. Najciekawsza okazała się praca A. Sałaty, która otrzymała wyróżnienie i nagrodę rzeczową. Serdecznie gratulujemy.

13.06.2018

Koncert talentów

13.06.2018

Wernisaż Larysy

W poniedziałek, 11 czerwca w szkolnej galerii odbył się wyjątkowy wernisaż, relacjonuje pani Izabela Kostrzewa. Swoje prace zaprezentowała Larysa Jerynkicz, uczennica klasy 3d gimnazjalnej. Prace Larysy, to graficzne interpretacje świata kruków - pięknej, dostojnej eminencji ptasiego świata. Larysa jest zafascynowana tym ptakiem, umieszcza jego sylwetkę w kompozycjach pełnych finezyjnych detali, arabesek, łączy z portretem. Świat czarno - białych kompozycji tylko czasami wzbogaca o akcent kolorystyczny - czerwień lub żółcień. Wieczór z pracami Larysy był wyjątkowy, młoda Artystka otrzymała wiele dowodów uznania dla swojego talentu, pracowitości. Kwiaty, ciepłe słowa, wzruszenie gości to miły akcent tego spotkania. Należy podkreślić, że wystawę Larysa przygotowywała przez kilka miesięcy, dlatego dziękujemy i jednocześnie gratulujemy.

09.06.2018

XXIII Chodzieskie Targi Gospodarcze

08.06.2018

Szkolny Konkurs Piosenki w Języku Niemieckim

Uczniowie klas III mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności wokalne i językowe podczas Szkolnego Konkursu Piosenki w Języku Niemieckim. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów.
I miejsce zajęła Kinga Koźlarek z III e
II miejsce zajął Paweł Szcześniak z III a
III miejsce zajęła Nikola Pietrzak z III e
Gratulujemy wszystkim uczestnikom umiejętności i odwagi.

07.06.2018

Szkolny Konkurs Informatyczny

Uczniowie klas 4 i 6 chętnie programowali w popularnym na całym świecie programie SCRATCH. Wzięli udział w Szkolnym Konkursie Informatycznym zorganizowanym przez Mieczysławę Wojciechowską pod tytułem „I Ty możesz programować…”. Korzystając z zasobów Scratch uczniowie na poziomie klas 4 do 6 budowali proste skrypty tworząc interaktywne historyjki, animacje, gry. Na poziomie klas czwartych I miejsce zajęli: Jakub Wylegała 4d i Kacper Jarzyna 4d, II miejsce - Patryk Zborowski 4d, III miejsce - Jakub Jaworski 4 d. Na poziomie klas szóstych I miejsce zajął - Michał Mendlik 6 c, II miejsce - Anna Rogacka 6 c. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Nagrody wręczała Pani dyrektor Jolanta Stawna.

07.06.2018

Konkurs #Klikajbezpiecznie

Uczniowie naszej szkoły w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Klikaj bezpiecznie” wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół podstawowych „#Klikajbezpiecznie”, pod kierunkiem pani Mieczysławy Wojciechowskiej. W tym celu zostały zorganizowane zajęcia pod tytułem „Klikaj bezpiecznie”. Konspekt lekcji był dostępny na stronie organizatora i promował bezpieczne korzystanie z komputera i Internetu. Na podstawie przeprowadzonej lekcji uczniowie klasy 5c w składzie: Lena Kucik, Paulina Beznosik, Marta Zatt stworzyli kreatywny filmik realizujący temat „Bezpieczne klikanie - czyli jakie?”. W pracy zgodnie z wymogami organizatora pojawiło się hasło: #klikajbezpiecznie. Również uczniowie z klasy 6c w składzie: Mateusz Galon, Kacper Łuczak, Kacper Pieczul wykonali film pod tytułem „Cyberprzemoc w sieci”.
Za udział w konkursie nasza szkoła otrzymała dyplom dla wyżej wymienionych uczniów za kreatywność oraz starannie wykonaną pracę dotyczącą bezpiecznego korzystania z internetu.
Gratulujemy wyżej wymienionym uczniom.

06.06.2018

Projekt "Sekrety imion" zakończony

W środę 6 czerwca odbyło się podsumowanie projektu "Sekrety imion". Praca nad nim trwała w drugim półroczu na zajęciach kółka języka polskiego . Podjęły ją pod opieką pani Wioletty Wiśniewskiej uczennice klasy VI d: Magdalena Andrzejczak, Julia Jutrzenka, Karolina Przespolewska i Amelia Wielądek.
Pierwszym etapem projektu stało sie pozyskanie wiedzy, jakie imiona noszą uczniowie klas I - VI. Następnie wśród rodziców szóstoklasistów została przeprowadzona ankieta "Co zadecydowało o wyborze imienia dla Państwa dziecka ?" Opracowanie danych i tworzenie prezentacji multimedialnej to trzeci etap działań.
Dziewczyny koleżankom i kolegom ze swojej klasy oraz VI B przedstawiły historię nadawania imion w Polsce, najpopularniejsze imiona w kraju i szkole oraz wyniki ankiety dla rodziców. Dla publiczności przygotowały też konkurs muzyczny związany z piosenkami, w których pojawiają się imiona. Nie zabrakło również akcentu humorystycznego w postaci horoskopów dla osób noszących najpopularniejsze w szkole imiona.
Nagrodą dla autorek projektu były na pewno uśmiechy na twarzach obecnych oraz gratulacje złożone przez dyrektorów, pana Tomasza Jagodzińskiego i panią Jolantę Stawną.

05.06.2018

Partnerska wymiana z Nottuln

Podczas tegorocznego programu wymiany partnerskiej pomiędzy uczniami z Chodzieży i Nottuln, który odbywał się w dniach 28.05 - 04.06 młodzież miała okazję do trzydniowego pobytu we Wrocławiu. Ponadto Polacy oraz ich partnerzy brali udział w różnych konkurencjach sportowych organizowanych w Dniu Sportu. Tradycyjny weekend w rodzinach zwieńczył wieczorek pożegnalny, w trakcie którego za współpracę dziękowano Mechthild Wegener-Ewert, przechodzącej w tym roku na emeryturę. Wicedyrektor szkoły w Nottuln, Jutta Glanemann oraz dyrektor SP1, Tomasz Jagodziński dziękowali rodzicom oraz uczniom za udział w wymianie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Organizatorzy wymiany, Agnieszka Kaczmarowska oraz Paweł Idczak dziękują Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, bez wsparcia finansowego której projekt byłby bardzo trudny do zrealizowania.

04.06.2018

Wyróżnienia dla naszych uczniów w Kangurze

Mamy przyjemność ogłosić, że wśród nagrodzonych uczestników Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2018 znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Wyróżnienia zdobyli: Błaszczyk Bartłomiej (kl.3c), Kinga Koźlarek (kl.3e), Michał Przybylski (kl.4d), Maksymilian Witczuk (kl.4a), Jakub Szwemiński (kl.4d) i Wiktor Burzyński (kl.6a). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

04.06.2018

Szkolny Konkurs Twórczości

4 czerwca 2018 r. poznaliśmy zwycięzców Szkolnego Konkursu Twórczości, którego organizatorką była pani Joanna Sałata, a przeznaczonego dla klas VII oraz gimnazjalnych. Miejsce I przypadło Larysie Jerynkicz z kl. III D, II miejsce zajął Oliwer Marcinkiewicz z kl. III B, III - Natalia Nowacka z kl. III D, zaś wyróżnienie otrzymała Rozalia Kantorska z tej samej klasy. Uczestnikom należą się gratulacje za odwagę i kreatywność.

01.06.2018

4 uczniów w Kadrze Narodowej

W Gliwicach podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Polski Juniorów Starszych i Seniorów w Pływaniu w Płetwach wręczono powołania do Kadry Narodowej FINSWIMMING na rok 2018 trzem naszym uczennicom: Marcie Humerczyk, Natalii Bartczak, Inez Jesiołowskiej oraz Adamowi Sałacie. Jak relacjonuje trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj, na co dzień zawodnicy trenują w UKS Delfinek Chodzież.

30.05.2018

O ptakach trochę więcej

29 maja w naszej szkole z inicjatywy pani Małgorzaty Połajdowicz odbyło się spotkanie kółka promującego zdrowy styl życia z Panem Dariuszem Sałatą, który w bardzo ciekawy sposób zaprezentował młodzieży ptaki występujące w okolicach Chodzieży oraz omówił ich znaczenie w przyrodzie.

27.05.2018

Relacja z wystawy "Matki Niepokornych"

25 maja 2018 roku, w przeddzień Dnia Matki, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Teresę Majchrzak, która na spotkanie przyjechała w towarzystwie swojego męża Jerzego Majchrzak oraz wnuka Emila Majchrzak. Panowie przyjechali w zastępstwie syna i wujka, Radosława Majchrzaka, któremu wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego na Mistrzostwa Polski w Koszykówce uniemożliwił udział w spotkaniu. Wydarzenie, którego inicjatorem był Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Dariusz Maciej Walczak, związane było z promocją albumu oraz otwarciem wystawy „Matki Niepokornych”, których pomysłodawcami są: Fundacja „Rodzice Szkole” oraz Archiwum Akt Nowych z Warszawy. List do uczestników spotkania od Pana Wojciecha Starzyńskiego, Prezesa Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”, odczytał zastępca dyrektora szkoły, Pan Jarosław Frankowski. Podczas spotkania, które trwało prawie dwie godziny, Pani Teresa przybliżyła wydarzenia z lat 80-tych minionego wieku i opowiedziała o tragicznym zajściu, w wyniku którego stracił życie jej najstarszy syn Piotr. Swojego wujka wspominał także Emil Majchrzak, przedstawiając bardzo precyzyjnie fakty ustalone przez rodzinę Majchrzaków i dementując przeinaczenia oraz fałszywe informacje narosłe wokół śmierci swojego wujka. W dyskusji uczestniczył także Jerzy Majchrzak, tata Piotra, który opowiedział w skrócie o wydarzeniach Poznańskiego Czerwca’56 – jako 14-letni chłopiec uczestniczył w ataku na wiezienie oraz siedzibę Urzędu Bezpieczeństwa w Poznaniu, w trakcie którego został postrzelony w nogę. Wśród uczestników spotkania był m.in. Pan Krzysztof Urbanowicz, od 7 lat mieszkaniec Chodzieży, a w młodości kolega Piotra Majchrzaka. Z jego wspomnień z domu Państwa Majchrzak i opowieści o Piotrze, rysował się obraz chłopaka bardzo wysportowanego, ale przede wszystkim radosnego, uprzejmego i koleżeńskiego, z którym każdy chciał przebywać i który dla swoich kolegów i koleżanek był „najnormalniej na świecie fajnym, uczciwym i normalnym człowiekiem, a nie kimś posągowym, jak go współcześnie stara się przedstawiać”. Rozmowa z gośćmi była przeplatana wierszami i piosenkami przedstawionymi przez uczniów, nawiązującymi do wydarzeń, o których opowiadali zaproszeni goście. Bardzo wzruszyła ich instrumentalna wersja „Murów” zagrana na skrzypcach, z akompaniamentem Pana Wojciecha Zwierzykowskiego, przez Martynę Cieślik. Rada Rodziców składa serdeczne podziękowania Pani Izabeli Kostrzewie, za zakomponowanie plansz na wystawę oraz Pani Ewie Kantorskiej i Panu Wojciechowi Zwierzykowskiemu za przygotowanie oprawy słowno-muzycznej spotkania. Wystawę „Matki Niepokornych” można zwiedzać do najbliższej środy – 30 maja – w galerii szkolnej przy ulicy Paderewskiego 13.

27.05.2018

Paczka uczniów Ib w Togo

Dziś w klasie 1b zapanowała wielka radość. Paczka z przyborami szkolnymi i zabawkami, którą przygotowały i wysłały dzieci z 1b, dotarła do Togo! Zdjęcia, które otrzymali uczniowie tej klasy od pani Marty Wapondi Gbati Piaskowskiej, bardzo ich ucieszyły i zarazem wzruszyły. Utwierdzili się w przekonaniu, że zawsze warto pomagać!

27.05.2018

Mistrzowie tabliczki mnożenia

W Lipinach 24 maja br. odbył się XVI Powiatowy Konkurs Matematyczny ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia” dla uczniów klas III i IV. Naszą szkołę reprezentowali Kinga Koźlarek z klasy IIIe i Paweł Przybyszewski z klasy IVd. Paweł zdobył I miejsce wśród czwartoklasistów uzyskując 38/40 punktów. Kinga otrzymała dyplom za udział zdobywając 42,5/50 punktów. Uczniowie oprócz dyplomów otrzymali także nagrody książkowe. Gratulujemy uczniom i ich opiekunkom – pani Iwonie Marczyk i pani Marioli Karpecie.

25.05.2018

Robot dla Nadii

25.05.2018

Podróże bliskie i dalekie

Zbliżający się koniec roku szkolnego, to czas organizowania wycieczek klasowych w bardziej lub mniej odległe miejsca Polski, których głównym celem jest poznawanie kraju, środowiska przyrodniczego oraz zabytków kultury i historii. Wiele klas ma już za sobą wycieczki do Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Torunia, Poznania, Gniezna lub Warszawy, ale wśród krajoznawczych podróży naszych uczniów znalazły się również Zielone szkoły. Część klas obecnie oczekuje na swoje wycieczki, a zatem życzymy pozostałym uczniom udanych wrażeń z podróży po kraju.

25.05.2018

Egzamin na Kartę rowerową

Miesiące maj i czerwiec to okres podsumowań całorocznej pracy uczniów. Jednym z takich podsumowań jest egzamin na kartę rowerową dla czwartych klas.
Czwartoklasiści, aby zdobyć taki dokument musieli się wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego, które były im przekazywane podczas zajęć techniki przez cały rok oraz wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas jazdy rowerem po wyznaczonym torze. Tor zawierał takie elementy jak slalom, jazda po ósemce, jazda po okręgu, wykonywanie skrętów z zasygnalizowaniem manewru oraz zatrzymania się w wyznaczonym miejscu. Wszyscy uczniowie poradzili sobie z powyższymi przeszkodami bardzo dobrze i obecnie z niecierpliwością czekają na wydanie uprawnień do kierowania rowerem.
Wszystkim gratulujemy i życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi.

24.05.2018

Nasze wrażenia

W klasie 1b wszyscy wiemy, że o środowisko trzeba dbać. Wybraliśmy się więc z wychowawczynią do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków. Chcieliśmy się dowiedzieć co dzieje się ze ściekami, które odprowadzane są rurami z naszych domów. Po przekroczeniu progu oczyszczalni zobaczyliśmy zbiornik wypełniony nieczystościami. Oj, nie pachniało tam ładnie! Poszliśmy dalej i dostrzegliśmy brudną jeszcze wodę pełną bąbelków. To był tlen. Dzięki niemu żyją mikroorganizmy, które oczyszczają ścieki. To naprawdę działa! W ostatnim zbiorniku była już zupełnie czysta woda. Byliśmy jeszcze ciekawi tych mikroorganizmów, więc pani laborantka pokazała nam jak one wyglądają i jak „pracują”. Te żyjątka po prostu zjadają cały brud. Są takie małe, że można je zobaczyć tylko pod mikroskopem. Na szczęście mają wielki apetyt ;D Niestety czas przeznaczony na wyprawę minął szybko, ale zanim wróciliśmy do szkoły dostaliśmy na pamiątkę bidony. Bardzo dziękujemy pani Agacie Bieleckiej i pani Magdalenie Wekwert za umożliwienie nam tej wizyty.

24.05.2018

Dzień Lokalnej Demokracji

Demokracja to uniwersalna wartość, opierająca się na swobodzie decydowania o kształcie systemów politycznych, gospodarczych i społecznych – takie jest przesłanie święta ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Dzień Lokalnej Demokracji to okazja, by zwrócić uwagę młodzieży na rzecz promowania i rozwoju demokracji lokalnej poprzez pryzmat samorządności lokalnej. W związku z powyższym uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży mieli niecodzienną okazję spotkania się z panią Mirosławą Kutnik, Przewodniczącą Rady Miejskiej w Chodzieży, która objaśniła młodzieży zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego, Rady Miejskiej w Chodzieży a także odpowiedziała na wszystkie ciekawe pytania młodzieży dotyczące kierunków rozwoju naszego miasta w najbliższym czasie.

24.05.2018

Niezwykłe spotkanie

W dniu 21 mają uczniowie skupieni w klasach piłkarskich naszej szkoły uczestniczyli w pasjonujących spotkaniu z wybitnym, jednym z najlepszych na świecie himalaistów Adamem Bieleckim. Wspaniała dawka opowieści o pasji, o marzeniach, o celach i podróżach bardzo zainteresowała naszych uczniów. Opowieść o zimowej próbie wejścia na K-2, o dramatycznej akcji ratunkowej na Nanga Parbat rozbudziła wyobraźnię naszych uczniów. Miejmy nadzieję, że z taką pasją i zaangażowaniem będą realizowali swoje pasje.

21.05.2018

Konkurs doświadczalny z fizyki i chemii

W dniach 15 i 17 maja 2018 r. w szkole - budynek przy ulicy Paderewskiego odbył się dwuetapowy konkurs doświadczalny z fizyki i chemii. W pierwszym etapie uczniowie prezentowali wybrane i przygotowane przez siebie eksperymenty. W drugim etapie wykonywali wylosowane doświadczenia. Formuła konkursu pozwoliła uczniom wykazać się kreatywnością i to sprawiło, że cieszył się on dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 27 uczestników klas siódmych i trzecich gimnazjalnych. I miejsce zajęły zespoły w składzie: Marta Humerczyk, Adam Sałata i Jakub Nagórny oraz Jonasz Kita, Oskar Kasprowicz i Maksym Niespodziany. II miejsce zajęły zespoły: Maria Dreger, Kornelia Drzastwa i Michalina Zwierzykowska oraz Magdalena Rudzińska, Maria Rybka i Gabriela Sztamberek. III miejsce: Inez Jesiołowska, Anna Sałata i Julia Szejner. Wszystkim uczestnikom gratulujemy - organizatorki: Dorota Rosik i Halina Onderka.

21.05.2018

21.05.2018

Finał Konkursu Mitologicznego

12 maja odbył się finał Szkolnego Konkursu Mitologicznego. Przeprowadzone tydzień wcześniej eliminacje wyłoniły trzech zawodników, którzy zdobyli taką samą liczbę punktów w pierwszej turze. Uczniowie rywalizujący w konkursie wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Zwyciężył Eryk Piotrowski z kl.5a, drugie miejsce zajęła Julia Jankowska także z kl.5a, a trzecie Mikołaj Zachciał z kl.5b. Warto dodać, że różnica w ostatecznej punktacji była minimalna i wynosiła 1pkt pomiędzy kolejnymi miejscami. Gratulujemy!

18.05.2018

Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych 2018

17 maja 2018 r. nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży, Dariusz Handschke i Sławomir Kosowski, zorganizowali Mistrzostwa Powiatu Chodzieskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Zawody zostały przeprowadzone na terenie Parku 3 Maja w Chodzieży. W biegu uczestniczyło 149 uczniów.
W Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt (rocznik 2007 i młodsi) zwyciężyła reprezentacja SP w Budzyniu, II miejsce zajęła SP w Margoninie, III miejsce SP 1 w Chodzieży. W tej samej kategorii wiekowej chłopców najlepsza okazała się SP w Budzyniu, II miejsce zajęła SP 1 w Chodzieży, III miejsce SP w Margoninie.
W kategorii dziewcząt (rocznik 2005 - 2006) zwyciężyła SP w Budzyniu, II miejsce SP 1 w Chodzieży III miejsce zajęła SP w Margoninie, IV miejsce SP 3 w Chodzieży, V miejsce SP w Szamocinie. W kategorii chłopców najlepsza okazała się SP w Budzyniu, II miejsce SP 1 w Chodzieży, III miejsce SP 3 w Chodzieży, IV SP w Szamocinie, V miejsce SP w Margoninie. Opiekunami uczniów ze SP w Chodzieży( klasy IV oraz V i VI) byli nauczyciele; Iwona Kasprzyk oraz Krzysztof Szewczyk.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, w której uczestniczyli uczniowie klas VII oraz II i III klas gimnazjalnych (rocznik 2002 - 2004) w kategorii dziewcząt mistrzyniami zostały dziewczęta ze SP 1 w Chodzieży, II miejsce SP 2 Budzynia, III miejsce SP w Szamocinie, IV miejsce SP w Margoninie. W kategorii chłopców zwyciężyła SP z Margonina, II miejsce SP w Budzyniu, III miejsce SP 1 w Chodzieży, IV miejsce SP w Szamocinie.
Do finału wojewódzkiego w Żerkowie zakwalifikowały się najlepsze reprezentacje szkolne w każdej kategorii chłopców i dziewcząt z zawodów powiatowych oraz trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników z każdego biegu powiatowego. Dziewczęta ze SP 1 w Chodzieży (rocznik 2002 - 2004), które zajęły I miejsce biegły w składzie: Maja Czarnolewska, Karolina Peksa, Nikola Pytlak, Faustyna Fifer, Eliza Zielińska - Piosik. Powiat chodzieski ze SP 1 reprezentować będą również: Kulak Julia, Jaroch Stanisław, Mostaler Sebastian, Grabowski Radosław.
Współorganizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy, który ufundował dyplomy oraz medale. Wszystkim startującym zawodnikom nalezą się gratulację a dla uczniów SP 1 w Chodzieży podziękowania za pomoc w organizacji zawodów (Oliwia Dziuba, Oliwia Grabowska, Gabriela Sztamberek, Zuzanna Połczyńska, Julia Nowak, Alicja Poniatowska, Hubert Kubiaczyk, Wiktor Bolechowski, Norbert Zodrow, Oliwer Marcinkiewicz, Michał Wota, Aleksander Wleczyk).

18.05.2018

Jak być zdrowym?

W dniu 16 maja 2018 roku uczniowie klas VI B i VI C uczestniczyli w spotkaniu, którego celem było uświadomienie młodzieży istotnej roli aktywności fizycznej i propagowanie właściwych nawyków żywieniowych. Wiedzę na ten temat przekazał Adrian Lewandowski - trener personalny. Spotkanie z człowiekiem z pasja na pewno wpłynie na rozwój zainteresowań naszych uczniów i miejmy nadzieje, ze zapoczątkuje zdrowy styl życia.

18.05.2018

Wiosenne zmagania z ortografią - wyniki konkursów

W kwietniu i w maju uczniowie klas IV-VII toczyli zmagania ortograficzne, walcząc o tytuł mistrza ortografii. Oto wyniki konkursów; Wśród uczniów klas IV zwyciężył Jakub Szwemiński z kl.IVd, II miejsce zajął Konrad Sadek z kl.IVf, III miejsce Alan Stawoski z kl.IVf. Mistrzem ortografii piątoklasistów został Mikołaj Zachciał z kl.Vb, II miejsce Sergiusz Szymkowiak z kl.Va, III miejsce Agata Lejba z kl.Va. W klasach VI zwyciężył Wiktor Burzyński z kl.VIa, II miejsce Julia Jutrzenka VId i Kacper Pieczul VIc . Spośród uczniów klas VII najlepsza była Anna Sałata z kl.VIId, II miejsce zajęła Maria Majchrzak z kl.VIIa, a III - Bartosz Gałązka z kl.VIIc. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursów, którzy postanowili zmierzyć się w tej trudnej konkurencji, jaką jest znajomość polskiej ortografii.

16.05.2018

Bezpiecznie nie tylko w wakacje

W minionych dniach uczniowie uczestniczyli w spotkaniach o charakterze prewencyjnym z udziałem pani Elżbiety Żulewskiej, nadkom. Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, zorganizowanych w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży nie tylko podczas wakacji, ale również w okresie przedwakacyjnym, przekazane zostały uczniom porady, jak mają organizować swój wolny czas poza szkołą, a także zalecenia odnośnie zachowań wolnych od zagrożeń na terenie szkoły.

15.05.2018

Jak pomóc dziecku wybrać szkołę i zawód?

14 maja w naszej szkole (w budynku przy ulicy Paderewskiego) odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów klas VII. Szkolenie pt.: „Jak pomóc dziecku wybrać szkołę i zawód”, wyjaśniają panie: Małgorzata Połajdowicz i Ewa Radtke – Pawłowska, dotyczyło między innymi zmian zachodzących w edukacji i na rynku pracy oraz ważnej roli rodzica w wyborze szkoły i przyszłego zawodu przez dzieci.

14.05.2018

III miejsce w mistrzostwach powiatu

W sobotę dnia 12 maja w Budzyniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym. W zawodach w kategorii dziewcząt uczestniczyło 5 drużyn. Uczennice naszej szkoły pod kierunkiem Pani lwony Kasprzyk zajęły III miejsce. Drużynę reprezentowały uczennice klas piątych: Roksana Górzna, Zuzanna Koźlarek, Agnieszka Berczyńska, Lena Wielądek, Kinga Migdalczyk, Aleksandra Jagodzińska, Jagoda Kruszwicka.

10.05.2018

Odwiedziny w Straży Pożarnej

Dnia 9 maja klasa 1b i 1d odwiedziły Chodzieską Straż Pożarną w związku z obchodzonym 4 maja Dniem Strażaka. Dzieci dowiedziały się jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać strażakiem, zapoznały się ze specjalistycznym sprzętem, jakim się na co dzień posługują się strażacy, a nawet mogły przymierzyć ich stroje i hełmy. Wycieczka była bardzo udana. W tak piękną pogodę uczniowie mogli również wczuć się w rolę strażaków, lejąc wodę z węży i chłodząc się jednocześnie.

09.05.2018

Uzależnienia. Co warto wiedzieć?

8 maja 2018 w szkole odbyło się spotkanie kółka promującego zdrowy styl życia z Panią Karoliną Pieniążek z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej. Zajęcia miały charakter profilaktyczny i dotyczyły dopalaczy i związanych z nimi niebezpieczeństwami. Przeprowadzone były w formie warsztatowej. Młodzież, relacjonują organizatorki spotkania panie: Ewa Kantorska i Małgorzata Połajdowicz, zapoznała się również z literaturą profilaktyczną zaprezentowaną przez bibliotekę szkolną.

08.05.2018

01.05.2018

Spotkania z podróżnikiem

30 kwietnia 2018 r. w galerii naszej szkoły (ul. Paderewskiego) odbyły się dwa interesujące mityngi autorskie w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi. Tym razem gościem był pełen pasji i wiedzy leśnik, podróżnik i autor książek - Piotr Kulczyna. Zabrał on uczniów z 2c i 3c ( gim.) w podróż po Mongolii, a uczniów klasy 7d i 3a (gim.) po dalekiej Syberii. Młodzież z takim zainteresowaniem słuchała barwnych opowieści z podróży, wzbogaconych projekcją niepowtarzalnych zdjęć i poczuciem humoru gościa, że niechętnie opuszczała galerię. Są więc plany, informuje pani Ewa Kantorska, by zorganizować podobne spotkania w październiku, po kolejnej wyprawie P. Kulczyny.

01.05.2018

O puchar Dyrektora szkoły

27 kwietnia 2018 z inicjatywy trenera siatkówki p. Anny Jęsiek odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży. W zawodach wzięły udziały klasy II i III gimnazjalne oraz VII i VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży a także zespoły z Szamocina i OSiR Wyrzysk. Oprócz sportowej zabawy celem turnieju było pokazanie dobrej gry i sprawdzenie swoich umiejętności. Po niesamowitym i emocjonującym finale I miejsce zajęły dziewczęta klasy III gimnazjalnej SP 1 Chodzież (Oliwia Dziuba, Oliwia Urbaniak, Agata Przybylska, Weronika Niedopytała, Magdalena Rudzińska, Stefania Nochowicz, Klaudia Żak, Maria Nowicka), miejsce II – zespół 1 ze Szkoły Podstawowej w Szamocinie, miejsce III – zespół 2 ze Szkoły Podstawowej w Szamocinie, IV miejsce – klasa II gimnazjalna SP 1 w Chodzieży, V miejsce – zespół klas VII i VI SP 1, natomiast VI miejsce zajął OSiR Wyrzysk. Najlepszą zawodniczką zagrywającą została Agata Przybylska, najlepszą atakującą – Dominika Ziegenhagen, natomiast najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Magdalena Rudzińska. Pączki i nagrody dla siatkarek ufundowała firma Remo Ryszard Owczarzak. Sędziami turnieju były absolwentki Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży, Magda Dzioba, Weronika Krupa i Sandra Marcinkiewicz oraz uczniowie SP 1 – Natalia Kałużna, Anna Jakimcio, Nastazja Boguszyńska, Julia Janusz i Kacper Nowak.

01.05.2018

Polskie Symbole Narodowe

Klasy: 2a i 3e przygotowały dla uczniów młodszych apel na temat Polskie Symbole Narodowe. Wiersze i piosenki, które dzieci przygotowały, miały przypomnieć słuchaczom, jakie znaczenie dla Polek i Polaków mają polskie symbole, takie jak - flaga, godło czy hymn. Biel i czerwień, która towarzyszyła spotkaniu, daty ważnych dla nas świąt państwowych, ubiór uczniów i film o początkach Polski dodały całości uroku.

01.05.2018

Jak być dobrym zespołem klasowym?

W klasie 3e odbyły się 27 kwietnia warsztaty przygotowane przez panie: A. Migdalczyk - Mocarską i K. Karowską-Gaudyn z PPP w Chodzieży na temat "Jak być dobrym zespołem klasowym". Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zadaniach, które zostały dla nich przygotowane. Dziękujemy Paniom z chodzieskiej poradni za to ciekawe spotkanie, które uświadomiło dzieciom fakt, że warto dbać o dobre relacje w klasie.

01.05.2018

Piękne czytanie po niemiecku

W czwartek 26 kwietnia odbył się w szkolny konkurs Piękne czytanie po niemiecku.
Uczestnicy konkursu otrzymali wcześniej listę wierszy, z której należało wybrać dwa i przygotować swoje interpretacje. Tematyka wierszy była bardzo różnorodna. Uczniowie czytali wiersze o porach roku, o zwierzętach, ale także o miłości.
Wydawać by się mogło, że przeczytać wiersz to nic trudnego, ale kiedy dochodzi do tego trema i świadomość, że jest się ocenianym, to nie jest to już takie proste, relacjonują organizatorki konkursu germanistki: Agnieszka Kaczmarowska i Justyna Grduszak. Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce zajął Sławomir Smolczewski
II miejsce ex aequo Anna Sałata i Jonasz Kita
III miejsce również ex aequo Weronika Wolniewicz oraz Karolina Skowrońska
Ponadto wyróżnienia otrzymały: Zofia Sulima i Magdalena Karpiarz.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i liczymy na uczestnictwo w następnym roku.

30.04.2018

Wyniki konkursu Rady Rodziców

28.04.2018

Międzynarodowe Dni Książki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klas siódmych zostali dziś zaproszeni na spotkanie przez swoich kolegów z kl.7a i 7b, którzy starali się pokazać, że „książka to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji” (cyt. za Marią Dąbrowską). W programie znalazły się m.in. ciekawostki dot. najmniejszej i największej, najpopularniejszej czy też najdroższej książki na świecie; prezentacja multimedialna i scenki ukazujące dzieje książki. Na zakończenie spotkania tym wszystkim, którzy nie lubią spędzać czasu na lekturze, przedstawiono garść powodów, by jednak książki czytać.

27.04.2018

Deutsch ist mein Hobby

26.04 odbył się drugi etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego Deutsch ist mein Hobby. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Berczyńska z klasy 5a, drugie Lena Kucik z 5c i trzecie Paulina Beznosik z 5c. Gratulujemy!

27.04.2018

Konkurs recytatorski

26 kwietnia 2018 r. w Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej. Szkołę Podstawową nr 1 w Chodzieży reprezentowało dziewięcioro uczniów: Oliwia Olejniczak, Zofia Twardowska, Klara Kardacz, Jakub Wylegała, Paweł Przybyszewski, Filip Górzny, Maria Dreger, Aleksandra Bukowińska i Anna Rogacka. Troje uczniów otrzymało wyróżnienia. Są to Filip Górzny, Maria Dreger i Paweł Przybyszewski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności tym wyróżnionym mając nadzieję na dalszy rozwój umiejętności językowych.

27.04.2018

W czwartkowy poranek klasa Ic otrzymała niezwykły prezent w postaci zaproszenia do Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej na magiczny pokaz z udziałem baniek w wykonaniu iluzjonisty Arkadiusza Gwizdały. Laureat nagrody publiczności TVN "Mam talent" na oczach dzieci dosłownie zaklinał bańki mydlane, by w końcowym etapie występu zamknąć dzieci w ich wnętrzu. Trzeba przyznać, że uczniom czarodziejski świat baniek przypadł bardzo do gustu, dlatego dziękujemy zaprzyjaźnionej szkole za zaproszenie.

26.04.2018

Profil medyczny na Oddziele Rehabilitacji

Uczniowie profilu medycznego pod opieką pani Haliny Onderka odwiedzili oddział rehabilitacji Szpitala Powiatowego w Chodzieży. Pani Ewa Jóźwiak, fizjoterapeutka oprowadziła nas po całym oddziale, wyjaśniając na czym polega hydroterapia, neuroforma (innowacyjny system wykorzystujący wirtualną rzeczywistość), kinezyterapia, fizykoterapia, leczenie laserem, falą uderzeniową, polem elektromagnetycznym. Doświadczyliśmy przyjemnie działającego światła rozgrzewającego z lampy Sollux, działania prądów Tens i pola magnetycznego. Mieliśmy też okazję zobaczyć w jakich warunkach mieszkają pacjenci, którzy przyjeżdżają na trzytygodniowe turnusy rehabilitacyjne. Pan ordynator, personel i pacjenci oddziału byli dla nas bardzo mili, za co serdecznie dziękujemy.

25.04.2018

O Puchar Świata

W dniach 13-15 kwietnia br. w niemieckim Lipsku odbyła się III runda Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, w której udział wzięło 418 zawodników z 84 klubów z 21 państw, w tym tak odległych jak Stany Zjednoczone i Jordania. Chodzież reprezentowało 11 zawodników z UKS Delfinek z czego sześcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Najlepiej spisała się nasza sztafeta mikstowa na dystansie 4x50 m po powierzchni w składzie: Filip Nowak, Oskar Kasprowicz, Kinga Małachowska, Julia Małachowska, która wywalczyła po fantastycznej walce pierwsze miejsce wśród 16 zespołów.
W konkurencjach indywidualnych najlepiej spisali się: Natalia Bartczak w kategorii juniorek zajęła wysoką 6 pozycję na 50 m pp, a także zajęła 9 i 10 miejsce na pozostałych dystansach. Dobry start także zaliczyła Marta Humerczyk, która przypłynęła na miejscu szóstym na 50 m bf i dwukrotnie na ósmej pozycji. Chodzież także reprezentowali: Maja Czarnolewska, Oskar Kasprowicz, Radosław Grabowski i Kamil Pietras – dla dwóch ostatnich były to pierwsze starty w tak dobrze obsadzonej imprezie międzynarodowej.
Nasz zespół juniorek sklasyfikowany został na pierwszej pozycji z wszystkich startujących klubów, co jest wielkim osiągnięciem i potwierdzeniem dobrze wykonywanej pracy wszystkich trenerów i instruktorów w Klubie. UKS Delfinek SP1 Chodzież sklasyfikowany został za szóstej pozycji.
Start dofinansowany został z dotacji Urzędu Miasta w Chodzieży, a także przez Centrum Ceramiki i Technologii Pana Dariusza Kępki z Budzynia i firmę Jenox Akumulatory z Chodzieży. Dziękujemy także Pani Annie Pietras za prowiant dla wszystkich zawodników, a Adamom Piechockiemu i Humerczykowi za pomoc w transporcie.
Zawodnikom chodzieskiego Delfinka pozostał już tylko Finał Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, który odbędzie się w miesiącu wrześniu w Tajlandii, dlatego ośmielamy się prosić wszystkie firmy zainteresowane wsparciem naszych sportowców o pomoc.

24.04.2018

Konkurs z okazji Dnia Ziemi

23 kwietnia br. w ramach obchodów Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr 1 w Chodzieży odbył się konkurs ekologiczno-chemiczny „Woda-źródło życia”. Uczestniczyło w nim 23 uczniów klas drugich z oddziału gimnazjalnego. Zwycięzcami zostali: I miejsce Karolina Peksa z klasy 2d, II miejsce Wiktoria Kucharska z klasy 2a, III miejsce Aleksandra Kubiak z klasy 2c. Organizator konkursu - p. Halina Onderka wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuje za udział i gratuluje sukcesu.

20.04.2018

Powiatowy Konkurs Czytelniczy

Dzieci lubią czytać książki i dały temu dowód podczas XI Powiatowego Konkursu Czytelniczego, już od wielu lat organizowanego przez naszą szkołę i pod patronatem Starosty powiatu chodzieskiego. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiła się liczna grupa uczniów szkół podstawowych z całego powiatu, gdyż do rywalizacji o miano najlepiej znającego lektury konkursowe stawiło się aż 32 uczestników. W drodze konkursu składającego się z dwóch etapów wyłoniono zwycięzców. W tym roku I miejsce zajęła Maja Korzeń z SP1 Chodzież, II miejsce - Zofia Bajerska z SP3 Chodzież, na III miejscu uplasował się Jakub Okrasa SP Budzyń, natomiast IV miejsce zajęła Zuzanna Mertin SP1 Chodzież. Podczas, gdy Jury obradowało nad wyłonieniem zwycięzców, uczestnicy konkursu oglądali przedstawienie "Książka twoim przyjacielem", przygotowane przez uczniów naszej szkoły i pod kierownictwem pań: Bernadety Kmiotek i Małgorzaty Pranke. Po udanym przedstawieniu przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów uczestnictwa przez Wicestarostę Mirosława Juraszka. Dziękujemy Staroście Julianowi Hermaszczukowi za ufundowanie nagród i udział w propagowaniu czytelnictwa wśród dzieci szkół podstawowych.

18.04.2018

Egzamin gimnazjalny 2018

Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży przystąpili dziś do egzaminów gimnazjalnych. Równe 100 osób egzamin rozpoczęło 18 kwietnia br częścią humanistyczną składającą się z wiedzy humanistycznej /historia i wos/ oraz języka polskiego. Młodzież oceniła, że pierwszy test humanistyczny był łatwy. Kolejny dzień egzaminów to część matematyczno-przyrodnicza tj. blok przedmiotów przyrodniczych oraz matematyka. Trzeci dzień egzaminów to część dotycząca języka obcego nowożytnego. Nasi uczniowie piszą testy z: języka angielskiego, języka niemieckiego oraz języka rosyjskiego. Wyniki w czerwcu. Wierzymy że będą bardzo dobre.

17.04.2018

Wizyta w zakładzie fryzjerskim

17 kwietnia członkowie kółka promującego zdrowy styl życia odwiedzili zakład fryzjerski na ulicy Wojska Polskiego. Celem wizyty było pogłębienie wiedzy na temat higieny i pielęgnacji skóry głowy. Młodzież wykazywała zainteresowanie zawodem fryzjera, a także kosmetykami, które można stosować w okresie dojrzewania.

17.04.2018

Uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom konkursów przedmiotowych

16 kwietnia 2018 roku w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów województwa wielkopolskiego.
Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Leszczyńska wręczyła zaświadczenia i nagrody naszemu uczniowi - Jakubowi Nagórnemu, który został w tym roku szkolnym laureatem trzech konkursów przedmiotowych.
Uroczystość dodatkowo umiliły występy uczniów - Piotra Twardowskiego, który na fortepianie zagrał utwór Fryderyka Chopina – Walc cis moll op. 64 nr 2 oraz Hanny Rogoży, która z kolei wykonała na skrzypcach utwór Pablo de Sarasate – Taniec hiszpański.
Jakubowi jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

17.04.2018

Spotkania z kulturą

Uczniowie klas młodszych, w ramach spotkań z kulturą, w dniu dzisiejszym obejrzeli w Chodzieskim Domu Kultury spektakl teatralny „Kot w butach”, w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

17.04.2018

Szkolny Konkurs Matematyczny

Informujemy, że wyłoniono laureatów Szkolnego Konkursu matematycznego dla klas siódmych.
I miejsce zajął Oliver Witczuk kl.7c, II miejsca zajęli - Inez Jesiołowska kl. 7d oraz Bartosz Gałązka kl. 7c, miejsce III - Łukasz Pytlak kl.7d. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

16.04.2018

Kolejny sukces UKS Delfinek SP1

Wygrana UKS DELFINEK SP1 CHODZIEŻ w II rundzie Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach w Kościerzynie

13.04.2018

13.04.2018

Wspieramy!

W minionym czasie uczniowie klasy 3c gimnazjalnej wraz z wychowawcą, panem Oskarem Nojszewskim przystąpili do akcji „Mały gest, wielki cel”, której celem jest wspieranie chorych dzieci za pomocą drobnych gestów. Nasi uczniowie postanowili wysłać własnoręcznie przygotowane kartki urodzinowe dla małej Poli, dziewczynki chorej na nowotwór oka. Ku naszej radości, niedługo po urodzinach, mogliśmy obejrzeć zdjęcie uśmiechniętej Poli trzymającej przygotowane przez nas kartki! Wszystkiego najlepszego Pola! Życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i wytrwałości w walce z chorobą!

13.04.2018

Bajki, kolorowanki dla chodzieskiego szpitala

Uczniowie naszej szkoły w czwartek odwiedzili oddział dziecięcy w chodzieskim szpitalu, aby podarować najmłodszym pacjentom zebrane wcześniej w szkole gry, bajki, kolorowanki oraz przybory do rysowania i malowania. Ich wizyta wzbudziła dużą ciekawość i zainteresowanie wśród dzieci, zaowocowała wesołymi rozmowami, wspólną grą w chińczyka, w karty. Inicjator akcji, pan Oskar Nojszewski bardzo dziękuje wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie, a całemu oddziałowi dziecięcemu w chodzieskim szpitalu za ciepłe przyjęcie. Wszystkim małym i dużym pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i mówimy do zobaczenia!

12.04.2018

Profil medyczny zakończył zajęcia chemiczne

Ostatnia grupa profilu medycznego pod kierownictwem pani Haliny Onderka, działająca w naszej szkole zakończyła zajęcia chemiczne. Przez kilka miesięcy rozwijali i kształcili umiejętności obserwacji, logicznego myślenia i wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, zaznajamiali się z możliwościami zastosowania substancji chemicznych do ochrony zdrowia człowieka, uczyli się odpowiedzialności za czystość wód naturalnych, wyrabiali umiejętności twórczej pracy indywidualnej i zespołowej. Uczestniczyli w zajęciach o charakterze preparatywnym np. otrzymali pastę do zębów, o charakterze analityczno-badawczym, na których wykrywali: kationy i aniony, pierwiastki w związkach, białka, cukry, tłuszcze, witaminy w produktach żywnościowych, wodę w organizmach żywych. Badali wpływ katalizatorów na szybkość reakcji, montowali aparaturę chemiczną i zestawy do ćwiczeń i pokazów. Uczestniczyli w wycieczkach do oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody.

12.04.2018

Niecodzienny gość na lekcji wychowawczej

Dnia 11 kwietnia podczas lekcji wychowawczej uczniowie klasy 4a i 4b spotkali się z niecodziennym gościem. Naszą szkołę odwiedził burmistrz, Jacek Gursz. W trakcie spotkania, zorganizowanego z inicjatywy wychowawcy Pawła Idczaka, burmistrz opowiadał dzieciom o swojej pracy, a także z chęcią udzielał odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów.

11.04.2018

Konkurs wiedzy ogólnej

10 kwietnia w szkole odbył się „Konkurs z wiedzy ogólnej”  z wykorzystaniem platformy edukacyjnej „Kahoot” oraz narzędzi TIK. Ze względu na innowacyjny sposób sprawdzenia swojej wiedzy konkurs, w opinii organizatora - pana Oskara Nojszewskiego, spotkał się z dużym zainteresowaniem. Uczniowie przystąpili do niego tworząc dwuosobowe zespoły, następnie odpowiedzieli na 31 pytań dotyczących różnych dziedzin nauki, m.in. historii, języka polskiego, języka angielskiego, chemii, biologii czy matematyki, a odpowiedzi udzielali za pomocą telefonów komórkowych, które łączyły się z platformą edukacyjną „Kahoot”. Pomimo zaciętej rywalizacji i pełnego zaangażowania, wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.
Wyniki konkursu:
3 miejsce zdobyli Mateusz Potocki oraz Wiktor Bolechowski z klasy 3c gimnazjalnej.
2 miejsce zdobyli Jakub Nagórny oraz Marta Humerczyk z klasy 3a gimnazjalnej.
1 miejsce oraz tytuł najlepszej „Drużyny Kahoot” zdobyli Agata Szubstarska oraz Miłosz Waszak z klasy 3a gimnazjalnej.
Zwycięzcy odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratulujemy!

11.04.2018

V Turniej Mini Siatkówki

100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz 105 rocznica powstania Banku Spółdzielczego w Chodzieży to wspaniała okazja do organizacji i rozegrania V Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt o puchar Banku Spółdzielczego w Chodzieży. 7 kwietnia, tradycyjnie w hali szkoły przy ul. Paderewskiego rozegrano emocjonujące zawody siatkarek. Setka zawodniczek z Piły, Trzcianki, Margonina, Szamocina, Lipin i Chodzieży - 18 singlistek i 20 zespołów "3" rozegrało łącznie 200 spotkań, a zwycięsko z tego boju wyszły:
Single - I - Natalia Przybyła SP Margonin
- II - Kornelia Górnicka SP Margonin
- III - Agata Lewandowska SP Szamocin
- IV - Julia Abram SP Margonin
Trójki - I - SP - 2 Trzcianka
- II - UKS I Chodzież
- III - SP Szamocin
- IV - UKS II Chodzież
Zespół UKS I Chodzież zagrał w składzie: Weronika Meyer, Agata Białczyk i Julia Kulak,
zespół UKS II Chodzież zagrał w składzie: Agata Lewandowska, Hania Dyguła i Oliwia Szewczak.
Wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek turnieju otrzymały:
- Kinga Szymczak - SP 2 Trzcianka
- Weronika Meyer - UKS Chodzież
- Milena Szykowna - UKS Chodzież - najmłodsza zawodniczka turnieju (7 lat)
Turniej otworzył Prezes UKS Chodzież Wiesław Bidziński. Nagrody i Puchary wręczał członek zarządu BS w Chodzieży Dominik Micek. Turniej zorganizowali i przeprowadzili: Anna Jęsiek i Piotr Czywczyński - sędziowie główni turnieju. Organizatorzy dziękują sponsorowi: Bankowi Spółdzielczemu w Chodzieży, wszystkim sędziom turnieju oraz Dyrekcji i pracownikom SP1 w Chodzieży.

11.04.2018

Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

W poniedziałek, 9 kwietnia odbył się w Zespole Szkół w Ratajach Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego. Naszą szkołę reprezentował tylko jeden uczeń Jakub Nagórny z klasy 3a gimnazjalnej.
Konkurs przeprowadzony był w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny. Do drugiego etapu przeszło tylko sześcioro uczniów z najwyższą ilością punktów. W etapie ustnym uczniowie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. Nasz reprezentant spisał się bardzo dobrze i zajął 3 miejsce. Serdeczne gratulacje dla Kuby! Wszystkich uczniów zachęcamy do nauki języków obcych i uczestnictwa w konkursach.

09.04.2018

Poznajemy Togo

Adaś Thomas z kl. 1b zaprosił na zajęcia swoją ciocię, która pochodzi z Afryki. Pani Marta Wapondi Gbati – Piaskowska urodziła się i wychowała w Togo, ale od ponad dwudziestu lat mieszka w Polsce. Przyjechała do nas, aby nam opowiedzieć o codziennym życiu w jej rodzinnym kraju. Pierwszoklasiści z zaciekawieniem oglądali zdjęcia przedstawiające ich rówieśników w togijskim Bassar. Dzieci w mają tam dużo obowiązków, muszą ciężko pracować, często chodzą do szkoły boso, ale nie przejmują się tym. Cieszą się, że mogą się uczyć. W ich kraju nauka to przywilej dostępny nielicznym. Szkoła w Bassar jest w coraz lepszym stanie, jednak ciągle jeszcze brakuje w niej podstawowych rzeczy jak np. przyborów szkolnych, a nawet prądu. W związku z tą trudną sytuacją pierwszoklasiści z wychowawczynią postanowili wysłać paczkę z przyborami do Togo.
Dziś wszyscy zrozumieliśmy, że zamiast marudzić i narzekać powinniśmy się cieszyć z tego co mamy! Dziękujemy pani Marcie oraz Adasiowi i jego mamie za to niecodzienne spotkanie.

05.04.2018

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 28 marca 2018 r. w szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego – Reading In English Gives Me Power. Wydarzenie zostało zrealizowane ze środków unijnych – Projektu LOWE – Akademia Wiedzy Koniecznej – nowe oblicze szkoły jako lokalnego ośrodka wiedzy i edukacji. Ideą konkursu, zorganizowanego przez panią Weronikę Dudkiewicz i pana Pawła Idczaka, było promowanie wspólnego czytania książek anglojęzycznych wśród dzieci i ich rodziców. Wszyscy uczestnicy przeczytali tekst poprawnie a przy okazji znakomicie się bawili. Każdy otrzymał również atrakcyjne nagrody książkowe.

03.04.2018

Podsumowanie działalności teatru Jedyneczka

Dnia 27 marca bieżącego roku odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów artystyczno-teatralnych w ramach projektu Akademia wiedzy Koniecznej – nowe oblicze szkoły jako Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji działającego od listopada 2017 roku w SP 1. Data spotkania nie była przypadkowa, w tym dniu bowiem obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Na wstępie uczestnicy obejrzeli prezentację zdjęć, która była podsumowaniem wszystkich zajęć teatru Jedyneczka. W tle słychać było delikatne brzmienie piosenki „Teatr to magiczne miejsce…”. Pokaz wywołał lawinę wspomnień, uśmiechów i wzruszeń. Przez chwilę wszyscy przeżywali na nowo wesołe spotkania Jedyneczki. Przez pól roku realizowania przeróżnych zadań artystyczno-teatralnych osiągnięte zostały główne cele zajęć tj. rozwój zdolności, kompetencji społecznych i kulturalnych, wymiana doświadczeń i integracja uczestników. W dalszej części spotkania prowadzące Małgorzata Pranke i Bernadeta Kmiotek podziękowały małym i dużym aktorom za aktywny udział w warsztatach, ich inwencję twórczą i zaangażowanie. Dorośli uczestnicy otrzymali Certyfikaty, a dzieci dyplomy i drobne upominki. Spotkanie uatrakcyjnił występ muzyka - pana Łukasza Pietrasa, któremu serdecznie dziękujemy. Pomimo że podsumowano projekt, to nie koniec zajęć teatru Jedyneczka. Wszyscy zgodnie wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych inicjatywach artystyczno – teatralnych w naszej szkole. A zatem - do zobaczenia!

03.04.2018

II miejsce dla Kacpra

24 marca 2018 roku uczeń klasy 6c Kacper Łuczak reprezentował naszą szkołę w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Był to kolejny etap tego konkursu, który ma celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Z radością informujemy, że Kacper zajął II miejsce. Gratulujemy!

01.04.2018

Dzień Teatru

W bibliotece szkolnej (ul. Paderewskiego) obchodzono Międzynarodowy Dzień Teatru. Zaproszony gość – pan Piotr Mąka - reżyser i aktor teatru "Próbownia" w barwny sposób opowiedział o działalności tego teatru oraz przeprowadził warsztaty teatralne, które uczniowie przyjęli z entuzjazmem. Finałem spotkania zorganizowanego przez panią Ewę Kantorską było wystąpienie ochotników z aktorskim odczytaniem „Lokomotywy".

30.03.2018

W wielkanocny nastrój wprowadziły nas klasy 5b i 5c przedstawiając widowisko o wielkanocnych obyczajach. Pojawiła się Wiosna w pięknej, zwiewnej sukience i koszem pełnym kwiatów. Było o palmach kurpiowskich, jajach, święconce, zającu z prezentami i śmigusie dyngusie. Przypomniano znaczenie Wielkiego Tygodnia oraz wyjaśniono symbolikę kolorów i ornamentów, jakie nadawano pisankom. Przedstawienie przybliżyło nam w ciekawy sposób staropolskie tradycje związane z najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim.

27.03.2018

W minionych dniach grupa dziewcząt z aktywu bibliotecznego: Zuza, Weronika, Karolina i Wiktoria (kl. 2a gimnazjum), pod opieką pani Ewy Kantorskiej spotkała się z dziećmi Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej. Uczennice przygotowały mini inscenizację "Przyszła wiosna". Została ona ciepło i spontanicznie przyjęta przez dzieci, które zaproszono do dalszych wspólnych spotkań.

27.03.2018

Kamil wrócił z 4 medalami

z I rundy Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach

26.03.2018

Dzień 26 marca był dla klasy Id wyjątkowy, gdyż wychowawczyni - p. Dorota Matusiak zabrała uczniów na spotkanie do Miejskiej Biblioteki Publicznej z autorką wielu znanych i lubianych książek dla dzieci - panią Elżbietą Zubrzycką. Pisarka interesująco opowiadała o swoich książkach, na pytania dzieci odpowiadała z wielkim zaangażowaniem, zachęcając je tym samym do czytania. Atrakcją spotkania była możliwość zakupienia książki pisarki wraz z jej autografem.

25.03.2018

Goście Jedyneczki

W piątek 23 marca gościliśmy w naszej szkole chodzieskich przedszkolaków. W tym dniu teatr Jedyneczka zaprezentował młodszym kolegom Pokaz talentów. Uczniowie śpiewali piosenki, tańczyli, grali na instrumentach, rysowali, składali papier techniką orgiami. Dzieci z zaproszonych przedszkoli również chętnie wystąpiły na szkolnej scenie. Prezentowały swoje zdolności taneczne, wokalne oraz umiejętność szybkiego czytania. Było spontanicznie, wesoło i twórczo. Nauczycielki SP 1 Małgorzata Pranke i Bernadeta Kmiotek serdecznie dziękują przedszkolom „Pod Żaglami Piątki”, „Czerwona Ciuchcia” i im. Szewczyka Dratewki za wspaniałą zabawę.

24.03.2018

Wiedzą, czym jest „fake news”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży wspólnie z wychowawcami paniami Alicją Sarbinowską i Mariolą Karpetą włączyli się w ogólnoeuropejską kampanię „Tydzień z Internetem”. 21 marca 41 osób uczestniczyło w spotkaniu, przeprowadzonym w formie warsztatu, które zorganizował Dariusz Maciej Walczak – trener edukacji medialnej, informacyjnej i cyfrowej Motywem przewodnim tegorocznej akcji były ważne w ostatnim czasie zagadnienia, takie jak rozpoznawanie tzw. „fake news” i krytyczne myślenie.
Kluczowym elementem warsztatu była gra. Uczniowie, którzy wzięli udział w spotkaniu, wcielili się w rolę reporterek i reporterów z redakcji serwisu internetowego „Wiadomości ze świata”. Podzieleni na drużyny reporterskie, odwiedzali cztery stacje, na których odpowiadali na pytań i rozwiązywali zadania, dzięki którym mogli lepiej przygotować jutrzejsze wydanie internetowego magazynu. Przygotowując materiały dla swojego serwisu:
- Przyjrzeli się różnym dostępnym w sieci informacjom o świecie, a następnie starali się je zrozumieć i ocenić.
- Przekonali się, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy.
- Dowiedzieli się, że to samo wydarzenie może być różnie postrzegane przez dane grupy, które mają różne historie i doświadczenia.
- Przekonali się, że przekazy medialne, które do nich docierają, niekoniecznie opierają się na rzetelnych źródłach.
- Wiedzą, na co zwracać uwagę przeprowadzając krytyczną analizę przekazów medialnych.
- Wiedzą jak ocenić wiarygodność i rzetelność informacji, w tym jak rozpoznać tak zwane „fake newsy”.

24.03.2018

Obejrzeli spektakl "Zemsta"

23 marca 2018 r. w Chodzieskim Domu Kultury uczniowie klas II i III gimnazjum mieli okazję obejrzeć spektakl pt. "Zemsta". Przedstawienie przygotował Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Była to doskonała okazja, aby na żywo zetknąć się z trudną sztuką, jaką jest teatr, a także poznać inną odsłonę komedii Aleksandra Fredry.

24.03.2018

Wycieczka uczniów do CEZ

W piątek, 23 marca 2018 r. klasa VII a zwiedzała Centrum Edukacji Zawodowej w Chodzieży. Uczniowie poznali ciekawe i poszukiwane zawody. Dowiedzieli się, co to jest praktyczna nauka zawodu w technikum i szkole branżowej oraz uzyskali informacje o rynku pracy w powiecie chodzieskim.

24.03.2018

Konkurs ortograficzny

Dnia 21 marca, w pierwszy dzień wiosny odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Z zadaniami zmagało się siedemnaścioro uczestników z sześciu klas. Uczniowie pisali zarówno dyktando, jak i rozwiązywali ortograficzne zagadki. „Mistrzami ortografii" zostali: Piotr Czapczyk 3b - miejsce I, Emilia Zatt 3c – miejsce II, Jakub Puwałowski 3a – miejsce III.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i pięknymi książkami, a pozostali uczestnicy otrzymali również dyplomy za udział w konkursie oraz długopisy. Nagrody zostały ufundowane przez Radę rodziców. Organizatorki konkursu – panie: Dorota Matusiak i Marzena Sałek-Jęchorek dziękują wszystkim uczestnikom i życzą dalszych sukcesów.

21.03.2018

Dnia 21 marca 2018 teatr Jedyneczka w ramach projektu LOWE Akademia Wiedzy Koniecznej zaprosił uczestników warsztatów artystyczno – teatralnych na niecodzienne spotkanie. Z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się Wiosenny Pokaz Talentów. Swoje umiejętności prezentowały dzieci i dorośli uczestnicy warsztatów. Były pokazy taneczne, wokalne, instrumentalne, poetyckie i plastyczne. Jak zwykle spotkanie przebiegało w ciepłej, przyjaznej, twórczej atmosferze oraz dostarczyło wiele radości i wzruszeń. Okazuje się, że wszyscy mamy talenty i posiadamy wiele różnych umiejętności! Trzeba jednak wiele pracy i wysiłku, by je rozwijać i szlifować. Zapewniamy jednak, że warto…
Warsztaty uczestników Jedyneczki odbywają się już kilka miesięcy i zapewne miało to wpływ na to, że występujący bez tremy i z dumą prezentowali swoje talenty. Prowadzące zajęcia Małgorzata Pranke i Bernadeta Kmiotek dziękują wszystkim za udział w pokazie, szczególnie pani Joannie Drzewińskiej za prezentację swoich zdolności wokalnych, panu Łukaszowi Pietras za pokaz swojego talentu - gry na keyboardzie, młodym artystom i wspaniałej publiczności.

21.03.2018

Dzień Języków Obcych

Dnia 21 marca w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Dzień Języków Obcych. W wydarzenie zaangażowane były wszystkie klasy, począwszy od najmłodszych, którzy plastycznie pracowali nad kolażem związanym z wybranym obcym krajem (klasy 1-3), a skończywszy na uczniach III klas gimnazjalnych prezentujących filmiki video oraz scenki w wybranym języku obcym. Ponadto czwartoklasiści ozdabiali swoje gazetki klasowe, przedstawiciele klas 5 i 6 brali udział w konkursie związanym z wiedzą o krajach europejskich, klasy 7 przedstawiały strój i taniec narodowy wybranych krajów a gimnazjaliści z klas II śpiewali w Mini Playback Show.

21.03.2018

Mistrzostwa Rejonu Pilskiego SZS

Reprezentacja naszej szkoły w mini piłce ręcznej kat. chłopców 2005 i mł. dnia 20.03.2018 w Wągrowcu walczyła w Mistrzostwach Rejonu Pilskiego SZS. Po zaciętych dwóch meczach nasi zawodnicy wygrali swoją grupę i awansowali do półfinału. Niestety krótka ławka rezerwowych zawodników i wyczerpujące poprzednie mecze nie pozwoliły na dalsze zwycięstwa. Ostatecznie chłopcy zdobyli IV miejsce. Turniej wygrała SP1 Złotów, II miejsce SP 4 Wągrowiec, III miejsce SP4 Piła, V-VI SP Gołańcz, SP Drawsko. Gratulacje dla naszej reprezentacji, która walczyła w składzie: Kacper Walczak-kapitan, Radosław Grabowski, Filip Górzny, Mikołaj Andrzejczak, Jakub Cieślik, Kamil Pietras, Jan Białkowski, Igor Radke, Maksymilian Słowik, Marek Barański, Michał Barański.

21.03.2018

Laureat Konkursu Języków Obcych

W środę 21.03.2018 r. odbył się w Wągrowcu V Powiatowy Konkurs Języków Obcych. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył w nim uczeń naszej szkoły - Kacper Pieczul. Warto podkreślić, że laureat - uczeń klasy VI c, rywalizował w konkursie z uczestnikami starszymi od siebie. Opiekunem Kacpra jest p. Katarzyna Rozwadowska. Gratulujemy sukcesu!

21.09.2018

20.03.2018

Dzień Wody

Międzynarodowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 1992 roku, obchodzone corocznie 22 marca. Ma przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety – obecnie ok. 800 milionów osób – cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Oznacza to nie tylko banalne kłopoty w życiu codziennym, których w naszej części Ziemi możemy doświadczyć w trakcie awarii czy remontu wodociągów. Brak dostępu do wody pitnej to także śmiertelne choroby oraz mniejsze szanse życiowe ludzi.

19.03.2018

Mistrzostwa w pływaniu

Ponad 200 zawodników z całego regionu wzięło udział w się Otwartych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego Młodzieży LZS w Pływaniu, które odbyły się 15 marca 2018, relacjonuje trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj. Wśród uczniów z naszej szkoły najlepiej popłynęli: Olga Strzępka – złoty medal na 25 m stylem dowolnym klas IV-tych, a tuż za nią uplasowała się jej koleżanka z klasy usportowionej Natalia Gembiak. Wśród najmłodszych chłopców srebrny medal zdobył Marcin Humerczyk. W kategorii klas V-VI w stylu dowolnym Radosław Grabowski i Kamil Pietras uplasowali się kolejno na pozycji pierwszej i trzeciej. Na dystansie 50 m stylem dowolnym, w kategorii dziewcząt z roczników 2004-2002, Marta Humerczyk zajęła wysokie, bo aż III miejsce, podobnie jak Nadia Kinitz w stylu klasycznym wśród najmłodszych dziewcząt. W stylu grzbietowym klas V-VI Radosław Grabowski wywalczył II miejsce, a trzeci przypłynął Kamil Pietras. Chodzieskie sztafety z roczników 2005-2006 oraz 2002-2004 uplasowały się na drugich pozycjach w konkurencji 4x50 mix stylem dowolnym. W klasyfikacji szkół podstawowych nasza reprezentacja zdobyła najwięcej punktów, a wśród gimnazjów drugie, co pozwoliło powiatowi na wygraną w całych zawodach.

19.03.2018

Kangur Matematyczny

Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. W czwartek 15 marca do konkursu przystąpiło 90 uczniów. Konkurs przeprowadzony został w 4 kategoriach: Żaczek (kl.2), Maluch (kl.3-4), Beniamin (kl.5-6) i Kadet (kl.7). Każdy uczeń zgłoszony do konkursu otrzymał nagrodę uczestnictwa - zabawkę logiczną z drutu. Oficjalne wyniki poznamy dopiero w maju.

16.03.2018

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

W dniu 12 marca 2018 roku odbył się XXV Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się uczniowie klas gimnazjalnych: Karolina Jarowa IIa, Oliwer Marcinkiewicz IIIB i Szymon Kaja IIIB. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

16.03.2018

Warsztaty teatru Jedyneczka

14 marca 2018 odbyły się kolejne ciekawe zajęcia w ramach działającego w naszej szkole Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji. Tym razem teatr Jedyneczka zaprosił uczestników na warsztaty zatytułowane „Książka twoim przyjacielem". W pierwszej części przedstawiono montaż literacko-muzyczny, w którym mali artyści opowiadali o książce i śpiewali piękne piosenki o bajkach. Następnie odbyło się spotkanie autorskie z chodzieskim pisarzem panem Tadeuszem Matraszkiem. Zaproszony gość przedstawił w przygotowanej prezentacji swoje książki i ku radości dzieci dał im książeczkę, którą zaopatrzył swoim autografem. Dalsza część zajęć miała twórczy charakter, bowiem zadaniem dorosłych uczestników było ułożenie do fragmentów opowiadań ich dalszych części. Natomiast zadaniem dzieci było wykonanie prac plastycznych do treści opowiadań twórczych. Wszyscy uczestnicy chętnie zabrali się do pracy. Powstały interesujące i wesołe opowiadania. Kolorowe prace dzieci wywieszono na tablicy. Było to kolejne spotkanie warsztatowe, które przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze. Prowadzące zajęcia Małgorzata Pranke i Bernadeta Kmiotek dziękują bardzo panu Tadeuszowi Matraszkowi za przyjęcie zaproszenia, a wszystkim uczestnikom warsztatów za zaangażowanie i twórcze działanie. Kolejne spotkanie aktorów teatru Jedyneczka już niedługo. Tym razem dorośli i dzieci zaprezentują swoje zdolności na „Wiosennym pokazie talentów”.

14.03.2018

Portret mojego miasta

Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły zostały laureatkami konkursu ogłoszonego z okazji urodzin Chodzieży - Portret Mojego Miasta. Maria Żłobińska 3a, Anita Heymann 4d, Lena Starnowska 1b i Aleksandra Wylegała 1d dyplomy i nagrody odebrały w Chodzieskim Domu Kultury podczas gali Chodzież Potrafi - Podsumowanie roku 2017.

13.03.2018

Przyjaciel szkoły

W dniach od 12 do 16 marca w naszej szkole gościliśmy pana Petera Steila. Pan P. Steil, dobry znajomy, a właściwie przyjaciel szkoły, jest emerytowanym nauczycielem matematyki, który 12 lat pracował jako dyrektor gimnazjum w Nottuln. Od kilku lat pan Steil, jako dotychczasowy członek Komitetu Partnerskiego Chodzież - Nottuln, odwiedza corocznie chodzieskie szkoły i prowadzi zajęcia nie tylko po niemiecku, ale również w języku angielskim. Tego typu lekcje to dla uczniów możliwość usłyszenia języka niemieckiego w oryginale, ale również okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Uczniowie, którzy już mieli kontakt z panem Steilem, cieszą się na kolejne spotkania, a dla nowych uczniów jest to ciekawa i atrakcyjna forma zajęć z języka obcego. Wszyscy bardzo cieszymy się z wizyty pana Steila i mamy nadzieję, że będzie nas odwiedzał w kolejnych latach.

13.03.2018

Stanisław mistrzem Wielkopolski

W niedzielę 11 marca w Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego – Hipodrom Wola w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w biegach przełajowych w kategoriach u14, u18, u20 i open. Mimo tego, że trasa była dość wymagająca zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki. W kategorii u14 Mistrzem Wielkopolski został Stanisław Jaroch, który w tych zawodach reprezentował Szkołę Podstawową nr 1 w Chodzieży. Na dystansie 1000 m zwyciężył konkurentów uzyskując czas 3 min 36 s. Gratulujemy!

13.03.2018

Turniej siatkówki na Dzień Kobiet

10 marca 2018r. siatkarki klas gimnazjalnych SP1 Chodzież: Oliwia Dziuba, Weronika Niedopytała, Oliwia Urbaniak, Klaudia Żak, Magdalena Rudzińska, Karolina Peksa, Stefania Nochowicz, Maria Nowicka, Nikola Pytlak oraz p. Anna Jęsiek zajęły II miejsce w III Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet z Okazji Dnia Kobiet w Osieku nad Notecią. Po bardzo wyrównanym finale uległy 1: 2 seniorkom z Iskry Szamocin, które wywalczyły miejsce I. Na podium z III miejscem stanęły seniorki OSiR z Wyrzyska. Podziękowania za ambitną grę naszym dziewczętom składają p. Anna Jęsiek oraz p. Oskar Nojszewski.

11.03.2018

Drzwi otwarte szkoły

Przyszli uczniowie klas pierwszych w minioną sobotę poznali ofertę edukacyjną Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży. W trakcie zwiedzania placówki mieli okazję wzięcia udziału w licznych zajęciach zorganizowanych specjalnie dla nich przez nauczycieli. Mali goście poznawali kolory w języku angielskim i niemieckim, a także uczestniczyli w zabawowej formie w zajęciach muzyczno - ruchowych, komputerowych oraz zawierających elementy programu edukacji wczesnoszkolnej. Odwiedziny w szkole były również okazją do poznania szkolnych robotów - Jacka i Agatki oraz popróbowania sił w ich sterowaniu. Nie zabrakło też innych elementów nowoczesnych technologii w postaci monitora interaktywnego, który w każdym momencie zajęć może urozmaicić przyswajanie wiedzy. Po takiej porcji ciekawych zajęć, mamy nadzieję, że z radością najmłodsi rozpoczną naukę od września w naszej szkole.

11.03.2018

Gość projektu LOWE

Dnia 8 marca 2018 r. w ramach projektu LOWE w szkole gościliśmy native communicator - Pana Dave McWilliam, który urodził się i wychował w Wielkiej Brytanii i obecnie mieszka w Pile. Nasz gość zabrał uczniów z klasy 6c, 6d i 7d w wirtualną podróż po Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Uczniowie z wielką przyjemnością wysłuchali brytyjskiego akcentu oraz sprawdzili swoje umiejętności językowe rozmawiając z Panem Davem, pogłębili także swoją wiedzę na temat omawianych krajów. Następne spotkanie z sympatycznym Davem odbędzie się 20 marca.

09.03.2018

Trzykrotny laureat

Konkursów przedmiotowych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów woj. wielkopolskiego organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu

09.03.2018

Sukcesy I rundy Pucharu Świata w pływaniu w płetwach

W dniach 23-25 lutego w Eger na Węgrzech zorganizowana została prze Węgierską Federację Podwodną I runda XIII Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach (Finswimming), relacjonuje trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj.
Wśród prawie 500 zawodników z 80 klubów i 20 krajów, Chodzież reprezentowało 7 zawodników z klas usportowionych ze współpracującej z UKS Delfinek Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży. Najlepiej wśród naszych zawodników zaprezentowała się Marta Humerczyk, która zajęła 12 miejsce na 50 m bi-fins. Dwunaste miejsce na 100 m bi-fins wśród juniorów zajął Adam Sałata, a wśród juniorów na dystansie 100 m pod wodą Oskar Kasprowicz był jedenasty, a tuż za nim, pierwszy raz startujący w Pucharze Świata, najmłodszy zawodnik chodzieskiej reprezentacji Kamil Pietras.
Chodzież także reprezentowali: Maja Czarnolewska, Weronika Wolniewicz i Inez Jesiołowska. Chodzieskie sztafety na 4x100 m po powierzchni zostały sklasyfikowane na 6 pozycjach juniorów, natomiast nasze juniorki były siódme.
W klasyfikacji generalnej chodzieżanie sklasyfikowani został na 9 pozycji, należy jednak pamiętać, że zdecydowana większość naszych zawodników jest jeszcze dużo młodsza od rywali i start wśród tak mocnej konkurencji był dla nich bardzo pouczający, a zdobyte doświadczenie powinno procentować już podczas kolejnej edycji , która odbędzie się w połowie kwietnia w niemieckim Lipsku.
W imieniu Klubu i wszystkich zawodników chciałbym bardzo podziękować naszym sponsorom: Firma Jenox Akumulatory Sp. z o.o., KEPKA Group Pana Dariusza Kępki z Budzynia, Zakładowi Wydobycia i Uszlachetniania Kruszywa Pani Danuty Wiśniewskiej z Walkowic za okazane wsparcie oraz Urzędowi Miasta w Chodzieży, z którego dotacji została pokryta część opłat związanych z wyjazdem na zawody.

09.03.2018

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej

8 marca 2018r. w hali sportowej szkoły przy ul. Paderewskiego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, które zorganizowała p. Anna Jęsiek. Po emocjonującym finale złote medale zdobyły siatkarki klas gimnazjalnych SP1 w Chodzieży pokonując w 2:0 drużynę Szkoły Podstawowej w Szamocinie, która zajęła miejsce II. Zwyciężczynie to: Oliwia Dziuba, Weronika Niedopytała, Oliwia Urbaniak, Klaudia Żak, Magdalena Rudzińska, Karolina Peksa, Stefania Nochowicz, Natalia Kałużna, Maria Nowicka, Nikola Pytlak, Eliza Zielińska-Piosik, Paula Majewska. III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowej w Margoninie, IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Chodzieży, V miejsce wywalczyły dziewczęta z Gimnazjum Św. Barbary w Chodzieży a VI Szkoła Podstawowa w Budzyniu. Podziękowania należą się wszystkim zawodniczkom a także obsłudze sędziowskiej w składzie: Aleksandra Kubiak, Agata Przybylska, Wiktoria Nochowicz, Wiktoria Strachel, Agata Dzubińska, Weronika Jaremba, Angelika Brzezińska, Bartosz Ewert oraz Łukasz Stachera.

07.03.2018

Szkolne Targi Edukacyjne

W środę 7 marca 2018 roku w szkole, (w budynku przy ul. Paderewskiego) odbyły się Szkolne Targi Edukacyjne (po raz piąty dla gimnazjalistów). Młodzież klas trzecich gimnazjalnych spotkała się z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych, którzy zaprezentowali swoje oferty edukacyjne. Odwiedzili nas dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, I Liceum Ogólnokształcącego im. św. Barbary w Chodzieży, Zespołu Prywatnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży, Zespołu Szkół nr 3 w Pile (dawna „budowlanka”), Zespołu Szkół im. J. Wybickiego w Ratajach, Centrum Edukacji Zawodowej w Chodzieży, Centrum Kształcenia Nauka w Pile, Edukacja Lubasz, Cech Rzemiosł Różnych oraz przedstawiciele firm: EUROPOL meble Polska i po raz pierwszy u nas – ELEKTROTERM Producent Pieców Przemysłowych (firma kształci elektryków). Po spotkaniach w klasach, uczniowie odwiedzali pięknie przygotowane stoiska poszczególnych szkół i firm, które prezentowane były w hali sportowej. Do udziału w targach zaprosiliśmy również klasy drugie gimnazjalne i siódme, aby dać szansę uczniom na wcześniejsze poznanie ofert szkół ponadgimnazjalnych (ponadpodstawowych) i zaplanowanie własnej ścieżki kariery edukacyjnej i zawodowej.
Spotkania przebiegały w serdecznej atmosferze, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych chętnie dzielili się informacjami o swoich szkołach i zachęcali naszą młodzież do dokonania dobrych wyborów.

07.03.2018

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 3 marca w Oleśnicy odbył etap miejsko - gminny Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy mieli do napisania test z zakresu wiedzy pożarniczej oraz pierwszej pomocy. Po przejściu tego etapu uczestnicy z odpowiednią liczbą punktów przechodzili do etapu ustnego. Nasza szkołę reprezentowali Jakub Kiszycki uczeń klasy 2 gimnazjum oraz Kacper Łuczak klasy 6. Obydwoje nasi reprezentanci wykazali się wysoką znajomością zagadnień pożarniczych. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej Kacper Łuczak okazał się najlepszym uczniem szkół podstawowych i zakwalifikował się do etapu powiatowego. Gratulujemy naszym kolegom. a za Kacpra trzymamy kciuki w na drugim etapie.

07.03.2018

I Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej

W poniedziałek 5 marca odbyły się I Mistrzostwa Szkoły w halowej piłce nożnej klas I-III. Turniej spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim ponad 60 zawodniczek i zawodników, którzy stworzyli ponad 20 drużyn w pierwszej fazie zawodów podzielonych na 5 grup.
Po eliminacjach grupowych, zwycięzcy grup spotkali się w fazie finałowej, gdzie podobnie jak wcześniej, rywalizowali każdy z każdym. Po rozegraniu po ok. 60 meczów I miejsce i Puchar, który będzie przez rok ozdabiał salę lekcyjną przypadł drużynie PSG z klasy III E. II miejsce zajęły LISY z klasy III D, a trzecie JUVENTUS z klasy III C. Poza pucharem wszystkie drużyny w fazie finałowej otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy pierwszych trzech drużyn indywidualne upominki.
Organizatorzy zawodów - Dariusz Mieloch i Artur Barański dziękują Pani Annie Zawadzkiej za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu turnieju oraz zawodnikom klas piłkarskich w SP1 Maksymilianowi Słowikowi, Michałowi i Markowi Barańskim za znakomite sędziowanie. Podziękowania należą się także Radzie Rodziców i Dyrektorowi szkoły za ufundowanie nagród i uatrakcyjnienie turnieju.
Za rok kolejna edycja Mistrzostw na którą już dziś zapraszamy.

06.03.2018

Rekolekcje Wielkopostne

15.02.2018

Jak pomóc dziecku wybrać szkołę i zawód?

7 lutego 2018 r. w szkole (w budynku przy ulicy Paderewskiego) odbyło się spotkanie doradcy zawodowego z rodzicami uczniów klas II gimnazjalnych. Jak co roku – spotkaliśmy się, aby porozmawiać o przyszłości edukacyjnej i zawodowej naszej młodzieży – relacjonują panie Małgorzata Połajdowicz i Ewa Radtke – Pawłowska. Szkolenie pt.: „Jak pomóc dziecku wybrać szkołę i zawód” dotyczyło między innymi zmian zachodzących w edukacji i na rynku pracy oraz ważnej roli rodzica w trudnych wyborach ich dzieci. Kolejne spotkanie z rodzicami uczniów klas VII zaplanowane jest w kwietniu, które już dziś serdecznie zapraszamy.

10.02.2018

Zaproszenie do czytania

W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie klasy 3a i 3c wraz z wychowawczyniami zaprosili dzieci z klas pierwszych na apel pod tytułem Książka moim przyjacielem. Młodzi artyści przebrani za postacie z bajek uczyli swoich młodszych kolegów jak dbać o książki, by można było z nich korzystać jak najdłużej. Zachęcali tym samym do regularnego korzystania ze zbioru szkolnej biblioteki.

10.02.2018

Literackie Walentynki

Z okazji Walentynek biblioteka i koło teatralne uczniów klasy 5a naszej szkoły przygotowało Walentynki literackie. Tym razem członkowie koła teatralnego mówili o miłości i przyjaźni zwierząt, bohaterów wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Myślą przewodnią naszego świętowania było: kochajmy się przez 365 dni w roku.

08.02.2018

Światowy Dzień Kota

8 lutego w szkole odbyła się impreza czytelnicza z okazji Światowego Dnia Kota poświęcona naszym pupilom. Tradycją stało się już, że z tej okazji członkowie koła przyrodniczego wraz z biblioteką szkolną organizują spotkanie z p. Iwoną Kostrzewą-Lewińską – miłośniczką zwierząt. Daje ono możliwość poszerzenia wiedzy dzieci na temat kotów oraz zrozumienia jak ważna jest ich rola w walce ze szkodnikami. Pani I. Kostrzewa-Lewińska jak zwykle w barwny i przystępny sposób opowiadała o domowych ulubieńcach i uwrażliwiła dzieci na los kotów dziko żyjących. Uczniowie przygotowali na ten temat przedstawienie. Uczestnicy spotkania obejrzeli filmiki ze śpiewającymi kotami, z chórem chłopięcym wykonującym kocią muzykę, a także prezentację multimedialną o kotach „Medytacja czy spanie”.
W bibliotece przygotowano wystawę książek popularnonaukowych i beletrystycznych związanych z kotami.
Honorowym gościem był kot Kręcigłówka. Dyskusja w trakcie spotkania pozwoliła stwierdzić, że istnieje potrzeba zorganizowania kolejnego spotkania dotyczącego również innych naszych domowych ulubieńców.

06.02.2018

Turniej Piłki Ręcznej

2 lutego 2018 r. w hali widowiskowo – sportowej w Budzyniu, odbył się Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej w kategorii chłopców, pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego, relacjonuje pan Sławomir Kosowski.
Do rozgrywek przystąpiły drużyny młodych „szczypiornistów” ze szkół z Budzynia, Chodzieży, Rataj i Szamocina. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.
Najwięcej emocji wzbudził ostatni mecz, którego stawką było zajęcie 1 miejsca w turnieju. Walczyli w nim zawodnicy z Budzynia i z Chodzieży. Naszym zawodnikom do zwycięstwa w zawodach wystarczał remis. Jednak, po bardzo zaciętej i wyrównanej grze, to drużyna z Budzynia wygrała 12:11. Naszą szkołę reprezentowali: Burkowski Piotr 3d, Gałązka Bartosz 7c, Jessa Dawid 3b, Kruzel Remigiusz 3c, Kryk Filip 3c, Kulupa Kacper 3d, Małkowski Szymon 2d, Micek Oliwier 7c, Mostaler Sebastian 3c, Nowak Miłosz 2b, Polcyn Krystian 3c, Pytlak Michał 7c, Ścigała Mieszko 7c, Świerczyński Maciej 3b. Gratulujemy naszym zawodnikom.

06.02.2018

Sukces siatkarek

1 lutego 2018r. siatkarki z klasy 3 gimnazjalnej naszej szkoły wygrały Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szamocin, który odbył się w hali sportowej Nowa Concordia. Oliwia Dziuba, Agata Przybylska, Klaudia Żak, Oliwia Urbaniak, Weronika Niedopytała, Magdalena Rudzińska, Natalia Kałużna, Maria Nowicka oraz Stefania Nochowicz pod opieką trener Anny Jęsiek stanęły na najwyższym podium przed Szamocinem – II miejsce oraz drużyną z Osieka – III miejsce. Natomiast siatkarki z klasy 2 gimnazjalnej oraz z klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży zajęły miejsce IV. V miejsce zdobyła druga drużyna z Szamocina a VI – Gimnazjum Św. Barbary w Chodzieży. Najlepszą siatkarką turnieju została Klaudia Żak z SP 1 Chodzież. Wszystkim zawodniczkom należą się gratulacje.

02.02.2018

DBI w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku obchodzonego pod hasłem Tworzymy kulturę szacunku w sieci odbył się w naszej szkole 31 stycznia. Działaniami związanymi z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu zostali objęci wszyscy uczniowie, a także rodzice i nauczyciele. Uczniowie zarówno klas starszych, jak i młodszych brali z tej okazji udział w zajęciach z wykorzystaniem filmów, krótkich scenek, materiałów dodatkowych w postaci ulotek. Dla klas starszych dodatkowo zorganizowano konkurs na film „Cyberprzemoc w sieci”, w którym I miejsce zajął Mateusz Galon z klasy 6c, natomiast II miejsca równorzędnie zajęli uczniowie z klasy 6c: Kacper Łuczak i Kacper Pieczul. Organizatorki: Mieczysława Wojciechowska, Bernadeta Kmiotek i Marzena Sałek-Jęchorek mają nadzieję, że tak zorganizowany Dzień Bezpiecznego Internetu pozytywnie wpłynął na podniesienie poziomu świadomości uczniów na temat zagrożeń w internecie i zasad bezpiecznego surfowania w sieci.

02.02.2018

Bezpieczne ferie

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas zbliżających się ferii zimowych tradycyjnie już w naszej szkole zorganizowana została akcja „Bezpieczne ferie”. W tym celu wszyscy uczniowie szkoły uczestniczyli w spotkaniu prewencyjnym z panią Elżbietą Żulewską nadkom. Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, na którym przekazane zostały cenne porady na temat zagrożeń wynikających z nieumiejętnego organizowania zabaw zimowych, a także bezpiecznego spędzania czasu wolnego od nauki w domach.

26.01.2018

Mamo, tato - uczymy się razem języków obcych

Dnia 24 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Chodzieży odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI – Mamo, tato – uczmy się razem języków obcych. Wydarzenie zostało zrealizowane ze środków unijnych – Projektu LOWE – Akademia Wiedzy Koniecznej – nowe oblicze szkoły jako lokalnego ośrodka wiedzy i edukacji. Ideą konkursu było promowanie wspólnej nauki języków obcych wśród dzieci i ich rodziców. Wszyscy uczestnicy intensywnie pracowali nad zadaniami a przy okazji znakomicie się bawili. Każdy otrzymał również atrakcyjne nagrody książkowe.

26.01.2018

Dzień babci i dziadka z Jedyneczką

24 stycznia br. działający w naszej szkole Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji miał wyjątkowych gości. Teatr Jedyneczka zaprosił bowiem Babcie i Dziadków na niecodzienne spotkanie z okazji ich święta. Na początku zajęć nadkomisarz Elżbieta Żulewska w ramach akcji profilaktycznej „Sztuczka na wnuczka” skierowała do seniorów kilka ważnych i fachowych rad. Następnie dzieci złożyły życzenia swoim Dziadkom. Były wierszyki, wzruszające piosenki, drobne upominki i smaczny poczęstunek. Druga część spotkania przebiegała pod hasłem „Gramy z Dziadkami w stare i nowe gry planszowe”. Zarówno dorośli, jak i dzieci bawili się doskonale. Ten wieczór zgromadził wiele rodzin przy szkolnej ławie. Zapewnił dobrą zabawę, umożliwił integrację wielopokoleniową, dał możliwość rozwoju umiejętności interpersonalnych. Przy tej okazji Dziadkowie chętnie wspominali swoje dzieciństwo, nucili ulubione melodie… Były to chwile wspomnień, niezwykle cenne dla każdego z obecnych. Taką właśnie oryginalną niespodziankę dla swoich najbliższych przygotowały wnuki z teatru Jedyneczka. Prowadzące warsztaty Małgorzata Pranke i Bernadeta Kmiotek serdecznie dziękują wszystkim za tak liczne przybycie i wspaniałą zabawę.

25.01.2018

W kadrze Polski

Miłe wieści napłynęły z Konina, gdzie nasza była uczennica klasy o profilu piłka nożna Wiktoria Święcichowska otrzymała powołanie do Kadry Polski U15. Wielkie gratulacje!

24.01.2018

Spotkanie z Exlibrisem

W dniu dzisiejszym klasy siódme i gimnazjalne rozpoczęły uczestnictwo w spotkaniu z Exlibrisem. Uczniowie, dzięki inicjatywie pani Ewy Kantorskiej, będą mieli okazję poznać tę wyjątkową miniaturę graficzną. W trakcie zajęć plastycznych, pod kierunkiem pani Izabeli Kostrzewy, wykonają własne projekty Exlibrisów. Gotowe miniatury będą przedmiotem konkursu.

24.01.2018

Medale w pływaniu

Z okazji 73 rocznicy Wyzwolenia Miasta Chodzieży 19 stycznia 2018 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Chodzieży w Pływaniu Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych i Ponadgimnazjalnych. Łącznie w zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników z 12 szkół podstawowych oraz 2 ponadgimnazjalnych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży pod kierunkiem trenera Bartosza Smaruja zdobyli łącznie 50 medali, w tym 23 złote, 17 srebrnych i 10 brązowych. Nadia Kinitz ustanowiła nowy rekord szkoły na dystansie 25 m stylem klasycznym dziewcząt klas trzecich i czwartych. Bardzo dobrze spisał się także Kamil Pietras, który wygrał w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym, a całe podium zdominowali uczniowie Jedynki, podobnie jak Olga Strzępka, która wygrała w stylu dowolnym i grzbietowym grupy B. Anna Sałata zajęła najwyższą lokatę w stylu dowolnym i grzbietowym w grupie C. Chłopcy z klasy szóstych w konkurencji sztafet na 4x50 m stylem dowolnym, płynąc w składzie: Kamil Pietras, Radosław Grabowski, Jan Białkowski, Wojciech Jęsiek z wynikiem 2:14,poprawili dotychczasowy rekord szkoły. W najstarszej kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych Marta Humerczyk była dwa razy pierwsza, podobnie jak jej brat Marci wśród czwartoklasistów, a wśród najmłodszych uczniów pierwsza przypłynęła Laura Walerowska oraz Wojciech Weber.

24.01.2018

Programujemy z dziadkami

Uczniowie koła informatycznego postanowili Dzień Babci i Dziadka spędzić inaczej niż zawsze. 18 stycznia 2018 zaprosili swoich dziadków do szkoły, do pracowni informatycznej gdzie wspólnie z nauczycielką M. Wojciechowską tworzyli w języku programowania SCRATCH swój pierwszy program „Zakoduj swoje selfie”. Przed kodowaniem głos zabrała nadkomisarz Elżbieta Żulewska, która skierowała do seniorów uwagi i wskazówki w zakresie przedsięwzięcia profilaktycznego „Sztuczka na wnuczka”, edukując tym samym seniorów.
Dziadkowie otrzymali zaproszenia i broszury informujące o kodowaniu, a na koniec zajęć dyplomy za ciekawe programy i uczestnictwo w zajęciach. Dziadkowie byli bardzo przejęci i z zaangażowaniem programowali swoje selfie w Scratchu. Była to ciekawa lekcja z wnukami, gdyż ajęcia przybliżyły dziadkom pasje ich wnucząt.

22.01.2018

Jedyneczka dla przedszkolaków

Teatr Jedyneczka gościł 19 stycznia br. w naszej szkole niezwykłych gości. Były to wesołe przedszkolaki z chodzieskich przedszkoli „Pod Żaglami Piątki”, „Wesoły Smyk” i z przedszkola im. Szewczyka Dratewki oraz dzieci ze świetlicy szkolnej. Dla małych widzów wystawiono przedstawienie „O tym, jak królewna miła krasnali higieny uczyła”. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli pouczający i wesoły spektakl o zdrowiu. Cieszymy się, że integracyjne spotkanie uczniów i przedszkolaków przebiegło w miłej atmosferze.

22.01.2018

Turniej w piłce ręcznej

W dniu 20 stycznia w hali sportowej SP1 odbył się turniej SZS w piłce ręcznej chłopców klas VI. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce, pokonując SP Szamocin (6:2), SP3 Chodzież (13:3), SP Budzyń (8:3) i awansowała do zawodów na szczeblu rejonowym. II miejsce zdobyła SP Szamocin, III miejsce SP Budzyń, IV miejsce SP3 z Chodzieży. Drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Walczak - kapitan (9 bramek), Filip Górzny - bramkarz I, Mikołaj Andrzejczak (5), Jan Białkowski (5), Jakub Cieślik (4), Dominik Dziekan (1), Kamil Pietras (1), Stanisław Jaroch (1), Marek Barański (1), Mikołaj Strzałkowski, Wiktor Król, Michał Barański, Jakub Michalak. W przeprowadzeniu turnieju pomagali sędziowie: Sławomir Kosowski i Dariusz Mieloch. Zespół przygotował i prowadził Krzysztof Szewczyk.

22.01.2018

Poznaj historię

W dniu 19 stycznia 2018 r w Zespole Szkół im. H. Cegielskiego w Chodzieży odbył sie konkurs "Poznaj historię - Powstanie Wielkopolskie 1918 roku w regionie chodzieskim". W konkursie tym uczestniczyło 12 szkół z powiatu chodzieskiego zarówno podstawowych jak i ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny - z klasy siódmej oraz trzeciej gimnazjalnej. Konkurs był trudny i wymagał szerokiej wiedzy. Drużyna klas gimnazjalnych, w sklad której weszli Oliwer Marcinkiewicz i Szymon Kaja z klasy IIIb zajęła III miejsce. Gratulujemy!

18.01.2018

W środę 17 stycznia br. odbyły się kolejne warsztaty artystyczno-teatralne w ramach działającego w naszej szkole Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji. Tym razem teatr Jedyneczka zaprosił widzów na przedstawienie „O tym, jak królewna miła krasnali higieny uczyła”. Dzięki projektowi Akademii Wiedzy Koniecznej zakupiono piękne stroje dla aktorów. Celem spotkania było rozbudzenie wyobraźni i twórczej inwencji uczestników zajęć, promowanie zdrowego stylu życia, uczestnictwo w dramie oraz integracja społeczności lokalnej. W czasie przygotowywania się aktorów do odegrania scenek, widzowie zostali zaproszeni na zdrowy poczęstunek. Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze. Było twórczo i wesoło, wspominają prowadzące warsztaty Małgorzata Pranke i Bernadeta Kmiotek, dziękując jednocześnie wszystkim za wspaniałą zabawę w teatr.

18.01.2018

Dzień Babci i Dziadka

Uczniowie klasy 3e zaprosili swoich Dziadków, by wierszem, piosenką i tańcem podziękować za Ich troskę i miłość. Były serdeczne życzenia, laurki, a także zagadki. Licznie przybyli Dziadkowie nie szczędzili wnuczętom oklasków i pochwał. Na koniec rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek. Było bardzo miło i radośnie.

18.01.2018

Pasowani na czytelników biblioteki

W minionym tygodniu w szkole odbywały się imprezy czytelnicze dla klas I. Na ten czas pierwszaki czekały z niecierpliwością. Uczniowie klas I zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Podczas imprezy bibliotecznej dowiedziały się, jak korzystać z biblioteki, poznały drogę książki od autora do czytelnika i zawody związane z powstawaniem książki, określiły prawa i obowiązki czytelnika. Po złożonym przyrzeczeniu, że będą szanować książki, korzystać z ich rad i mądrości, otrzymały pamiątkowe akty pasowania i zakładki do książki. Następnie po raz pierwszy wybrali książkę samodzielnego czytania. Życzymy im wielu miłych chwil spędzonych z książką.

17.01.2018

Etapy szkolne konkursów wojewódzkich

W czwartek, 11 stycznia odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Przystąpiło do niego dziewięcioro uczniów klas szóstych i siódmych. Natomiast w piątek, 12 stycznia, trzynaścioro uczestników wzięło udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
Niestety nikt nie zakwalifikował się do etapu rejonowego. Niemniej ambitnym uczniom gratulujemy udziału oraz życzymy powodzenia w przyszłym roku.

14.01.2018

III etap Gry Miejskiej

Na starcie III i ostatniego etapu Gry Miejskiej wszystkie drużyny stanęły z bojowym nastawieniem, ale i żalem, że ta zabawa się kończy. Uczestnicy i tym razem mieli do wykonania trzy zadania na wyznaczonej trasie. Pierwszy punkt wymagał rozpoznania aż jedenastu zwierząt na podstawie śladów jakie zostawiają. Spotkanie z ratownikami medycznymi to nieodłączny element gry miejskiej, a zatem drugie zadanie polegało na ustabilizowaniu złamanej nogi. Organizator tym razem wprowadził element sportowy - jeden z uczestników musiał przebijać nadmuchane przez pozostałych balony, siadając na nich. Okazało się, że ta konkurencja przysporzyła wiele śmiechu, ale i rozstrzygnęła rywalizację. Na mecie pozostało uczestnikom odpowiedzieć na trzy pytania z zakresu historii i geografii Chodzieży oraz poczekać na ogłoszenie wyników. Oto one:
Dream Team - 79 punktów
Gang Świeżaków - 78 punktów
Wiercipiety - 78 punktów
Team 4 Fun - 75 punktów
Idziemy do domu. pl - 74 punkty
Traperzy z Chodzieży - 73 punkty
Chodzieskie Piechury - 72 punkty
Pędzące Żółwie - 71 punktów
Gratulujemy wygranym oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wytrwałość.

10.01.2018

Dyktando Świąteczne

21 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się Dyktando Świąteczne z języka angielskiego. Udział w nim wzięli uczniowie klas V i VI. Nikodem Grzymisławski z klasy VIb zajął I miejsce, II miejsce - Wiktoria Janicka z klasy VIc oraz III miejsce - Wojciech Jęsiek z klasy VId. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

10.01.2018

Świąteczne wspomnienia

Czas świąteczny już za nami, ale nadal wspominamy piękny Koncert kolęd w wykonaniu uczniów szkoły pod kierownictwem pana Wojciecha Zwierzykowskiego. Członkowie koła informatycznego prowadzonego przez panią Aleksandrę Pietruczuk przygotowali filmową relację z koncertu, którą można obejrzeć tutaj.

09.01.2018

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

W dniu 9 stycznia 2018r uczniowie naszej szkoły klas trzecich gimnazjalnych - Filip Ludowicz z IIIC, Sławomir Smolczewski z IIIC i Szymon Kaja z IIIB uczestniczyli w etapie rejonowym Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej, który odbył się w Pile.

09.01.2018

Niezwykłe spotkanie

Dzisiaj uczniowie klasy Id gościli na lekcji członka muzycznej grupy „Strachy na lachy”, a prywatnie ojca uczennicy tej klasy - pana Mariusza Nalepę. Artysta interesująco opowiedział dzieciom o początkach swojej kariery muzycznej, która zaczęła się właśnie w naszej szkole. Zaśpiewał też i zagrał kilka utworów muzycznych. W trakcie spotkania okazało się, że nasz muzyk ma nie tylko talent muzyczny, ale i kulinarny, gdyż poczęstował dzieci pięknie opakowanymi i samodzielnie upieczonymi ciastkami. Bardzo dziękujemy za spotkanie oraz pyszne słodkości.

01.01.2018

Na jasełkach w przedszkolu

Uczniowie klasy 3e współpracują z "Szuwarkami" z Miejskiego Przedszkola nr 5. Kolejna wizyta - tym razem u przedszkolaków, była zaproszeniem na jasełka. Młodsi koledzy pięknie się zaprezentowali, zaprosili nas do śpiewania kolęd i pastorałek. Przygotowali dla nas poczęstunek, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz pierniczki. Byli zadowoleni z aniołów do kolorowania, które im podarowaliśmy. Dziękujemy p. Grażynie i jej podopiecznym. To było udane spotkanie.

22.12.2017

Podaruj dzieciom Święta

W dniach od 9.12 do 19.12.2017 roku wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w ramach Wolontariatu z klasą, organizowali w sklepach partnerskich na terenie Chodzieży zbiórkę żywności dla rodzin z naszej szkoły wspólnie z Fundacją Tęczowe Dzieciństwo pod hasłem „Podaruj Dzieciom Święta”. Wolontariusze ponadto przygotowywali paczki, które następnie były przewożone do szkół na terenie powiatu chodzieskiego.

22.12.2017

Święta, święta

22.12.2017

Wycieczka na mecz siatkarski

20 grudnia w Pile siatkarki z naszej szkoły miały okazję obserwować mecz w Lidze Siatkówki Kobiet pomiędzy Enea PTPS Piła a BKS Profi Credit Bielsko – Biała. Dziewczęta podziwiały bardzo dobrą grę pilanek, które wykorzystały problemy rywalek i pokonały BKS 3:0. Po meczu uczennicom udało się zebrać autografy - szczególnie ważny od najlepszej zawodniczki meczu Agaty Wilk. Wyjazd zorganizowała p. Anna Jęsiek a drugim opiekunem był. p. Oskar Nojszewski.

22.12.2017

Kto ty jesteś? - Konkurs recytatorski

W grudniu w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski wierszy patriotycznych. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI. Najpiękniej zaprezentowali się: Anna Rogacka, Paweł Przybyszewski i Filip Górzny. Dodatkowo wyróżniono recytacje Michaliny Kozioł i Nikoli Krukowskiej. Wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy. Było to kolejne działanie związane z obchodami 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

22.12.2017

Mistrzostwa w koszykówce

21 grudnia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa SP1 w Chodzieży w Piłkę Koszykową Chłopców. Do rywalizacji przystąpiły klasy: 2D, 3A, 3B, 2A, 3D, 3C. Zawody rozegrano dwóch rundach – I - „pucharowym” oraz II „każdy z każdym”. Do rundy drugiej rozgrywek awansowały klasy: 3a, 3b oraz 3c.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce Kl.3c
II miejsce K.l3b
III miejsce Kl.3a
IV miejsce Kl.2a
V miejsce Kl.2d
VI miejsce Kl.3d
W zwycięskiej drużynie wystąpili: Dawid Talar, Remigiusz Kruzel, Sebastian Mostaler, Wiktor Bolechowski, Filip Ludowicz.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Serdeczne podziękowania dla Agaty Dziubińskiej za pomoc w organizacji zawodów.

22.12.2017

Warsztaty artystyczno - teatralne w świątecznym klimacie

W naszej szkole w ramach realizacji projektu Akademia Wiedzy Koniecznej LOWE odbyły się 20 grudnia już kolejne warsztaty artystyczno – teatralne. Tym razem celem spotkania było wykonanie pod kierunkiem pań: Bernadety Kmiotek i Małgorzaty Pranke ozdób świątecznych - oryginalnych kul śnieżnych, które mogą być wspaniałym prezentem pod choinkę dla najbliższych. Pomimo przedświątecznego zamieszania uczestnicy warsztatów licznie przybyli na zajęcia i doskonale się bawili. Według własnych pomysłów rodzice, dziadkowie i dzieci wspólnie wykonali śliczne śnieżne kule. Zajęcia upływały w świątecznej atmosferze, śpiewano kolędy, nastrojowe piosenki, składano sobie życzenia. Na chwilę zapomniano o gorączce zakupów i przygotowaniach do świąt. Korzystając z okazji „Jedyneczka” życzy wszystkim cudownych świąt Bożego Narodzenia, pachnących choinką, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok.

21.12.2017

21.12.2017

Bożonarodzeniowe uroczystości

21.12.2017

W świątecznym nastroju

W klasie 3e odbyła się 20 grudnia wigilia, na którą licznie przybyli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo uczniów. Wspólnie spędzony czas, przygotowane wiersze i kolędy, doskonale wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Uroku całości dodali Józef i Maryja, aniołowie, a także grająca na skrzypcach Milenka. Były także gwiazdkowe upominki dla dzieci oraz wykonane samodzielnie przez uczniów prezenty dla dorosłych. Nie zabrakło też słodyczy, które przygotowały mamy dzieci. Dziękujemy.

21.12.2017

45 zadań w 45 minut

18 grudnia 2017 r. podsumowany został konkurs matematyczny „45 zadań w 45 minut” zorganizowany przez p. Joannę Rozwadowską. Uczniowie klas drugich gimnazjum zmagali się z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę i umiejętności.
Najlepsze wyniki uzyskali:
1. Aleksander Wleczyk IIc
2.Wiktoria Kucharska II a
3.Szymon Małkowski II d oraz Fabian Martenka II c
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20.12.2017

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej

18 grudnia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej, w których uczestniczyło 77 naszych uczniów, informuje pan Sławomir Kosowski. Do rywalizacji o miano najlepszych „szczypiornistów” przystąpiło 8 drużyn. W finale, decydującym o uzyskaniu tytułu Mistrza Szkoły, spotkały się reprezentacje klasy 3c i 7c. Po zaciętym meczu zwycięstwo odniosła reprezentacja klasy 3c, drugie miejsce zajął zespół z klasy 7c, trzecie miejsce przypadło drużynie z klasy 2d. W zwycięskiej drużynie wystąpili: Dawid Talar, Filip Kryk, Hubert Kubiaczyk, Jakub Jędrkowiak, Krystian Polcyn, Mateusz Błażejak, Oliver Przybyła, Remigiusz Kruzel, Sebastian Mostaler, Sławomir Smolczewski, Wiktor Bolechowski.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

18.12.2017

Jasełka przedszkolaków

W ramach współpracy naszej szkoły z chodzieskimi przedszkolami klasa 1d wraz wychowawczynią odwiedziła dzisiaj przedszkole „Wesoły smyk”. Uczniowie zostali zaproszeni na Jasełka. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało i pierwszoklasiści nagrodzili małych artystów brawami i cukierkami, a przedszkolaki wręczyły uczniom własnoręcznie upieczone pierniczki.

17.12.2017

Konkurs DACHL - Länder

15 grudnia w naszej szkole zakończył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych „DACHL-Länder”. Startowało 32 uczestników. Konkurs był dwuetapowy. Zadaniem uczniów było udzielenie pisemnej odpowiedzi na pytania z zakresu krajoznawstwa państw języka niemieckiego oraz wykonanie pracy plastycznej reklamującej wybrany kraj niemieckojęzyczny. Do drugiego etapu awansowało 20 uczniów. Zwyciężyli ex aequo Maria Januszczak (2b) oraz Oliwer Marcinkiewicz (3b). Drugie miejsce zajęły Wiktoria Szymczak (2a) oraz Maria Dreger (7b). Na trzecim miejscu podium uplasowały się Wiktoria Kowalska i Maja Czarnolewska (obydwie 3b) oraz Kornelia Buczkowska (2a). Konkurs zorganizowali nauczyciele języka niemieckiego: Justyna Grduszak i Leszek Czywczyński. Dziękujemy za zaangażowanie ze strony wszystkich startujących osób i życzmy kolejnych sukcesów w nauce języka niemieckiego.

15.12.2017

Żywa lekcja historii

14 grudnia w bibliotece SP1 odbyło się spotkanie uczniów z p. Dorotą Marciniak, współautorką książki „Gloria victoribus”. Pani Dorota opowiedziała o kulisach tworzenia książki o powstańcach wielkopolskich i przygodach z tym związanych. Uczniowie podziękowali autorce za cenną lekcję historii i uświadomienie im, jak ważna jest pamięć o przodkach i wydarzeniach z przeszłości.
Spotkanie zapoczątkowało działania związane z upamiętnieniem 100 rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

14.12.2017

Warsztaty artystyczno - teatralne

Dnia 13 grudnia br. w naszej szkole odbyły się warsztaty artystyczno - teatralne realizowane w ramach projektu LOWE. W zajęciach wzięły udział dzieci z klas 3c i 4d, rodzice, dziadkowie oraz inni mieszkańcy Chodzieży. Był to wieczór owocowych szaszłyków. Na wstępie zebrani goście wysłuchali pogadanki pani dietetyk Andrzeliki Szudrowicz na temat zdrowego odżywiania. Fachowe porady dietetyczne, cenne wskazówki oraz szeroko omówiony temat wartości odżywczych owoców bardzo zainteresował uczestników projektu. Pani dietetyk wspomniała również o gorzkiej czekoladzie, która spożywana w niewielkich ilościach jest zdrowa! W dalszej części warsztatów dzieci i dorośli obejrzeli ciekawe filmy związane z tematyką zajęć pt. „Plantacja kakao” oraz „Jak powstaje czekolada”. Następnie pozostało już tylko przygotowanie owocowych, kolorowych, smacznych i zdrowych szaszłyków z polewą czekoladową. Po degustacji był czas na wspólny taniec przy znanej piosence „Chocolate” i naukę piosenki „Sałatka”. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Małgorzata Pranke i Bernadeta Kmiotek serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom projektu za liczne przybycie i zapraszają na kolejne, twórcze warsztaty „Jedyneczki”.

14.12.2017

Zaułki Starej Chodzieży

5 grudnia odbyło się podsumowanie konkursu "Zaułki Starej Chodzieży". Laureatem III miejsca został uczeń klasy gimnazjalnej naszej szkoły - Oliwier Marcinkiewicz. Tym bardziej cieszy nas ten sukces, że w konkursie wzięło udział wielu młodych artystów między innymi z Lublina, Zamościa i Zabłudowa. Gratulujemy.
Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury a pomysłodawcą pani Dorota Borucka.

13.12.2017

Wycieczka - niespodzianka

11 grudnia Nadleśnictwo Podanin zorganizowało wycieczkę - niespodziankę dla uczniów, którzy zebrali najwięcej kasztanów i żołędzi w konkursie „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie". Z naszej szkoły zaproszenie otrzymali: Maria Dreger kl.7d, Jakub Jaworski kl.4d, Jakub Rychlik kl.1d i Roksana Kurzaj kl. 1d. W Chodzieskim Domu Kultury uczniowie obejrzeli ciekawy film „Mikołaj i spółka”. Kolejną niespodzianką w tym dniu było zaproszenie dzieci na pyszną pizzę i soczek. Na zakończenie spotkania zorganizowano warsztaty, na których nasi zwycięzcy samodzielnie wykonali jeżyka z szyszek i igiełek sosnowych. Uczniowie Jedynki zgodnie stwierdzili, że wycieczka – niespodzianka była bardzo udana!

13.12.2017

Mikołajkowy Turniej Siatkówki

8 grudnia 2017r. w hali sportowej rozegrany został Mikołajkowy Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Prezesa Firmy Remo. To zawody zorganizowane dla siatkarek klas gimnazjalnych a także dla najlepszych siatkarek klas VII i VI SP 1 przez p. Annę Jęsiek – trenera piłki siatkowej. Impreza mogła się odbyć dzięki pomocy p. Ryszarda Owczarzaka z Firmy Remo, który ufundował puchary, dyplomy oraz słodycze i czekoladowe Mikołaje dla wszystkich uczestniczek.
W turnieju A dla starszych zawodniczek klasa III gimnazjalna SP 1 zdobyła II miejsce w składzie: Oliwia Urbaniak, Klaudia Żak, Weronika Niedopytała, Maria Nowicka, Agata Przybylska, Oliwia Dziuba, Stefania Nochowicz, Natalia Kałużna. Zwyciężyła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Chodzieży, III miejsce zajął Zespół Szkół w Chodzieży, IV - Gimnazjum w Szamocinie. Najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Krupa I LO Chodzież.
W turnieju B I miejsce zdobyła klasa II gimnazjalna siatkarska SP 1 w składzie: Paula Majewska, Aleksandra Kubiak, Nikola Pytlak, Agata Dziubińska, Wiktoria Nochowicz, Karolina Peksa, Eliza Zielińska-Piosik, Wiktoria Strachel i Julia Janusz. II miejsce zajęły dziewczęta z klas VII i VI SP 1: Kornelia Bedołek, Julia Bukowińska, Agata Konarska, Oliwia Bilska, Michalina Zwierzykowska, Weronika Meyer, Julia Kulak oraz Agata Białczyk. III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Szamocinie a IV miejsce Gimnazjum Św. Barbary w Chodzieży. Statuetkę dla najlepszej zawodniczki odebrała Nikola Pytlak.
Podziękowania należą się sędziom zawodów - Bartkowi Ebertowi, Łukaszowi Stacherze i Mateuszowi Polityckiemu a także Angelice Brzezińskiej, Oliwii Wituckiej, Nastazji Boguszyńskiej, Annie Jakimcio oraz Amelii Kacban.

11.12.2017

Czytaj z Mikołajkiem

8 grudnia w bibliotece odbyła się impreza „Czytaj z Mikołajkiem”. Na wszystkich przerwach uczniowie mogli posłuchać książki „Zima Mikołajka”. Ponadto uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie wiedzy na temat książki „Mikołajek”. I miejsce zajęła Marta Jędrkowiak z IV f, II miejsce wywalczył Jan Kowzan z IV d, a III miejsce – Jagna Kruszka z IV b. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy przyjemnej lektury o nowych przygodach Mikołajka.

11.12.2017

Nasi podopieczni

W dniu 6 grudnia klasa IVe pod opieką wychowawczyni p. Iwoną Peksą odwiedziła chodzieskie schronisko dla psów na ulicy Młyńskiej14. Dzieci przyniosły zwierzakom mikołajkowe prezenty w postaci suchej karmy, puszek z przysmakami, koców i zabawek. Uczniowie zaprzyjaźnili się z dwójką podopiecznych schroniska Tinką i Dyziem, wyprowadzając ich na krótki spacer. Bardzo dziękujemy p. Karolinie Romaszewskiej, opiekunce schroniska za miłe przyjęcie i ciekawe opowieści o swoich podopiecznych.

08.12.2017

Godzina Kodowania

Godzina Kodowania z okazji Tygodnia Edukacji Informatyki zakończona sukcesem, twierdzą nauczyciele informatyki, gdyż duża liczba uczniów wzięła w niej udział, zarówno podczas lekcji, zajęć świetlicowych, jak i kółka informatycznego. Jak uczniowie kodują, miały okazję zobaczyć również dzieci z przedszkola. W tych dniach swoich sił w programowaniu próbowali również nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej podczas spotkania zespołu przedmiotowego.
Uczniowie zapytani, czy podobają im się tego typu lekcje, jednogłośnie stwierdzili, że tak. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że udział naszych dzieci w takich akcjach rozbudzi zainteresowania i zwiększy potencjał w zakresie umiejętności rozwiązywania problemów.

07.12.2017

Wolontariat z klasą

W dniu 2 grudnia w Chodzieskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowane przez Miejskiego Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Stowarzyszenie Bioderko, na którym nie mogło zabraknąć wolontariuszy wraz z opiekunem p. Joanną Bochenek ze Szkoły Podstawowej nr 1 "Wolontariat z klasą". Spotkanie poprzedził koncert zespołu "Na Górze". Ponadto wolontariusze z naszej szkoły również uczestniczyli w "Lekcji o niepełnosprawności" w dniu 14 września br., które było początkiem świętowania z tejże okazji. Uczniowie odpowiedzialnie i sumiennie pomagali w przygotowaniach, a także dopingowali drużyny z innych szkół z powiatu chodzieskiego. Serdecznie dziękujemy Pani Honoracie Pilarczyk za zaproszenie i życzymy wielu sukcesów.

07.12.2017

V Mikołajkowy Turniej

V Mikołajkowy Turniej o Puchar Banku Spółdzielczego, który odbył się w hali Szkoły Podstawowej nr 1 wygrał zespół z Wyszyn. To niespodzianka. Każde spotkanie było na wysokim poziomie. Gratulacje dla wszystkich uczestników. Podczas turnieju odbył się dodatkowy konkurs rzutów karnych. Z każdego zespołu wybrano po jednym zawodniku. W finałowej fazie bramkarz z Margonina obronił wszystkie karne i wygrał dodatkową konkurencję.

07.12.2017

Mistrzostwa Rejonu w Halowej Piłce Nożnej

W dniu 30.11.2017 w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej. Zespół z Chodzieży nie obronił mistrzostwa. Turniej zakończył się niespodzianką, ponieważ wygrał zespół z Okonka, pokonując w finale zespół z Wągrowca. Zespół SP1 ostatecznie zajął IV miejsce w rejonie, III miejsce zajął zespół z Piły,  V m Budzyń, VI Gębice.

06.12.2017

Za kasztany i żołędzie ...

Dnia 5 grudnia Nadleśnictwo Podanin podsumowało jesienny konkurs "Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie". Nasza szkoła od 6 lat przyłącza się do tej akcji. Dzieci zbierały kasztany i żołędzie, choć deszczowa aura nie sprzyjała. W akcję włączyło się 84 uczniów naszej szkoły. Udało nam się zebrać łącznie 2086,5 kg, co pozwoliło nam zająć 5 miejsce w powiecie. Indywidualnie, najwięcej kasztanów zebrała uczennica klasy 7d Maria Dreger - 415 kg, drugie miejsce zajął Jakub Jaworski z klasy 4d - 180 kg a trzecie miejsce Jakub Rychlik z klasy 1d - 116 kg. Szkoła otrzymała w nagrodę projektor multimedialny a uczennica Maria Dreger - tablet. Cała trójka zwycięzców weźmie udział w wycieczce - niespodziance, organizowanej przez Nadleśnictwo Podanin w dniu 11 grudnia. Pozostali uczestnicy akcji, którzy przynieśli powyżej 20 kg otrzymali nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału w tej akcji w przyszłym roku.

06.12.2017

Konkurs recytatorski

Dnia 5 grudnia odbył się szkolny konkurs recytatorski, w którym uczestniczyli uczniowie klas I i II. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą i budzenie umiejętności recytatorskich. Dzieci recytowały wiersze Juliana Tuwima. I miejsce zdobyła Lena Starnowska z kl. 1b, II miejsce Jakub Słodowy z kl. Ia, III miejsce Amelia Korol z kl. Id. Wyróżniono Sarę Behrendt i Nadię Skarbińską z kl. IIa. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i książki ufundowane przez Rade Rodziców. Pozostali, dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki. Organizatorzy konkursu dziękują licznie przybyłym rodzicom i dziadkom za przybycie.

06.12.2017

Wizyta w schronisku

W grudniowe przedpołudnie uczniowie klasy 1b wraz z opiekunami wybrali się do Punktu Adopcyjnego dla Psów. Dzieci obdarowały czworonożnych przyjaciół smakołykami, zabawkami i rożnymi przydatnymi akcesoriami. Pierwszoklasiści z zainteresowaniem słuchały pani Karoliny, która opowiadała o swoich podopiecznych. Po zapoznaniu się z mieszkańcami schroniska, dzieci zabrały cztery pieski na spacer do pobliskiego lasu. Wycieczka sprawiła wszystkim dużo radości.

05.12.2017

Konkurs plastyczny

Uczniowie klas I wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez nauczycieli świetlicy. Zadaniem dzieci było wykonanie dowolną techniką portretu swojego lub wymarzonego pupila. Komisja konkursowa w składzie E. Nowicka, B. Barwicka, I. Dreger przyznała nagrody następującym uczniom: I m - Magdalena Jessa z kl. Ia, II m - Oliwia Lijewska z kl. Ib, III m - Franciszek Rabczak z kl. Ia. Wyróżniono pracę Leny Starnowskiej z kl. Ib, Lilii Popiołek z kl. Ia i Marty Wachnowicz z kl. Ia. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy za wykonanie pięknych prac.

04.12.2017

Bezpiecznie, to wiedzieć i znać

Klasa III B brała udział w wojewódzkim konkursie ,,Bezpiecznie to wiedzieć i znać - środowisko lokalne i jego wartości". W nagrodę za uczestnictwo uczniowie zostali zaproszeni do Komendy Powiatowej Policji, gdzie Komendant oraz Policjanci wręczyli dzieciom dyplom oraz upominki.

04.12.2017

Konkurs czytania po angielsku

W dniu 1 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami paniami - Angeliką Strzałkowską i Iwoną Peksą wzięli udział w Konkursie Głośnego Czytania Po Angielsku, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Licznie zgromadzeni uczniowie byli podzieleni na kategorie wiekowe. Z klas czwartych I miejsce zajął - Paweł Przybyszewski 4d, II miejsce zajęła Emilia Krakowiak 4c, wyróżnienia otrzymali: Filip Górzny 6d i Karolina Jankowska 6a oraz Wiktoria Pietraś z 7d. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania kierujemy też dla opiekunów pani Weroniki Dutkiewicz i pana Oskara Nojszewskiego, którzy również przygotowywali uczniów do udziału w konkursie.

03.12.2017

02.12.2017

Podsumowanie II etapu Gry Miejskiej realizowanej w ramach projektu LOWE w SP1 w dniu 2 grudnia 2017
Etap II "Komnaty szyfrów" - wyniki (max. 21 punktów):

01.12.2017

Nauczyciele na medal

Z ogromną radością informujemy, że Pani Hanna Borucka zdobyła II miejsce w plebiscycie Nauczyciel na Medal 2017 przeprowadzonym przez "Głos Wielkopolski" w kategorii nauczyciel klas I - III, a Pan Oskar Nojszewski miejsce III w kategorii nauczyciel klas IV - VII oraz gimnazjum Bardzo się cieszymy z sukcesów naszych nauczycieli i życzymy im dalszych osiągnięć zarówno zawodowych jak i osobistych.

30.11.2017

Pejzaż w poezji

29 listopada w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna we współpracy z kołem teatralnym uczniów klasy Va zaprezentowała montaż poetycko-muzyczny o jesieni. Postanowiliśmy klimatycznie pożegnać jesień recytując najpiękniejsze wiersze o tej kolorowej porze roku i przywitać stojącą u drzwi zimę. Młodzi recytatorzy też potrafią pięknie opisywać jesienne pejzaże.

28.11.2017

Warsztaty zdobienia bombek

28.11.2017

Świąteczne kartki

W klasie 3e i 3d odbyły się warsztaty plastyczne, w czasie których uczniowie wykonali kartki świąteczne techniką "iris folding". Warsztaty przeprowadziła babcia uczennicy Mai z 3e - p. Beata, a pomagała dzieciom także mama – p. Ania. Ta technika została zapoczątkowana w Holandii, a polega na nakładaniu kolorowych pasków papieru, w tym wypadku na choinkowym wzorze. Uczniowie obu klas poradzili sobie doskonale z zadaniem. Dziękujemy obu paniom za poświęcony czas.

28.11.2017

Wymiana partnerska z Nottuln

Dnia 27.11. grupa uczniów naszej szkoły wyjechała na wymianę partnerską do Nottuln. We wtorek 28.11. po powitaniu w szkole i zajęciach sportowych uczniowie zwiedzali miasto. W planie tygodniowego wyjazdu jest jeszcze zwiedzanie Düsseldorfu, w tym jarmarków bożonarodzeniowych, Münster, wizyta u Pani burmistrz oraz weekendowy program w rodzinach.

28.11.2017

Wizyta w MORPA

28 listopada uczniowie należący do kółka promującego zdrowy styl życia udali się z wizytą do Miejskiego Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chodzieży. Spotkanie odbyło się w ramach profilaktyki prozdrowotnej. Ciekawych informacji na temat choroby alkoholowej i sposobów przeciwdziałania jej udzielił młodzieży pedagog pracujący w ośrodku.

27.11.2017

Światowy Dzień Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka przygotowała dla uczniów klas drugich imprezę czytelniczą. Drugoklasistom towarzyszyły ich ulubione pluszowe misiaczki oraz specjalnie przygotowane przez nich miśki. Uczniowie poznali historię związaną z pluszowym misiem i obejrzeli prezentację multimedialną związaną z misiami – bohaterami książek i bajek filmowych. Rozwiązywali zagadki, rebusy, brali udział w quizach. Obejrzeli wystawę książek i misiach i niedźwiedziach. Otrzymali specjalnie przygotowaną na tę okazję zakładkę do książki. Dzieci bawiły się znakomicie i wykazały się sporą wiedzą na temat misiów. Drugoklasiści zgodnie stwierdzili, że impreza im się podobała i już czekają na następne.

26.11.2017

Pomagamy czworonożnym przyjaciołom

Z inicjatywy Wiktora, ucznia klasy 5a jego koleżanki i koledzy zbierali pokarm dla psów. Zwierzęta obdarowane zostały puszkami z mokrą oraz suchą karmą. Karma przekazana została do Punktu Adopcyjnego w Chodzieży. Podziękowania należą się mamie Wiktora za pomoc i zorganizowanie transportu. Zwierzęta już pałaszują smakołyki podarowane przez uczniów z klasy 5a i … czekają na więcej.

26.11.2017

W cukierni

W czwartek, 23 listopada grupa młodzieży trzeciej klasy gimnazjalnej odwiedziła cukiernię Państwa Piotrowskich. Spotkanie pod hasłem „Poznajemy zawody...” przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Pani Ewa Piotrowska zapoznała młodzież z niektórymi tajnikami wiedzy cukierniczej. Młodzież mogła samodzielnie ozdabiać świąteczne pierniki i poznać specyfikę pracy cukiernika. Uczniowie, którzy planują naukę w tym zawodzie przekonali się o słuszności swojego wyboru. Serdecznie dziękujemy Państwu Ewie i Markowi Piotrowskim za poświęcony czas i miłe przyjęcie.

26.11.2017

Sukces na olimpiadzie ekologicznej

W etapie ponadpowiatowym uczennica klasy VIIc Antonina Kokosz otrzymała wyróżnienie w X Ponadpowiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski, która odbyła się 7 listopada 2017r. w Pile. Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem pani Zdzisławy Trębacz. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 listopada 2017r. Gratulujemy sukcesu!

24.11.2017

Święto szkoły

Dzisiejszy dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych, gdyż przy okazji obchodów Święta szkoły przystąpili do ślubowania. Po krótkim koncercie artystycznym, podczas którego wykazali się niezwykłym talentem i pasowaniu przez dyrektora szkoły, śmiało mogli stwierdzić, że należą teraz do społeczności Szkoły Podstawowej nr 1. Pierwszaki z okazji pasowania na ucznia otrzymały od Rady Rodziców kolorowe czapki, emblematy z wizerunkiem Staszica, a od Banku Spółdzielczego w Chodzieży książeczki SKO z małym wkładem na zachętę do oszczędzania. Na tym nie koniec atrakcji. Dyrektor Oddziału w Chodzieży – Pani Hanna Gałązka na ręce dyrektora wręczyła prezent dla szkoły w postaci projektora multimedialnego, za co gorąco dziękujemy. Starsi uczniowie również obchodzili Dzień Patrona uroczyście. Z tej okazji odbyły się klasowe konkursy o Staszicu, quizy oraz apele z koncertami artystycznymi w wykonaniu uczniów klas VII c i VII d wraz z pokazem tańca w wykonaniu absolwenta naszej szkoły - Mateusza Pawłowskiego. Uczniowie klas IV, VI VI brali udział w konkursach-krzyżówkach o Stanisławie Staszicu. W tym roku tematem wystawy i krzyżówki był Stanisław Staszic w Warszawie. Nagrody wylosowali: Jakub Matwiejczuk z klasy IVf, Paweł Bednarek z klasy Va i Piotr Kupka z klasy VIa. Gratulujemy.

25.11.2017

Konkurs na Święto szkoły

Klasa 3c przygotowywała się do Święta szkoły od dłuższego czasu. 22 listopada 2017r. odbył się klasowy konkurs wiedzy o Patronie Szkoły Stanisławie Staszicu. Tego dnia uczniowie mieli okazję wziąć udział w quizie sprawdzającym ich wiedzę na temat życia Stanisława Staszica. Zwycięzcą został Adam Szpajer. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Szpajer, a trzecie miejsce zdobyła Nina Hołubowska. Dyplomy i nagrody dzieci otrzymały na uroczystej lekcji z okazji Święta szkoły. Przygotowywanie się do konkursu nie tylko wzbogaciło wiedzę dzieci na temat patrona szkoły, ale dało możliwość zdobywania umiejętności poszukiwania informacji z różnych źródeł.

22.11.2017

Konkurs recytatorski

22 listopada 2017 r. odbył się konkurs recytatorski "Mój ulubiony wiersz" przeznaczony dla uczniów klas VII oraz II i III gimnazjum. Młodzi recytatorzy wygłaszali utwory m.in.: W. Szymborskiej, A. Asnyka, A. Mickiewicza, J. Przybory. Jury w składzie: p. Joanna Sałata oraz p. Irena Cichocka, wyłoniło zwycięzców. Dyplomy oraz nagrody otrzymały:

20.11.2017

I etap Gry Miejskiej

18 listopada odbył się I etap Gry miejskiej. Na starcie stanęło 9 zespołów i prawie 100 osób. Zespoły musiały dotrzeć do kilku punktów położonych na terenie miasta i zaliczyć zadania, które na nich czekały. Po pierwszym etapie nie ma zdecydowanego lidera. Kolejny etap już 2 grudnia.

20.11.2017

Między nami kobietkami

Dziewczęta klas szóstych w poniedziałkowy ranek wzięły udział w spotkaniu z wykwalifikowaną Prelegentką Działu Profilaktyki i Edukacji Procer&Gamble, panią Haliną Hirszfeld na temat „Między nami kobietkami” w ramach realizacji treści programowych i uzupełniających z przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie. Firma Procer&Gamble od wielu lat wspiera działania edukacyjne szkół podstawowych.

17.11.2017

Spotkania z kulturą

W ostatnim tygodniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję szerzej zetknąć się z kulturą, oglądając spektakle teatralne i musicale w Chodzieskim Domu Kultury. Dla najstarszych uczniów klas gimnazjalnych wystawiono sztukę „Romeo i Julia”, a dla klas VII przedstawienie „Książę i żebrak” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Dla uczniów klas młodszych znalazł się równie interesujący repertuar. Klasy IV – VI podziwiały musical „Narnia. Opowieść o lwie, czarownicy i starej szafie”, natomiast najmłodsi uczniowie - „Nowe szaty króla” w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego FORTE z Wrocławia. Pozytywne opinie uczniów o spektaklach teatralnych i musicalach utwierdzają w przekonaniu, że to dobra forma spotkań z literaturą na scenie.

15.11.2017

Maja na ogólnopolskim festiwalu

Miło nam poinformować, że uczennica klasy Ic naszej szkoły po wstępnych przesłuchaniach eliminacyjnych z dnia 28 października w MDK w Chodzieży została zakwalifikowana do udziału w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie, który odbył się 11 i 12 listopada tego roku. Maja Twardowska przywiozła z festiwalu wyróżnienie oraz złotą nutkę. Gratulacje Maju! Życzymy Ci dalszych sukcesów!

13.11.2017

Zwycięzcy konkursu Burmistrza

Dnia 11 listopada 2017 roku klasa 5 a wraz z wychowawcą Alicją Sarbinowską uczestniczyła w uroczystościach z okazji 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po złożeniu kwiatów i wieńców pod pomnikiem, klasa została zaproszona do USC, na spotkanie z burmistrzem panem Jackiem Gurszem. Okazało się, że uczniowie zostali zwycięzcami konkursu zorganizowanego przez Urząd Miasta, z okazji narodowego święta. Główną nagrodą jest atrakcyjna wycieczka dla klasy 5a do Poznania. Całkowity koszt pokryty zostanie przez urząd. Pan burmistrz nie zapomniał o poczęstunku dla dzieci. Okazał się nim przepyszny tort z symbolami naszego państwa.

13.11.2017

Niecodzienne spotkanie

W ostatnich dniach uczniowie klas VII naszej szkoły już nie pierwszy raz mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Gościem specjalnym był pan Zbigniew Balicki emerytowany dyrektor chodzieskiej "dwójki" oraz prezes Chodzieskiego Koła Związku Sybiraków, który w ciekawy sposób, poparty slajdami, opowiedział młodzieży o losach Sybiraków.

08.11.2017

Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada to Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji klasa 3e i 3f postanowiły samodzielnie przygotować swoje drugie śniadania. W klasie 3e królowały sałatki i surówki, natomiast w klasie 3f kolorowe kanapki i pyszne owocowe koktaile. Przy okazji dzieci dowiedziały się jak ważne jest drugie śniadanie oraz zapoznały się z tym, co powinny jeść, aby dobrze się rozwijać. W ramach zdrowego żywienia, w klasie 3d monitorowane jest, co dzieci przynoszą do szkoły. Za każdy wartościowy produkt otrzymują plusy, które potem wymieniane są na nagrody.

06.11.2017

Zaduszki literackie

W szkole kolejny raz biblioteka przygotowała Zaduszki Literackie. 2 listopada wspominaliśmy zmarłą w sierpniu Wandę Chotomską, a 3 listopada Alana Alexandra Milne z okazji 135 rocznicy urodzin. Uczniowie poznali życiorysy i twórczość pisarzy. Wysłuchali też fragmentów wybranych utworów. Mieli okazję włączyć się do śpiewania piosenki autorstwa W. Chotomskiej „Kundel bury” i obejrzeć prezentację multimedialną o Kubusiu Puchatku.

05.11.2017

Ortograficzne warsztaty

Uczniowie klasy 3 e wzięli udział w zajęciach warsztatowych "Wesoła ortografia", które przeprowadziły w zespole klasowym panie Agnieszka Migdalczyk - Mocarska i Maria Kozdroń - pedagodzy z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Chodzieży.

05.11.2017

Ozdoby z gliny

Uczniowie klasy 3 a gościli w szkole mamę Jakuba Piechowiaka panią Danutę Drzewiecką- Piechowiak, która zorganizowała dla dzieci warsztaty lepienia ozdób świątecznych z gliny. Na początku dzieci poznały działalność grupy Ceramiczny Street Art, która upiększa Chodzież swoimi pracami. Poznały technologię powstawania rzeźb z gliny, a następnie przystąpiły do pracy: ugniatały glinę, rozwałkowywały ją, odciskały koronki i wycinały foremkami do ciastek w wybrane kształty ozdób. Wszyscy, bez wyjątku, z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością wykonywali swoje zadanie. Na efekty swojej pracy będą musieli poczekać, ponieważ glinę należy wysuszyć, pomalować i oszklić. Dziękujemy za miłą lekcję!

01.11.2017

Profilaktyka przede wszystkim

Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek „Różowa wstążeczka” w dniu 31 października przeprowadziło spotkanie dla uczennic naszej szkoły, podczas którego zwracano uwagę na potrzebę profilaktyki i samobadania.

01.11.2017

Serce za serce

W niedzielę 29.10.2017 r. uczennice naszej szkoły, należące do grupy liturgiczno-charytatywnej, wraz z p. Grażyną Sulimą i p. Leszkiem Czywczyńskim przed kościołem pw. św. Floriana zorganizowali akcję "Serce za serce" - zbiórkę pieniędzy dla misjonarza z tutejszej parafii franciszkanina o. Aleksandra Paprzyckiego OFMConv, obsługującego w Uzbekistanie. Dzieci upiekły ciasteczka, które przy tej okazji rozdawały. Dziękujemy za wsparcie!

30.10.2017

Mistrzostwa w tenisie

28 października 2017 r. w Zespole Szkół w Szamocinie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dzieci i młodzieży szkolnej. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” w grach pojedynczych i podwójnych, do dwóch wygranych spotkań. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

30.10.2017

Międzynarodowy Dzień Bibliotek

W 27 października w bibliotece szkolnej obchodzono Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji odbyły się spotkania z uczniami klas trzecich, którzy wysłuchali wierszy o książce i bibliotece, poznali historię święta, zastanawiali się „Dlaczego warto czytać”? Mieli okazję zobaczyć wystawę książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Trzecioklasiści z zainteresowaniem przeglądali nowości wydawnicze. Większość z nich wybrała sobie książki do czytania. Miłej lektury!

28.10.2017

Wybierają szkołę ponadgimnazjalną

W piątek 27 października klasy trzecie gimnazjalne uczestniczyły w tzw. Targach Edukacyjnych. Uczniowie z wychowawcami odwiedzali kolejne szkoły ponadpodstawowe. Podczas spotkań i bardzo ciekawych prezentacji młodzież mogła lepiej poznać specyfikę danej szkoły, oczekiwania, bazę, lokalizację, poczuć atmosferę. Odwiedziny w szkołach to kolejny krok do podjęcia chyba najważniejszej decyzji życiowej trzecioklasisty – wyboru szkoły i przyszłego zawodu. Życzymy powodzenia uczniom.

26.10.2017

Koncerty muzyczne

25 października odbyły się w naszej szkole koncerty w wykonaniu muzyków z Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz”. Klasy młodsze wysłuchały bajki muzycznej pt. „Pocztówki muzyczne do Gitarlandii”. Uczniowie zapoznali się z rodziną instrumentów strunowych szarpanych. Poznali ich budowę, sposób gry i usłyszeli grane na nich utwory z różnych stron świata. Na muzycznym spotkaniu dla starszych klas zaprezentowano koncert „Gitara bez tajemnic”. Dzieci muzykowały wspólnie z artystami, akompaniowały i śpiewały znane utwory. Bez trudu odpowiadały na pytania w quizie muzycznym. Obcowanie z żywą muzyką to ciekawa lekcja, przyjemna i relaksująca dla każdego ucznia.

26.10.2017

HAJDASZ Centrum

W dniu dzisiejszym Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier przedstawiła w naszej szkole swój program edukacyjny kierowany od wielu lat do uczniów, a oparty na nauce tańca w różnych formach użytkowych i wpajaniu zasad właściwego zachowania. Kadra instruktorska, chcąc zachęcić najmłodszych do udziału w programie, zaprosiła ich do wspólnego tańca, w którym każdy mógł poczuć, że potrafi w rytmie muzyki, wykonać prosty układ taneczny.

25.10.2017

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły: Maja Czarnolewska i Oliwer Marcinkiewicz zostali wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym na miniaturę pt: „Pieśń o mojej ojczyźnie”. Ich prace znalazły się wśród najlepszych podczas wystawy pokonkursowej. Organizatorem konkursu było Kaunas Juozas Grusas Art Gymnasium Litwa. Oczywiście opiekunem artystycznym naszych młodych plastyków jest pani Izabela Kostrzewa. Gratulacje dla wyróżnionych.

25.10.2017

Olimpiada ekologiczna

W dniu 20 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży odbył się etap powiatowy X Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z trudnymi zadaniami z dziedziny ochrony przyrody i ekologii. Konkurs zakończył się pomyślnie dla Wojtka Jęśka z klasy VId, który zajął III miejsce w powiecie oraz Antosi Kokosz z VIId, która została wyróżniona. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką Zdzisławy Trębacz . W tym samym dniu odbył się konkurs dla uczniów gimnazjum. Jakub Nagórny z klasy IIIa, którego przygotowywała Małgorzata Połajdowicz zajął III miejsce w powiecie. Wymienieni uczniowie będą nas reprezentować w finale konkursu, który obędzie się w Pile. Gratulujemy im sukcesu.

23.10.2017

Wyróżnieni w konkursie Burmistrza

Tradycją się stało, że przed Dniem Edukacji Narodowej, Burmistrz Miasta Chodzieży zaprasza uczniów chodzieskich szkół do udziału w konkursie z tej właśnie okazji. Konkurs polegał na przygotowaniu najoryginalniejszych życzeń dla nauczycieli. Mogły to być życzenia w dowolnej formie literackiej lub plastycznej. Już znamy wyniki konkursu. Z naszej Jedynki wyróżnieni zostali uczniowie:
- Natalia Jagoda Gembiak kl. Va
- Jakub Lewandowski kl. IVd
- Zuzanna Garstecka kl. IIIc
- Kinga Wyrwa kl. IIIc
- Nico Dreger kl. Id.
Wyróżnionych uczniów Burmistrz Miasta Chodzieży, pan Jacek Gursz zaprosił 23 października
na godzinę 12.00 do Urzędu Miasta i wręczył im dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy wykazali się kreatywnością i w oryginalny sposób okazali sympatię swoim nauczycielom i wychowawcom.

23.10.2017

Mistrzostwa szkoły w siatkówce

20 października 2017r. w szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, które zorganizowała p. Anna Jęsiek. Zawody zostały rozegrane w hali sportowej, a brały w nich udział oddziały gimnazjalne, klasy VII oraz trenujące dziewczęta klas VI.
Najlepsze miejsca wywalczyły:
I miejsce „Maolag” Magda Rudzińska, Agata Przybylska, Oliwia Dziuba,
II miejsce „Niezniszczalne” Weronika Niedopytała, Stefania Nochowicz, Natalia Kałużna,
III miejsce „Szalone Pomidorki” Maria Nowicka, Klaudia Żak, Oliwia Urbaniak,
IV miejsce „179 KPW” Wiktoria Nochowicz, Nikola Pytlak, Karolina Peksa, oraz „Golden Trio” Agata Konarska, Julia Kulak, Weronika Meyer .
Medale za miejsca na podium oraz słodycze ufundował dyrektor szkoły p. Tomasz Jagodziński. Sędziami zawodów byli uczniowie: Anna Jakimcio, Nastazja Boguszyńska, Mateusz Błażejak, Hubert Kubiaczyk, Remigiusz Kruzel oraz Maria Szuda była uczennica Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży. Wszystkim uczestnikom imprezy należą się gratulacje.

23.10.2017

III miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej

Siatkarki naszej szkoły z klasy III gimnazjalnej zajęły II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet LZS w Budzyniu w etapie powiatowym. Zawody odbyły się 22 października 2017, a startowało w nich 7 drużyn. Dziewczęta: Maria Nowicka, Agata Przybylska, Natalia Kałużna, Weronika Niedopytała, Stefania Nochowicz, Magdalena Rudzińska, Oliwia Dziuba, Oliwia Urbaniak, Klaudia Żak w półfinale pokonały „Czarne Pantery” z Szamocina, które zajęły III miejsce. Natomiast w meczu finałowym, po wyrównanej walce, uległy zespołowi „Iskra” Szamocin, w którym grały m.in. siatkarskie wychowanki Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży. Opiekunami zespołu była p. Anna Jęsiek oraz wychowawca klasy III c p. Oskar Nojszewski.

18.10.2017

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

16 października 2017 r. w hali widowiskowo – sportowej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym w kategoriach dziewcząt i chłopców. Zawody, w których uczestniczyło dziesięć osób, rozgrywano systemem „każdy z każdym”. W kategorii dziewcząt zwyciężczynią została uczennica klasy 3c - Oliwia Dziuba. Na drugiej pozycji uplasowała się Magdalena Rudzińska (klasa 3c). Wśród chłopców, najlepszym zawodnikiem i zdobywcą tytułu Mistrza Szkoły został Oliwier Micek (klasa 7c). Drugie miejsce zajął Norbert Zodrow (klasa 3a), natomiast miejsce trzecie Filip Kryk (klasa 3c). Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

17.10.2017

Akcja bicia rekordu Guinessa

Od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 1 uczestniczy w programie edukacyjnym WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. W tym roku postanowiliśmy dołączyć się również do akcji bicia rekordu Guinessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą ilość osób.

16.10.2017

Mycie rąk jest ważne!

15 października przypada Światowy Dzień Mycia Rąk. Obchodzony jest on na całym świecie od 2008 roku. W tym dniu mamy szczególnie zwrócić uwagę na znaczenie mycia rąk i higienę osobistą naszego ciała, by nie chorować. Uczniowie klasy 3a obchodzili go w poniedziałek. Rozpoczęli od pogadanki, następnie obejrzeli film o warunkach higienicznych w jakich żyją dzieci z Afryki i innych krajów słabo rozwiniętych. Dowiedzieli się również o bakteriach, które mamy na swoim ciele i zagrażają naszemu zdrowiu. Obejrzeli też film instruktażowy jak prawidłowo myć ręce i udali się do szkolnej łazienki, by praktycznie przećwiczyć tą czynność. Na zakończenie zjedli drugie śniadanie.

15.10.2017

Igrzyska w biegach sztafetowych

Uczniowie klas VII oraz II i III klas gimnazjalnych, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców po zdobyciu Mistrzostwa Powiatu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Chodzieży zakwalifikowali się na zawody wojewódzkie, które odbyły się 12 października 2017r. w Poznaniu. W klasyfikacji końcowej dziewczęta ukończyły bieg na XXXI miejscu w składzie: Bilska Oliwia, Czarnolewska Maja, Fifer Faustyna, Jesiołowska Inez, Konarska Agata, Nochowicz Stefania, Peksa Karolina, Pytlak Nikola, Skóra Laura, Strachel Wiktoria, Szejner Julia, Urbaniak Oliwia, Zielińska-Piosik Eliza. Chłopcy uplasowali się na XXX miejscu w województwie w składzie: , Mateusz Błażejak, Szymon Małkowski, Adam Sałata, Remigiusz Karuzel, Mateusz Bednarek, Filip Ludowicz, Filip Kryk, Dawid Kucharski, Maciej Świerczyński, Sebastian Mostaler, Strumnik Oskar. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom biegu.

15.10.2017

Mistrzostwa w lekkoatletyce

W ostatnich dniach opublikowano wyniki Finału Mistrzostw Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Lekkej Atletyce LZS Młodzików, które odbyły się 26 września 2017 r. Uczniowie klas VII oraz II i III gimnazjalnych ze SP1 z Chodzieży, Margonina, Szamocina oraz Rataj , zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt reprezentowali nasz powiat na XXII Memoriale im. prof. B. Kobielskiego w Mistrzostwach Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce LZS Młodzików w Żerkowie. Lekkoatleci z naszej szkoły rywalizowali w następujących konkurencjach: Dziewczęta: Pytlak Nikola - 100m, Peksa Karolina - 300m, Urbaniak Oliwia - skok w dal, Nochowicz Stefania - 1000m, Czarnolewska Maja - 1000m, Chłopcy: Kruzel Remigiusz - 100m, Małkowski Szymon - 300m, Mostaler Sebastian - 600m, Błażejak Mateusz - 1000m, Burkowski Piotr - skok w dal.

14.10.2017

Dzień Edukacji w naszej szkole

Dzień Edukacji to czas, w którym we wszystkich szkołach w kraju odbywają się uroczystości, a uczniowie składają nauczycielom podziękowania za trud włożony w wychowanie i nauczanie. Nie inaczej było i w naszej szkole. Uczniowie, trzeba to przyznać, potrafią wyrażać wdzięczność. Klasy IIIb i IIIf pod opieką pań Beaty Kubaczyk i Anny Zawadzkiej oraz uczniowie klas starszych pod kierunkiem pań Ireny Cichockiej i Ewy Kantorskiej przygotowały uroczyste apele, dziękując nauczycielem w wierszu i w piosence. To taki szczególny dzień dla pedagogów i pracowników szkoły, w którym uświadamiają sobie, że warto czynić starania, gdyż wdzięczność uczniowska to najwspanialszy dla nich dar.

13.10.2017

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października to Światowy Dzień Mycia Rąk. To święto ustanowione prze Organizację Narodów Zjednoczonych. Właśnie z tej okazji, 12 października 2017 roku w SP nr1 w Chodzieży odbyły się warsztaty mydlarskie zorganizowane dla młodszych klas przez „Kreatywną Planetę” z Inowrocławia. W trakcie trwania warsztatów uczniowie poznali historię mydła. Mieli możliwość wykonania kompozycji mydlarskich według wybranych kolorów, zapachów i rozmaitych dodatków zatopionych w glicerynie.
Na koniec każdy uczestnik warsztatów zapakował mydełko w piękne opakowanie i zabrał na pamiątkę do domu. Uczniowie klasy III e wykonali dodatkowe mydełka dla Dyrekcji naszej szkoły. To nie koniec atrakcji dla uczniów. Wychowawczynie wraz z rodzicami przygotowały różne niespodzianki dla swoich dzieci, takie jak:
- wyjście do zakładu Argues w klasie III d, gdzie uczniowie badali stan wody pitnej
- spotkanie z pielęgniarką w klasie III e
- konkursy o zdrowiu w klasie I b
- zagadki o zdrowiu w klasie II a
- uroczyste i zdrowe śniadanie w klasie I d
- uroczyste i zdrowe śniadanie w klasie III c
Dzieci były zachwycone swoimi mydełkami oraz innymi atrakcjami. Na długo zapamiętają ten dzień, dzień twórczej aktywności.

12.10.2017

Próbny alarm pożarowy

W dniu dzisiejszym, w ramach podejmowanych starań zwiększających bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży przeprowadziła próbny alarm pożarowy. Akcja przebiegała sprawnie, gdyż uczniowie znają zasady postępowania w takich sytuacjach oraz wiedzą, którą drogą ewakuacyjną mają podążać na wyznaczone miejsce zbiórki. Po alarmie odbyło sie spotkanie z uczniami wybranych klas, na którym strażacy przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy, ważne numery telefonów oraz omówili kwestie związane z czadem - szczególnie ważne w sezonie jesienno - zimowym. Dziękujemy straży pożarnej za przeprowadzenie ćwiczeń na terenie naszej szkoły oraz poświęcony uczniom czas.

12.10.2017

Zbiórka dla dzieci z Afryki

W dniach 18-29 września dzieci z grupy liturgiczno-charytatywnej wraz z p. Grażyną Sulimą i p. Leszkiem Czywczyńskim zorganizowali zbiórkę past i szczoteczek do zębów dla dzieci z Afryki organizowanej przez fundację Redemptoris Missio. Dziękujemy za czynny udział w tej pięknej akcji.

09.10.2017

Znawcy lasu

9 października 2017 r. klasy 2a i 3d gościły w Leśnictwie Drzązgowo. Spotkanie z leśniczym, panem Arkadiuszem Gałązką, było dla dzieci doskonałą okazją do wzbogacenia posiadanej wiedzy o lesie. Atrakcją wizyty było wysłuchanie sygnałów myśliwskich granych przez leśników na rogach oraz pokaz wabienia jeleni. Podczas pobytu dzieci mogły wykazać się zdobytą wiedzą, uzyskując tytuł „Znawców lasu” oraz rywalizować w konkurencjach sprawnościowych. Na koniec zajęć każda z klas posadziła w lesie po 2 nowe drzewka.
Pobyt na świeżym powietrzu, w sercu lasu, niewątpliwie długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki. Uczniowie serdecznie dziękują organizatorom.

06.10.2017

W gabinecie kosmetycznym

W dniu dzisiejszym członkowie kółka promującego zdrowy styl życia pod opieką p. Małgorzaty Połajdowicz odwiedzili gabinet kosmetyczny. Celem wizyty było pogłębienie wiedzy na temat dbałości o higienę skóry w okresie dojrzewania. Można mieć nadzieję, że uzyskana wiedza okaże się pomocna, a zdobytymi doświadczeniami uczestnicy koła chętnie podzielą się z innymi.

04.10.2017

Święto Pieczonego Ziemniaka

4 października dla uczniów klasy III c był szczególny, gdyż wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczynią pojechali do „Alpakolandu” w Klotyldzinie na Święto Pieczonego Ziemniaka.
Zaraz po przybyciu odbył się konkurs szukania porozrzucanych ziemniaków. To jednak nie koniec atrakcji. Potem było przejście ścieżką edukacyjną, w czasie której dzieci spotkały alpaki, konie, francuskiego osła Poitou i inne zwierzęta mieszkające w „Apokalandzie”. Małym odkrywcom sprawiło wielką radość dotykanie, karmienie zwierząt, a także uczestniczenie w nietypowych formach aktywności fizycznej - w jeździe na kucyku, alpakoterapii i dogoterapii oraz zabawach na wolnym powietrzu. Wyjątkowym punktem programu była degustacja pieczonych ziemniaków i kiełbasek. Na zakończenie pobytu wszyscy otrzymali dyplomy „Znawcy Alpak”.
Pobyt w „Alpakolandzie” dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji. Wychowawczyni klasy IIIc M. Pranke dziękuje rodzicom za tak liczne przybycie i współpracę w organizacji spotkania.

05.10.2017

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

4 października 2017r. nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży Anna Jęsiek i Dariusz Handschke zorganizowali Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w okolicach Parku 3 Maja. W igrzyskach dzieci w kategorii dziewcząt zwyciężyła reprezentacja SP w Margoninie, II miejsce zajęła SP w Budzyniu, III miejsce SP w Szamocinie, IV miejsce SP1 w Chodzieży, V miejsce SP w Strzelcach.
W kategorii chłopców najlepsza okazała się SP w Budzyniu, II miejsce zajęła SP w Margoninie, III miejsce SP w Szamocinie, IV miejsce SP nr 1 w Chodzieży oraz V miejsce SP w Strzelcach.
W igrzyskach młodzieży szkolnej, w której uczestniczyli uczniowie klas VII oraz II i III klas gimnazjalnych, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, mistrzami zostali następujący zawodnicy: Karolina Peksa, Nikola Pytlak, Eliza Zielińska – Piosik, Maja Czarnoleska, Marta Humerczyk, Oliwia Bilska, Agata Konarska, Wiktoria Strachel, Stefania Nochowicz, Faustyna Fifer, Wiktoria Szymczak, Mateusz Błażeja, Szymon Małkowski, Adam Sałata, Remigiusz Karuzel, Mateusz Bednarek, Filip Ludowicz, Filip Kryk, Dawid Kucharski, Maciej Świerczyński, Sebastian Mostaler. W kategorii dziewcząt II miejsce zajęła SP w Szamocinie, III miejsce SP w Margoninie, IV miejsce SP w Budzyniu, natomiast w kategorii chłopców II miejsce zajęła SP w Budzyniu, III miejsce SP w Margoninie, IV miejsce SP w Szamocinie. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom.

04.10.2017

Światowy Dzień Turystyki

W dniu 4 października klasa III gc wraz z opiekunem – p. K. Grodecką uczestniczyła w „Światowym Dniu Turystyki” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży. Uczniowie przy pomocy pani I. Kostrzewy przygotowali prezentację stroju krakowskiego. W wyborze podkładu muzycznego wspomógł uczniów p. W. Zwierzykowski. Kolejnym punktem programu był udział uczniów w konkursie z zakresu geografii ogólnej, tańca, muzyki narodowej, kuchni, obiektów turystycznych i ciekawostek państw – sąsiadów Polski. W konkursie oprócz naszych uczniów brały udział klasy I-IV technikum obsługi turystycznej. Nasi uczniowie, mimo że najmłodsi, bardzo dobrze zaprezentowali się, zajmując III miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesu.

29.09.2017

II miejsce w Pucharze Świata

Wielki sukces odnieśli zawodnicy UKS Delfinek Jedynka Chodzież, tym razem na arenie światowej zdobywając II miejsce w Pucharze Świata w Pływaniu w Płetwach 2017. Wśród startujących zawodników klubu w rundach odbywających się kolejno we Włoszech, Olsztynie i w Turcji byli również uczniowie naszej szkoły - Oskar Kasprowicz, Kacper Wiśniewski, Inez Jesiołowska, Laura Skóra, Adam Sałata, Natalia Bartczak, Marta Humerczyk, Julia Nowak, Maja Czarnoleska. Gratulujemy uczestnikom i ich trenerowi Bartoszowi Smarujowi osiągnięcia wysokiego podium - czołówki najlepszych klubów sportowych świata i życzymy dalszych sukcesów.

29.09.2017

Lekcja w lesie

Początek jesieni to dobra okazja, by wybrać się do lasu. Uczniowie klasy 3e z wychowawczynią Iwoną Marczyk obserwowali podczas lekcji przyrody warstwową budowę lasu, różnorodne rośliny i niektóre zwierzęta. Piękna pogoda sprzyjała zbieraniu żołędzi, kasztanów oraz liści, które ozdobią salę lekcyjną.

27.09.2017

Bezpieczni na drodze

W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży spotkaniach na temat zachowania bezpieczeństwa na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusze Policji przeprowadzili z uczniami praktyczne szkolenia na przejściu dla pieszych oraz utrwalili poznane na zajęciach lekcyjnych zasady przechodzenia przez jezdnię. Na zakończenie najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego otrzymali od policjantów znaczki odblaskowe, które zwiększą ich widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze.

23.09.2017

Chodzież - moje miasto

W ramach realizowanego w szkole programu „Chodzież - moje miasto” dzieci ze świetlicy i klasa IIIf wybrały się na wycieczkę do klubu żeglarskiego LOK. Tam odbyła się prawdziwa lekcja żeglarstwa, którą poprowadził prezes klubu Eugeniusz Sobkowski. Dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje łódek, co to jest rufa, bom, kokpit. Mogły też założyć kapok i zawiązać węzeł żeglarski. Z wycieczki wróciły bardzo zadowolone.

19.09.2017

Kartka z pamiętnika

Kartka z pamiętnika Pawła – Burmistrza Miasta Chodzieży
Długo czekałem na ten dzień. 1 czerwca tego roku wygrałem konkurs organizowany przez Burmistrza Miasta Chodzieży -„Chodzież za sto lat”. Nagrodę mogłem „odebrać” 12 września – zostałem burmistrzem na jeden dzień.
Mój kierowca (mój tata) zawiózł mnie o godzinie 8 00 pod Urząd Miejski, w którym zostałem serdecznie przywitany. Przyznaję, że na początku czułem się trochę nieswojo, gdyż wszyscy koncentrowali na mnie swoją uwagę.
Urzędowanie zacząłem od krótkiej pogawędki z burmistrzem, kilku zdjęć i symbolicznego odebrania klucza do miasta. Potem wraz z panią z działu promocji, zwiedziłem cały urząd. Gdy już zapoznałem się z zadaniami poszczególnych działów udałem się do biura Straży Miejskiej. Po krótkim odpoczynku strażnicy miejscy zawieźli mnie do Klubu Aktywności Seniora, gdzie zostałem mile przywitany.
Ostatnim miejscem, które zwiedziłem były Chodzieskie Wodociągi. Pobyt tam był bardzo pouczający-poznałem cały proces oczyszczania wody, a na końcu zobaczyłem jakie bakterie żyją w wodzie.
Po powrocie do urzędu odebrałem drobny upominek, pożegnałem się i w ten sposób zakończyłem swoje „urzędowanie”. Ten dzień dostarczył mi niezapomnianych wrażeń.

11.09.2017

Za kasztany i żołędzie, wiedzy Ci przybędzie

Nadleśnictwo Podanin ponownie ogłosiło konkurs dla szkół pt. „Za kasztany i żołędzie, wiedzy Ci przybędzie”. Podobnie jak w ubiegłych latach będziemy zbierać kasztany i żołędzie, które posłużą jako pokarm dla zwierząt na zimę. Zachęcamy wszystkich do zbierania. Jest to świetna okazja do wyjścia na jesienny spacer i połączenia przyjemnego z pożytecznym. Zważone oraz zapakowane osobno kasztany i żołędzie będziemy przynosić do szkolnej dyżurki. Dla osób, które zbiorą najwięcej czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Zachęcamy wszystkich do udziału!

04.09.2017

Pierwszy dzwonek

Dzisiejsza uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 uświadomiła społeczności szkolnej, że wakacje już za nami, a przed nami nowa rzeczywistość oświatowa - ośmioklasowa szkoła podstawowa, która będzie obecnie liczyła 887 wychowanków i 81 pedagogów.