Pedagog/Psycholog

Przyjdź do pedagoga, gdy:

• czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny,
  • nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem,
  • masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej,
  • chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem,
  • masz ochotę z kimś porozmawiać,
  • chcesz pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób,
  • masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

[pobierz] 0.3 MB Regulamin

Regulamin korzystania z gabinetu psychologa i pedagoga w związku zagrożeniem epidemicznym

Kontakty z pedagogiem

W budynku przy ulicy Staszica 19:
e-mail: pedagog_sp1@interia.pl
lub adres szkoły: szkola_podstawowa_nr1@interia.pl wraz z dopiskiem "Do pedagoga szkolnego"

Telefon służbowy pedagoga czynny w godzinach pracy: 665 039 108

Godziny pracy pedagoga i psychologa szkolnego w budynku przy ul. Staszica

Poniedziałek       Wtorek           Środa                Czwartek        Piątek
Plan pracy pedagoga szkolnego Beaty Glinkowskiej
8.30 - 13.30  8.30 - 13.30 11.30 - 15.30  11.00 - 15.00 7.30 - 11.30

Plan pracy psychologa szkolnego Moniki Olszewskiej
9.00 - 13.30 --------- 10.45 - 15.45 10.00 - 13.30 ----------

Dyżur dla rodziców Środa: od 15.00 - 15.30 i piątki: 7.30 - 8.00 (pedagog szkolny), w budynku przy ul. Staszica w sali nr 28.
Konsultacje i porady są udzielane po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym, zgodnie z Regulamin korzystania z gabinetu pedagoga i psychologa w związku z występowaniem zagrożenia epidemicznego.

W budynku przy ulicy Paderewskiego 13, e-mail do sekretariatu: sekretariatsp1@chodziez.pl telefon do pedagoga szkolnego 67 282 77 79 w. 209

Godziny pracy pedagoga i psychologa przy ulicy Paderewskiego

Godziny pracy pedagoga szkolnego Magdaleny Kozińskiej
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
8:00 - 13.00 8:00 - 13.30 8.30 - 13:30 10:00 - 14:30 8:30 - 11:00
Godziny pracy psychologa szkolnego Mireli Rutkowskiej
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
 8.15 - 11.15 12.30 - 16.00  --------- 8.30 - 13.00 ------------

Jak rozpoznać, że nasze dzieci są ofiarami przemocy:

• przychodzą do domu posiniaczone, zadrapane, często w zabrudzonych ubraniach i nie potrafią wyjaśnić przyczyny tego stanu w wiarygodny sposób;
  • nie utrzymują kontaktów z kolegami/koleżankami;
  • nie lubią szkoły lub wychodzą do szkoły z oporami, boją się szkoły;
  • mają kłopoty z zasypianiem, śpią niespokojnie, płaczą w nocy;
  • maleje ich zainteresowanie nauką, co jest widoczne w postaci gorszych wyników w nauce;
  • idą do szkoły lub z niej dłuższą drogą;
  • proszą rodziców o pieniądze lub je podbierają.

Ogólna charakterystyka potencjalnych ofiar przemocy:

• są wrażliwe, ciche, nieśmiałe, niepewne, zalęknione, ostrożne ( unikają sytuacji zagrożenia urazem fizycznym);
  • mogą być słabsze fizycznie od rówieśników;
  • nie są pewne swoich możliwość (niska samoocena);
  • trudno nawiązują kontakty z rówieśnikami (łatwiej nawiązują kontakt z osobą dorosłą);
  • mają trudności i unikają okazji do występowania na forum.

Ważne jest, aby w sytuacji, gdy dziecko zachowuje się inaczej niż do tej pory, rozmawiać z nim i starać się dowiedzieć, co jest powodem tej zmiany.

Na podstawie literatury opracowała B. Glinkowska

Jeśli Twoje dziecko jest ofiarą przemocy, musisz mu pomóc!

• Rozmawiaj ze Swoim dzieckiem, uważnie słuchaj, nie krytykuj, uszanuj jego obawy i lęki, ale nie dawaj „dobrych rad".
  • Skontaktuj się ze szkołą w celu ustalenia faktów.
  • Nie obawiaj się kontaktu z pedagogiem, psychologiem, ich pomoc może okazać się konieczna.
  • Ćwicz z dzieckiem w domu sposoby obrony przed zaczepkami, podpowiedz mu, że może takie zachowanie zgłosić wychowawcy i pedagogowi szkolnemu.
  • Pomagaj Swojemu dziecku uwierzyć w siebie, a również w to, że nie musi godzić się na takie traktowanie.
[pobierz] 0.5 MB Propozycja

algorytmu postępowania w przypadku podejrzenia przemocy w rodzinie wobec dziecka

[pobierz] 0.4 MB Propozycja

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chodzieży funkcjonuje obecnie w trybie stacjonarnym.

Poradnia prowadzi działalność diagnostyczną, konsultacyjną i terapeutyczną.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani skorzystaniem z naszych usług, zachęcamy do kontaktu telefonicznego (numery telefonów: 672812531, 603 750 533). Udzielimy wówczas wszystkich niezbędnych informacji lub umówimy bezpośrednią wizytę w Poradni. Jednocześnie informujemy, iż aby zapewnić dodatkową pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w trudnych czasach pandemii COVID-19, uruchamiamy telefoniczne dyżury wsparcia.

Wszyscy potrzebujący telefonicznej pomocy specjalistów (logopedów, psychologów, pedagogów) mogą dzwonić w piątki w godz. 12.00-13.00 pod numer telefonu Poradni: 67 2812 531.

[pobierz] 0.3 MB Oferta

zajęć Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej na rok szkolny 2021/22

Kampania „Mama, tata, tablet” prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje powstała z myślą o rodzicach. Zapraszamy do lektury oraz obejrzenia filmu na stronie ==> tutaj

Poradnik dla rodziców Dokuczanie w szkole. Jak rozpoznać pierwsze symptomy i rozmawiać ze swoim dzieckiem