Rok szkolny 2016/17


20.06.2017

Pomoc przedmedyczna

20 czerwca w naszej szkole odbyły się pokazowe zajęcia edukacyjne pod hasłem Pierwsza pomoc przedmedyczna. Zajęcia prowadził Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego mł. ogn. Tomasz Górniak, który przybliżył uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia oraz zademonstrował prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W dalszej części zajęć uczestnicy spotkania mieli możliwość wykorzystania swojej wiedzy w ćwiczeniach praktycznych na fantomie. Fachowe wyjaśnienia instruktora oraz dobry przekaz informacji, spowodowały, że młodzież z uwagą przysłuchiwała się cennym wskazówkom. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom uczniowie naszej szkoły będą potrafili prawidłowo reagować, gdy przyjdzie im ratować życie i zdrowie poszkodowanych. Pokaz miał nie tylko przypomnieć uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy, ale również uświadomić, jak ważna jest troska o drugiego człowieka.

20.06.2017

Warsztaty czerpania papieru

Na zakończenie roku szkolnego rodzice klasy 2 a przygotowali dla swoich dzieci warsztaty czerpania papieru. Przygotowali je pracownicy Pracowni Edukacyjnej Wiatrak z Poznania. Dzieci dowiedziały się kiedy i gdzie wynaleziono papier oraz zapoznały się z tradycyjną metodą jego produkcji, po czym samodzielnie czerpały papier i ozdabiały go dodatkami suszonych ziół i kwiatów oraz innymi dekoracjami. Efektem ich twórczej pracy był oryginalny, własnoręcznie wykonany papier, na którym będą mogły napisać list z wakacyjnych podróży.

19.06.2017

Mistrzowie ortografii

W dniach od 5 do 8 czerwca w naszej szkole trwały zmagania miłośników ortografii. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyli w kl.4 : Jagoda Kruszwicka kl.4c, Amelia Borowiak i Marta Zatt również z kl. 4c zajęły drugie miejsce, w kl.5 : Wiktor Burzyński kl.5a, Zuzanna Kinas kl.5b, Agata Białczyk 5b, w kl.6: Maria Dreger 6d, Kacper Zając 6b, Anastazja Kruszka 6d. Wszystkim gratulujemy.

19.06.2017

Zeus, czy Hera?

W ostatnich dniach rozstrzygnięty został szkolny konkurs mitologiczny. Uczniowie klas piątych rywalizowali o to, kto najlepiej zna mitologię. Pytania przygotowane przez p. G. Paśniewską nie były łatwe, a poziom wiedzy uczniowskiej wyrównany. Konieczna okazała się dogrywka. Ostatecznie zwyciężyli: Wiktor Pawłowski 5b, Karolina Przespolewska 5d, Wiktoria Jóźwiak 5c. Gratulujemy!

16.06.2017

Święto Rodziny

Dnia 13 czerwca 2017 r. w SP1 odbyło się spotkanie uczniów klasy 2c i 3d z ich rodzicami. Dzieci zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie z okazji Święta Rodziny. Przygotowano wzruszający montaż słowno-muzyczny. Oprócz ciepłych i miłych słów skierowanych do mam i tatusiów były piosenki, quiz, taniec i „pieczenie pizzy” dla najbliższych członków rodziny. Rodzice z dumą i ze łzami w oczach słuchali swoich pociech. Otrzymali od dzieci własnoręcznie zrobione upominki w kształcie serduszka. Na zakończenie spotkania mali aktorzy zaśpiewali pięknie „Sto lat”!
Ta niezwykła uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzi rodzinne i przypomina nam wszystkim o istocie rodziny - podsumowują wychowawczynie kl. 2c i 3d - Małgorzata Pranke i Bernadeta Kmiotek.

14.06.2017

Umowa na projekt SPINKa podpisana

W dniu 14 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu została podpisana umowa na projekt SPINka (Szkoła-Przyszłość-Innowacja-Nauczyciele-Kompetencje-Aktywność) dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży. Realizacja projektu rozpocznie się we wrześniu 2018 r.

13.06.2017

Uczniowie ożywiają roboty

9 czerwca na zaproszenie Mieczysławy Wojciechowskiej trenerzy z Poznania prowadzili w klasach 3a,3d,5c lekcje z zakresu robotyki i programowania. Uczniowie klasy 3d ćwiczyli umiejętności matematyczne rozwiązując problemy przygotowania tortu urodzinowego stosując Lego EducationMoreToMath. Kluczowe umiejętności matematyczne koncentrowały się na myśleniu przestrzennym i budowaniu ćwiartek, połowy i całego tortu. W celu szukania rozwiązania uczniowie w parach dobierali odpowiednią ilość kolorowych pinów. Sugerowane słowa do podkreślenia w czasie zadania to: ćwiartka, połowa, cały tort. Słownictwo matematyczne jakie poznawali to : poszukiwanie schematów, poszukiwanie podobieństw, widok z przodu, z boku, z góry. Dzieci wspólnie rozwiązując problem przekonały się, że matematyka to coś więcej niż tylko cyferki: to rozwiązywanie problemów. Z zestawem warsztatowym MoreToMath dzieci ożywiły matematykę, która przestała być abstrakcyjna. Z kolei uczniowie klasy 3a z klocków Lego WoDo 2.0 budowali i programowali proste konstrukcje robota. Dzięki intuicyjnej aplikacji dostępnej na urządzeniu dotykowym iPad poznały podstawy programowania i z wielkim zaangażowaniem ożywiały LEGO – roboty. Czujniki ruchu, koloru pozwalały odkrywać nowy świat technologii. Na koniec zajęć w nagrodę każdej parze dzieci zrobiono pamiątkowe zdjęcia za poprawne zbudowanie i ożywienie robota za pomocą dostępnego oprogramowania.

12.06.2017

Niektórzy lubią poezję

Michalina Kozioł uczennica klasy 4a naszej szkoły została laureatką III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Niektórzy lubią poezję”. Cieszy fakt, że mimo tego, iż Michasia dopiero rozpoczyna przygodę z poezjowaniem, to już otrzymała wyróżnienie drugiego stopnia, w tak prestiżowym konkursie. Gratulujemy uczennicy sukcesów i życzymy dalszych inspiracji w rozwijaniu talentu literackiego. Wszak jak powiedział S. Fornal Dobra poezja mieszka w wierszach - genialna miedzy wierszami.

11.06.2017

Noc w szkole

Na piątek 9 czerwca uczniowie klasy 3d czekali już bardzo długo… Na ten dzień bowiem zaplanowali wspólnie z wychowawczynią Bernadetą Kmiotek „Noc w szkole”. Wszystko przebiegało według wcześniej przygotowanego planu. Najpierw odbyły się podchody wokół Jeziora Miejskiego. Dzieci rozwiązywały różne zadania wymagające myślenia, ale i sprawności fizycznej oraz inne, śmieszne i zabawne. Obie grupy spisały się na medal. Po powrocie do szkoły na uczniów czekała kolejna niespodzianka – wieczorne zwiedzanie szkoły z latarkami i poszukiwanie ukrytych wesołych emotek. Po tych emocjonujących zadaniach wszyscy z apetytem zjedli kolację. Później dzieci z zaangażowaniem zabrały się do szykowania sobie wygodnego miejsca do spania. Na koniec, leżąc już w śpiworach, wszyscy z radością obejrzeli wesoły film o Minionkach. A tuż po północy w szkole słychać już tylko było szeptane bajeczki na dobranoc. „Noc w szkole” to nie tylko doskonała impreza integrująca uczniów, ale również okazja do uczenia dzieci samodzielności i odpowiedzialności. Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki lepszej od komputera, czy telewizji. To niecodzienne spotkanie na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy 3d.

11.06.2017

Sukcesy naszych tancerek

28 maja uczennice naszej szkoły (Kasperczak Julia, Jankowska Aleksandra, Strzałkowska Michalina, Sulima Zofia, Mielcarek Rozalia, Lach Patrycja, Jagodzińska Aleksandra, Wielądek Amelia, Wielądek Lena, Stefańska Marta) pod kierownictwem pani Iwony Kasprzyk na Wielkopolskim Przeglądzie Tanecznym w Kaźmierzu, wspólnie ze swoim zespołem Mini Akcent i Arabeska zdobyły dwa pierwsze miejsca, otrzymując Puchary Starosty Powiatu Szamotulskiego i tym samym pokonując wszystkie zespoły w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych, nasze uczennice (Martenka Natalia, Wiśniewska Amelia, Kruszka Jagna, Wyrwa Kinga, Bartosz Kinga, Soboń Julia, Grzymisławska Wiktoria, Białoboki Oliwia) również mogą pochwalić się sukcesem, ponieważ grupa Dynamik zdobyła trzecie miejsce, zdobywając puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu. Drugi nasz zespół taneczny Impuls, w składzie: Papiór Amelia, Kowalińska Zuzanna, Dąbkowska Anna, Klimowicz Julia, Belter Wiktoria, Jędrkowiak Marta, Twardowska Zofia, Bodzioch Amelia, otrzymał wyróżnienie za piękny taniec. To nie jedyny sukces w tym roku. Wyżej wymienione zespoły z Dnia Tańca w Ujściu również przywiozły cztery puchary za pierwsze i drugie miejsca. Gratulujemy naszym tancerkom!

11.06.2017

Warsztaty pieczenia pizzy

8 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Pizzerii Texas. Dla dzieci z I A były to pouczające zajęcia, podczas których mogły poznać nie tylko ciekawostki dotyczące pizzy, ale także tajniki jej przygotowania.
Podczas szkolenia dzieci zamieniły się w małych kucharzy i samodzielnie pod okiem instruktora przyrządziły swój ulubiony przysmak, który po upieczeniu z apetytem zjadły. Ciekawostką było również składanie i ozdabianie pudełek do pizzy.
Pierwszoklasiści przekonali się, że własnoręcznie zrobiona pizza smakuje najlepiej. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy i kolorowe odznaki ukończenia warsztatów.

09.06.2017

Turniej Prewencji

W dniu dzisiejszym reprezentacja naszej szkoły zajęła bardzo dobre IV miejsce w Turnieju Prewencji na 13 drużyn z naszego powiatu. Uczniowie: Wiktoria Święcichowska, Marek Barański, Oliwier Micek, Mateusz Skibiński m.in pisali test wiedzy oraz musieli wykazać się sprawnością w konkurencjach sportowych.

07.06.2017

Stop przemocy

W dniu dzisiejszym odbył sie apel Stop przemocy w szkole. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przedstawili scenki prezentujące niepokojące zachowania młodych ludzi oraz pokazali jak prawidłowo powinniśmy zachować się w sytuacjach, które mogą zdarzyć się w szkole i poza nią. Z prezentowanych scenek, a także wystąpienia przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży - Sierżanta sztabowego Dariusza Szęfela wypływało wiele cennych porad na temat zachowania bezpieczeństwa również podczas wakacji.

07.06.2017

Sukcesy w Kangurze

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 15 uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych za uzyskanie wysokiego wyniku. Są to uczniowie: Wojciech Skowroński (2f), Antoni Piotrowski (2d), Maria Walkowiak (2a), Jakub Puwałowski (2a), Michał Przybylski (3d), Jakub Szwemiński (3d), Marcelina Zielińska (3c), Wiktor Pytel (3c), Patryk Zborowski ( 3d), Marta Zatt (4c), Wiktor Burzyński (5a), Oliwier Witczuk (6c), Inez Jesiołowska (6d), Jakub Merker (6d) i Julia Witkowska (6d). Uczniowie ci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które zostały wręczone podczas apelu szkolnego. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

07.06.2017

Zwiedzili fabrykę papieru

We wtorek 6 czerwca klasa 3d z wychowawczynią Bernadetą Kmiotek zwiedziła Fabrykę Papieru w Margoninie. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje papier i inne wyroby papierowe, które na co dzień używane są w ich domach, ale nie tylko... Największe wrażenie na uczniach zrobiły ogromne maszyny i automatyzacja zakładu. Klasa 3d z wychowawczynią serdecznie dziękuje prezesowi fabryki Stanisławowi Cierzniakowi oraz wiceprezes Małgorzacie Walczak za możliwość zwiedzenia fabryki, za upominki oraz za fachową wiedzę na temat produkcji papieru z mas celulozowych.

07.06.2017

Kawa dla mam, a dla Pawła klucze do miasta

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami ogłoszonego przez Burmistrza Miasta konkursu z okazji Dnia Matki. Wyróżnione zostały: Zuzanna Kramer 2f, Olga Strzępka 4a, Julia Fengier 4a, Zuzanna Kinas 5b, Wiktoria Ignaczak 5b, Adrianna Zachciał 3b, Anita Heyman 3d. Wygraną w konkursie jest spotkanie mam laureatek "na kawie" z panem burmistrzem Jackiem Gurszem.
Zwycięzcą z kolei konkursu "Chodzież za 100 lat" został Paweł Przybyszewski z 3d. W nagrodę zostanie on włodarzem naszego miasta i przejmie rządy w Chodzieży na jeden dzień.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i cieszymy się z kreatywności naszych uczniów.

07.06.2017

Sukcesy na Międzynarodowych Zawodach w Pływaniu

W dniu 20 maja w Jastrzębiu Zdroju odbyły się Międzynarodowe Zawody w Pływaniu w Płetwach z okazji 40-lecia działalności KS NAUTILUS. W imprezie wystartowało około 100 zawodników z Czech, Słowacji i Polski, w tym 6 uczniów klas usportowionych z SP1 Chodzież. Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach, na 50 m bi fins (w pojedynczych płetwach) oraz na 100 i 200 m po powierzchni. Najlepiej z chodzieskich uczniów zaprezentowali się: Oskar Kasprowicz – 3 złote medale, Inez Jesiołowska 2 złote i 1 brązowy, Laura Skóra 1 brązowy, Sergiusz Szymkowiak 1 srebrny i Kamil Pietras 1 brązowy. Anita Jankowska zajęła miejsca poza podium , zdobywając cenne doświadczenie na pierwszych zawodach międzynarodowych. Podsumowanie zawodów wraz z uroczystościami 40-lecia odbyło na terenach otwartego kompleksu basenów MOSiR w Jastrzębiu Zdroju i w poszczególnych kategoriach statuetki dla najlepszych zawodników odebrali: Oskar Kasprowicz i Inez Jesiołowska z klasy VI d. W klasyfikacji generalnej UKS Delfinek SP1 Chodzież został sklasyfikowany na pierwszym miejscu, wygrywając kolejny puchar do kolekcji. Wyjazd na zawody został pokryty z dotacji UM w Chodzieży, a z pomocą w transporcie zawodnikom wraz ze wspaniałym zestawem okolicznościowym dla gospodarzy zawodów przyszło Centrum Ceramiki i Technologii Kepka Group Pana Dariusza Kępki z Budzynia.

05.06.2017

WSiPnet z klasą

Z radością informujemy, że nasza szkoła znalazła się wśród zwycięzców II edycji konkursu WSiPnet z klasą Jest to nasz kolejny sukces, ponieważ wcześniej otrzymaliśmy nagrody w I edycji konkursu, którego głównym założeniem jest propagowanie korzystania z platformy edukacyjnej oraz elektronicznych podręczników. Wręczenie nagród nastąpi wkrótce.

02.06.2017

Dzień Dziecka w Ostoi

2 czerwca z okazji Dnia Dziecka rodzice uczniów klasy 5b przygotowali dla swoich dzieci niespodziankę w postaci wyjazdu do „Ostoi” w Podaninie. Uczniowie z rodzicami i wychowawcą spędzili piątkowe popołudnie w pięknej leśnej scenerii. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi i wesołym zabawom. Pobyt na świeżym powietrzu zaostrzył apetyt i dzieci chętnie zajadały się pieczonymi przy ognisku kiełbaskami i ziemniakami oraz częstowały przygotowanymi słodkościami. Spotkanie w lesie pozwoliło miło i wesoło spędzić czas zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

02.06.2017

02.06.2017

II Turniej Orlika

Dnia 2 czerwca 2017 w Chodzieży odbył się II Turniej Orlika o Puchar Burmistrza Miasta Chodzieży i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1. W zawodach uczestniczyły 4 zespoły: 2 z SP1 Chodzież oraz z SP Margonin i SP Szamocin. Turniej uroczyście rozpoczął Burmistrz Jacek Gursz i członek Rady Rodziców Hanna Gałązka. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajął 2 zespół SP1 Chodzież, II miejsce SP Szamocin, a III miejsce 1 zespół SP1 Chodzież. Królem strzelców został Antoni Dymek, najlepszym zawodnikiem Kacper Hekert, najlepszym bramkarzem Bartosz Kurasz. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a Burmistrzowi i Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród w turnieju.

01.06.2017

Dzień Dziecka na sportowo

01.06.2017

Zabawy słowem, czyli język polski na wesoło

W przeddzień Święta Dziecka nauczyciele poloniści zorganizowali konkurs dla klas czwartych pt. „Zabawy Słowem”. Trzyosobowe drużyny musiały wykazać się kreatywnością, fantazją, tworząc nowe, własne znaczenia wyrazów: hajdawery, gumiguta, fascykuł. Nie zabrakło im pomysłów przy modyfikacji znanych utworów poetyckich. Wesoło było podczas czytania łamiących język wierszy M. Strzałkowskiej. Poziom zmagań był niezwykle wyrównany. Pierwsze miejsce przypadło w udziale klasie 4 c, drugie i trzecie ex aequo 4a i 4b. Kolejny raz uczniowie przekonali się, że język polski nie musi być nudny.

01.06.2017

Poznali zawód stolarza

W świat obróbki drewna uczniów klasa 2d wprowadził p. M. Promiński. W prostej i ciekawej formie stolarz pokazał i objaśnił dzieciom m. in. jak powstają meble, jakich narzędzi używa, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane. Wycieczka zorganizowana dnia 19 maja przyniosła dzieciom dużo atrakcji i wrażeń, szczególnie część praktyczna. Każdy z uczestników pracował przy wykonaniu wieszaka, kosza i półki, które otrzymaliśmy w prezencie i posłużyły one do wyposażenia sali lekcyjnej. Dziękujemy firmie STOL-MAR za zaproszenie i niespodzianki dla dzieci w postacie ołówków i wspaniałych kubków.

31.05.2017

III miejsce dla naszych lekkoatletów

30 maja w Pile odbył się Finał Wojewódzkich XVIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju LA, w którym reprezentacja naszej szkoły z wynikiem 1333pkt w klasyfikacji drużynowej dziewcząt uplasowała się na III miejscu. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Witkowska, Oliwia Bilska, Faustyna Fifer, Julia Kulak, Julia Szejner, Wiktoria Święcichowska oraz na rezerwie Laura Skora. Na szczególne wyróżnienie zasługuje J. Witkowska, która zdobyła:
-I m w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt (363pkt),
-I m w skoku w dal,
-II m w biegu na 60 m,
i III m w biegu na 600 m.
Indywidualny sukces osiągnęła również O. Bilska, która wywalczyła III m w rzucie piłką palantową. Dziewczętom gratulujemy znakomitego występu i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć.

30.05.2017

Wojewódzkie Igrzyska Lekkoatletów

Dnia 30 maja reprezentacja chłopców z naszej szkoły występowała w IGRZYSKACH WOJEWÓDZKICH SZS WIELKOPOLSKA 2016/2017 w CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM na stadionie w Pile i zdobyła VII miejsce (na 19 zespołów z województwa) uzyskując 1052 pkt. Po trzech konkurencjach byli jeszcze na drugim miejscu, ale kontuzja Dawida Michalskiego wyeliminowała go z biegu na 1000m i tym samym drużyna straciła szanse na medal. Mimo zaangażowania pozostałych zawodników w ostatniej konkurencji biegowej (w porywistym deszczu i burzy) nie wystarczyło do podium. Oprócz Dawida (205pkt) w drużynie wystąpili: Mieszko Ścigała (245pkt), Mateusz Skibiński (214pkt), Kamil Disterheft (199pkt), Oskar Kasprowicz (189pkt), Mikołaj Janus (163pkt) i rezerwowy Radosław Grabowski.
Życzymy powodzenia na następnych imprezach sportowych.

31.05.2017

W szkole coraz bardziej nowocześnie

Monitor interaktywny to po robotach kolejny, cenny dar od rodziców, za który bardzo dziękujemy.

29.05.2017

III runda Pucharu Polski w Pływaniu

We Władysławowie w dniach 13-14 maja 2017 roku została zorganizowana III Runda Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, której gospodarzem był UKS Delfin Władysławowo. W zawodach wzięło udział 22 to uczniów klas usportowionych ze współpracującej z Klubem chodzieskiej „Jedynki”. Najlepiej z naszych zawodników spisał się Oskar Kasprowicz, który zdobył indywidualnie 4 złote medale, w tym na 25 m pod wodą z czasem 0:08,39, ustanowił nowy rekord Polski w kat. D chłopców. O krok od rekordu na 25 m pod wodą w kat. D była Inez Jesiołowska, która uzyskała czas gorszy jedynie o 0,01s., a w swoich startach podobnie jak jej rówieśnik zdobyła cztery złote medale. W kat. E medal zdobył Szymkowiak Sergiusz na 50 m bf i 200 m bf– brąz, na 100 m bf srebro. W kategorii D poza dwoma multimedalistami na podium stawali: Filip Wiśniewski na 25 m pw i 50 m bf – brąz, Kamil Pietras złoto na 400 m pp i 800 m pp, na 200 m pp srebro, Radosław Grabowski 100 m bf brąz, Jan Białkowski srebro na 800 m pp i brąz na 400 m pp. Laura Skóra złoto na 200 m bf, srebro na 25 m pw i 50 m bf, Maria Dreger złoto na 800 m pp i brąz na 400 m pp. W sztafetach młodzieżowych na dystansie zarówno 4x50 m pp jak i 4x50 bf nasi chłopcy w składzie: Oskar Kasprowicz, Aleksander Sporysz, Sergiusz Szymkowiak i Filip Wiśniewski zdobyli złote medale, natomiast dziewczęta w składzie Inez Jesiołowska, Natalia Gembiak, Anita Jankowska i Laura Skóra na dystansie 4x50 m bf wywalczyły medal srebrny. Łącznie pływacy UKS Delfinek SP1 Chodzież zdobyli 78 medali (39 złotych, 24 srebrne i 15 brązowych).Najlepszymi zawodnikami zawodów w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: Oskar Kasprowicz i Inez Jesiołowska w kat. D, a puchar za największy progres na zawodach wywalczyła Maria Janka z klasy Vc. UKS Delfinek SP 1 Chodzież, został sklasyfikowany na pierwszym miejscu i pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach.

26.05.2017

Mistrzowie w mnożeniu

Dnia 25 maja uczniowie naszej szkoły: Paweł Przybyszewski z klasy 3d oraz Lena Kucik z klasy 4c wzięli udział w XV Powiatowym Konkursie "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Uczniowie ci zostali wyłonieni po wcześniejszych eliminacjach, które odbyły się w kwietniu w naszej szkole. Spośród jedenastu szkół, które wzięły udział w konkursie w szkole w Lipinach - Paweł Przybyszewski i Lena Kucik zajęli III miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

24.05.2017

Rodzice zapoznali się z założeniami reformy szkolnej

Dnia 24 maja w Miejskim Gimnazjum w Chodzieży odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas VI, którzy od września 2017 r. rozpoczną naukę w zreformowanej 8-letniej szkole podstawowej. Podczas spotkania dyrektor Tomasz Jagodziński przedstawił założenia reformy oświaty oraz organizację pracy w nowym roku szkolnym. Następnie dyrektor Jarosław Frankowski wspólnie z nauczycielami zaprezentowali rodzicom szkolne pracownie, pomieszczenia klasowe i halę sportową. Na zakończenie wychowawcy klas VI spotkali się z rodzicami, aby poinformować o przewidywanych ocenach rocznych. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie, a dyrekcji i nauczycielom Miejskiego Gimnazjum za możliwość zorganizowania spotkania.

24.05.2017

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 24 i 25 maja klasy VI c oraz VI d udały się na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili oceanarium w Gdyni i pod opieką przewodnika odbyli żywą lekcję historii na pokładzie legendarnego okrętu ORP Błyskawica. Później podziwiali piękne widoki z sopockiego mola. Po zakwaterowaniu w przytulnym hotelu w Sobieszewie, gdzie szóstoklasiści spożyli smaczny obiad, odbył się spacer na plażę, skąd można było podziwiać zachód słońca.Drugiego dnia po śniadaniu uczniowie wyruszyli na zwiedzanie Gdańska. Zobaczyli między innymi Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Żuraw Gdański. Następnie bulwarem nad Motławą i dawnym traktem królewskim przeszli do Bazyliki Mariackiej.
Ostatnim punktem programu był pobyt na Westerplatte. Warto podkreślić, że uczestnikom wycieczki towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, humory również dopisywały, więc wyjazd należy uważać za bardzo udany.

24.05.2017

Z Tuwimem za pan brat

Dnia 22 maja klasa 3b wybrała się, jak co miesiąc do Biblioteki Miejskiej w celu wypożyczenia książek. Tym razem jeszcze oprócz wymiany książek dzieci mogły poczytać głośno wybrane przez siebie wiersze Juliana Tuwima. Jedni uczniowie czytali, a zadaniem innych było odgadnięcie tytułu danego wiersza. Zabawa bardzo się dzieciom podobała. Wykazały się dużą znajomością twórczości Juliana Tuwima. Na koniec rozwiązywały krzyżówki związane również z zagadnieniami dotyczącymi twórczości tego autora.

23.05.2017

Sukcesy naszych pływaków

W dniach 21-23 kwietnia br. na pływalni olimpijskiej Aquasfera w Olsztynie Polski Związek Płetwonurkowania zorganizował III Rundę Klubowego Pucharu Świata, w której udział wzięło 366 zawodników z 16 państw i 70 klubów, w tym 16 z UKS Delfinek SP1 Chodzież, a troje to uczniowie z klasy usportowionej VI d o profilu pływania i pływania w płetwach.
Na 100 m pod wodą w juniorkach Inez Jesiołowska była 20, a kolejna zawodniczka chodzieskiej „Jedynki” Laura Skóra 21. W konkurencji rozgrywanej po raz pierwszy na dystansie 400 m bf,
w kategoriach C i D juniorek rekord Polski ustanowiła Laura Skóra, która uplasowała się na 11 pozycji. W konkurencji 100 m po powierzchni Inez Jesiołowska była 22, na 200 m pp 23, a na 400 pod wodą 17.Oskar Kasprowicz w juniorach był 22 na 100 m pp i 200 m pp, a na 100 m pod wodą zajął wysokie 12 miejsce.W sztafecie nasze juniorki w składzie: Natalia Bartczak, Sylwana Piechocka, Inez Jesiołowska i Julia Nowak zajęły wysokie V miejsce, a sztafeta juniorów w składzie: Kacper Wiśniewski, Oskar Kasprowicz, Oliwier Jesiołowski i Adam Sałata zajęła miejsce tuż za podium.
Trener Bartosz Smaruj zwraca uwagę na fakt, że nasi młodzi uczniowie startowali w kategorii juniorów bez podziału na młodsze grupy i mają jeszcze 4 lata startów w juniorach, a zdobyte doświadczenie na arenie międzynarodowej powinno procentować w najbliższym czasie.
W klasyfikacji generalnej klubów UKS Delfinek SP1 Chodzież sklasyfikowany został na rewelacyjnym III miejscu. Finał Pucharu Świata zaplanowany został na miesiąc wrzesień w Turcji.
W imieniu Klubu serdecznie chciałbym podziękować Centrum Ceramiki i Technologii Pana Dariusza Kępki z Budzynia za okazane wsparcie oraz członkom Zarządu Klubu za pomoc w transporcie zawodników na zawody.

22.05.2017

22.05.2017

Puchar Biegu Grzymalitów trafił do nas

W sobotę 20.05.2017 nasza szkoła wystartowała w ,,Biegu Grzymalitów" grupą 220 uczestników i zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji drużynowej. Na uznanie zapracowali wszyscy uczniowie, którzy przebiegli swoją trasę, a w szczególności zawodnicy, którzy zdobyli najwięcej punktów dla szkoły: I miejsce Dawid Michalski, III miejsce Mateusz Skibiński, IV - Radosław Grabowski, VII - Oliwier Witczuk, IX - Igor Radkke, V - Julia Szejner, I - Stanisław Jaroch, IV - Marcin Humerczyk, VII - Kacper Hekert, IV - Zofia Kudelska, V - Kinga Walczak, V - Mikołaj Kita, X - Michał Barański, XI - Leon Behrendt, XII - Kinga Gruntkowska, XIII - Oliwia Wiśniewska, VII - Agnieszka Berczyńska, X - Wanessa Nowak, XIV - Lena Wielądek, XIV - Kinga Turczyn, XV - Julia Kulak, XIII - Jan Białkowski.
Gratulacje dla wszystkich uczestników ,,Biegu Grzymalitów".

22.05.2017

W Laboratorium wyobraźni

W dniu 19 maja członkowie koła przyrodniczego pod opieką Barbary Barwickiej i Zdzisławy Trębacz odwiedzili Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. Jest ono częścią Poznańskiego Parku Naukowo Technologicznego działającego w ramach Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które miały na celu rozwijanie wyobraźni oraz zainteresowania naukami przyrodniczymi i ścisłymi. Dzieci podzielone na grupy rozwiązywały zadania wymagające myślenia nieschematycznego i kreatywnego. Samodzielnie przeprowadzały doświadczenia chemiczne i fizyczne. Już teraz planujemy się tam wybrać i przyszłym roku bo to świetna okazja do łączenia nauki z zabawą.

23.05.2017

Zdrowo się odżywiamy

Dnia 18 maja 2017 w naszej szkole odbyły się ciekawe lekcje poświęcone zdrowemu odżywianiu. Zajęcia pt: „Ja i moja rodzina jemy owoce i warzywa” poprowadził pan Michał Żmuda, który jest przedstawicielem Wielkopolskiej Gildii Rolno – Ogrodniczej S.A. Projekt realizowany jest przez WGRO w wielkopolskich szkołach, które się do projektu zgłosiły. Jego celem jest zachęcenie dzieci do jedzenia warzyw i owoców. Uczniowie mieli okazję poznać rzadkie i egzotyczne owoce. Dowiedzieli się również jakie zalety ma spożywanie świeżych warzyw i owoców. Prowadzący zachęcił do wzięcia udziału w konkursie: „Wszystko się kręci wokół zdrowia” przekazując dzieciom plansze konkursowe i informując o ciekawych nagrodach. Najważniesze jednak, że uczniowie mieli okazje poszerzyć swoją wiedzę na temat pozytywnego wpływu spożywania warzyw i owoców na zdrowie.

19.05.2017

Nagrody Rady Rodziców rozdane

Dnia 18.05. skarbnik Rady Rodziców Katarzyna Troczyńska przekazała w imieniu Rady Rodziców nagrody w konkursie "BĄDŹ EKO - ZBIERAJ PAPIER CZŁOWIEKU." Zwycięska klasa IV C otrzymała nagrodę w wysokości 500 zł, IV A i V C w wysokości 300 zł, a wyróżnienie klasa II D w wysokości 200 zł. Gratulujemy uczniom i rodzicom zwycięskich klas, a Radzie Rodziców za ufundowane nagrody.
Nagrody indywidualne zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

18.05.2017

I miejsce w czwórboju atletycznym

Dnia 18.05.2017 na stadionie lekkoatletycznym w Pile reprezentacja chłopców z naszej szkoły pod opieką trenera pana Krzysztofa Szewczyka wygrała zawody rejonowe i tym samym awansowała na zawody wojewódzkie, które odbędą się 30.05.2017 także w Pile. Drużyna chłopcòw zdecydowanie wygrała uzyskując 1146 pkt. i wyprzedziła drugą szkołę o 109pkt. Na ten sukces zapracowali następujący uczniowie: Kamil Disterheft, Mikołaj Janus, Oskar Kasprowicz, Dawid Michalski, Mateusz Skibiński, Mieszko Ścigała i rezerwowy Radosław Grabowski. Oprócz sukcesu drużynowego zawodnicy ,,Jedynki'' zdobyli medale indywidualnie: złote medale w skoku w dal wynikiem 536cm i w rzucie piłeczką palantową wynikiem 57,5m zdobył Mieszko Ścigała, srebrny medal w biegu na 60m wynikiem 8,15s zdobył Dawid Michalski. Gratulujemy wygranej i życzymy zwycięstwa na zawodach wojewódzkich.

18.05.2017

II etap Międzyszkolnego Turnieju Języka Angielskiego

16 maja w naszej szkole odbył się II etap Międzyszkolnego Turnieju Języka Angielskiego dla klas V i VI organizowany przez A. Strzałkowską, I. Peksę oraz W. Dutkiewicz. Udział w nim wzięło pięć szkół: SP 1 i SP 3 Chodzież, SP Stróżewo, SP Margonin i SP Szamocin. Uczniowie rywalizowali między sobą w przyjaznej atmosferze. Ostatecznie miejsce I zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3, reprezentowana przez Pawła Siurka i Aleksa Bukowskiego, II miejsce zajęli nasi uczniowie - Kacper Pieczul i Julia Witkowska, natomiast III miejsce - Szkoła Podstawowa w Szamocinie dzięki uczennicom Kindze Dymek i Kindze Gruszce. Wszyscy uczestnicy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody książkowe. Gratulujemy serdecznie i zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

18.05.2017

Sukcesy lekkoatletyków

W konkurencjach indywidualnych na Finale Rejonu w Czwórboju Lekkoatletycznym, który odbył się 18 maja w Pile Julia Witkowska wywalczyła 1 miejsce w skoku w dal i II miejsce w biegu na 60 m. Kolejna zawodniczka z naszej szkoły Oliwia Bilska zajęła III miejsce w rzucie piłeczki palantową. Na tym nie koniec sukcesów.
Tego dnia również w Pile odbył się Finał Rejonu Polskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Nasze dziewczęta (Witkowska Julia, Bilska Oliwia, Szejner Julia, Fifer Faustyna, Święcichowska Wiktoria, Kulik Julia, rez. Skóra Laura) pod opieką pani lwony Kasprzyk wywalczyły III miejsce przegrywając tylko jednym punktem z SP 2 Piła. Gratulujemy wszystkim sportowych sukcesów!

18.05.2017

Uczniowie na spektaklu

Uczniowie klas młodszych w dniu dzisiejszym obejrzeli w ChDK spektakl teatralny O wesołym Sindbadzie żeglarzu w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Barwna gra aktorska, bogato zdobione stroje, piękna muzyka i efekty świetlne zachwyciły młodych widzów, a myśl przewodnia wypływająca z treści przedstawienia: "Nie poskąpi ci życie radości, gdy masz serce pełne miłości" zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

17.05.2017

Sekrety imion

Dnia 17 maja odbyło się podsumowanie projektu "Sekrety imion", który realizowała klasa VI c pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Wioletty Wiśniewskiej.
Na spotkanie zaproszeni zostali uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami oraz Dyrekcja Szkoły. Zebrani mieli możliwość zapoznania się poprzez prezentację multimedialną z historią nadawania imion w Polsce i na świecie. Dowiedzieli się także, jakie są najpopularniejsze imiona w kraju oraz w naszej szkole. Przedstawione zostały również wyniki ankiety, w której rodzice zdradzili,czym kierowali się, wybierając imię dla dziecka. Naukowe informacje zostały okraszone odrobiną humoru. Uczestnicy spotkania odgadywali imiona usłyszane w piosenkach oraz poznali horoskopy osób noszących najpopularniejsze imiona w szkole. Praca realizatorów projektu bardzo się podobała, czego dowodem było zainteresowanie zgromadzonych oraz gromkie brawa na koniec prezentacji.

12.05.2017

Konferencja nauczycieli bibliotekarzy

11 maja 2017 r. w szkole odbyła się konferencja w ramach sieci nauczycieli bibliotekarzy szkół powiatu chodzieskiego. Biblioteka szkolna zaprezentowała swój warsztat pracy. Na początku spotkania uczniowie przedstawili montaż poetycko-muzyczny poświęcony kwiatom. Przygotowano prezentację multimedialną ilustrującą różne formy pracy z czytelnikiem. Podzielono się doświadczeniami i przedstawiono propozycje dalszej współpracy. Na pamiątkę uczestnikom konferencji podarowano okolicznościową zakładkę do książki.

12.05.2017

Od ziarenka do bochenka

Uczniowie klasy 2 e wzięli udział 9 maja w festynie edukacyjnym na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią. W skansenie mieli okazję poznać między innymi etapy wypieku chleba od mielenia ziarna poprzez przygotowanie ciasta chlebowego, do samego wypieku. Obejrzeli dawną izbę lekcyjną, gdzie na ławkach dla uczniów stały kałamarze, piec chlebowy, wnętrze wiatraka. Zobaczyli, jak pracuje kowal, jak przygotowuje się kawę zbożową, wyrabia podpłomyki i szczodraki. Wiele radości sprawiła dzieciom przejażdżka bryczką, zakup świeżego chleba oraz pamiątek. Mimo kapryśnej pogody, klasową wycieczkę należy uznać za udaną.

10.05.2017

Zgłębiali tajniki robotyki

W ostatnim tygodniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w lekcjach z udziałem robota edukacyjnego podczas których testowali nie tylko jego możliwości, ale również programowali go. W opinii uczniów, tego typu zajęcia są bardzo ciekawe, dlatego dopytywali, czy wynajęty do celów edukacyjnych mBot pozostanie z nimi na dłużej. Prowadząca zajęcia - Marzena Sałek - Jęchorek zapewniła ich, że w przyszłym roku szkolnym edukacyjne roboty, wspomagające naukę programowania, zostaną zakupione na potrzeby szkoły, a zatem częściej pojawią się na zajęciach z informatyki, gdzie zgodnie z nową podstawą programową uczniowie kodują, a nawet zgłębiają tajniki robotyki.

10.05.2017

Spotkanie autorskie

Dnia 9 maja w bibliotece naszej szkoły odbyło się spotkanie autorskie z Wiesławą Pyrcz, autorką i wydawcą książek dla dzieci. Poetka opowiadała o swoich książkach, które tematycznie związane są ze zdrowiem, przyrodą i ekologią. Recytowała wybrane wiersze. Zwróciła uwagę na ilustracje w książkach, których autorkami są jej byłe uczennice. W spotkaniu autorskim uczestniczyły klasy 2a, 2b, 2c i 4a. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z poetką, poznać warsztat pracy twórcy i zakupić jej książki z autografem. Rzadko kiedy nasi uczniowie mają okazję do bezpośredniego kontaktu z twórcą kultury, dlatego to spotkanie sprawiło im dużo radości.

09.05.2017

Koncertowy dzień

W dniu dzisiejszym uczniowie obejrzeli, a także wysłuchali koncertów muzycznych w wykonaniu znanych im muzyków z Łódzkiego Biura Koncertowego WIRTUOZ. Dla klas młodszych tym razem artyści przygotowali program Jedzie pociąg z daleka, starsi uczniowie z kolei poznawali instrumenty smyczkowe w programie Smyczkowanie na śniadanie. Wśród znanych i lubianych utworów posegregowanych tematycznie, w zależności od kraju pochodzenia znalazły się: „Polonez Chopina, „Mosty Paryża” - kankan, „Viva Espania”, „Gama” z Węgier. Koncerty organizowane w naszej szkole na pewno stanowią inną, ciekawszą formę realizacji treści programowych, a co najważniejsze pogłębiają wiedzę ucznia w dziedzinie muzyki.

09.05.2017

Podróżnicza lekcja

Uczniowie klasy 2a zainspirowani jednym z tematów lekcji przygotowali w grupach projekty o wybranym kraju lub mieście. Były to makiety lub plakaty. Podczas prezentacji swoich prac, przybliżyli pozostałym uczniom ciekawe miejsca, budynki i informacje, między innymi o Japonii, Grecji, Warszawie, Paryżu, czy Berlinie. Każdy uczeń w realizację projektu i jego prezentację włożył dużo trudu, co opłaciło się, gdyż taka podróżnicza lekcja na pewno zostanie na długo w ich pamięci.

08.05.2017

Sukcesy Zespołu Aerobiku

W marcu b.r szkolny zespół aerobiku grupowego prowadzony przez panią Iwonę Kasprzyk w składzie: Marta Przewoźnika, Julia Kasperczak, Aleksandra Jankowska, Michalina Strzałkowska, Amelia Wielądek Lena Wielądek, Rozalia Mielcarek, Aleksandra Jagodzińska, Amelia Borowiak, Wiktora Smogur, rez.Michalina Kozioł zdobył 3 miejsce w Mistrzostwach Strefy Konin awansując tym samym do Finału Wojewódzkiego .
W kwietniu natomiast, w poznańskiej Arenie zespół wywalczył 8 miejsce wśród 20-tu najlepszych drużyn w województwie wielkopolskim. Jednocześnie pokonując aż o 8 miejsc drużynę z Konina, która na mistrzostwach strefowych zajęła 2 miejsce. Gratulujemy sukcesu!

04.05.2017

Poznawali tajniki zawodów

Niecodzienne zajęcia zawodoznawcze mieli uczniowie w ostatnim czasie uczniowie klasy IId. W marcu br. zapoznali się z pracą w Banku Spółdzielczym, a w kwietniu br. odwiedzili Centrum Edukacji Zawodowej w Chodzieży. Wycieczki pozwoliły uczniom dostrzec różne ścieżki zawodowe, poznać warunki pracy, predyspozycji i możliwości kariery w danym zawodzie. Pod wielkim wrażeniem byli uczniowie, gdy dokonano wpłaty przez wpłatomat, a w innym punkcie banku wypłacono daną kwotę. Największe wrażenie podczas wycieczki w CEZ wzbudził zawód fryzjera, gdyż zarówno dziewczynki jak i chłopcy zostali ciekawie uczesani. Interesujący okazał się również zawód krawca. Ponadto młodzi kucharze przygotowali niespodziankę - gofry, za które bardzo dziękujemy. Podziękowania za serdeczną gościnność składamy również p. dyrektor Z. Cieślak, p. E. Jagodzińskiej i p.H. Gałązka. W tym roku szkolnym uczniowie odwiedzą jeszcze dwa inne zakłady pracy.

04.05.2017

Żywa lekcja historii

W piątek, 28 kwietnia gościliśmy w szkole przedstawicieli Agencji widowisk historycznych ARKONA z Torunia. Dzięki temu, uczniowie z klas 4, 5 i 6 uczestniczyli w żywej lekcji historii pt.: Jak Sobieski pod Wiedniem wojował. Podczas prezentacji przybliżono czasy Rzeczpospolitej Obojga Narodów – zaprezentowano stroje, uzbrojenie husarzy, życie codzienne chłopów i szlachty. Niektórych uczestników widowiska poproszono o asystowanie prowadzącym na scenie. Odbył się także pokaz walk na szable oraz konkurs podsumowujący spotkanie. Ostatnim elementem zajęć, który zaskoczył wszystkich przybyłych, był wystrzał z broni – repliki pistoletu skałkowego.

04.05.2017

Szkoła bliższa prawu

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akademii – Konkursie Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjalnych realizowanej przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w ramach programu „Szkoła bliższa prawu”. Jej celami było: wszechstronne działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży; kształtowanie postaw szacunku do prawa wśród dzieci i młodzieży; propagowanie związków prawa polskiego z prawem Unii Europejskiej. Do etapu szkolnego konkursu przystąpiło 8 osób, którzy po części pisemnej, musieli zmierzyć się z częścią ustną konkursu. Komisja konkursowa do etapu okręgowego wyłoniła 3 uczniów. 25 kwietnia 2017 roku w Poznaniu szkołę reprezentowali: Magdalena Andrzejczak (5d), Wiktoria Jóźwiak (5c) oraz Mikołaj Andrzejczak (5d). Zostali oni laureatami wojewódzkimi. Gratulujemy!

04.05.2017

Cukier, a zdrowie

Dnia 28 kwietnia w szkolnej bibliotece odbyła się kolejna impreza promująca zdrowy styl życia. Tym razem tematem był wpływ cukru na nasze zdrowie. Członkowie koła przyrodniczego we współpracy z biblioteką szkolną przygotowali wystawę, plakaty i prezentacje multimedialne, które zobrazowały zawartości cukru w poszczególnych produktach i napojach. Zaproponowane zostały inne substancje słodzące, które mają stanowić alternatywę dla cukru. Dużym zaskoczeniem była prezentacja przedstawiająca produkt w zestawieniu z piramidą z kostek cukru, które się w nim znajdują,
np.: w 1 l soku owocowego jest 26 kostek cukru! Uczestnicy projektu uświadomili sobie jak dużo cukru spożywamy i jaki to ma wpływ na nasze zdrowie.

30.04.2017

Bądź EKO

Informujemy, że wyniki konkursu Bądź EKO - Zbieraj papier człowieku zostały opublikowane w zakładce Rodzice/Informacje. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

25.04.2017

Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej

W niedzielę 23.04.2017 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto organizowane jest przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. W naszej szkole podejmowanych jest szereg inicjatyw w związku z promowaniem czytelnictwa. Odbywają się konkursy czytelnicze, spotkania autorskie, przedstawienia teatralne promujące baśnie i bajki znanych pisarzy, spotkania, na których dorośli czytają dzieciom książki. Z okazji Światowego Dnia Książki 26 kwietnia uczniowie kółka muzyczno-teatralnego klas 2c i 3d SP nr1 pod opieką pani B. Kmiotek i M. Pranke odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną. Tam wzięli udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych „Historia książki i pisma w pigułce”. Uczniowie mogli zobaczyć najstarszą książkę liczącą około 100 lat. Podziwiali również egzemplarze najmniejszych książek oraz atlas świata, który zadziwiał ich swoim wielkim rozmiarem. Dzieci obejrzały księgozbiór biblioteki liczący kilka tysięcy pozycji książkowych. Na zakończenie spotkania Pani bibliotekarka przeczytała uczniom kilka wierszy o tym, że warto czytać książki. Bardzo dziękujemy Paniom z Biblioteki Pedagogicznej za zaproszenie i za ciekawą lekcję biblioteczną.

27.04.2017

Drużynowe Biegi Przełajowe

Dnia 26. 04. 2017 na "Łysej Górze" w Chodzieży odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe. Młodsze dziewczęta (Berczyńska Agnieszka, Bukowińska Aleksandra, Jagodzińska Aleksandra,Wielądek Lena, Górzna Roksana, Nowak Wanessa, Jankowska Anita) z klas IV zajęły III miejsce, a starsze (Kossakowska Adrianna, Serafin Anna, Witkowska Julia, Szejner Julia, Jesiołowska Inez, Turczyn Kinga, Kowalska Zuzanna) wywalczyły II miejsce. W klasyfikacji indywidualnej wsród chłopców najlepiej wypadli: Skibinski Mateusz z kl. VI oraz Stanisław Jaroch z kl IV - I m i uzyskali tym samym awans na Wojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom sukcesu.

25.04.2017

Turniej Staszicowski

Drużyna piłki nożnej naszej szkoły w składzie: Antoni Dymek, Mikołaj Talar, Szymon Kurek, Wiktor Pytel, Hubert Niedopytała, Marcin Humerczyk, Maksymilian Witczuk, Stanisław Woliński, Leon Behrendt i Michał Barański w ostatnich dniach odnotowała kolejny sukces, zwyciężając w VII Staszicowskim Turnieju w Złotowie. Awans członkowie zespołu osiągnęli za sprawą wspaniałej postawy drużynowej oraz gola wbitego przez Antoniego Dymka w końcówce meczu, za co należą się szczególne brawa.

25.04.2017

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji, a także w ramach promocji czytelnictwa biblioteka SP1 przygotowała grę biblioteczną. Aby wziąć w niej udział należało rozwiązać wybrane krzyżówki, rebusy, zagadki, Sudoku. Następne etapy gry polegały na odszukaniu haseł znajdujących się w specjalnie oznaczonych książkach w bibliotece. Wytrawnym graczom zabawa nie zajęła dużo czasu. Na pamiątkę otrzymali okolicznościowy dyplom i zakładkę do książki.

22.04.2017

Powiatowy Konkurs Czytelniczy

21 kwietnia odbył się w naszej szkole X Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod patronatem Starostwa Powiatowego w Chodzieży. Był to szczególny konkurs, bo jubileuszowy i może dlatego cieszył się tak dużym zainteresowaniem ze strony szkół całego powiatu. Wbrew powszechnej opinii o niskim poziomie czytelnictwa w kraju, duża liczba uczestników konkursu niezaprzeczalnie świadczy, że nasi uczniowie chętnie sięgają po książki i wyrażają gotowość wykazywania się znajomością lektur. Atrakcją konkursu było spotkanie z autorem między innymi książki: „Tajny rozkaz”, czy „Legendy o Chodzieży” – Tadeuszem Matraszkiem oraz przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów naszej szkoły na tematy związane z czytelnictwem. Po wyłonieniu zwycięzców konkursu w obecności zaproszonych gości ze Starostwa Powiatowego - Gabrieli Margowskiej, Mirosławy Nojman oraz z MBP Chodzież - Elżbiety Habet, nastąpiło wręczenie nagród. I miejsce zajął Szymon Kwandrans z SP Budzyń, II miejsce - Eliza Cybulska SP Budzyń i Paweł Przybyszewski SP1 Chodzież, III miejsce - Dawid Węgrzyn SP Strzelce, IV miejsce – Ilona Kosińska SP Budzyń, V miejsce – Filip Danelski SP Lipiny, VI miejsce – Nadia Nonna SP Lipiny. Pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody, a na zakończenie oczywiście nie zabrakło jubileuszowego tortu, który mieli okazję skosztować uczestnicy czytelniczych zmagań oraz zaproszeni goście.

21.04.2017

Konkurs Języka Niemieckiego

Swoje umiejętności w zakresie języka niemieckiego sprawdzaili w dniu dzisiejszym uczniowie ze starszej grupy wiekowej. Podczas II etapu Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego Deutsch ist mein Hobby wyłoniono 3 finalistów: I miejsce zajął Kacper Pieczul (SP1), 2 miejsce - Mateusz Poznań (SP Wyszyny) i 3 miejsce - Jonasz Kita (SP1) Gratulujemy!

20.04.2017

II miejsce w konkursie Dwie strony sieci

14 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Chodzieży odbyło się spotkanie z laureatami konkursu dla dzieci i młodzieży w ramach projektu profilaktycznego pod nazwą „Dwie strony sieci”. Wielkopolska Policja w ramach projektu ogłosiła konkursy, których celem było przygotowanie spotu reklamowego oraz komiksu o tematyce związanej z zagrożeniami występującymi w sieci. Uczniowie naszej szkoły przystąpili pod opieką nauczycielki Mieczysławy Wojciechowskiej do konkursu na ”Spot reklamowy”. Uczennica klasy VI d Anna Sałata zajęła w tym konkursie II miejsce w powiecie. Nagrody uczestnikom konkursu wręczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży podinsp. Przemysław Kozioł. Zwycięskie prace wezmą udział w wojewódzkiej edycji konkursu, którego rozstrzygnięcie odbędzie się w czerwcu w Poznaniu. Gratulujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie.

12.04.2017

W świątecznych nastrojach

W ostatni dzień w szkole zapanowała iście świąteczna atmosfera. Malowanie pisanek, wspólne składanie życzeń, kolorowe gazetki, słodkie niespodzianki i uroczyste apele przygotowane przez klasy: III a, IIIf, Vc i Vd wytworzyły szczególny klimat, umilając wszystkim czas oczekiwania na święta.

06.04.2017

Herbatka z Sienkiewiczem

5 kwietnia uczniowie klas 6b, 6d i 5d mieli okazję spotkać się z Henrykiem Sienkiewiczem oraz jego twórczością. Uczennice kl.6b przeprowadziły wywiad z pisarzem, w którego wcielił się Natanael Dąbrowski z kl.6b. Pytania, które zadawały: Amelia Kąkolewska, Martyna Kulka, Oliwia Kruk i Weronika Namiotko dotyczyły życia prywatnego, sposobu pracy pisarza, jego podróży i nagród otrzymanych przez naszego noblistę. Uczniowie dowiedzieli się, m.in. dlaczego Sienkiewicz spóźniał się do szkoły, jakie przezwisko nadali mu koledzy i dlaczego najpierw studiował medycynę oraz że, oprócz Nagrody Nobla, otrzymał także skrzynię pełną cukru. Dla uczniów przygotowano również prezentację multimedialną poświęconą filmowym ekranizacjom dzieł Sienkiewicza. Najodważniejsi widzowie mogli wziąć udział w konkursie. Pytania dotyczyły wiadomości zawartych w prezentacji. Najwięcej informacji zapamiętali uczniowie z kl.5d: Marek Barański i Wojtek Jęsiek. Wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki. Impreza była ostatnią częścią projektu poświęconego H. Sienkiewiczowi a przygotowanego przez panie polonistki: Alicję Sarbinowską, Grażynę Daszkowską, Wioletę Wiśniewską i Grażynę Paśniewską.

06.04.2017

Światowy Dzień Wody

W ramach obchodów Światowego Dnia Wody w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Uczestniczyły w nim panie Maja Burzyńska i Magdalena Wekwert oraz uczniowie klas IV-VI. W trakcie spotkania mogliśmy dowiedzieć się czym są ścieki, skąd się biorą i jak się je oczyszcza. Poznaliśmy również związek między oczyszczaniem ścieków, a stanem wód powierzchniowych oraz podziemnych. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, próbki wody i ścieków. Dowiedzieliśmy się jak pracuje oczyszczalnia ścieków, a także czym zajmuje się laboratorium oczyszczalni. Wszyscy uczniowie biorący udział w spotkaniu zostali obdarowani upominkami w postaci bidonów. Zaproszeni zostaliśmy na wycieczkę do oczysczalni, na którą na pewno wkrótce się wybierzemy!

06.04.2017

DBI w naszej szkole

Począwszy od 2006, co roku organizujemy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. W tegorocznej edycji pod opieką pani Mieczysławy Wojciechowskiej również zostało podjętych szereg działań, między innymi: wykonano gazetki i plakaty na temat DBI, rodzice i uczniowie uczestniczyli w pogadankach w policjantami na temat cyberprzemocy. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie podejmowali problem zachowania zasad bezpieczeństwa w internecie oraz oglądali poświęcone temu zagadnieniu filmy animowane. W ramach akcji wzięli także udział w konkursach zewnętrznych Strażnicy sieci, Dwie strony sieci oraz wewnątrzszkolnych.

04.04.2017

Praca piekarza

Dnia 4 kwietnia klasa 3b wraz z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do pobliskiej piekarni "SaiSa". Uczniowie zapoznali się z całym procesem wypieku pieczywa. Przekonali się również jaka trudna i ciężka jest praca piekarza.

03.04.2017

Wojewódzki Turniej Białych Piór

W XXXVI Wojewódzkim Turnieju Białych Piór uczestniczyło 367 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa wielkopolskiego. Anna Sałata z kl. VI D została wyróżniona w kategorii: poezja szkół podstawowych. 
Impreza finałowa, podczas której wręczono nagrody laureatom, odbyła się 25 marca 2017 roku w MDK nr 1 w Poznaniu. Utwory młodych poetów i pisarzy zaprezentowały Anna Langner z Teatru Nowego w Poznaniu i Agata Wiśniewska, absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej. Tekst autorstwa Ani znalazł się w tomiku podsumowującym tegoroczną edycję konkursu. Pani Grażyna Daszkowska - nauczycielka języka polskiego jest dumna z sukcesu swojej uczennicy Ani, a my gratulujemy i życzymy w twórczości literackiej dalszych osiągnięć.

02.04.2017

Wiosenne porządki

Tradycją stały się doroczne, wiosenne porządki w Parku 3 Maja i w okolicach Jeziora Strzeleckiego organizowane przez Chodzieski Dom Kultury.

31.03.2017

Konkurs recytatorski z języka angielskiego

30 marca bieżącego roku dwunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Pilskim Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego. W kategorii klas szóstych trzecie miejsce zajęła Oliwia Bilska z klasy VI a, a wyróżnienie otrzymała Maria Dreger z klasy VI d. W kategorii klas piątych czwarte miejsce zajęła Julia Jutrzenka z klasy Vd, natomiast nagrodzeni wyróżnieniami zostali: Amelia Wielądek z klasy Vd i Jan Białkowski z klasy Vc. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

31.03.2017

Czas rekolekcji

W minionych dniach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rekolekcjach Wielkopostnych. Lekcje w kościele podejmujące między innymi problem wiary, zaufania, potrzeby niesienia pomocy innym, odpowiedzialności, stanowiły uzupełnienie realizowanych na zajęciach religii treści programowych. Dopełnieniem nauk rekolekcyjnych były seanse filmowe, oglądane przez uczniów w CHDK i na terenie szkoły.

27.03.2017

Pokutne dyktando

W piątek 24 marca troje uczniów Jedynki Maria Dreger z klasy VI d, Kamil Disterheft i Bartosz Gałązka z VI c wzięło udział w Powiatowym Małym Dyktandzie Pokutnym. Konkurs ortograficzny odbył się w Szkole Podstawowej w Wyszynach. Przystąpili do niego uczniowie oraz przedstawiciele władz samorządowych i nadleśnictwa. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęła Rada Języka Polskiego. Młodzi i dorośli uczestnicy zostali przyjęci przez gospodarzy bardzo serdecznie, otrzymali także drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

24.03.2017

Uczestniczyliśmy w Euroweek

W dniach 16 – 20 marca 21 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Warsztatach Językowych Euroweek w Międzygórzu. Dzieci doskonaliły umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego oraz kształtowały zdolności przywódcze. Program Euroweek zapoznał ich z wielokulturowością, komunikacją społeczną, rozwinął kreatywność, podniosił umiejętności społeczno-komunikacyjne uczestników, otworzył przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu integrację grupy, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe z wolontariuszami. Dzieci miały intensywny kontakt z językiem angielskim poprzez interaktywne warsztaty z wolontariuszami pochodzącymi z różnych stron świata. Uczestnictwo w programie Euroweek było nowym doświadczeniem dla dzieci, jak i nową formą nauki języka angielskiego. Uczniowie aktywnie i z radością uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez wolontariuszy oraz otrzymali certyfikaty potwierdzające ich uczestnictwo w programie Euroweek. Wycieczka okazała się interesująca i nadzwyczajna, ponieważ uczniowie marzą o kolejnych warsztatach Euroweek.

24.03.2017

Wyróżnienie dla Ani

1 marca 2017 roku, w Dniu Żołnierzy Wyklętych, w Konińskim Domu Kultury został podsumowany wojewódzki konkurs Niepokorna, niezłomna, wyklęta - Inka oczami dzisiejszych uczniów, w którym została wyróżniona Ania Sałata z kl. VI D. Konkurs pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu organizowali: Prezydent Miasta Konina, Koniński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Przygotowanie do konkursu było trudną, ale ważną i ciekawą lekcją historii, okazją do poznania losów Danuty Siedzikówny (Inki). Nauczycielem nadzorującym była pani Daria Kozioł.

22.03.2017

Młodsi uczniowie też mieli swój pokaz

Nie od dzisiaj wszystkim wiadomo, że nasza Jedynka to zagłębie utalentowanych uczniów. Dzień 22 marca był tego dowodem, bowiem uczniowie klas 2c i 3d zaprezentowali swoje umiejętności zaproszonym przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Chodzieży oraz uczniom naszej szkoły. Do tej wiosennej imprezy przygotowywali się pod kierunkiem wychowawczyń Małgorzaty Pranke i Bernadety Kmiotek już od początku marca. Swoje talenty rozwijają już jednak od dawna, ciekawie i różnorodnie organizując swój wolny czas.
Prowadzący „Pokaz talentów” uczeń Paweł Przybyszewski zaprezentował swój talent aktorski. Stwierdził słusznie, że sam talent to nie wszystko. Aby osiągnąć sukces potrzeba dużo pracy. Wiedzą o tym ci, którzy rozwijają swoje umiejętności w różnych dziedzinach: w plastyce, muzyce, tańcu, śpiewie, gimnastyce, sporcie, czy w aktorstwie. Właśnie w tych dziedzinach uczniowie prezentowali swoje pasje i uzdolnienia. Wszyscy zaproszeni z ciekawością czekali na kolejne występy i nagradzali je gromkimi brawami. Na zakończenie zaproszono widzów do wspólnej zumby. Doskonale bawili się oglądający, jak i prezentujący swoje talenty.
Dziękujemy zaproszonym nauczycielkom z przedszkola i ich wychowankom za udział w pokazie. Naszym uczniom gratulujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu swoich umiejętności w różnych dziedzinach.

17.03.2017

Nadchodzą zmiany

Chciałoby się krzyknąć: Mamy to! A to za sprawą Gminy Miejskiej w Chodzieży, która złożyła projekt i dzięki temu pozyska dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 na Minicentrum nauki i kreatywności z infrastrukturą wzmacniającą sprawność fizyczną uczniów oraz wyposażenie istniejącego obiektu Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży.

21.03.2017

Szkolny przegląd talentów

Na obchody pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski przygotował dla młodzieży szkolnej wiele atrakcji. W ramach zorganizowanego w dniu dzisiejszym Przeglądu Szkolnych Talentów uczestnicy obejrzeli przedstawienie w języku niemieckim przygotowane przez uczniów klas piątych ze szkoły w Wyszynach. Potem przyszedł czas na pokaz umiejętności artystycznych uczniów naszej szkoły. W tym momencie należy pogratulować wspaniałym tancerkom: Amelii Wielądek, Marcie Przewoźniak, Lenie Wielądek, Aleksandrze Jankowskiej, Nikoli Krukowskiej oraz Amelii Borowiak. W czasie przeglądów nie zabrakło też talentów w dziedzinie śpiewu. Dużymi umiejętnościami wykazały się: Aleksandra Karol, Roksana Górzna, Wanessa Nowak i Adrianna Gawryś. Grę na skrzypcach zaprezentował Filip Górzny, natomiast na keyboardzie Filip Kaniewski. Całość pokazów artystycznych została uświetniona występem szkolnego areobiku.
Po artystycznych doznaniach przyszedł czas na ogłoszenie wyników wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Nowo wybrani członkowie to: Inez Jesiołowska 6d, Stanisław Jaroch 4b, Julia Jutrzenka 5c, Oliwia Bilska 6a, Remigiusz Kozioł 3e, Lena Wielądek 4c i Kacper Łuczak 5c.
Uczestnikom Szkolnego Przeglądu Talentów gratulujemy sukcesów, a nowo wybranym członkom SU wytrwałości w podejmowaniu działań na rzecz społeczności szkolnej.

21.03.2017

Powitanie wiosny

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. Biblioteka połączyła te dwa fakty i zaprosiła uczniów do wspólnego świętowania. W pierwszej części zaprezentowali się miłośnicy poezji. Recytowali wiersze o wiośnie. I miejsce zajęła Paulina Beznosik kl. IVc, II miejsce - Michalina Kozioł kl. IVa, III miejsce - Jagoda Pisarek kl. IVb i Anna Rogacka kl. Vc. W drugiej części uczniowie klasy IVa przedstawili montaż słowno-muzyczny „Wiosna, wiosna, ach to Ty”. Wierzymy, że wiosna już na dobre zagościła, nie tylko w naszych sercach… .

21.03.2017

W pierwszym dniu wiosny

16.03.2017

Kangur matematyczny

Dnia 16 marca 2017 r. uczniowie klas II – VI wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". 117 uczestników rozwiązywało zadania w trzech kategoriach Żaczek, Maluch i Beniamin. Największą popularnością konkurs cieszył się wśród uczniów klas drugich. Każdy uczestnik otrzymał układankę – breloczek „Magiczny sześcian”. Teraz wszyscy czekamy na wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone w maju.

17.03.2017

IIIa na koncercie charytatywnym

W miniony piątek ogromne wrażenie na uczniach klasy IIIa wywarł koncert charytatywny Narysuj mi baranka zorganizowany w CHDK przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Społecznego Gimnazjum w Chodzieży na rzecz chorej Ani. Szczególnym zainteresowaniem wychowawczyni - Jolanty Radomskiej oraz rówieśników z klasy cieszył się występ najmłodszego z aktorów spektaklu Maksymiliana Witczuka, odgrywającego rolę Małego Księcia. W opinii uczniów klasy IIIa, koncert przekazujący nam wiele cennych wartości, wzruszał do łez.

18.03.2017

Drzwi otwarte szkoły

Tradycyjnie, jak co roku, 18 marca w naszej szkole odbyły się Drzwi otwarte dla przyszłych uczniów klas pierwszych. Okazało się, że zainteresowanie rodziców ofertą szkoły jest bardzo duże, gdyż licznie przybyli na spotkanie. Przyszli uczniowie zwiedzili szkołę i jednocześnie po spotkaniu informacyjnym, poprowadzonym przez dyrektora szkoły, wzięli udział w zorganizowanych przez nauczycieli krótkich zajęciach wprowadzających o charakterze zabawowym. Mini lekcje z języków obcych, zajęć matematycznych, informatycznych, a na koniec sportowych wydaje się, że były dla najmłodszych uczestników interesujące. Liczymy na to, że taka forma odwiedzin szkoły, spowoduje iż dzieci z radością, a może również niecierpliwością, rozpoczną we wrześniu edukację w klasie pierwszej.

15.03.2017

Wybory do SU

W dniu 15 marca odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały kampanią wyborczą, w której każdy z kandydatów miał za zadanie wykonać samodzielnie plakat prezentujący swoją osobę i pomysły na realizację przedsięwzięć uczniowskich. Które z materiałów wyborczych trafiły do serc uczniowskich przekonamy się już wkrótce, gdy zostaną ogłoszone wyniki szkolnych wyborów do szkolnego samorządu.

14.03.2017

Sukcesy w konkursie plastycznym

W dniu 14 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży odbyło się podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moje Anioły”. Na uroczystość zostali zaproszeni uczniowie, którzy zostali laureatami oraz otrzymali wyróżnienia i gratulacje. Konkurencja była ogromna. Komisja konkursowa pod kierownictwem artysty plastyka Alfreda Aszkiełowicza oceniła kilkaset prac z całej Polski. Z naszej szkoły wyróżnienie i nagrodę otrzymała Anna Sałata kl.6d, a wyróżnieniem honorowym w formie kwalifikacji do wystawy pokonkursowej pochwalić się mogą: Maria Dreger kl.6d, Wiktoria Janicka kl.5c, Dominik Nojman kl.6d i Anita Heymann kl. 3d. Nauczycielki Alicja Wiśniewska i Bernadeta Kmiotek gratulują swoim uczniom tak wspaniałych sukcesów.

15.03.2017

Młodzież zapobiega pożarom

W sobotę 11 marca 2017 r. w Stróżewie odbyły sie eliminacje miejsko - gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. "Młodzież zapobiega pożarom".Chodzieską "Jedynkę" reprezentowali Wiktor Burzyński z Va i Kacper Luczak z Vc. Uczniowie musieli wykazac się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzą nt. techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W grupie uczniów szkół podstawowych najwyższy wynik osiagnął K. Łuczak i zakwalifikował się do eliminacji powiatowych, które odbędą sie 25 marca w Chodzieży. Wiktor również wypadł bardzo dobrze zajmując VI m. Chłopcom gratulujemy odwagi i ogromnej wiedzy, a za Kacpra już dziś trzymamy kciuki i życzymy następnego sukcesu.

09.03.2017

Super dziewczyny

Wyjątkową atrakcję z okazji Dnia Kobiet zorganizowała klasa IIIa, w której „małe kobietki” otrzymawszy drobne upominki od chłopców, wzięły udział w zorganizowanym przez wychowawczynię Jolantę Radomską konkursie na „Super dziewczynę”. W quizie pełnym nietypowych, zabawnych pytań I miejsce zajęła Natalia Gapkowska - Pfitzner, II miejsce Natalia Jankowska oraz Kinga Walczak, III miejsce - Zofia Kudelska. Zwyciężczynie uhonorowane zostały nagrodami.

09.03.2017

Dwa cudne słowa

"Dwa cudowne słowa znam, zawsze je przy sobie noszę. Jedno z nich dziękuję, a drugie proszę". To hasło towarzyszyło potyczkom chłopców klas I-III, które miały miejsce 8 marca z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole. Reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w quizie sprawdzającym ich wiedzę na temat prawidłowego zachowania się względem kobiet. Dziewczęce jury z podziwem przysłuchiwało się odpowiedziom kolegów. Z 26. uczestników na miano "małego dżentelmena", który potrafi zawiązać krawat zasłużyli: Michał z I a, Bartek z II c, Mikołaj z II d, Artur z II f, Kuba z III a, oraz Maks i Kacper z III e. Pozostali uczestnicy to "super chłopcy". Wychowawczynie klas: II d i II e gratulują chłopcom odwagi i wiedzy.

07.03.2017

Spotkanie z Martą Fox

Uczniowie z klasy 3d w ramach podnoszenia kompetencji czytelniczych często odwiedzają Miejską Bibliotekę Publiczną w Chodzieży, wypożyczają książki, biorą udział w lekcjach bibliotecznych. Tym razem 7 marca bieżącego roku zostali zaproszeni na spotkanie z Martą Fox, pisarką, poetką, eseistką, dziennikarką oraz autorką ponad 40 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Już od pierwszych chwil w bibliotece panowała miła atmosfera. Pani Marta opowiadała zebranym o swoim życiu osobistym, o dzieciństwie. Robiła to w sposób wyjątkowo interesujący, wszyscy z wielką uwagą przysłuchiwali się jej barwnym opowieściom. Wspomniała, że była kiedyś nauczycielką języka polskiego, bibliotekarką, a nawet dziennikarką. Spróbowała jednak sprawdzić się jako poetka i pisarka. Szybko zdobyła uznanie czytelników. Dla dzieci zaczęła pisać dopiero, gdy w jej życiu pojawiły się wnuki. Uczniowie mogli wysłuchać fragmentów jej książek pt. „Przybij piątkę” i „Zielona Nikola”. Tematyka bardzo spodobała się trzecioklasistom, którzy z wielkim zainteresowaniem śledzili ciekawe przygody książkowych bohaterów. Wszyscy uczestnicy spotkania byli zachwyceni serdecznością i otwartością Pani Marty, która chętnie i szczerze odpowiadała na różne pytania dzieci. Na zakończenie autorka podarowała zebranym pamiątkowe zakładki do książek i złożyła na nich autografy. Aby upamiętnić to szczególne spotkanie uczniowie klasy 3 d z wychowawczynią Bernadetą Kmiotek serdecznie podziękowali upominkiem za miło spędzony czas i poprosili pisarkę Martę Fox o wspólne zdjęcie.

06.03.2017

Noc z robotami w szkole

Z piątku na sobotę w budynku naszej szkoły odbyło się niecodzienne wydarzenie. Klasa IIF wraz z wychowawczynią postanowiła nocować w szkole.
Wieczór rozpoczął się od zajęć programowania z ekipą Małych robotyków. Dzieci mogły zbudować z klocków Lego żabę i wyścigówkę oraz zaprogramować ich ruch za pomocą komputera. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz robotów, które tańczyły, strzelały, a nawet syczały.
Następnie uczestnicy szkolnego nocowania udali się na nocne podchody z latarkami. Po drodze rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania sprawdzające ich wiedzę na temat szkoły. Na zakończenie wykonali plakaty, których tematem była "Szkoła za 500lat".
Po takiej dawce emocji niełatwo było zasnąć! Najwytrwalsi czuwali aż do 2:30!
Noc w szkole cieszyła się wśród dzieci dużym zainteresowaniem. Mogły spędzić wieczór w gronie klasowych kolegów i koleżanek, a także zobaczyć szkołę z zupełnie innej perspektywy i odkryć jej nocne tajemnice.

06.03.2017

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

W dniu 4 marca w Szamocinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewczyn i Chłopców. Drużyna dziewcząt zajęła 2 miejsce ustępując tylko gospodarzom. Natomiast chłopcy wygrali cztery mecze i uplasowali się na I miejscu, uzyskując awans na Mistrzostwa Rejonu. Gratulacje dla naszych sportowców. Drużyny wystąpiły w następujących składach,
dziewczęta: Bedołek Kornelia, Bilska Oliwia, Konarska Agata, Kulak Julia, Kozłowska Agata, Kossakowska Adrianna, Krupa Oliwia, Witkowska Julia, Święcichowska Wiktoria, Kąkolewska Amelia, Kupka Iza;
chłopcy: Andrzejczak Mikołaj, Walczak Kacper, Bartczak Jakub, Gałązka Bartosz, Micek Oliwier, Skibiński Mateusz, Ścigała Mieszko, Kopienka Adrian, Kaczmarowski Patryk, Siwiński Janusz.

03.03.2017

Konkurs recytatorski

W ostatnich dniach uczniowie klas pierwszych i drugich przekonali się, że warto rozwijać swoje zainteresowania w dziedzinie poezji, gdyż jej czytanie uwrażliwia człowieka, a recytowanie poprawia dykcję. Tym razem miłośnicy poezji skupili się na twórczości Jana Brzechwy, biorąc udział w konkursie recytatorskim zorganizowanych przez swoich wychowawców. Uczestnicy nie tylko mieli za zadanie doskonałe, pamięciowe opanowanie utworu, ale także jego właściwą interpretację. Jak relacjonują członkowie jury, uczniowie klas drugich wykazali się szczególnymi zdolnościami aktorskimi. I miejsce zajął Artur Jankowski z klasy 2f, II miejsce - Nikola Pietrzak 2e, III miejsce - Zofia Mikołajczak z klasy 2a. Uczniowie klasy Ia również wykazali się dużymi umiejętnościami recytatorskimi zajmując: I miejsce - Oliwia Dymek , II miejsce - Sara Behrendt i Zuzanna Burzyńska, III miejsce - Zofia Gaweł. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

27.02.2017

Główka pracuje

27 lutego uczniowie klas piątych wzięli udział w Turnieju Matematycznym „Główka pracuje”. Trzyosobowe drużyny poszczególnych klas rywalizowały ze sobą podczas rozwiązywania zadań wymagających logicznego myślenia, sprawności rachunkowej, wyobraźni geometrycznej oraz szacowania. Zgromadzeni kibice nie tylko dopingowali swoich kolegów, ale zdobywali też punkty dla swojej klasy rozwiązując zagadki matematyczne. Po zaciętej walce I miejsce i puchar zdobyła klasa Va, II miejsce – klasa Vd, III miejsce – Vc, a czwarte – Vb. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

27.02.2017

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

W dniu 25.02.2017 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. Nasze reprezentacje spisały się znakomicie. Chłopcy byli bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce. Tuż za nimi były dziewczęta, zajmując II miejsce w walce ze szkołą z Budzynia, która gra w rozgrywkach ligowych. Podziękowania dla naszych uczniów za zaangażowanie oraz wysiłek, pomimo trudnych warunków treningowych.

20.02.2017

I runda Pucharu Polski w pływaniu

W dniach 18-19 lutego w Kościerzynie odbyła się I runda Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, w której wzięło udział prawie 200 zawodników z kilkunastu polskich klubów, a w tym 19 uczniów klas usportowionych o profilu pływania i pływania w płetwach z naszej szkoły, współpracującej z UKS Delfinek Chodzież.
Już w pierwszej konkurencji zawodów na dystansie 25 m pod wodą ogromną niespodziankę sprawiła Laura Skóra, wspomina Trener UKS Delfinek - Bartosz Smaruj, wygrywając rywalizację w kat. D dziewcząt, a druga w tej kategorii była jej koleżanka z klasy VI d Inez Jesiołowska. Wśród chłopców tej kategorii wiekowej wygrał bezapelacyjnie Oskar Kasprowicz, a na najniższym stopniu podium stanął Filip Wiśniewski. W konkurencji 50 m bi-fins w kat. D chłopców Oskar Kasprowicz był drugi. Na najdłuższym dystansie na 800 m po powierzchni dwa pierwsze miejsce przypadły uczennicom klasy VI d, kolejno Weronice Wolniewicz i Marii Dreger, a wśród chłopców kat. D złoty medal wywalczył Kamil Pietras, natomiast Jan Białkowski był trzeci (obaj z klasy V c). Na dystansie 200 m pp wśród dziewcząt kat. D Inez Jesiołowska nie miała sobie równych, a trzecia była Maria Janka. W kolejnej konkurencji w podwójnych płetwach (BF) Laura Skóra była druga, a wśród chłopców Radosław Grabowski był trzeci. W najmłodszej kategorii wiekowej (E) Sergiusz Szymkowiak zajął rewelacyjne drugie miejsce. W ostatniej konkurencji pierwszego dnia zmagań na kościerskiej pływalni sztafeta 4x50m pp chłopców w składzie: Oskar Kasprowicz, Sergiusz Szymkowiak, Aleksander Sporysz i Filip Wiśniewski zajęła pierwsze miejsce. W pierwszej konkurencji niedzielnego bloku na dystansie 50 m pp Inez Jesiołowska wywalczyła złoty medal w kat. D, a srebrny wśród chłopców zdobył Oskar Kasprowicz. Na dystansie 400 m pp drugi swój złoty medal zdobyła Weronika Wolniewicz, a na trzeciej pozycji przypłynęła Maria Dreger. Wśród chłopców bezkonkurencyjny był Kamil Pietras. Na dystansie 200 m BF Laura Skóra zdobyła złoty medal, Kamil Pietras wśród chłopców był trzeci w kat. D, a w kategorii najmłodszych chłopców (E) Sergiusz Szymkowiak był drugi. W ostatniej konkurencji indywidualnej na 100 m pp w kat. D Inez Jesiołowska po raz kolejny pierwsza, pewnie wygrywając z rywalkami, wśród chłopców natomiast całe podium zostało zdominowane przez uczniów naszej szkoły: Oskar Kasprowicz zdobył złoto, Filip Wiśniewski srebro, a trzeci był Radosław Grabowski. Na zakończenie zawodów rozegrano sztafety 4x50m BF, dziewczęta w składzie: Inez Jesiołowska, Anita Jankowska, Olga Strzepka i Laura Skóra zajęły wysokie trzecie miejsce, a chłopcy w składzie: Oskar Kasprowicz, Sergiusz Szymkowiak, Aleksander Sporysz i Filip Wiśniewski uplasowali się na drugiej pozycji.
Łącznie uczniowie naszej szkoły zdobyli 28 medali z 79 medali dla Klubu i Szkoły z czego 12 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych. Inez Jesiołowska został najlepszą zawodniczką I rundy Pucharu Polski wśród dziewczynek kategorii D. W imieniu uczniów chciałbym podziękować rodzicom za wspaniały doping oraz anonimowemu sponsorowi za poczęstunek i owoce dla wszystkich uczestników.

03.02.2017

Potyczki matematyczne

W dniu wczorajszym uczniowie klas trzecich wzięli udział w Potyczkach matematycznych. Zespoły klasowe zmagały się z zadaniami matematycznymi oraz logicznymi, specjalnie opracowanymi na ten cel przez swoich nauczycieli. W opinii uczestników matematycznych rozgrywek, najłatwiejsze były zadania wymagające wskazania na mapach najkrótszych odległości z punktu A do punktu B, natomiast największą trudność sprawiało układanie chińskich tangramów. I miejsce w potyczkach zajęli uczniowie klasy IIId - Michał Przybylski i Zofia Piotrowska, II miejsce - Klara Kardacz i Kamil Latosiński z klasy IIIe, natomiast III miejsce uzyskał zespół z klasy IIIf - Marta Jędrkowiak i Nikodem Szudrowicz.

06.02.2017

Niecodzienna lekcja

Uczniowie klasy 3e podczas zajęć lekcyjnych zaprezentowali swoje projekty, które przygotowali w kilkuosobowych grupach. Z ogromnym zainteresowaniem oglądali makiety i plakaty przedstawiające wybrane cuda świata z listy UNESCO oraz słuchali ciekawostek na ich temat. Dzieci poznały między innymi Narodowy Park Jezior Plitwickich w Chorwacji, afrykańską Saharę, Wodospad Wiktorii i Wielkiego Sfinksa, Statuę Wolności w Nowym Jorku i Jezusa Chrystusa z Rio de Janerio, a także Wielki Mur Chiński i Tadż Mahal – przedstawicieli Azji. Każdy uczeń włożył w swoją pracę dużo trudu i talentu. Ta lekcja na długo zostanie w pamięci uczniów tej klasy.

08.02.2017

Bezpieczni w sieci

Dzisiejsze apelowe spotkania były świetną okazją do przypomnienia uczniom w szkole zasad zachowania bezpieczeństwa w Internecie. W pierwszej grupie wiekowej zabawne scenki na temat korzyści, ale też i zagrożeń płynących z powszechnego dostępu do sieci przygotowali uczniowie klas 3b i 3c. W starszej grupie wiekowej o podstawowych zasadach obowiązujących każdego użytkownika Internetu mówili uczniowie klas IVa i IVb. Pozostaje mieć nadzieję, że uczniowie z przyswojonymi zasadami będą pewniej poruszać się w wirtualnym świecie.

06.02.2017

Sobotnie rozgrywki sportowe

W minioną sobotę z inicjatywy rodziców odbył się turniej piłki nożnej. Wzięło w nim udział 9 klas. Każda drużyna składała się z 5 uczniów oraz 5 rodziców, którzy grali wymiennie po 5 minut. Już po pierwszych rozegranych meczach widać było, że nie tylko uczniowie bardzo przeżywali swój sportowy występ. Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i organizatorom za udział w rozgrywkach sportowych i dobrą zabawę.

17.02.2017

Święto Kota

17 lutego 2017 w bibliotece szkolnej odbyła się impreza czytelnicza poświęcona kotom. Do obchodów tego święta włączyli się członkowie koła przyrodniczego, którzy przygotowali wiadomości o tym święcie i ciekawostki o życiu kotów. Uczniowie wysłuchali też baśni „Kot w butach”. Honorowym gościem była pani Iwona Kostrzewa-Lewińska – miłośnik zwierząt, opiekun schroniska dla zwierząt i właściciel sklepu zoologicznego. Udzieliła cennych informacji na temat życia kotów i opieki nad nimi. Niecodziennym gościem był kot Franek. Mimo kalectwa i złych doświadczeń obcowania z ludźmi był bardzo przyjazny dzieciom. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa książek beletrystycznych o kotach, zakładki do książki z kotami, książek popularnonaukowych o tych pięknych zwierzętach.
Na zakończenie spotkania pani Iwona Kostrzewa - Lewińska podarowała dzieciom podkładki na biurko, karmę dla kotów i maskotki myszki. Natomiast biblioteka podarowała im okolicznościowe zakładki do książki.
Spotkanie to było kolejną okazją do tego, aby uświadomić sobie, że nasz stosunek do zwierząt świadczy o naszym człowieczeństwie.

17.02.2017

Centrum NASA i nie tylko

W tym tygodniu grupa chętnych uczniów z klas 3-6 uczestniczyła w ciekawej wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem było centrum NASA! Fantastyczna wystawa o historii podboju kosmosu - Gatawey To Space zachwyciła dzieci. Realnych rozmiarów repliki statków kosmicznych, kapsuły, sondy, satelity i wiele innych akcesoriów używanych przez astronautów, które można było dotknąć, posłuchać, to najlepsza lekcja. Pełni wrażeń dotykali kosmosu. Potem z Kosmosu na Ziemię! Ale stale wysoko, bo na szczytach władzy młodzi ludzie mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji obywatelskości. Opowieść o Parlamencie w budynkach Sejmu, to chyba najlepszy sposób pozostawienia w głowach uczniów wrażeń z pobytu w jednym z najważniejszych miejsc w Polsce, a także wiadomości o polskim parlamentaryzmie i stanowieniu prawa w naszym kraju. Na zakończenie dnia odbył emocjonujący mecz Legia-Ajax Amsterdam na Stadionie Narodowym.

15.02.2017

Jak pokochać książki?

Dzień 15 lutego bieżącego roku był wyjątkowy dla uczniów naszej szkoły, którzy gościli chodzieskich przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 5 „Pod Żaglami Piątki”, Niepublicznego Przedszkola nr 2 im. Szewczyka Dratewki, Niepublicznego Przedszkola nr 3 „Wesoły Smyk” oraz Niepublicznego Przedszkola „Czerwona Ciuchcia”. Ponadto w zorganizowanym spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: pani Mirosława Kutnik - Przewodnicząca Rady Miasta, młodszy aspirant Karolina Smardz-Dymek, dyrektor naszej szkoły Tomasz Jagodziński, wicedyrektor Jolanta Stawna oraz pani Anna Soboń.
Na początku uczniowie kl.2c i 3d zaprosili przedszkolaków na baśniowy spektakl pt. „Szlakiem baśni”. Postacie z baśni zachęcały dzieci do sięgania po książki. Dzieci mogły zobaczyć Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, Kota w Butach, Jasia i Małgosię, wróżkę i czarownicę, a także pośpiewać i zatańczyć. Następnie nasi milusińscy wysłuchali kilku wierszy napisanych przez absolwentów naszej szkoły ze zbioru „Wpisane w tarcze” czytanych im przez zaproszonych gości. Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil uczniowie podarowali przybyłym zakładki do książek. Na koniec miłego spotkania wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego tańca.
Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom, nauczycielkom przedszkoli, rodzicom za aktywny udział w spotkaniu promującym czytelnictwo wśród najmłodszych. Wszyscy pragniemy, by nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi, a zatem czytajmy dzieciom!

14.02.2017

Literackie Walentynki

Walentynki literackie, organizowane przez szkolną bibliotekę zawsze cieszą się w naszej szkole dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Tym razem uczniowie słuchali wierszy opowiadających o miłości w świecie zwierząt i roślin, a także o tym, że barwy nie pozostają tu bez znaczenia. Uczestnicy spotkania na pamiątkę otrzymali zakładki do książek, które zapewne wykorzystają w dalszym zgłębianiu tajników literatury.

13.02.2017

Opatrunek na Ratunek

Już po raz kolejny nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio za udział w akcji Opatrunek na Ratunek. Przypomnijmy, że koordynatorem zbiórki środków opatrunkowych, które posłużą prowadzącym misyjne szpitale i przychodnie polskim misjonarzom, była pani Grażyna Sulima. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.

27.01.2017

Pomagamy psom z punktu adopcyjnego

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły pomogli zwierzętom z punktu adopcyjnego w Chodzieży. Członkowie koła przyrodniczego zorganizowali zbiórkę suchej i mokrej karmy. W miesiącach zimowych szczególnie ważnym elementem zbiórki były także koce, które pomagają psiakom przetrwać mroźne dni. W dniu 27 stycznia uczniowie klasy VI d wraz z opiekunką koła dostarczyli zebrane rzeczy do punktu adopcyjnego. Wizyta była dobrą okazją do tego, by dowiedzieć się jak wygląda opieka nad bezpańskimi psami na terenie naszego miasta. Pani Karolina Romaszewska – pracownica punktu adopcyjnego – zachęca, aby przyłączyć się do grupy wolontariuszy wyprowadzających psy na spacer. Podkreśliła, że grupa dzieci z naszej szkoły jest już zaangażowana w pomoc zwierzętom ze schroniska.

27.01.2017

Spotkanie pod hasłem "Obudź czujność"

W związku z trwającą kampanią społeczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Państwowej Straży Pożarnej pod nazwą „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ” 27 stycznia br. gościliśmy w naszej szkole strażaka mł. bryg. Leszka Naranowicza, który omówił zagadnienia związane z przeciwdziałaniem zagrożeniom z jakimi mogą spotkać się uczniowie zimą. Zwrócił też uwagę na bezpieczne zachowania podczas ferii zimowych. Spotkanie wzbogacono prezentacją multimedialną i pokazem plakatów o zagrożeniach.

25.01.2017

W krainie baśni, czyli jak pokochać książki

Dnia 25 stycznia uczniowie kl.2c i 3d zaprosili dzieci z młodszej grupy wiekowej na baśniowy apel pt. Szlakiem baśni. Postacie z baśni zachęcały dzieci do czytania książek i poszanowania ich. Dzieci mogły zobaczyć Śnieżkę, Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, kota w butach, wróżkę, czarownicę, a także pośpiewać znane piosenki i wspólnie zatańczyć. Przedstawienie to przygotowano szczególnie dla pierwszaków, które przed apelem zostały pasowane na czytelników i wypożyczyły z naszej szkolnej biblioteki po raz pierwszy książki. Życzymy im wielu wzruszeń, przygód, radości podczas podróży w krainę baśni.
Ferie zimowe już wkrótce, dlatego o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i w czasie wolnym przypomniała dzieciom na apelach w młodszej i starszej grupie wiekowej pani policjant – młodszy aspirant Karolina Smardz - Dymek, której bardzo dziękujemy za cenne porady.

23.01.2017

Spektakle muzyczne

23 stycznia w ramach edukacji kulturalnej uczniowie naszej szkoły udali się do ChDK na spektakle muzyczne w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte. Pierwsza grupa wiekowa obejrzała Dzwonnika z Notre Dame - opowieść o garbatym dzwonniku katedry odrzuconym i nękanym w społeczeństwie wzbogaconą piękną muzyką i śpiewem. Z kolei druga grupa wiekowa miała okazję obejrzeć spektakl Bogowie i herosi - opowieści Afrodyty. Zwrócenie uwagi młodym widzom na problemy tolerancji i potrzebę walczenia z przeciwnościami losu w formie muzycznych przedstawień, okazuje się być dobrym narzędziem wychowawczym.

17.01.2017

Mistrzostwa w Piłce Siatkowej

17 stycznia odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zwyciężyła klasa VIa w składzie: Kornelia Bedołek, Oliwia Bilska, Julia Bukowińska, Agata Kozłowska, na rezerwie Wiktoria Szudrowicz. Gratulujemy Mistrzyniom! Kolejne miejsca zajęły VIb, VIc, VId. Zawody zorganizowała i przeprowadziła Danuta Jarocha.

16.01.2017

Sukces Kacpra

Uczeń szkoły – Kacper Łuczak z klasy 5c otrzymał wyróżnienie wojewódzkie w konkursie „Porozmawiajmy o tym jak było – stan wojenny widziany oczyma młodzieży” dla uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem przedsięwzięcia było Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie reportażu z osobą żyjącą podczas stanu wojennego oraz utrwalenie jej wspomnień z tego okresu. Dzięki temu uczniowie odkryli ciekawe historie z życia bliskich, znajomych czy też obcych ludzi, godne naśladowania. Rozwinęli swoje postawy patriotyczne. Pogłębiali wiedzę historyczną poszukując informacji w różnych źródłach. Gratulujemy!

06.01.2017

Podsumowanie konkursów informatycznych

W miesiącu styczniu odbyło się podsumowanie konkursów informatycznych przeprowadzonych w naszej szkole. Pierwszym z nich był XI MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR. Uczniowie rywalizowali w kategorii „Beniamin” przewidzianej dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Cyfryzacji. Konkurs polegał na jednorazowym wykonaniu testu przez ucznia z pomocą komputera na oprogramowaniu konkursowym. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Najlepsze wyniki uzyskał uczeń z klasy 6c OLIWIER WITCZUK. Uczniowie uznali, iż konkurs był bardzo trudny, ale zadania bardzo ciekawe. Organizatorzy konkursu nagrodzili uczniów dyplomami uczestnictwa.
Kolejnym konkursem był OGÓLNOPOLSKI KONKURS „JESTEM SMART” w kategorii filmowej i plastycznej. W swoich pracach uczniowie udowadniali, że smartfon, tablet, laptop i internet nie służą tylko do zabawy i komunikacji, ale również do rozwijania umiejętności i zdobywania wiedzy. Do konkursu zgłosiło się ponad 600 szkół z całej Polski. Oceniono 260 filmów i ponad 1800 prac plastycznych. Z naszej szkoły wysłano 20 prac plastycznych i 1 film. Wszystkie prace były bardzo ładne i ciekawe. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami za uczestnictwo w konkursie przez organizatora „TIK w Edukacji”. Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W związku z promocją czytelnictwa w naszej szkole zorganizowany został szkolny konkurs - „MOJE SELFIE Z ULUBIONĄ KSIĄŻKĄ”. Celem konkursu było zrobienie selfie z ulubioną książką za pomocą telefonu komórkowego, smartfona, tableta. Oceniono zgodność z tematem konkursu, pomysł i kreatywność. Konkurs ten był też doskonałą okazją do tego, by poznać ulubione książki naszych uczniów. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni i wyróżnieni dyplomami. Pierwsze miejsce zajęła Michalina Strzałkowska z klasy 6c, drugie Filip Wiśniewski z 6d, trzecie zajęły dwie uczennice Zuzanna Hermaszewska z kl.4b i Anna Serafin z kl. 6d.

11.01.2017

Konkursy z okazji obchodów Roku Henryka Sienkiewicza

Mając na uwadze fakt, że rok 2016 ustanowiony został Rokiem Henryka Sienkiewicza, biblioteka szkolna i poloniści włączyli się do obchodów święta, przygotowując dla uczniów liczne konkursy.
Dnia 11 stycznia 2017 klasy czwarte wzięły udział w konkursie pięknego czytania „Baśni i legend”, a klasy piąte - recytacji fragmentów prozy „W pustyni i w puszczy” pisarza.
Zwycięzcami w grupie klas czwartych zostali: Weronika Maćkowiak (4b), Wiktoria Smogur (4 a) oraz Filip Promiński (4c), natomiast laureatami klas piątych okazali się: Filip Górzny (5 d), Anna Rogacka (5c) oraz Jan Białkowski (5c), Aleksandra Bukowińska (5c), Dominik Felski (5a) i Mikołaj Łukaszewski (5d).
Poziom zmagań był wysoki, dlatego raz jeszcze wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury książek pisarza i noblisty - Henryka Sienkiewicza.

02.01.2017

Wyróżnienie Rzecznika Praw Dziecka

Wśród członków szkolnych społeczności coraz silniej uwidacznia się potrzeba upowszechniania wiedzy na temat praw dziecka. Świetną okazją ku temu był udział szkół w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka.

20.12.2016

W świątecznej atmosferze

W ostatnich kilku dniach przed świętami zapanowała w szkole bożonarodzeniowa atmosfera. W klasach przygotowywano uroczystości, podczas których składano sobie życzenia, śpiewano kolędy, obdarowywano się podarunkami. W obu grupach wiekowych odbyły się świąteczne apele, pracowicie przygotowane przez klasy IIa, IIIe, IVc. Uczniowie, tworząc świąteczną atmosferę, wykonywali ozdoby choinkowe, rozmawiali o tradycjach związanych ze świętami, a nawet przygotowywali dla zaproszonych rodziców przedstawienia jasełkowe. W tym miłym klimacie rozpoczęli czas oczekiwania na święta.

19.12.2016

Klasowy konkurs czytelniczy

Już po raz czwarty w klasie 3b został zorganizowany konkurs czytelniczy. Jego celem jest propagowanie czytania wśród dzieci. Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów tej klasy. Dzieci czytały fragmenty wybranych przez siebie tekstów literackich, które oceniała komisja konkursowa, składająca się z innych uczniów tej klasy oraz nauczyciela. Konkurencja była duża i trudno było wyłonić najlepszych. Wśród nich byli K. Gruntkowska, M. Szymczak, W. Grzymislawska. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ocenami celującymi oraz drobnymi upominkami.

19.12.2016

O puchar Przewodniczącego Rady Rodziców

W minioną sobotę (17 grudnia) w gościnnych progach hali sportowej w chodzieskim Gimnazjum odbyły się Międzyklasowe Mistrzostwa SP1 w halowej piłce nożnej. W zawodach z dużym zaangażowaniem rywalizowali reprezentanci klas czwartych, piątych i szóstych. Gościnnie organizatorzy zaprosili reprezentacje wszystkich klas trzecich.
Łącznie w turnieju udział wzięło ok. 100 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali swoje klasy w rozgrywkach. Po wielu emocjonujących meczach, obfitujących w wiele pięknych akcji i bramek, okazało się, że przechodni puchar Przewodniczącego Rady Rodziców zdobyła pierwsza drużyna klasy VIc. Na drugim miejscu znaleźli się reprezentanci pierwszej drużyny klasy Vd. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla drużyny z klasy VIc. Dużą niespodzianką było zajęcie piątego miejsca przez reprezentację klas trzecich, a trzeba zauważyć, że występowali tam chłopcy ośmio- i dziewięcioletni. Na zakończenie zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Wybrano też najlepszego bramkarza turnieju (Bartosz Gałązka), najlepszego zawodnika (Maksymilian Słowik). Oni również otrzymali drobne upominki. Należy również przedstawić obie zawodniczki rywalizujące w turnieju a mianowicie Wiktorię Święciechowską i Anitę Jankowską, które również zostały docenione przez organizatorów.
Należy pogratulować Panu Dariuszowi Mieloch oraz Arturowi Barańskiemu za znakomicie zorganizowane zawody.
Na koniec zmagań sportowych odbył się mecz Mistrza Szkoły z Reprezentacją Rodziców, w której wystąpił m. In. pan dyrektor Tomasz Jagodziński. W tym meczu młodzi mistrzowie musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki. Miejmy nadzieję, że częściej będziemy mogli, w tak miłej atmosferze spotykać się na podobnych imprezach.

19.12.2016

Kiermasz świąteczny z nami

18 grudnia na Rynku naszego miasta odbył się kiermasz świątecznych ozdób, potraw wigilijnych i przeróżnych słodkości. Samorząd uczniowski szkoły tradycyjnie, jak co roku przystąpił do akcji wystawiając ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów, włączających się w pomoc rodziców oraz nauczycieli. W opinii odwiedzających stoisko naszej szkoły, barwny kram przyciągał i zachęcał do kupowania kartek oraz świątecznych ozdób. Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

16.12.2016

Nagrodą była wycieczka do Palmiarni

W dniu 16 grudnia grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Palmiarni w Poznaniu zorganizowanej przez Nadleśnictwo Podanin. Wycieczka ta była nagrodą dla dzieci, które zebrały ponad 100 kg kasztanów i żołędzi w konkursie „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie”. Palmiarnię odwiedzili uczniowie z całego powiatu chodzieskiego. Było to pouczające spotkanie z egzotyczną przyrodą, znaną głównie z podręczników. Szczególne wrażenie zrobiły na dzieciach rozmiary niektórych gatunków roślin oraz ciekawe gatunki zwierząt hodowanych w Palmiarni. Taka lekcja przyrody była doskonałą zachętą do poszerzania wiedzy o przyrodzie różnych części świata.

16.12.2016

Odwiedziny w schronisku dla zwierząt

15 grudnia Samorząd Uczniowski udał się wraz z opiekunami do lokalnego schroniska dla zwierząt. Zanieśli zebraną przez uczniów naszej szkoły karmę i koce. Pani Karolina Romaszewska, pracownica schroniska, opowiedziała im historię kilku psów, które czekają na nowego właściciela . Pozwoliła się pobawić z kilkoma z nich, między innymi niewidomym, ale niezwykle inteligentnym Rocky'm. Poinformowała również, że, za zgodą rodziców, uczniowie mogą przychodzić do schroniska w soboty i pomagać w opiece nad jego mieszkańcami. Dzieci były bardzo zadowolene z wizyty i już planują kolejną zbiórkę na rzecz bezdomnych piesków. Wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Okażmy zatem im serce i pomóżmy w znalezieniu domu. A może sami zaadoptujemy mieszkańca chodzieskiego schroniska...?

12.12.2016

Godzina Kodowania

Godzina kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu wyjaśnienie kodu i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw. Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy w zakresie programowania.
W dniach od 5 – 11 grudnia uczniowie naszej szkoły kolejny raz brali aktywny udział w godzinie kodowania. Na zajęciach komputerowych w klasach IV - VI uczniowie rozwiązywali łamigłówki układając program z gotowych bloczków z postaciami z gier i bajek Disneya. Na zajęciach dodatkowych rozwijających uzdolnienia uczniowie tworzyli programy w Scratchu. W świetlicy szkolnej uczniowie z chęcią kodowali zadania dostosowane do każdej grupy wiekowej i poziomu zaawansowania. Oglądali również fragmenty filmików i rozwiązywali zagadki odpowiadając na zadane pytania. Trzeba przyznać, że uczniowie bardzo chętnie kodują. 

13.12.2016

Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

W dniu 13 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów Szkoły Promującej Zdrowie. Kapituła powołana przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty zdecydowała o przyznaniu tego certyfikatu naszej szkole. Tym samym zostaliśmy włączeni do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Certyfikat został wręczony Dyrektorowi szkoły – Panu Tomaszowi Jagodzińskiemu. Na uroczystość została zaproszona także Pani Zdzisława Trębacz, która pełniła funkcję szkolnego koordynatora projektu. Dzisiejsza uroczystość była ukoronowaniem działań szkoły na rzecz promocji zdrowia oraz zachętą do podejmowania kolejnych nowych zadań i wyzwań.

09.12.2016

Wyróżnienia w konkursie plastycznym

Dnia 09.12.2016 r. został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. T. Kotarbińskiego w Budzyniu. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, gdyż wzięło w nim udział 10 placówek oświatowych z terenu powiatu chodzieskiego. Ogłoszenie wyników miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu.

07.12.2016

Szkolny konkurs piosenki w języku niemieckim

7 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Piosenki w Języku Niemieckim. Wystartowało w nim 10 uczennic z klas IV. Dziewczynki wybierały swoje ulubione piosenki z repertuaru z klas 1-4. Każda zaprezentowała się wokalnie oraz ułożyła krótką choreografię i zadbała o strój sceniczny. Widownią była klasa IIf, w której językiem wiodącym jest właśnie niemiecki. Jury miało bardzo ciężkie zadanie, gdyż wszystkie z uczestniczek zaprezentowały wysoki poziom zarówno wokalny jaki językowy. I miejsce Roksana Górzna z klasy IV b, II miejsce Wanessa Nowak z IV b, III miejsce Nikola Krukowska IV c. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

06.12.2016

Wyczarowali prawdziwe cudeńka

Klasa 3a udała się na wycieczkę do Piły, gdzie w Muzeum Okręgowym wzięła udział w tworzeniu ozdób choinkowych. Czasem wystarczy tylko kolorowy papier, klej, nożyczki, nitka by wyczarować prawdziwe cudeńka, którymi każdy przyozdobi świąteczną choinkę. Sposobu ich wykonania dzieci uczyły się podczas praktycznych zajęć przy stolikach, w miłej, radosnej atmosferze. Uczniowie dumni byli z samodzielnie wykonanych ozdób. Wychowawczyni klasy J. Radomska wraz z rodzicami p. M. Bialik i M. Walczak zaprosiły dzieci do McDonald's. Z radością, po udanej wycieczce, wrócili do Chodzieży.

06.12.2016

Mikołajkowe atrakcje

Świąteczny klimat zapanował w szkole już 6 grudnia. Tego dnia we wszystkich klasach odbyły się Mikołajki. Uczniowie w mikołajkowych czapkach, a na korytarzu ulubieniec wszystkich dzieci - Mikołaj. W klasie IIe było bardzo wesoło, bo dzieci przygotowały po raz pierwszy sobie wzajemnie mikołajkowe upominki. Warunek był taki, by były wykonane własnoręcznie. Pomysłów na prezenty było mnóstwo: bombka o tematyce piłkarskiej, skarby w pudełkach, papierowa skarbonka, gałgankowe maskotki, obrazki, kartki, a nawet piękna biżuteria. W klasie IIIf otrzymane paczki cukierków posłużyły do przeprowadzenia zajęć z matematyki w zakresie dzielenia, a klasa IIb zaprosiła do wspólnej zabawy rówieśników ze szkoły w Oleśnicy. W każdej klasie pojawiły się zadania pozostawione przez Mikołaja oraz drobne atrakcje. O dzieciach pamiętali również rodzice, za co serdecznie im dziękujemy.

06.12.2016

Czytaj z Mikołajkiem

6 grudnia biblioteka szkolna zorganizowała w ramach promocji czytelnictwa wśród uczniów imprezę mikołajkową „Czytaj z Mikołajkiem”. Na każdej przerwie czytano „Nieznane przygody Mikołajka”. Na dużej przerwie rozstrzygnięto quiz poświęcony św. Mikołajowi i nie tylko. Nagrodę wylosowała Aleksandra Bukowińska z kl. V c. Pozostali uczestnicy otrzymali okolicznościowe zakładki do książki. Uczniowie z niecierpliwością czekali na ciąg dalszy przygód Mikołajka i tłumnie odwiedzali bibliotekę na każdej przerwie. Raz jeszcze okazało się, że uczniowie lubią zarówno czytać, jak i słuchać tekstów literackich.

02.12.2016

Sukces Julii na Olimpiadzie Ekologicznej

W dniu 2 grudnia 2016 w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom Olimpiady Ekologicznej Subregionu Pilskiego. Uczennica naszej szkoły Julia Witkowska z klasy z VId znalazła się w gronie ósemki wyróżnionych i nagrodzonych z powiatów chodzieskiego, pilskiego, złotowskiego, czarnkowsko – trzcianeckiego i wągrowieckiego. Należy podkreślić, że Julia musiała się wykazać dużą i specjalistyczną wiedzą z zakresu ekologii, ponieważ zadania przygotowane przez organizatorów charakteryzowały się dużym stopniem trudności. Serdecznie gratulujemy Julii sukcesu!

29.11.2016

Konkurs Głośnego Czytania w Języku Angielskim.

Dnia 29 listopada uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności pięknego i głośnego czytania w języku angielskim w Konkursie Głośnego Czytania po Angielsku dla szkół podstawowych organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Naszą szkołę prezentowało 12 uczniów (Kacper Pieczul, Kacper Walczak, Filip Górzny, Marek Barański, Mikołaj Andrzejczak, Mikołaj Łukaszewski, Amelia Wielądek, Magdalena Andrzejczak, Julia Jutrzenka, Michał Barański, Anastazja Kruszka, Oliwia Bilska). Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy odwagi i czasu poświęconego na lekturę w języku angielskim. Nauczycielka Weronika Dutkiewicz zaznacza, że uczniowie sumiennie pracowali nad intonacją i fonetyką aby zachwycić komisję poprawnością językową. Mamy nadzieję, że konkurs będzie promował ideę czytania w języku obcym, a to z kolei sprawi, że uczniowie będą coraz chętniej sięgać po taką formę spędzania czasu wolnego. Komisja doceniła 5 uczestników, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe: Oliwia Bilska zajęła I miejsce w kategorii klas VI, Kacper Walczak zajął III miejsce w kategorii klas V, wyróżnienia otrzymali Michał Barański kl. III, Kacper Pieczul kl. V oraz Anastazja Kruszka kl. VI. Nauczycielka Weronika Dutkiewicz relacjonuje, że konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co widać było po ogromnej liczbie uczestników z byłego województwa pilskiego, tym samym docenia wkład i trud wszystkich uczestników, którzy czytali teksty w języku angielskim zawierające słowa i konstrukcje gramatyczne znacznie wykraczające poza podstawę programową dla szkół podstawowych. Kochani z całego serca życzę Wam zaangażowania, odwagi i siły w realizowaniu kolejnych konkursów z języka angielskiego.

29.11.2016

Andrzejkowe wróżby

29.11.2016 r. w klasie 3a odbyły się Andrzejki. W tym roku dzieci wyjątkowo zaangażowały się w przygotowanie pomysłowych wróżb m. in. przekłuwanie serc niezwykłą igłą, przebijanie baloników z imionami, rozsypywanie karteczek z imionami za siebie, losowanie nazw zawodów, wróżenie z kolorów i liczb oraz kwiatów. Nie zabrakło też ustawiania butów. Dzieci, które przygotowały ciekawe wróżby to: Natalia Jankowska, Kinga Walczak, Zosia Kudelska, Staś Woliński, Dawid Kieruj. Zabawie towarzyszyły niesamowite emocje pełne radości. Uczniowie wspaniale spędzili czas w szkole.

29.11.2016

Za kasztany i żołędzie

W dniu 28 listopada w Nadleśnictwie Podanin odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji konkursu: „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie”. Celem konkursu było zebranie karmy dla zwierząt leśnych na okres zimy. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć prezentację zdjęć Grzegorza Wróbleskiego, który zajmuje się fotografią zjawisk przyrodniczych.
Najważniejszą część spotkania stanowiło wręczenie nagród uczestnikom konkursu. Nasza szkoła zebrała łącznie 3696 kg kasztanów oraz żołędzi, dzięki czemu zajęła V miejsce w powiecie i została nagrodzona projektorem. Laura Hyża z klasy VI A w klasyfikacji indywidualnej zajęła V miejsce w powiecie. Laura zebrała 667kg kasztanów i żołędzi! W nagrodę otrzymała tablet i plecak z książkami o tematyce przyrodniczej. Uczniowie, którzy zebrali powyżej 100kg zostali zaproszeni na wycieczkę edukacyjną, która odbędzie się 16 grudnia. W tym roku będzie to wyjazd do poznańskiej palmiarni. Osoby, które zebrały powyżej 20 kg otrzymają drobne upominki. Wszystkim, którzy zaangażowali w zbiórkę kasztanów oraz żołędzi serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

28.11.2016

Tradycje andrzejkowe

W poniedziałek 28 listopada sala lekcyjna klasy IIc zamieniła się w „salę wróżb andrzejkowych”. Lista wróżb była długa: przekłuwanie papierowych serc, magiczne bileciki, z których dzieci odczytywały nazwy zawodów w przyszłości, ciasteczka z wróżbą, ustawianie butów itp. Wróżby przeplatane były tańcami i konkursami. Emocjom i radości nie było końca. Należy pamiętać, że liczy się dobra zabawa, a czy wróżby się spełnią tak naprawdę zależy tylko od nas samych. W ten andrzejkowy czas, samych pomyślnych wróżb i spełnienia marzeń życzy klasa IIc z wychowawczynią. Wychowawczyni Małgorzata Pranke dziękuje rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

25.11.2016

Święto Szkoły

Dzisiejszy dzień był szczególny dla naszych uczniów, ponieważ obchodziliśmy tradycyjnie już, jak co roku, Święto Szkoły. Z tej okazji odbyły się apele w poszczególnych grupach wiekowych, a także szereg konkursów o patronie Stanisławie Staszicu. Był to również wyjątkowy dzień dla dzieci z klasy Ia, gdyż zostali po zaprezentowaniu przygotowanego programu artystycznego i ślubowaniu przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Rada Rodziców z tej okazji ufundowała dla dzieci czapki z nazwą szkoły, by mogły je wykorzystywać również podczas wycieczek klasowych. Biblioteka przygotowała wystawę i konkursy - krzyżówki z nią związane. Wyróżnienie za udział w konkursie: „Działalność Stanisława Staszica na rzecz rozwoju górnictwa i hutnictwa” otrzymały: Anita Jankowska z 4a, Julia Papież z 5a i Anna Sałata z 6d. Laureatki otrzymały książki i zakładki do książki przygotowane na tę okazję.

22.11.2016

Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia szkolna biblioteka przygotowała dla uczniów klas drugich imprezę czytelniczą. Drugoklasistom towarzyszyły ich ulubione pluszowe misiaczki oraz specjalnie przygotowane przez nich miśki. Uczniowie poznali historię związaną z pluszowym misiem i obejrzeli prezentację multimedialną związaną z misiami – bohaterami książek i bajek filmowych. Rozwiązywali zagadki, rebusy, brali udział w quizach. W nagrodę otrzymały specjalnie przygotowaną na tę okazję zakładkę do książki. Dzieci bawiły się znakomicie i wykazały się sporą wiedzą na temat misiów. Drugoklasiści zgodnie stwierdzili, że impreza im się podobała i już czekają na następne.

23.11.2016

Lekcja na poczcie

Dnia 23 listopada klasa 3b była na poczcie w celu wysłania kartek świątecznych. Uczniowie najpierw wykonali kartki bożonarodzeniowe, które następnie włożyli do kopert i zaadresowali.Dzieci uczyły się w ten sposób jak należy prawidłowo zapisać adres na kopercie.Nastepnie wybrały się na pocztę,gdzie samodzielnie zakupili znaczki i prawidłowo je przykleili. Na końcu wrzucili kartki do skrzynek pocztowych.Byla to dla dzieci praktyczna lekcja pisania życzeń oraz adresowania kopert.

15.11.2016

Kolejny sukces naszych piłkarzy

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie zajęli dziś II miejsce podczas Mistrzostw Rejonu w piłce nożnej halowej. Ustępujemy tylko szkole z Jastrowia, przegrywając w finale 4:2. Podziękowania dla uczniów za zaangażowanie i włożoną pracę.

07.11.2016

XVIII Wielkopolskie Igrzyska w Pływaniu

W dniu 7 listopada na poznańskich Termach Maltańskich odbyły się XVIII Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Drużynowym. W zawodach udział wzięło prawie 50 reprezentacji szkół podstawowych, w tym 17 uczniów chodzieskiej "Jedynki". Wśród tej 17-osobowej reprezentacji 16 uczniów to pływacy, współpracującego ze Szkołą Podstawową nr 1 w Chodzieży, w ramach klas usportowionych, Delfinka Chodzież. Nasi pływacy mimo iż trenują głównie pływanie w płetwach to pokazali się z bardzo dobrej strony, godnie rywalizując ze szkołami mistrzostwa sportowego lub pływackimi. Nasze dwie sztafety zajęła bardzo wysokie 3 miejsca na ponad 40 startujących drużyn.
Sztafety dziewcząt jak i chłopców składały się z dwojga uczniów kolejno z klasy III, IV, V i VI łącznie o końcowym wyniku decydował wynik 8 uczniów osobno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. W drużynie dziewcząt Chodzież i "Jedynkę" reprezentowały: Olga Strzępka, Nadia Kinitz, Anita Jankowska, Aleksandra Bukowińska, Anna Sałata, Maria Janka, Inez Jesiołowska i Julia Szejner, rezerwową zawodniczką była Natalia Gembiak, a wśród chłopców popłynęli: Marcin Humerczyk, Krzysztof Jankowski, Tadeusz Lasota, Sergiusz Szymkowiak, Kamil Pietras, Radosław Grabowski, Filip Wiśniewski i Oskar Kasprowicz.
W startach indywidualnych najlepiej spisali się: Oskar Kasprowicz, który na ponad 70 pływaków z województwa wywalczył bardzo wysokie 4 miejsce w stylu dowolnym klas V-Vi, Sergiusz Grabowski był 7 na 25 m stylem dowolnym w klasach III-IV, a Olga Strzępka przypłynęła także 7 wśród najmłodszych dziewczynek w stylu dowolnym, podobnie jak Filip Wiśniewski w stylu grzbietowym klas V-VI.
W klasyfikacji generalnej szkół, chodzieska " Jedynka" sklasyfikowana została na 6 miejscu wśród dziewcząt i VII miejscu wśród chłopców.

03.11.2016

Dzieci dzieciom

Uczniowie klasy II e zaangażowali się w zbiórkę maskotek i gier planszowych dla dzieci dotkniętych chorobami onkologicznymi. Przez kilka dni przynosiły swoje ulubione maskotki, którymi się już nie bawią. Efekt był imponujący. Mamy nadzieję, że ta forma pomocy przyniesie chorym dzieciom odrobinę radości. Życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia.

04.11.2016

Konkurs patriotyczny

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na wykonanie plakatu o tematyce patriotycznej zorganizowanym przez Burmistrza Miasta Chodzieży. Zarówno młodsi, jak i starsi, licznie odpowiedzieli na zaproszenie, wykazując duże zaangażowanie i kreatywność. Rozstrzygniecie konkursu przyniosło nagrodę uczennicy starszej grupy wiekowej - Marii Majchrzak, która wygrała dla całej klasy VIa wycieczkę do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Pozostali uczniowie za udział w konkursie otrzymali pisemne podziękowania z podpisem Burmistrza.

09.11.2016

Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

9 listopada reprezentacja maszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym. Na 10 ekip, zarówno ekipa chłopców, jak i dziewcząt zajęła V miejsca. Gratulujemy sukcesów.

14.11.2016

Lekcja historii

Obchody Święta Niepodległości były dla uczniów klasy III f świetną okazją do zwiedzenia dnia 14 listopada Oddziału Muzealnego Historii Chodzieży, gdzie zdobyli dodatkową wiedzę na temat produkcji chodzieskiej ceramiki, z której słynie nasze miasto, a także wysłuchali interesujących informacji na temat naszej historii. Zachwycił ich nie tylko miecz, pochodzący z okresu średniowiecza, ale także wyeksponowana postać pracownika miejskiej poczty w mundurze i dużych rozmiarów studnia. W tym momencie udzielenie odpowiedzi na pytanie: Z czego słynie nasze miasto, nie stanowiło dla uczniów najmniejszego problemu.

09.11.2016

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny

9 listopada uczniowie naszej szkoły przystąpili do XI Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” w kategorii Benjamin dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych. Zawody były organizowane za pośrednictwem platformy e-lerningowej. Była to zupełnie nowa forma rozwiązywania zadań, do której uczniowie, w dobie rozwoju cyfryzacji, muszą się przyzwyczajać. Konkurs polegał na jednorazowym wykonaniu testu przez ucznia z pomocą komputera na oprogramowaniu konkursowym m.in. z przedmiotów takich jak: język ojczysty, język obcy, historia, sztuka, technika i oczywiście matematyka. Uczniowie stwierdzili, że konkurs był bardzo trudny, ale charakter zadań konkursowych był bardzo ciekawy i z chęcią wezmą w nim udział w następnym roku szkolnym.

07.11.2016

To już kolejny sukces naszych pływaków

W dniach 4-6 listopada 2016 r. w Gliwicach na 50-metrowej pływalni "Olimpijczyk" odbył się II Puchar Europy kat. C i D w Pływaniu w Płetwach. W zawodach udział wzięło 270 młodych zawodników z 49 klubów z kilkunastu państw. W zawodach uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa Europy w tych kategoriach wiekowych nie zabrakło również 6 uczniów klasy usportowionej VI d o profilu pływanie w płetwach, którzy reprezentowali UKS Delfinek SP1 Chodzież. Nasi pływacy w tych wysokiej rangą zawodach wywalczyli łącznie 4 medale. Dwa krążki zdobyła Laura Skóra, która po bardzo ładnej walce na dystansie zajęła II miejsce na 100 m bi-fins i III miejsce na dystansie dwukrotnie dłuższym. W konkurencji 100 m bf kolejny uczeń chodzieskiej "Jedynki" Oskar Kasprowicz zajął III miejsce i zdobył brązowy medal. W mikstowej sztafecie 4x100 m po powierzchni kat. D Inez Jesiołowska, Laura Skóra, Oliwier Jesiołowski i Oskar Kasprowicz wywalczyli brązowy medal. Chodzież i szkołę także reprezentowali: Filip Wiśniewski, Weronika Wolniewicz i Maria Dreger. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszyscy powyżej wymienieni uczniowie są młodszym rocznikiem w swojej kategorii wiekowej, tak więc z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Pucharu Europy w przyszłym roku.
W klasyfikacji generalnej chodzieska drużyna sklasyfikowana została na bardzo wysokiej, bo aż III pozycji z niewielką 20-puntkową stratą do drugiego miejsca. Osiągnięte rezultaty są kolejnym dowodem na bardzo efektywną współpracę Szkoły z Klubem w ramach klas usportowionych.

10.11.2016

Lekcja patriotyzmu

W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie klasy II e udali się pod Pomnik Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność przy ul. Paderewskiego. Zapalili znicze i chwilą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy. Ta lekcja patriotyzmu w terenie na pewno zostanie w sercach i pamięci dzieci. Kiedy zadowolone wracały do szkoły, zapowiadały, że przyjdą pod pomnik 11 listopada z rodzicami.

03.11.2016

Olimpiada Ekologiczna

Dnia 3 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży odbył się pierwszy etap IX Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. Uczniowie zainteresowani przyrodą i ekologią zmierzyli się z trudnymi zadaniami testowymi. Konkurs zakończył się pomyślnie dla uczennic naszej szkoły. Julia Witkowska zajęła II miejsce w powiecie, a Antonina Wolińska zdobyła wyróżnienie. Uczennice będą nas reprezentowały w finale konkursu, który obędzie się w Pile. Gratulujemy im sukcesu!

03.11.2016

Zaduszki literackie

Biblioteka szkolna już po raz kolejny przygotowała Zaduszki Literackie. Okazją do zorganizowania tej imprezy była 40 rocznica śmierci Václava Čtvrtka, czeskiego pisarza, znanego jako autora opowieści o rozbójniku Rumcajsie, Makowej Panience, czy Żwirku i Muchomorku, a także 100 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza. Uczniowie poznali ich życiorysy i twórczość. Wysłuchali też fragmentów wybranych utworów. Mieli również okazję zobaczyć film rysunkowy o Żwirku i Muchomorku oraz wysłuchali ścieżki dźwiękowej do filmu Quo vadis. Na pamiątkę spotkań uczniowie otrzymali okolicznościowe zakładki do książek.

02.11.2016

Sukces w turnieju Tymbark Cup

2 listopada odbył się turniej piłki nożnej Tymbark Cup "Z podwórka na stadion". W Budzyniu nasi uczniowie grali w trzech kategoriach wiekowych. Drużyna 12-latków, po dwóch wygranych meczach, awansowała do finału wojewódzkiego. Bramki dla SP1 zdobyli Dorian Stencelewicz(5), Maksymilian Słowik (3), Szymon Bajan (1). Gratulujemy sukcesu zwycięskiej drużynie a pozostałym dziekujemy za zaangażowanie i wole walki.

28.10.2016

Młodzi dedektywi na tropie

Młodzi detektywi na tropie…, taki tytuł nosił projekt czytelniczy opracowany przez szkolną. Przez cały październik biblioteka szkolna prezentowała książki o tematyce kryminalnej i detektywistycznej. W czasie dużych przerw dzieci uczestniczyły w głośnym czytaniu fragmentów książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Kolejnym etapem działań było spotkanie z zaprzyjaźnioną z naszą szkołą panią policjant, aspirant Karoliną Smardz-Dymek, która w zabawny sposób opowiadała o pracy policjantów i detektywów. Specjalnymi gośćmi na naszym spotkaniu byli literaccy detektywi: Sherlock Holmes, Herkules Poirot i Kojak. Uczniowie mieli też okazję posłuchać fragmentu książki Grzegorza Kasdepke pt. „Detektyw Pozytywka” i rozwiązać kryminalną zagadkę. Następnie przedstawiciele klas trzecich udali się na potyczki detektywistyczne do szkolnej biblioteki. Rozwiązywali przygotowane dla nich zagadki, rebusy, krzyżówki, sudoku. Najlepszymi detektywami okazali się uczniowie klas IIIc i IIIe. Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali okolicznościową zakładkę do książki i odznakę „Honorowego detektywa SP1”.

28.10.2016

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu

Uczniowie klas sportowych po raz kolejny odnotowali duży sukces, zdobywając I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej halowej i udowadniając tym samym, że są najlepsi. Jak podkreśla opiekun i trener drużyny – Dariusz Mieloch, to efekt ciężkiej pracy w klasach sportowych i dużego zaangażowania członków tej drużyny w składzie: Szymon Bajan, Mikołaj Biszof, Kamil Disterheft, Bartosz Gałązka, Adrian Kopienka, Oliwier Micek, Mateusz Skibiński, Maksymilian Słowik, Mieszko Ścigała, Wiktoria Święcichowska. Społeczność szkolna jest dumna ze swoich sportowców, a także ich trenerów oraz życzy im dalszych sukcesów na polu sportowym.

28.10.2016

Lekcja patriotyzmu

Na kilka dni przed Świętem Zmarłych klasa 3b udała się na cmentarz zapalić znicze na grobach poległych w czasie II wojny światowej oraz mogile Powstańców Wielkopolskich. Była to dla dzieci krótka lekcja patriotyzmu. Mimo, że czas II wojny światowej i Powstania Wielkopolskiego jest dla uczniów sprawą odległą, to z zainteresowaniem słuchali historii opowiadanych przez wychowawczynię i chcąc uczcić pamięć polskich bohaterów wspólnie zapalili światełka.

26.10.2016

Konkurs rozstrzygnięty

W środę 26 października br. podsumowano konkurs z okazji Dnia Edukacji Narodowej organizowany przez Urząd Miejski w Chodzieży. Uczniowie z naszej szkoły zostali zaproszeni przez Burmistrza Miasta Jacka Gursza, aby odebrać dyplomy i nagrody. Najpiękniejsze laurki z okazji DEN wykonały Kinga Gruntkowska z kl.3 b i Zuzanna Kramer z kl. 2 f. Szczególnie wyróżniono Pawła Przybyszewskiego z kl. 3 d, który w imieniu całej klasy wykonał magiczne pudełko z życzeniami dla swojej wychowawczyni Bernadety Kmiotek. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!

17.10.2016

Zdobyli 30 medali

W dniach 15 i 16 października br. w Toruniu, mieście Mikołaja Kopernika i pierników odbyła się III Runda Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, w której wzięło udział 13 polskich klubów. Chodzież łącznie reprezentowało 39 zawodników, z czego 23 to uczniowie klas usportowionych o profilu pływania i pływania w płetwach ze współpracującej z UKS Delfinek Chodzież Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży. W pierwszej konkurencji na 25m pod wodą w kat. D dziewcząt Laura Skóra była 3, a wśród chłopców tej samej kategorii wiekowej Oskar Kasprowicz był bezapelacyjnie najlepszy. W konkurencji 50 m bi-fins w kat. D dziewcząt Laura Skóra była trzecia, w kat. E Anna Sałata była pierwsza, a Maria Janka trzecia. W kategorii D chłopców pierwsze miejsce wywalczył kolejno Oskar Kasprowicz. Na najdłuższym dystansie 800 m pp I miejsce zajęła Maria Dreger w kat. D, a druga była Weronika Wolniewicz. W konkurencji 200 m pp w kategorii D dziewcząt Inez Jesiołowska była druga, tak jak Maria Janka w kat. E dziewcząt. Wśród chłopców kat. E na 200 m pp Kamil Pietras był pierwszy, a Radosław Grabowski trzeci. W kolejnej konkurencji na 100 m bf w najmłodszej kategorii dziewcząt Anna Sałata była pierwsza, a Anna Serafin druga. Wśród najmłodszych chłopców Kamil Pietras był drugi, a na trzeciej pozycji przypłynął Radosław Grabowski. W konkurencji 100 m pod wodą w kat. D Julia Szejner była pierwsza. Na najkrótszym 50-metrowym dystansie po powierzchni w kat. D dziewcząt Inez Jesiołowska była trzecia. a w kat. D chłopców Oskar Kasprowicz był najlepszy. Na dystansie 400 m pp w kat. D Maria Dreger przypłynęła druga, a tuż za nią była Weronika Wolniewicz, wśród dziewczynek kat. E druga była Maria Janka. W kat. D chłopców na 400 m pp Kamil Pietras w kat. E był drugi. W konkurencji 200 m bf w kat. D dużą niespodziankę zrobiła Laura Skóra, która przypłynęła na pierwszej pozycji. W kat. E dziewcząt pierwsza była Anna Sałata, a trzecia Anna Serafin. W kat. E chłopców Radosław Grabowski był drugi. Na 100 m pp trzecia w kat. E dziewcząt była Inez Jesiołowska, a w kat. E chłopców Jan Białkowski był trzeci.

19.10.2016

I miejsca w tenisie stołowym

Kolejny sukces sportowy odniesili uczniowie naszej szkoły. Tym razem grupa chłopców i dziewcząt zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowym. Wiktora Świecichowska i Julia Kulak oraz Oliwier Micek i Bartosz Gałązka wygrali wszystkie swoje mecze, tym samym awansując na Zawody Rejonowe.
Dziękujemy nauczycielom - Krzysztofowi Szewczykowi i Dariuszowi Mielochowi za przygotowanie uczniów do zawodów.

19.10.2016

Na żeglarską nutę

Dzisiaj uczniowie mieli okazję wysłuchać, a także aktywnie wziąć udział w koncertach muzycznych zespołu Szanty Duo. Dla uczniów klas młodszych muzycy zaprezentowali program pt: „Z piosenką żeglarską dookoła świata”, a dla starszych – „Muzyczne opowieści o morzu, ludziach i żaglowcach”.

20.10.2016

Jestem SMART

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w kolejnej edycji konkursu Jestem SMART. Głównym założeniem jego organizatorów jest propagowanie mądrego i odpowiedzialnego wykorzystywania nowoczesnych technologii w celach dydaktycznych. Pod kierownictwem nauczycielki pani Mieczysławy Wojciechowskiej uczniowie przygotują prace konkursowe, które stanowić będą punkt wyjścia do rozmów na temat korzystania z technologii, bezpieczeństwa w sieci oraz aplikacji adresowanych do uczniów.

13.10.2016

Finał akcji charytatywnej

Informujemy, że w ostatnim czasie nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej „Kup Pan szczoteczkę”, koordynowanej przez nauczycielkę panią Grażynę Sulimę. Dzięki naszej ofiarności, jak napisano w piśmie, zawierającym podziękowanie, skierowanym przez Fundację Pomocy Humanitarnej do szkoły, dzieci w najbiedniejszych krajach będą mogły zadbać o swoje uśmiechy i mimo, że nigdy nie poznają darczyńców, będą żyły ze świadomością, że są inni którzy o nich myślą. Na ręce koordynatora akcji spłynęło oddzielne podziękowanie za zaangażowanie i uświadamianie ucziom, że właściwym i koniecznym w życiu jest niesienie pomocy innym.

13.10.2016

Code Week w naszej szkole

W ramach udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania nasza szkoła została zgłoszona do CodeWeek EU. Dołączając do eventu będziemy na zajęciach komputerowych aktywnie programować. Nie jest to dla uczniów naszej szkoły początek przygody z kodowaniem, gdyż już od wielu lat uczą się z wykorzystaniem języków Logo i Scratch. W związku z udziałem w programie, będziemy tworzyć animacje, które stanowić będą elementy składowe powstających na zajęciach programików. Nie są to zagadnienia oderwane od treści programowych - zaznacza nauczycielka Marzena Sałek - Jęchorek. Obecnie na zajęciach komputerowych uczniowie nie uczą się wyłącznie obsługi programów do edycji tekstów, arkuszy kalkulacyjnych, czy aplikacji graficznych, ale kreatywnie tworzą, zatem umieszczając naszą szkołę na europejskiej mapie eventu, chcemy zaznaczyć swój udział w akcji i jednocześnie podnieść poziom jakości nauczania.

14.10.2016

10.10.2016

Teatr na żywo

Edukacja teatralna jest jedną z ważnych form pracy z dziećmi, gdyż wpływa na kształtowanie osobowości dzieci, rozwija ich twórczą ekspresję. Po raz kolejny, dnia 10 października uczniowie klasy II c i III d z wychowawczyniami Małgorzata Pranke i Bernadeta Kmiotek mieli możliwość obejrzenia transmitowanego na żywo spektaklu teatralnego, który odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów w Polsce. Tym razem była to Baśń o Rycerzu bez Konia Teatru „Banialuka” z Bielska-Białej. Dzieci nie opuszczając szkoły były w teatrze i mogły przeżywać razem z bohaterami spektaklu ich smutki i radości.

28.09.2016

Dzień Języków Europejskich

Wczoraj w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Celem akcji, organizowanej co roku w szkole, jest podnoszenie poziomu wiedzy na temat państw UE oraz rozbudzanie zainteresowań nauką języków obcych. Zgodnie z wytycznymi organizatorów akcji - Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli języków, pod kierownictwem wychowawców, uczniowie przygotowali plakaty o krajach UE oraz flagi. W klasach młodszych odbyły się lekcje na temat wybranych krajów, a uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie związanym z tą tematyką. W tym dniu, jak stwierdził jeden z uczniów, cała Europa zmieściła się w jednej, małej szkole.

31.10.2016

Święto pieczonego ziemniaka

Uczniowie klasy II c wraz z rodzicami i wychowawczynią piątkowe popołudnie, dnia 30 września spędzili w niecodziennej scenerii. Udali się do wiaty przy stoku narciarskim w Chodzieży, gdzie odbyło się święto pieczonego ziemniaka. Celem spotkania było pieczenie ziemniaków i kiełbasek, promowanie aktywności dzieci w konkursach i stymulowanie pozytywnych zachowań społecznych. Dzieci po powitaniu i „puszczeniu” iskierki przyjaźni przystąpiły do różnych konkursów. Dodatkową atrakcję stanowiły przygotowane gry planszowe. Świeże powietrze, zmagania sportowe, zabawy zaostrzyły apetyt dzieci, które z ochotą kosztowały pieczone ziemniaki, kiełbaski oraz smakołyki przygotowane przez ich mamy. Na koniec wśród baniek mydlanych połyskujących w migających światełkach i przy wesołej muzyce dzieci tańczyły wraz ze swoimi rodzicami. Impreza była udana dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców w jej organizację. Ten piękny, jesienny dzień pachnący pieczonymi ziemniakami na pewno dostarczył dzieciom wiele radości i wrażeń relacjonuje wychowawczyn, pani Małgorzata Pranke.

29.09.2016

Rajd Literacki

Jednym z priorytetów MEN na rok szkolny 2016 jest upowszechnianie czytelnictwa, a przede wszystkim rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

29.09.2016

Sukces lekkoatletów

29 października dwie drużyny z naszej szkoły wzięły udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców na szczeblu powiatowym. Drużyna chłopców zajęła I miejsce, natomiast dziewcząt – miejsce drugie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu. 

28.09.2016

Lekcja w naturalnym środowisku

Warstwy lasu najlepiej zobaczyć w naturalnym środowisku. W ostatnim czasie przekonali się o tym uczniowie klasy 3b 3f. Celem wycieczki było także przypomnienie wiadomości o roślinach i zwierzętach, które można spotkać w poszczególnych warstwach lasu. Dzieci przy okazji nazbierały sporo kasztanów, żołędzi i szyszek oraz materiałów roślinnych niezbędnych do wykonania prac plastycznych. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.

21.09.2016

Tanecznym krokiem ...

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w pokazach tańca jednej z najpopularniejszych w Polsce szkółki tańca HAJDASZ. Tym razem tematem przewodnim było: Tanecznym krokiem w świat dobrych manier, czyli co to jest Fair Play? Prowadzący szkółkę podkreślają, że unikalność ich programu opiera się nie tylko na nauce tańca, ale także dobrych manier. Instruktorki tańca, bawiąc się na sali wspólnie z dziećmi w rytm muzyki, zachęcały do udziału w organizowanych przez szkółkę zajęciach.

01.09.2016

Rozpoczęcie roku szk. 2016/17

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego już za nami. A co nas czeka w nowym roku szkolnym 2016/2017? Czy będzie to kolejny rok wytężonej pracy uczniów i nauczycieli? Po zadowolonych minach uczestników dzisiejszej uroczystości odnosi się wrażenie, że tak. Zatem życzymy wszystkim uczniom, a szczególnie tym najmłodszym, rozpoczynającym edukację w klasie pierwszej sukcesów w nauce i zadowolenia z osiąganych wyników.